5 استراتژی برای کشف مجدد حرفه خود در زمانهای نامشخص


خلاصه

عدم اطمینان می تواند باعث شود ما به آنچه می دانیم پایبند بمانیم – اما این فرصتی برای گسترش نگرش و کاوش در مسیرهای جدید رشد است. بر اساس تجربه خود به عنوان مشاوران رهبری و مربیان ، نویسندگان پنج راهکار برای کمک به همه در یافتن حرفه خود ارائه داده اند: اول ، کشف تعدادی از فرصت ها ، از جمله موارد غیر قابل تصور. دوم ، بهترین آینده ممکن را تصور کنید. سوم ، توانایی های خود را بسازید. چهارم ، از کوچک شروع کنید. سرانجام ، در مورد آنچه که باید پشت سر بگذارید بی رحم باشید. در پایان ، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد ، اما با استفاده از این استراتژی ها ، ابزارهای لازم برای مقابله با آنچه آینده را به همراه خواهد داشت ، خواهید داشت.

در زمان عدم اطمینان ، ما تمایل داریم که متمایل به وضعیت موجود باشیم. نوعی نزدیک بینی آغاز می شود و ما بر فوری ترین تصمیمات خود متمرکز می شویم: چگونه می توانیم خانواده خود را ایمن و سالم نگه داریم ، چگونه رئیسان خود را راضی نگه داریم یا اگر شغلی را از دست دادیم ، چگونه کار جدید را در اسرع وقت پیدا کنیم. وقتی ما بیش از حد دچار مشکل می شویم ، یافتن زمان ، انگیزه و انرژی ذهنی برای فکر کردن در مورد مسائل طولانی مدت دشوار است.

اما با وجود چالش های ناشی از عدم اطمینان طولانی مدت ، این دوره ها فرصت های بی نظیری را نیز برای برنامه ریزی استراتژیک فراهم می کنند. كنترل و پیش بینی كامل همیشه یك توهم است – و وقتی شرایط این توهم را برطرف می كند ، می تواند ذهن ما را به راههای گوناگونی كه می توانیم طی كنیم باز كند. براساس تجربه ما به عنوان مشاوران و مربیان رهبری ، ما پنج استراتژی ایجاد کرده ایم که می تواند به هر کسی کمک کند از قدرت ناامنی برای کشف مجدد استراتژی شغلی خود استفاده کند.

1. تعدادی از احتمالات را جستجو کنید – از جمله موارد غیر قابل تصور.

در زمانهای نامشخص هر اتفاقی می تواند بیفتد. وسعت نتایج ممکن است بسیار زیاد باشد و حتی وقتی آنها را از نظر فکری درک کنیم ، اغلب از مواجهه با بدترین سناریوها خودداری می کنیم. اما نگاه صریح به غیر قابل تصورترین نتایج در واقع می تواند باعث ترس و وحشت آنها شود ، به شما این امکان را می دهد که در مورد گزینه های خود با شفافیت بیشتری فکر کنید و به طور موثرتری برنامه ریزی کنید.

یکی از ما ، دوری ، با سازمانی کار کرد که بودجه ها را تهیه می کرد و جزئیات آنچه را که اگر همه گیری منجر به کاهش 5٪ ، 10٪ یا 20٪ درآمد در سال شود ، انجام می داد. وی حتی از او خواست که سناریویی ایجاد کند که در آن 50٪ درآمد تبخیر شود. خوشبختانه این آخرالزمان مالی اتفاق نیفتاد. اما دانستن اینکه در این مورد چه کاری باید انجام شود ، به معنای آمادگی سازمان است ، علی رغم همه آنچه که موفقیت بسیار بیشتری نسبت به سازمان های شریک به آن می دهد ، که حتی از در نظر گرفتن چنین فرصتی جلوگیری می کنند.

به همین ترتیب ، اگر به دنبال شغل هستید ، نه تنها محتمل ترین سناریوها ، بلکه سناریویی را که در آن دو برابر بیشتر از آنچه انتظار دارید بیکار هستید یا شوهرتان نیز شغل خود را از دست می دهد ، در نظر بگیرید. اگرچه فکر کردن در مورد چنین گزینه هایی دشوار است ، اما دقیقاً بفهمید که چگونه از پس آنها برمی آیید – و عوامل محرک را تعیین کنید ، مانند “اگر تا فوریه شغلی پیدا نکنم ، به آپارتمان ارزان تری خواهم رفت.” یا اتاق خواب اضافی اجاره خواهم کرد »- این می تواند به شما کمک کند بعداً در وضعیت بدتری قرار نگیرید ، مثلاً مجبور شوید خانه خود را بفروشید یا نزد اقوام خود را نقل مکان کنید.

2. بهترین آینده ممکن را تصور کنید.

البته ، برنامه ریزی استراتژیک فقط تصور بدترین نتایج ممکن نیست. به همان اندازه مهم است که ایده ها و فرصت هایی را که ممکن است قبلاً هرگز فکر نکرده باشید ، در نظر بگیرید. فرضیاتی که درباره خود می آورید را به چالش بکشید – مواردی مانند “من قبلاً هرگز این نوع کارها را امتحان نکرده ام ، بنابراین کاندیدای خوبی نخواهم بود” و “من فقط برای مدیریت بریده نشده ام”. به روش های مختلفی فکر کنید که از طریق آنها می توانید از مهارت های خود استفاده کنید و احساسات خود را برآورده کنید ، چه در محل کار و چه در سایر جنبه های زندگی. آیا کار در یک هفته سه روزه به شما فرصت بیشتری برای مراقبت از والدین یا کارهای کارآفرینی می دهد؟ هرچه گزینه های خود را بیشتر در نظر بگیرید ، در فرصتی که پیش می آید ، آمادگی بیشتری برای عمل خواهید داشت.

حتما بخوانید:
آموزش طراحی سایت در تبریز ،آموزش طراحی وب در تبریز
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد ، اما تصور آینده در بهترین حالت گاهی حتی دشوارتر از آماده شدن برای بدترین شرایط است. در اینجا چند استراتژی برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است.

  • برای الهام گرفتن ، درخشان ترین لحظات دشوار خود را شروع کنید – به عنوان مثال چالش هایی که در طول همه گیر با آن روبرو شده اید – و به مهارت ها یا سازگاری های خلاقانه ای که برای دیدار با آنها جذب کرده اید ، فکر کنید. شما ممکن است بدون روال روزانه رفت و آمد روزانه برای کار مشکل داشته باشید ، اما سپس زمان سفر خود را به یک رژیم جدید تناسب اندام هدایت می کنید. این ممکن است نشان دهد که شما باید در آینده گزینه های کار از راه دور را در نظر بگیرید.
  • یک حلقه شخصی برای لهجه ها ایجاد کنید تا به شما کمک کند لحظاتی را در بهترین حالت به یاد بیاورید. الگوهایی که پیدا می کنید می توانند به عنوان سرنخ استفاده کنند. به عنوان مثال اگر مرتباً همكاران را راهنمایی می كنید ، ممكن است بخواهید چگونگی مهارتهای مربیگری جدید را پرورش دهید یا در بیشتر زندگی حرفه ای خود به دنبال روشهای انجام این كار باشید.
  • برای اینکه بدانید برای چه چیزی ارزش قائل هستید ، به نحوه گذران اوقات فراغت خود بیندیشید. یکی از مشتری های دیوید که مدتها از علاقه جنبی به نویسندگی رنج می برد ، اخیراً کار خود را رها کرده و اکنون مشغول تهیه یک کتاب است.
  • برای کشف عرصه های جدید و روندهای نوظهور ، فراتر از تجربه گذشته و صنعت فعلی خود باشید. چند سال پیش ، یکی از همکاران قبلی دیوید متوجه شد که علاقه به هوش مصنوعی به سرعت در حال افزایش است. اگرچه وی در این زمینه تجربه رسمی نداشت ، اما در یک واحد نوآوری جدید متمرکز بر توسعه و پیاده سازی فناوری های هوش مصنوعی ، درخواست خود را داد و به زودی نقش خود را دریافت کرد.

3- توانایی هایی بسازید که برای خود آینده شما مناسب باشد.

در مواقع عادی ، معمولاً تعیین شغلی که دوست دارید داشته باشید و سپس برای کسب مهارت های لازم برای یافتن آن ، کار کنید. اما در زمان عدم اطمینان شدید ، این می تواند یک رویکرد خطرناک باشد زیرا ممکن است شرکت یا حتی بخشی که شما روی آن تمرکز کرده اید با اختلالات غیر منتظره روبرو شود. در عوض ، ما پیشنهاد می کنیم از رویکرد “مهارتها ابتدا” استفاده کنید: مهارتهایی را که برای پیشرفت در اهداف گسترده شخصی و شغلی خود نیاز دارید ، شناسایی کنید و سپس مشخص کنید که کدام شغلها ممکن است مناسب باشند. یکی از همکاران ما به ایده تبدیل شدن به “رهبر جهانی” متعهد بود. برای دستیابی به این هدف در سطح بالا ، او تصمیم گرفت که نیاز به ارتقا skills مهارت های خود برای ارتباطات بین فرهنگی ، بدون در نظر گرفتن نیازهای هر محل کار خاص خاص دارد.

برای شناسایی و توسعه مهارت های جدید ، راهکارهای زیر را توصیه می کنیم:

  • فرصت هایی برای مهارت های جدید را در نقش فعلی خود تمرین کنید. بدون تغییر نقش رسمی من ، همکاری که ما اخیراً از او نام بردیم سعی در ایجاد روابط با همکاران از زمینه های بسیار متفاوت داشت تا تجربیات متنوع آنها را بهتر درک کند.
  • نگاهی بیاندازید برنامه ها و دوره های آنلاین. همکار ما در چندین دوره با هدف مدیریت فرهنگ های مختلف ، تقویت اعتماد به نفس و کمک به او برای جلوگیری از اشتباهات تازه کار سرمایه گذاری می کند.
  • با افرادی که می توانید از آنها یاد بگیرید تماس بگیرید مربیگری غیر رسمی یا مربیگری رسمی. شبکه شما بهترین منبع آموزشی شما است – و افراد در آن همچنین ممکن است بتوانند در آینده از مجموعه مهارتهای در حال رشد شما حمایت کنند. همکار ما از یک مشاور خواسته است که آیا می تواند در گفتگوها و جلسات خاص او را تحت الشعاع قرار دهد تا نحوه برخورد او با موقعیت های مختلف را مشاهده کند و به او چشم انداز واقعی ارزشمندی بدهد.
حتما بخوانید:
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از افتتاح خانه صنایع دستی خلاق در بروجردا خبر داد.
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

4. کم شروع کنید.

برای غلبه بر فلج عدم اطمینان ، بر آنچه می توانید در کوتاه مدت تغییر دهید تمرکز کنید. اگر وظایف شما گیج کننده است ، سعی کنید آنها را به زیر وظایف قابل کنترل تری تقسیم کنید. نوشتن کتاب ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد ، اما ترسیم رئوس مطالب سطح بالا را می توان در بعد از ظهر انجام داد. اگر مطمئن نیستید چه چیزی را باید در اولویت قرار دهید ، با برخی از اقدامات “پشیمان نیست” – اقداماتی که صرف نظر از تغییر شرایط مفید خواهند بود – مانند پاکسازی رزومه یا به روزرسانی حساب رسانه های اجتماعی خود ، شروع کنید. سرانجام ، از خود بپرسید: “امروز چه حرکت کوچکی می توانم انجام دهم که باعث شادی من شود؟” یا “اگر یک هفته به خودم فرصت بدهم چه نتیجه ای می توانم بدست آورم؟”

مدیرعاملی که می دانیم قصد داشته است شغل خود را دنبال کند ، اما سال ها بعد ، با تمرکز منحصر به کارهای روزمره شغل خود ، احتمال بازسازی مهارت ها و شبکه خود را تا حدودی دلهره آور می داند. به عنوان اولین قدم ، او تصمیم گرفت هر هفته پنج مکالمه با افراد موجود در شبکه خود (دوستان دانشگاه ، مشتریان سابق و افرادی که از نظر اجتماعی می شناختند) ترتیب دهد تا اخبار صنایع مختلف خود را بدست آورد و درباره نقش ها و سازمان های مختلف بیشتر بیاموزد. پس از چند ماه ، برخی از این افراد شروع به ارسال شغلهایی كردند كه به نظر آنها مناسب بود – و سرانجام وی شغل خود را پیدا كرد.

5- در مورد آنچه باید پشت سر بگذارید بی رحم باشید.

برنامه ریزی برای آینده نامشخص فقط مسلح شدن با مهارت های جدید یا ایجاد ارتباطات جدید نیست. همچنین مسئله انتخاب راهبردی درمورد اینکه چه کسی و چه کسی را باید کنار بگذارد ، مسئله ای است. البته دست کشیدن از کارهایی که در آنها وقت ، تلاش و انرژی زیادی صرف کرده اید دشوار است. و نوستالژیک بودن نسبت به گذشته آسان است ، خصوصاً وقتی با عدم اطمینان در زمان حال روبرو شوید. اما حرکت به جلو به معنای واضح نگاه کردن به آنچه دیگر به درد شما نمی خورد و فضا دادن به خود برای پیگیری چیز جدید است.

یکی از همکاران دیوید همیشه خود را در یک مجموعه شغلی تصور کرده است که شامل کار در یک هیئت مدیره شرکت است. او فهمید که در مسیر رسیدن به این هدف نیست زیرا به طور مزمن تقویم خود را با کار و کار داوطلبانه سرریز می کرد. هنگامی که او هزینه جایگزین برنامه فعلی خود را درک کرد ، شروع به واگذاری مسئولیت های بیشتر کرد. او برنامه های رسمی تحویل داده ، اسکریپتی برای رد برنامه ها و با قاطعیت تر ، نه گفتن ، تهیه کرده است و چنین مکالمات ظریف را انجام می دهد. او با از بین بردن مسئولیت های غیرضروری که بر دوش او بود ، وقت و فضای بیشتری برای کشف توانایی های کارگردان داشت.

انسان ها برای جلوگیری از ناامنی به هم وصل شده اند – اما هر چقدر تلاش کنید ، نمی توانید فرار کنید. درعوض ، بهتر است به عدم امنیت به عنوان فرصتی برای رشد توجه کنید ، خواه به معنای کاوش در مهارت های جدید ، یک شغل جدید یا یک شغل کاملاً جدید باشد. هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد ، اما با استراتژی های توضیح داده شده در بالا ، شما ابزاری برای مقابله با آنچه آینده به همراه دارد ، خواهید داشت.


منبع: bighat-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma