[ad_1]

حتی وقتی شرکت ها از کارمندان برگردانده شده در محل کار استقبال می کنند ، جلسات مجازی برای ماندن در اینجا خواهند بود ، بنابراین چگونه می توانیم آنها را از یک نیاز دردناک به یک ابزار تولیدی تبدیل کنیم؟

برای متزلزل ساختن وضع موجود ، نویسندگان با وام گرفتن از ادبیات مربوط به تغییر رفتار ، پیشنهاد می کنند از رفتارهای فعال کننده رفتاری ، مصنوعات و فشارها (BEAN) استفاده کنند تا رفتار مطلوب طبیعی شود. فعالان رفتار مستقیماً به افراد کمک می کنند رفتار مورد نظر را دنبال کنند (چک لیست ها را در نظر بگیرید). مصنوعات و فشارها به عنوان تقویت کننده های غیرمستقیم قدرتمند عمل می کنند (یادآوری های بصری یا بازی را در نظر بگیرید).

از زمان ابتلا به همه گیری ، بسیاری از ما به دستگاه های خود چسبیده ایم و سعی می کنیم از ارتباطات مجازی نهایت استفاده را ببریم. انتقال به Zoom ما را مجبور کرد که برای جالب توجه کردن ، از راه تسلط بر اصول اولیه تا روش های عجیب و غریب تر ، مانند لاما از یک حیوانگاه مقدس حیوانات برای پیوستن به گفتگو ، راه حل های جدیدی ارائه دهیم و به راه حل های جدید برسیم. اما به همان اندازه که داشتن یک لاما در یک تاریخ عالی است ، چطور این کار را انجام دهید واقعاً برای حل مشكل بیشتر و جذاب تر جلسات مجازی؟

مجازی سازی کار معمولاً ساعاتی را که مردم ساعت می گذرانند افزایش داده و مرزهای زندگی و کار را محو می کند. “خستگی ویدئو” از فاکتورهای بسیاری ناشی می شود ، مانند مشکل برقراری تماس چشمی واقعی با شرکت کنندگان در جلسه (معروف به “آگاهی از چشم”). تحقیقات مایکروسافت نشان می دهد که غلظت در هر جلسه در حدود 30-40 دقیقه شروع به شکستن می کند و پس از حدود دو ساعت کنفرانس ویدیویی استرس شروع به افزایش می کند. این مشکلات جسمی به چالش های استراتژیکی که بسیاری از مدیران با آن روبرو هستند دامن می زند: درگیر حل مسئله خلاقانه یا درگیر شدن در بحث های بحث برانگیز با توجه به محدودیت های جلسات مجازی.

حتی وقتی شرکت ها از کارمندان برگردانده شده در محل کار استقبال می کنند ، جلسات مجازی برای ماندن در اینجا خواهند بود ، بنابراین چگونه می توانیم آنها را از یک نیاز دردناک به یک ابزار تولیدی تبدیل کنیم؟

در طی کار خود (سه نفر در مشاوره مدیریت Innosight ، یکی در DBS بانک) ، با گروه هایی برای یافتن راه حل های نوآورانه برای مشکلات کار مجازی کار کردیم و اخیراً در مورد LinkedIn در گروه بحث بازبینی تجارت در هاروارد بحث کردیم برای ایده های جدید جذب منابع عمومی.

هدف ما کمک به دیگران بود تا با استفاده از تکنیک هایی که با شرکت های سراسر دنیا برای ایجاد قابلیت های نوآوری خود استفاده کردیم ، به دیگران در یافتن روشهایی برای بهبود مقیاس تماس کمک کنیم. بخور ، بخواب ، بدعت کن.

ایده اصلی این است که از ادبیات برای تغییر رفتار و استفاده از ابزارهای رفتاری ، مصنوعات و فشارها (ما آنها را BEAN می نامیم) وام بگیریم تا رفتار مطلوب را عادی کنیم. فعالان رفتار مستقیماً به افراد کمک می کنند رفتار مورد نظر را دنبال کنند (چک لیست ها را در نظر بگیرید). مصنوعات و فشارها به عنوان تقویت کننده های غیرمستقیم قدرتمند عمل می کنند (یادآوری های بصری یا بازی را در نظر بگیرید).

روند ساخت BEAN برای بهبود جلسات مجازی روشن است و شامل سه مرحله است.

گام اول

در مورد رفتارهای خاصی که می خواهید آنها را تشویق کنید با پر کردن جمله “اگر خیلی خوب باشد …” روشن باشید. به عنوان مثال ، تیمی از شرکتی که به آنها توصیه کردیم تصمیم گرفتند که می خواهند همه اعضا در جلسات مجازی از نظر روانی حضور داشته باشند بحثهای زنده و حل خلاقانه مشکلات.

مرحله دو

به جای دنبال کردن رفتاری که می خواهید ، “مسدودکننده های رفتار” یا کارهایی را که انجام می دهید شناسایی کنید. در اینجا دستورالعمل این است: “اما در عوض ما …” گروه جلسات مجازی در مورد احساس سرگردانی ذهن جمعی در حالی که جلسات ادامه می یابد ، افراد توسط ایمیل ها منحرف می شوند ، به فعالیت های دیگر روی می آورند یا فقط هماهنگ می شوند صحبت می کند.

شناسایی مسدود کننده های فعال دارای برخی ظرافت ها است. به راحتی می توان گفت که شما و دیگران به دلیل دشواری رفتار نمی کنید ، یا مشوق های مناسبی وجود ندارد ، یا اینکه مردم از این کار می ترسند ، اما شما باید بیشتر کار کنید.

  1. تا آنجا که ممکن است خاص باشید (“ذهن جمعی ما سرگردان است و ما شروع به انجام بسیاری از کارها می کنیم” در مقابل “خسته شدن”)
  2. اقدامات را توصیف کنید ، نه احساسات (“تصمیمات را برای جلسه بعدی به تعویق می اندازیم” در مقابل “از تصمیم گیری ترسیده ایم”)
  3. فراتر از موارد واضح (“ما برنامه هایی را برای جلسات با کارهای کم ارزش قابل تفویض” به “ما برای بحث های عمیق وقت نداریم” پر می کنیم)
  4. س questionsالاتی مانند “این احساس چه رفتاری از خود نشان می دهد؟” یا “چرا آنچه را که انجام می دهیم انجام می دهیم؟”

مرحله 3

BAS بسازید که به ارتقا رفتار مطلوب و غلبه بر مسدود کننده شناسایی شده کمک کند. تیم جلسه مجازی ایده انتصاب را پیشنهاد دادند مزخرف را زیاد کنید. مسخره ظاهراً در پذیرایی از میهمانان سلطان نقش داشته است ، اما او همچنین نقشی مهم و کمتر آشکار ایفا کرده است. آنها به عنوان یک “احمق” در اتاق می توانستند با گفتن سخنان دشواری که بیان آنها دشوار است از ترس انتقام جویی حقیقت را به مقامات بگویند. به همین ترتیب ، مقیاس بزرگنمایی قدرت گفتن به مردم را در هنگام انحصار مکالمات یا پیچ و خم ها خواهد داشت. انتصاب رسمی یک شوخی کننده و یک چک لیست با جزئیات نقش آنها به عنوان وسیله ای برای رفتار است. مقیاس سرگرم کننده مقیاس بندی و مجموعه ای از ترفندهای تطبیق مسابقات به عنوان تقویت کننده مصنوعات و فشارها عمل می کند.

رفتار دلخواه
(خیلی خوب خواهد بود اگر ما …)
مسدود کننده رفتار
(اما در عوض ما …)
جعبه
(بنابراین شما مجبور هستید …)
… ترازبندی را که منجر به عمل می شود از طریق بحث و گفتگو آزاد تحریک کنید. … زبان خود را گاز بگیرید ، به متخصصین موضوع بپردازید و نماینده خود را انتخاب کنید. … تعیین الف وکیل مدافع شیطان در هر جلسه با نمادی از ویلا در پس زمینه مجازی خود مشخص شده است.
… یک فضای جلسه آزاد برای تحقیقات بدون ساختار ایجاد کنید. … زمان پخش از داستانهای طولانی درباره گذشته را مکیده اند. … دادن 22دوم کف آسانسور که در آن افراد باید به موقع یک دقیقه در مورد موضوعات اصلی به روز کنند.
… تصمیم بگیرید ، جسورانه رفتار کنید و عمل گرا باشید. … از نظر اجتماعی تنبل هستند ، اطلاعات بیشتری می خواهند و تفویض اختیار می کنند. ایجاد کنید برنامه ارزیابی تصمیم گیری که به حاضران امکان می دهد کیفیت تصمیم اتخاذ شده در جلسه را ارزیابی کنند.
… مسائل را به طور شفاف به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید. … در سکوت خفه شوید ، زیرا به اشتراک گذاشتن خبرهای بد تابو است. … برای برداشتن از یک برنامه ساده استفاده کنید دمای تیم در ابتدای هر جلسه.
… می تواند در طول جلسات حضور و درگیر باشد. … اجازه دهید ذهن جمعی ما سرگردان شود و ما شروع به انجام بسیاری از وظایف می کنیم. … تعیین الف مزخرف را زیاد کنید که می تواند سرگرمی فراهم کند و با انحصارگران و پیچ و خم ها تماس بگیرد.
… آب خلاق ما را لمس کنید و در جلسات مجازی به فکر مثمر ثمر باشید. … تکه تکه و حواس پرت شده وارد فضای جلسه شوید و مستقیماً به کارهای مردان بپردازید. … من دارم سرد باز که یک گسست واضح از برخوردهای اخیر ایجاد می کند و با استفاده از چیزهایی مانند یک کاسه آواز یا گونگ خلاقیت را تحریک می کند.
© HBR.org

جلسات مجازی می تواند مشارکتی ، جذاب و حتی باور کنید یا نه ، سرگرم کننده باشد. یک تیم BEANstorm را شروع کنید (این یک حمله طوفان فکری برای BEANS است) که از BEAN هایی که ما برای ایجاد چیزی متناسب با رفتاری که بدنبال آن هستید و مسدودکننده های رفتاری که می خواهید بشکنید الهام می گیرد. مانند هر چیز جدید ، قبل از اینکه درست آن را انجام دهید ، کمی آزمایش و خطا طول می کشد ، اما سود آن ارزش دارد.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir