9 گرایش که در سال 2021 و بعد از آن شکل می گیرند


منصفانه است که بگوییم سال 2020 بسیاری از سازمان ها و مدل های تجاری را متزلزل کرده و اولویت ها و برنامه ها را تغییر داده است زیرا رهبران کسب و کار سعی می کنند از محیط به سرعت در حال تغییر استفاده کنند. برای بسیاری از سازمان ها ، این پاسخگویی به جنبش های عدالت اجتماعی ، جابجایی به کارمندان تمام وقت ، شناسایی بهترین راه برای حمایت از بهزیستی کارمندان ، مدیریت نیروی کار ترکیبی و رسیدگی به مسائل حقوقی مربوط به واکسن Covid-19 بود.

خوب است باور کنیم که 2021 در مورد ثبات و بازگشت به حالت عادی است. با این حال ، امسال احتمالاً یک سال دیگر ، پر از انتقال مهم خواهد بود. اگرچه تمرکز زیادی بر افزایش تعداد کارکنانی است که از راه دور کار می کنند ، حداقل در بخشی از زمان پیش رو ، نه نیروی اضافی وجود دارد که فکر می کنم این تجارت را در سال 2021 شکل خواهد داد:

1. کارفرمایان از مدیریت تجربه کارمندان به مدیریت تجربه زندگی کارکنان خود روی خواهند آورد. این همه گیری باعث شده است رهبران مشاغل در زندگی شخصی کارمندانشان که طی یک سال گذشته با مبارزات شخصی و شغلی بی سابقه ای روبرو بوده اند ، دید بیشتری داشته باشد.

روشن شده است که کمک به کارمندان در زندگی شخصی آنها به طور موثرتری کارکنان را قادر می سازد نه تنها زندگی بهتری داشته باشند بلکه در سطح بالاتری نیز عملکرد داشته باشند. طبق نظرسنجی گارتنر 2020 توسط ReimagineHR ، کارفرمایانی که با تجربه زندگی خود از کارمندان پشتیبانی می کنند ، افزایش 23 درصدی تعداد کارمندان گزارش دهنده سلامت روان بهتر و 17 درصدی تعداد کارکنان گزارش دهنده سلامت روان بیشتر را مشاهده می کنند. سلامتی جسمی خوب این یک مزیت واقعی نیز برای کارفرمایان وجود دارد که شاهد افزایش 21 درصدی تعداد افراد دارای عملکرد بالا در مقایسه با سازمانهایی هستند که سطح حمایت یکسانی از کارمندان خود ارائه نمی دهند.

به همین دلیل سال 2021 سالی خواهد بود که حمایت کارفرمایان از بهداشت روانی ، سلامت مالی و حتی مواردی که قبلاً از مرزها خارج شده بودند ، مانند خواب ، به مزایای پیشنهادی کارمندان تبدیل می شود.

2. شرکت های بیشتری نظرات خود را در مورد بحث های عمومی و سیاسی فعلی اتخاذ می کنند. اشتیاق کارمندان برای کار در سازمانهایی که ارزشهای آنها مطابق با ارزشهای آنها است مدتی است در حال افزایش است. در سال 2020 ، این میل سرعت گرفته است: تحقیقات گارتنر نشان می دهد که 74٪ از کارکنان انتظار دارند کارفرمای آنها بیشتر شود فعالانه شرکت می کند در بحث های فرهنگی روز. من معتقدم که مدیران عامل برای حفظ و جذب بهترین استعدادها باید پاسخ دهند.

با این حال ، صحبت در مورد مسائل روز دیگر کافی نیست: کارمندان انتظار بیشتری دارند. و مدیرعاملانی که منابع واقعی خود را صرف این مسائل کرده اند ، با کارمندان متعهد تری پاداش می گیرند. یک مطالعه گارتنر نشان داد که تعداد کارکنانی که بسیار مشغول به کار هستند ، وقتی سازمان آنها در مورد مسائل اجتماعی امروز عمل می کند ، از 40٪ به 60٪ افزایش می یابد.

3- شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی با بازگشت کارمندان به دفتر ادامه خواهد یافت. بسیاری از سازمان ها قبلاً یک نیروی کار ترکیبی را به کار گرفته اند – یا قصد دارند امسال این کار را انجام دهند – که به کارمندان اجازه می دهد از دفتر کار شرکت ، از خانه یا از فضای سوم جایگزین (کافه ، فضای همکاری و غیره) کار کنند. در این سناریوی ترکیبی ، از CHRO می شنویم که نظرسنجی از کارمندان خود نشان می دهد که مردان بیشتر تصمیم به بازگشت به کار دارند ، در حالی که زنان بیشتر به کار در خانه ادامه می دهند.

حتما بخوانید:
آموزش دکوراسیون داخلی (0 تا 100) + مدرک بین المللی مجتمع فنی تهران
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

طبق نظرسنجی اخیر گارتنر ، 64٪ از مدیران معتقدند که کارمندان اداری عملکرد بهتری نسبت به کارگران از راه دور دارند و به احتمال زیاد برای کارمندان اداری ارتقا higher بالاتری نسبت به افرادی که از خانه کار می کنند ، انجام می دهند. داده هایی که ما از سال 2019 (قبل از همه گیری) و 2020 (در طی همه گیری) جمع آوری کرده ایم ، عکس این را نشان می دهد: کارگران تمام وقت از راه دور 5 درصد بیشتر در وضعیت بهتر قرار دارند. نتیجه کسانی است که تمام وقت از دفتر کار می کنند.

بنابراین ، اگر مردان به احتمال زیاد از دفتر کار می کنند و مدیران نسبت به کارمندان ادارات تعصب خود را حفظ می کنند ، باید انتظار داشته باشیم مدیران در هزینه زنان ، مردان را بیش از حد ارزیابی می کنند ، شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی را در زمانی که همه گیر تمام می شود ، تشدید کند. تأثیر نامتناسبی بر زنان داشته است.

4- مقررات جدید نظارت بر کارکنان را محدود می کند. در طی همه گیری ، بیش از 1 شرکت از هر 4 شرکت برای اولین بار فناوری جدیدی را برای ردیابی و نظارت غیرفعال بر کارکنان خود خریداری کرده است. با این حال ، بسیاری از شرکت های مشابه تصمیم نگرفته اند که چگونه بین حریم خصوصی کارمندان و فناوری تعادل برقرار کنند و کارمندان ناامید می شوند. نظرسنجی گارتنر نشان داد که کمتر از 50٪ از کارمندان به سازمان خود با داده های خود اعتماد دارند و 44٪ هیچ اطلاعاتی در مورد داده های جمع آوری شده در مورد آنها دریافت نمی کنند. در سال 2021 ، ما انتظار داریم انواع مختلفی از مقررات در سطح ایالتی و محلی که محدودیت هایی را برای کارفرمایان در مورد کارمندان خود اعمال می کنند ، آغاز کند. با توجه به تنوعی که این امر ایجاد خواهد کرد ، شرکتها احتمالاً محدودترین استانداردها را در نیروی کار خود اتخاذ می کنند.

5. انعطاف پذیری از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود. اگرچه اجازه کار از راه دور به کارمندان در سال 2020 امری عادی شده است (و امسال و بعد از آن ادامه خواهد یافت) ، موج بعدی انعطاف پذیری در حدود چه زمانی از کارمندان انتظار می رود که کار کنند.

نظرسنجی کارمندان 2020 گارتنر ReimagineHR نشان داد که فقط 36٪ از کارکنان در سازمانهایی با 40 ساعت هفته کاری استاندارد عملکرد خوبی دارند. سازمانهایی که انعطاف پذیری کارکنان را در زمان ، کجا و میزان کار آنها ارائه می دهند ، 55٪ از نیروی کار خود را بسیار کارآمد می دانند. در سال 2021 ، من انتظار دارم که شاهد افزایش مشاغل جدید باشم ، جایی که کارمندان با توجه به مجموعه ساعتهای توافق شده ، با تولیدشان اندازه گیری می شوند.

6. شرکت های پیشرو واکسن Covid را برای کارمندان خریداری می کنند – و برای نیازهای واکسن Covid محاکمه می شوند. کارفرمایانی که واکسن Covid را به نیروی کار خود ارائه می دهند از این اقدام به عنوان یک عامل اصلی تمایز برای جذب و حفظ استعداد استفاده می کنند. همراه با کارفرمایانی که این واکسن را تهیه می کنند ، از چندین شرکت که قبل از اجازه به کار خود برای بازگشت به کار خود ، مجبور به اثبات واکسیناسیون هستند ، شکایت می شود. دعاوی مربوطه ، حتی با افزایش استفاده از واکسن ، تلاش برای بازگشت به کار را کاهش می دهد.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

7. حمایت از بهداشت روان عرف جدید است. در چند سال گذشته ، کارفرمایان مزایای جدیدی را برای حمایت از کارمندان خود ارائه داده اند ، مانند مرخصی طولانی مدت والدین. حتی قبل از همه گیری ، تحقیقات گارتنر نشان داد که 45 درصد از افزایش بودجه بهزیستی به برنامه های بهزیستی ذهنی و عاطفی اختصاص می یابد. بیماری همه گیر Covid-19 رونق را به منصه ظهور رسانده است زیرا کارفرمایان بیش از هر زمان دیگری از تأثیر سلامت روان بر کارمندان و انجمن محل کار آگاه هستند.

در پایان ماه مارس ، 68٪ از سازمان ها حداقل یک مزیت سلامتی جدید برای کمک به کارمندان در طول بیماری همه گیر معرفی کرده اند. در سال 2021 ، کارفرمایان با ایجاد مزایای بهداشت روان با ایجاد روزهایی برای تعطیل کردن کل شرکت برای یک روز برای ارائه “روز بهداشت جمعی جمعی” ، با تلاش در جهت کاهش ارزش سلامت روان با ادامه کار ، کار را ادامه خواهند داد. برای ایجاد آگاهی در بین نیروی کار در مورد این مسئله مهم.

8- کارفرمایان به دنبال “استخدام” استعدادها برای پر کردن شکاف مهارت ها هستند. تعداد مهارت های جویای کارفرمایان به طرز چشمگیری افزایش یافته است – تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که شرکت ها در سال 2020 2020 نسبت به سال 2017 در زمینه ارسال شغل 33٪ مهارت بیشتری ذکر کرده اند. از نیروی کار موجود خود به اندازه کافی سریع برای پاسخگویی به نیازهای متغیر است.

در مرز ، برخی از شرکت ها از تلاش برای ایجاد مهارت به آینده ای نامعلوم منتقل می شوند و در عوض در صورت نیاز واقعاً به راحتی استخدام و پرداخت هزینه اضافی برای این مهارت ها می شوند. در عوض ، شرکت های دیگر استفاده از نیروهای احتمالی و قراردادهای استخدام را گسترش می دهند یا مشارکت خود را با سازمان ها برای “استخدام” کارمندان برای مدت زمان کوتاه برای تأمین نیازهای مهارتی آنها مواجه می کنند.

9. ایالت ها به جای تلاش برای جابجایی شرکت ها برای جذب استعدادهای فردی به رقابت خواهند پرداخت. در گذشته ، ایالت ها و شهرها مشوق هایی را برای مجبور کردن شرکت ها به انتقال به حوزه های قضایی خود ارائه داده بودند. اعتقاد این است که اگر بتوانید شرکت ها را تشویق به آمدن کنید ، آنها با آنها کار خواهند کرد. دوره جدید کار از راه دور و ترکیبی این استراتژی را توسعه می دهد – جایی که کارمند در آن زندگی می کند ، کمتر از هر زمان دیگری با موقعیت کارفرمای خود گره خورده است.

با توجه به این اختلال در محل شرکت و محل کارمندان ، ایالت ها و شهرها به جای دادن اعتبارات مالیاتی فقط به شرکت های بزرگ برای استفاده از سیاست های مالیاتی خود ، انگیزه هایی را برای انتقال افراد به حوزه های قضایی خود ایجاد می کنند. جابجایی ما در حال حاضر شاهد برنامه های جدیدی در شهرهایی مانند Topeka ، KS و Tulsa ، OK هستیم ، جایی که آنها به کارمندان از راه دور تا 15000 دلار برای انتقال به آنجا پیشنهاد می دهند. این حوزه های قضایی برای کارمندان منفرد و مشاغل آنها نه فقط کارفرما رقابت خواهد کرد.

در حالی که سال 2020 بی ثبات ترین سال در تاریخ معاصر بود ، ما فکر می کنیم که وقفه پایان یافته است ، اشتباه خواهیم کرد. در عوض ، با انتقال به سال 2021 و بعد از آن ، با ایجاد اثرات 2020 در چند سال آینده ، میزان اختلال بالقوه سرعت می گیرد.


منبع: bighat-news.ir