[ad_1]

زمان آن فرا رسیده است که بخش خصوصی را با سیاست وصل کنیم و به شکلی پیش برویم که اطمینان حاصل کند دولتها بر روی اراده مردم کار می کنند نه قدرت دلار. راه حل های واکنشی و جزئی آن را کاهش نمی دهد. ما باید به طور اساسی در نحوه کار تجارت در واشنگتن تجدید نظر کنیم. این به معنای انحلال PAC های شرکتی ، پایان دادن به انجمن های تجاری و لابی گری شرکت ها و حمایت از اصلاحات قانونی است که موجب معکوس شدن Citizens United خواهد شد.

اعتماد و حقیقت نه تنها برای عملکرد دموکراسی ها ، بلکه برای قدرت و ثبات اقتصادها نیز مهم است. پس از حمله 6 ژانویه به پایتخت آمریكا ، شركتهایی را دیدیم كه مشاركتهای سیاسی خود را متوقف كردند ، از برخی قانونگذاران تقاضای بازپرداخت كردند و گروههای نفرت یا خشونت را از شركت در سیستم عامل منع كردند.

این اقدامات گامهایی در مسیر درست است ، اما به اندازه کافی پیش نمی رود. آنچه در این ماه شاهد بودیم ، نقطه پایانی برای دموکراسی و یک زنگ خطر برای رهبران تجارت بود. زمان آن فرا رسیده است که بخش خصوصی را با سیاست ایالات متحده وصل کنیم و به روشی ادامه دهیم که اطمینان حاصل کند دولت بر اساس اراده مردم کار می کند و نه بر اساس قدرت دلار.

پس از تابستان پر آشوب اعتراضات علیه بی عدالتی نژادی ، مردم آمریکا قبلاً خواستار تغییر در رفتار شرکت ها شده اند. اکنون به نظر می رسد که حتی در صورت عدم موفقیت کارمندان منتخب ، تمایل بیشتری به گرفتن رهبران تجاری دارند. طبق نظرسنجی اخیر جاست پایتخت ، 54 درصد مردم (اعم از جمهوری خواه و دموکرات) اکنون به مدیران سیاستمداران اعتماد دارند تا برای محافظت و حمایت از دموکراسی اقدامی انجام دهند.

اما برای اینکه رهبران حق این اعتماد را به دست بیاورند ، ابتدا باید پارامترهای اخلاقی خود را کالیبره کنند. در زمان دولت ترامپ ، بسیاری از مدیران تصمیم گرفتند که به راه دیگری نگاه کنند ، زیرا رئیس جمهور شعله های برتری سفید و نژادپرستی را برافروخت ، اطلاعات نادرستی را منتشر کرد که صدها هزار نفر در یک بیماری همه گیر مرگبار هزینه می کردند ، و همچنان منکر وجود بحران آب و هوایی ما بودند. . آنها تخفیف های مالیاتی و بازار سهام پر رونق را به جای رهبری اخلاقی انتخاب کردند. اشتباه نکنید: این سکوت – در برابر حملات مکرر به نجابت عامه ، احترام و حاکمیت قانون – به ایجاد فضایی که قیام اخیر اجازه داده است کمک کرده است.

اکنون که تهدید برای ایجاد یک فضای عملیاتی پایدار برای تجارت روشن است ، سرانجام برخی درمورد این موضوع صحبت می کنند. ما می توانیم این را خیلی کم ، خیلی دیر بنویسیم. در عوض ، باید خشم رهبران شرکت ها را بپذیریم – و شرمساری که ممکن است برخی از همدستی خود داشته باشند. ما باید از تحرکی که اکنون داریم برای تحریک تغییرات قابل توجه استفاده کنیم.

راه حل های واکنشی و جزئی آن را کاهش نمی دهد. ما باید اساساً در نحوه کار تجارت در واشنگتن تجدیدنظر کنیم. این به معنای انحلال PAC های شرکتی ، پایان دادن به انجمن های تجاری و لابی گری شرکت ها و حمایت از اصلاحات قانونی است که موجب معکوس شدن Citizens United خواهد شد.

انحلال PAC های شرکتی. شرکت ها باید در جدا کردن سیاست از سیاست پیشگام باشند. یکی از راه های انجام این کار فقط توقف دادن بخشش سیاسی نیست (و سپس در صورت عدم توجه مردم پس از آن از سرگیری آن) ، بلکه متعهد شدن در حال حاضر برای جلوگیری از مشارکت در این کارزار و انحلال PAC های شرکتی قابل استفاده است. برای پنهان کردن میزان گسترش نفوذ.

تعداد معدودی از شرکت ها مانند IBM از همان ابتدا این موقعیت بلند پروازانه را اتخاذ کرده اند – آنها هرگز PAC تشکیل ندادند و حتی یک پنی نیز برای کمک های سیاسی هزینه نکردند. بیش از 50 سال پیش ، مدیر عامل وقت توماس واتسون جونیور تأکید کرد که یک شرکت “نباید به هیچ وجه سعی کند به عنوان یک سازمان سیاسی فعالیت کند” ، و تفکر به ضرر تأثیر شرکت در واشنگتن نبود. IBM به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت آمریکا هنوز جای خود را در میز دارد و می تواند از سیاست هایی حمایت کند که به نفع کارمندان ، جوامع و سایر سهامداران آن باشد. چارلز شواب این هفته سیاست مشابهی را اعلام کرد ، اما ما برای پیوستن به آنها به توده ای مهم نیاز داریم.

هنگامی که مدیران عامل نمونه ای را مثال می گذارند و به تمام مشارکت های سیاسی شرکت های خود پایان می دهند ، می توانند از صدای خود برای ترغیب دیگران به این کار استفاده کنند در زمان تصدی من در یونیلور ، ما این کار را با کمپینی از بن و جری ، یکی از مارک های تجاری خود ، برای برداشت پول از سیاست انجام دادیم.

انجمن تجارت نهایی و لابی شرکت ها. راه دیگری که شرکت ها با استفاده از پول خود سیاست را از دست مردم خارج می کنند ، استفاده از لابی گران شرکت ها و انجمن های تجاری است. به عنوان مثال ، شرکت های بزرگ فناوری که هفته گذشته برای ممنوع کردن گروه های خشن و افراطی از سیستم عامل خود نقل مکان کردند ، در سال 2020 نیز رکوردی از لابی ها را صرف کردند ، تا حدی برای مخالفت با مقررات و دفاع از شیوه هایی که معلوم شد برای دموکراسی ما مضر است

به موارد منفی مربوط به تغییرات آب و هوایی نیز فکر کنید که ممکن است از بودجه مستقیم به متقاضیان یا کارزارها دور شده باشند ، اما برای اثبات نفوذ خود به انجمن های تجاری روی آورده اند. شرکت ها باید از این انجمن ها بخواهند در مورد موقعیت آب و هوایی خود شفاف باشند و در صورت عدم تطابق روابط خود را قطع کنند. سازمان هایی مانند The B Team که من ریاست آن را بر عهده دارم ، ابزارهایی را برای این کار فراهم می کنند.

همین هفته گذشته ، شرکت انرژی فرانسوی توتال اولین تولید کننده عمده نفت شد که از انستیتوی نفت آمریکا (API) خارج شد. توتال این تصمیم را گرفت زیرا تعهد آن در مبارزه با تغییرات آب و هوا کاملاً منطبق با API نبود. این حرکت باعث افزایش بیشتر محدودیت سایر شرکت ها می شود. مخاطب دارد تماشا می کند. اعتماد در خط است.

شهروندان متحد و اصلاح قانونگذاری. سرانجام ، مدیران عامل باید بر تغییر تصمیم دادگاه عالی مبنی بر حمایت از هزینه های نامحدود برای شرکت ها و سایر گروه های انتخاباتی خارجی به عنوان آزادی بیان پافشاری کنند.

با صراحت این تصمیم ، سیستم سیاسی آمریکا را به سطح فساد قانونی رساند. در کشورهای دیگر ، برخی از شرکت ها برای جلوگیری از پیگرد قانونی توسط قوانینی که قبلاً گرفته شده ، رشوه می دهند. در ایالات متحده ، رشوه خواری قبل از تصویب قوانین – به طور قانونی – اتفاق می افتد. Citizens United این ایده را تأیید کرد که دموکراسی آمریکا در خدمت منافع کسانی است که توانایی خرید اعتبار را دارند. هزینه های سیاسی فقط در چرخه انتخابات سال 2020 14 میلیارد دلار بود که این هزینه را به گرانترین هزینه در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است.

بدون اصلاح قانون اساسی برای لغو شهروندان متحد ، این می تواند به عنوان یک وضع موجود باقی بماند. بخش خصوصی باید تشخیص دهد که مجوز طولانی مدت آن برای کار در یک دموکراسی پایدار به حمایت قانونگذاران بستگی دارد که مایل به به چالش کشیدن وضع موجود هستند ، نه فقط کاهش مالیات و مقررات.

مدل فعلی دموکراسی ما مبتنی بر اقتدار اخلاقی ، اقتدار رسمی و اقتدار اکتسابی است. ما نمی توانیم اجازه دهیم که برق خریداری شده سایر کارها را واگرد کند. وقت آن است که مدیران عامل به عنوان رهبران اخلاقی مطرح شوند. این کار به شفافیت ، صداقت و با توجه به تأثیر پایدار نیاز دارد – نه سود کوتاه مدت ، سود یا سود سهام. این برای نجات دموکراسی ما ضروری است.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir