[ad_1]

پیگیری بهره وری از زنجیره تامین باعث شده است که سیستم مراقبت های بهداشتی ما روان تر و جهانی شود. اما این کارایی به قیمت پایداری تمام شد ، زیرا بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از قبل به زنجیره های تأمین کننده جهانی آسیب پذیر در برابر اختلالات ناشی از “قو سیاه” مانند Covid-19 وابسته اند. همه گیری ، هزینه های مخرب انسانی و اقتصادی این بی ثباتی را نشان می دهد: افزایش قیمت ها و کمبود گسترده تجهیزات پزشکی حیاتی و تجهیزات محافظت شخصی (PPE) و همچنین امکانات بهداشتی که برای محافظت از کارمندان و بیماران می جنگند. این کمبود همچنین منابع خودمان را که به ما کمک کرد مقابله کنیم: دهها هزار تولید کننده محلی و گروه های اجتماعی که در هنگام از کار افتادن زنجیره های تأمین موجود برای تولید PPE و سایر تجهیزات مهم قدم برداشتند.

این تولیدکنندگان توزیع شده – به سیستم عامل های دیجیتال متصل شده و در جوامع خود کار می کنند – الگوی کاملاً متفاوتی از الگوی تولید متمرکز سنتی است که سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا به آن بستگی دارد. آنها ممکن است هرگز به هزینه های پایین کارخانه های بزرگ خارج از کشور نرسند ، اما نقاط قوت مورد نیاز از جمله زمان پاسخ سریع و مقرون به صرفه بودن در شرایط بحرانی را ارائه می دهند. اگر آنچه را که درباره تولید داخلی توزیع شده در طی همه گیر آموخته ایم عملی کنیم ، می توانیم زنجیره های تأمین مراقبت های بهداشتی قوی تر و پایدارتری را قبل از وقوع رویداد اجتناب ناپذیر قو سیاه ایجاد کنیم.

در شرایط عادی ، یک سیستم بیمارستان یا مراقبان کوچکتر که از طریق یک سازمان خرید گروهی با هم کار می کنند ، با دو یا سه توزیع کننده بزرگ قرارداد منعقد می کنند. این توزیع کنندگان بزرگ ، به نوبه خود ، از عمده فروشان خرید می کنند و یا می توانند مستقیماً با تولید کنندگان قرارداد تهیه کنند تا نیاز خود را تولید کنند. زایمان هایی که بیشتر آنها در خارج از کشور تولید می شوند ، سپس به مراکز توزیع کننده منطقه ای ارسال می شوند و به صورت دوره ای به مراکز درمانی فردی تحویل می شوند. این تأسیسات سطح تأمین را برای چندین روز تا یک هفته کار مداوم حفظ می کنند. هنگامی که یک فاجعه یا حادثه بیمارستان های محلی را برجسته می کند ، معمولاً می توان لوازم را بین بیمارستان ها یا مناطق منتقل کرد تا کمبودهای محلی را جبران کند.

با این حال ، Covid-19 بارها و PPE ارسال شده باید در سراسر جهان افزایش یابد. بدون آرامش ، سیستم کشیده شده و سپس کلیک می شود. تا ماه آوریل ، قیمت لباس های عایق 2000٪ جهش داشت و ماسک های NM N95 6136٪ افزایش یافت. داستان هایی از کارمندان بهداشتی که بداهه خود را روی محافظ های صورت و لباس های بیمارستانی می انداختند ، اخبار را پر می کرد و بیمارستان ها و دولت ها برای تأمین امنیت PPE یک درگیری دیوانه وار شروع می کردند. شش ماه بعد ، در ماه اکتبر ، یک نظرسنجی توسط سازمان غیردولتی Get Us PPE نشان داد که تقریباً 70٪ امکانات موجود است هنوز نمی تواند به یک یا چند نوع PPE دسترسی پیدا کند.

اگر هزاران تأمین کننده جدید که برای پاسخگویی در حال حاضر برخاسته اند نبودند ، این فاجعه بدتر بود. این تامین کنندگان شامل دستگاه های تقطیر نظیر تیتو مستقر در آستین هستند که به دنبال تولید ودکا برای ضد عفونی کننده دست هستند و فروشگاه های کوچکی مانند هدلی و بنت مستقر در لس آنجلس که از پیش بندها به ماسک تبدیل شده اند. جامعه تولیدکنندگان ، جنبشی جهانی از علاقه مندان به عمل و علاقه مندان به DIY ، همچنین شروع به کار ، طراحی و ساخت PPE و لوازم پزشکی کرده اند.

این شبکه توزیع شده طی چند هفته پس از لازم الاجرا شدن دستورات قفل در مارس سال گذشته ، صدها هزار واحد PPE تولید کرد. در ماه دسامبر ، کل تولید به بیش از 47 میلیون واحد PPE ، به علاوه ده ها هزار دستگاه پزشکی پیشرفته مانند دستگاه های تهویه ، کلاه ایمنی تنفسی و اکسی مترهای نبض افزایش یافته بود.

تأمین کنندگان محلی اغلب قادر به پاسخگویی سریعتر و انعطاف پذیرتر نسبت به منابع تأمین متمرکز هستند. در اینجا مثالی از مطالعه من ذکر شده است: وقتی متخصصان گوش ، حلق و بینی (ENT) در یک بیمارستان کالیفرنیا درخواست ماسک صورت را برای کار لوله گذاری شخصی کردند ، یک گروه محلی از تولیدکنندگان محصولی را تولید کردند و تولید کردند تا پایان روز. همین گروه در عرض چند ساعت از کمبود توالت عایق بندی شده ، یک بیمارستان محلی تهیه کردند.

با وجود این موفقیت ها ، بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی در تلاشند تا از این ارائه دهندگان بالقوه استفاده کنند. دفاتر شرکت از راه دور ، فرآیندهای دست و پا گیر تأیید فروشنده و قوانین تأمین مالی انعطاف ناپذیر برای جلوگیری از تأمین تقاضای عرضه تدوین شده است.

لازم نیست دفعه بعد اینگونه باشد. من مطالعه کردم که چگونه زنجیره های تأمین در روزهای ابتدایی همه گیری از هم پاشیده و چگونه جوامع در سراسر کشور رشد کرده اند تا امکانات بهداشتی را در کمبود بی سابقه عرضه کار کنند. بر اساس ماهها تحقیق بایگانی و ده ها مصاحبه با مهندسان ، پزشکان و مدیران مراقبت های بهداشتی ، چند گام ارائه داده ام که اکنون می توانیم برای ایجاد زیرساخت تحویل مراقبت های بهداشتی پایدارتر و جلوگیری از تکرار آنچه در سال 2020 اتفاق افتاد ، برداریم:

به صورت هماهنگ به پیشنهادات کمک پاسخ دهید.

با روشن شدن میزان کمبود PPE ، بیمارستان ها شروع به تماس گرفتن برای کمک یا سوالات کردند. بعضی اوقات این پیام ها به دست تیم تحویل می رسد. بیشتر اوقات نه پرسنل شلوغ و پر ازدحام از طریق تماس ، با ایجاد جعبه های ایمیل یا ارسال ساده نیازها در وب سایت های خود پاسخ می دهند ، که در نهایت هم ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و هم ارائه دهندگان خدمات برای تهیه PPE را دشوار می کند.

نیازها آنقدر سریع جابجا شدند که موارد بسیار کمیاب هفته دیگر از کابینت های تحویل سرریز کردند. به طور جداگانه ، بسیاری از اقلام مانند جعبه های لوله گذاری به درجه قابل توجهی از سفارشی سازی نیاز داشتند ، این بدان معنی است که ارائه دهندگان به دسترسی واقعی به پزشکان و کارکنان زایمان نیاز دارند. همانطور که هماهنگ کننده بیمارستان برای گروهی از تولیدکنندگان به من گفت ، ارتباط در یک بحران باید یک خیابان دو طرفه باشد که بیمارستانها اغلب با آن دست و پنجه نرم می کنند.

این تجربه نشان می دهد که بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی برای هماهنگی با تامین کنندگان جایگزین ، از تولیدکنندگان نوسازی شده تا اهدا کنندگان PPE ، به یک نقطه تماس نیاز دارند.

اسناد و پروژه های تجهیزات دامپزشکی برای اطمینان از کیفیت.

تجهیزات پزشکی معمولاً منوط به تأیید سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) است كه طراحی و همچنین مراحل ساخت آنها را تأیید می كند. در حالی که مجوزهای اضطراری (EUA) درهای موجود برای منابع جایگزین PPE کم خطر را باز می کنند ، کنترل کیفیت یک مشکل است. طرح های جدید از تامین کنندگان بی تجربه به احتمال زیاد ناکارآمد ، ناخوشایند یا حتی خطرناک هستند.

راه حل در سیستم عامل های دیجیتالی برای خلاصه کردن ، مستند سازی و تأیید پروژه های تأمین پزشکی است. به عنوان مثال ، لوازم پزشکی منبع آزاد (OSMS) ، که به عنوان همکاری بین تولید کنندگان و پزشکان در مارس 2020 تأسیس شد ، به سرعت کتابخانه ای ایجاد کرد که اکنون 195 طرح منبع باز برای PPE و دستگاه های پزشکی ، از نرم افزار گرفته تا ماسک گرفته تا کلاه ایمنی تهویه را لیست می کند. این طرح ها توسط مشاوران پزشکی تهیه و تأیید شده است ، و یک جامعه داوطلب مرتبط با آن بازخوردهایی را برای بهبود طراحی برای ایمنی و ساخت ارائه می دهد. علاوه بر بهبود کیفیت محصولات خود ، از بین بردن نیاز تأمین کنندگان به ایجاد طرح های سفارشی به آنها امکان می دهد تا تولیدات سریعتر را شروع کنند.

ارائه دهندگان جایگزین را قبل از نیاز شناسایی کنید.

در آغاز همه گیری ، گروه های تولید کننده برای پر کردن خلا the وارد عمل شدند. با گذشت زمان ، تولیدکنندگان معمولاً محصولات را به تولیدکنندگان مستقر که دارای خطوط مقاوم سازی شده یا ظرفیت اضافی را برای تولید لوازم حیاتی کنار می گذارند ، تحویل می دهند. با این حال ، هیچ یک از گروه ها معمولاً برای بیمارستان ها در رادار نیستند ، که معمولاً به تأمین کننده هایی که وسایل را هماهنگ می کنند یا به توزیع کنندگان که معمولاً به پیوندهای موجود با ارائه دهندگان خدمات پزشکی معتبر اعتماد می کنند ، متکی هستند.

با شناسایی و ایجاد روابط در حال حاضر و افزودن شرکت ها به لیست تأیید شده تأیید شده ، بیمارستان ها و مراکز درمانی می توانند به سرعت در مواقع اضطراری بچرخند. به عنوان مثال ، مریلند ساخته شده برای نجات زندگی پایگاه داده ای است که تولید کنندگان در این ایالت را بر اساس مناطق تجربه لیست می کند ، به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اجازه می دهد تامین کننده های جایگزین را پیدا کنند. برنامه های مشارکت توسعه تولید که در هر کشور اجرا می شوند نیز می توانند به تقاضای عرضه و تقاضا کمک کنند.

تمرینات آمادگی در برابر بلایای طبیعی را در دسترس داشته باشید که در دسترس بودن تجهیزات را آزمایش می کند.

آمادگی برای قطعی عمده تامین کننده باید در تمرینات مربوط به فاجعه باشد. اگرچه انجام تمرینات آمادگی اضطراری برای بیمارستان ها معمول است ، اما آنها اغلب شامل حالات موجود نمی شوند ، چه رسد به ارائه دهندگان جایگزین. و بسیاری از مراکز درمانی کوچکتر مانند خانه های سالمندان و کلینیک های اجتماعی چنین آموزشی را ارائه نمی دهند ، اما باید.

بوروکراسی اداری را که از پرداخت تسهیلات برای تأمین کالا جلوگیری می کند ، کاهش دهید.

در دنیای پایدار ، فاکتورگیری دقیق و روشهای پرداخت استاندارد عملکرد صحیح را تضمین می کند. با این حال ، در یک بحران ، این سیستم ها می توانند به یک بدهی تبدیل شوند. بسیاری از مدیرانی که من با آنها مصاحبه کردم داستانهای مشترکی از توانایی پرداخت هزینه تأمین کنندگان احتمالی به دلیل شرایط انعطاف ناپذیر صورتحساب را به اشتراک گذاشتند. در موارد دیگر ، مشاغل کوچک یا تولیدکنندگان داوطلب هزینه مواد خود را متحمل شده اند و سرمایه در گردش را تا زمان پرداخت توسط بیمارستان ها متصل کرده اند ، که برای پرداخت فاکتور با شرایط “خالص 30” استفاده شده است ، که به خریداران حداکثر 30 روز از تاریخ فاکتور برای پرداخت.

اجازه اختیار بیشتر برای تسهیلات محلی و ارائه دهندگان عمده تامین کالا در صورتحساب و پرداخت می تواند امکان پاسخگویی سریعتر و دسترسی آسانتر به منابع محلی را فراهم کند. یک رویکرد بالقوه از طریق صندوق اختیاری بخش بیمارستان الگوبرداری می شود که معمولاً به هماهنگ كنندگان تأمین درجه ای از اختیار در خریدهای كوچك اجازه می دهد. مدل دیگر صندوق پاسخ سریع عمومی است که از نیازهای سنگین برنامه جلوگیری می کند و زمان اجرای سریعتر را می دهد. به عنوان مثال ، صندوق پاسخ سریع بزرگ کلیولند کوید -19 بیش از 10 میلیون دلار در اختیار گروه های محلی قرار داده است که برای مقابله با بیماری همه گیر جامعه کلیولند کار می کنند. سومین رویکرد ممکن تأمین بودجه برای اضافه کردن ظرفیت تولید مورد نیاز در مواقع اضطراری است ، شبیه به Operation Warp Speed ​​، که به طور پیش فرض چندین تولید کننده واکسن را تأمین مالی می کند ، دوزهای مستعد را فراهم می کند و برای سرعت بخشیدن به تولید سرمایه گذاری می کند.

بیماری همه گیر Covid-19 خطرات یک زنجیره تأمین بهینه شده برای کارایی را نشان می دهد. در جهانی که احتمال وقوع حوادث و بلاها در مقیاس بزرگ بیشتر است ، یافتن راه هایی برای ایجاد انعطاف پذیری در سیستم بسیار مهم است. تولید داخلی توزیع شده یک منبع را ارائه می دهد. در بدترین حالت ، این یک بیمه نامه است که تدوین شده و هرگز اعمال نشده است. در بهترین حالت ، پایه ای برای یک مدل تولیدی قدرتمند ، انعطاف پذیر و جدید ارائه می دهد. بهترین قسمت این است که امروز در دسترس است.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir