[ad_1]

جوزف بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، گروه ویژه ستاره کوید -19 را متشکل از متخصصان پزشکی و بالینی اعلام کرد. این گروه شگفت انگیز از مردم بدون شک یک رویکرد پزشکی ، داده محور و دلسوزانه را ایجاد خواهند کرد که ما را به آنچه در دولت فعلی امیدوار بودیم ، به خط اصلی این همه گیر نزدیک می کند. متأسفانه ، این گروه کاری مجموعه مهمی از متخصصان را کنار می گذارد: دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری.

اگر یک چیز یاد گرفته ایم ، این است که بحران Covid-19 به همان اندازه که یک مشکل پزشکی است ، یک مشکل رفتاری است. اگر واقعاً بخواهیم این همه گیری را شکست دهیم ، آمریکایی ها مجبور به واکسیناسیون (و همه دوزهای آن) برای دستیابی به مصونیت گله هستند. اگر آماری از واکسن آنفلوانزا انجام شود ، این خود یک کار بزرگ رفتاری است: فقط نیمی از آمریکایی های شش ساله و بالاتر در فصل 2018-2019 به آنفلوانزا مبتلا می شوند – بسیار کمتر از هدف 70٪. توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده تعیین شده است.

در هر صورت ، با توجه به چالش تولید ، تولید و توزیع واکسن ، ممکن است مدتی طول بکشد تا شاهد واکسیناسیون های انبوه باشیم – شاید نیم سال یا بیشتر. در همین حال ، آمریکایی ها مجبورند رفتارهای دیگری مانند محدود کردن اندازه اجتماعات اجتماعی ، شرکت در فاصله های اجتماعی و ماسک صورت را نیز در پیش بگیرند. این رفتار باید به طور مداوم انجام شود – چیزی که می دانیم دستیابی به آن دشوار است. امروزه ، ماسک پوشیده در سراسر آمریکا هنوز بسیار متغیر است – از 75٪ تا 90 ging. در مطالعه خود ، ما دریافتیم که در حالی که مردم فکر می کردند فاصله اجتماعی را می فهمند ، اما در تفسیر آن متناقض هستند: به عنوان مثال ، برخی دیدار با دوستان و خانواده خود را نقض فاصله اجتماعی نمی دانند. از آنجا که هر روز گذشته به معنای هزاران مرگ و فشار بیشتر بر سیستم مراقبت های بهداشتی ما است ، ترغیب مردم برای پیوستن و ماندن در دستور کار ضروری است. این رفتارها باید به عادت تبدیل شود.

بنابراین چگونه با این چالش ها مقابله کنیم؟

دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری بر اساس مطالعه رفتار انسان در تعدادی از زمینه ها ، سلامت در میان آنها ، این وظیفه را درک می کنند. آنها می دانند که علی رغم نیت ما ، واکسن آنفلوانزا نمی سازیم و غربالگری های پیشگیرانه را به موقع انجام نمی دهیم. تقریبا نیمی از افراد مبتلا به بیماری های مزمن داروهای خود را طبق تجویز پزشکان مصرف نمی کنند. و طبق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) ، با وجود دهه ها تحقیق و ارتباطات و فواید آن ، فقط یک نفر از هر 10 آمریکایی به اندازه کافی میوه و سبزیجات می خورد.

این رفتار را هویت و زمینه خود ما تعیین می کند: شرایطی که در معرض آن هستیم. محدودیت هایی که ما داریم ؛ افرادی که با آنها ارتباط داریم و اهداف ، اعتقادات و ارزشهای ما. و این عوامل می تواند برای افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، در مطالعه CDC در مورد مصرف سبزیجات ، گروه هایی که کمترین احتمال مصرف سبزیجات را داشتند مردان ، بزرگسالان جوان و بزرگسالانی که در فقر زندگی می کنند بودند. توضیحات بالقوه می تواند از توضیحات زمینه ای – مانند عدم دسترسی به سبزیجات یا گران بودن – تا توضیحات هویت ، مانند ارتباط مردانگی با خوردن گوشت باشد.

بنابراین ، یک رویکرد رفتاری جهانی نمی تواند ما را مجبور به انطباق 90 درصدی با ماسک یا جذب بالای واکسن برای دستیابی به مصونیت گله کند (مطابق سازمان جهانی بهداشت به معنای 65 تا 70 درصد از جمعیت). ما باید پوشندگان احتمالی ماسک یا ماسک اجتناب را بر اساس دلایل اقدامات آنها تقسیم بندی کنیم. به عنوان مثال ، در مطالعه فوق الذکر در مورد فاصله اجتماعی ، دریافتیم که امنیت مالی بالاتر ، سطح بالاتری از تقاضای اطلاعات و سطوح بالاتر اضطراب همه گیر عامل اصلی این مسئله است که آیا افرادی در فاصله اجتماعی هستند.

بر اساس این معیارها ، ما چهار بخش از جمعیت را شناسایی کردیم: “اضطراب از فاصله اجتماعی” ، “پیروان بی احتیاط از قوانین” ، “مقاصد غیرقابل مقایسه با عمل” و “افراد بدبین که به دنبال اطلاعات نیستند”. درصد کمی از دو گروه آخر (“بدبینان” و “قصد غیرقابل مقایسه با عمل”) فاصله اجتماعی را تمرین می کردند. ترغیب آنها به تغییر رفتار نیاز به مداخله هدفمند دارد. ارائه چک های تشویقی به عنوان مثال ، گروه “ناسازگار با عمل” می تواند موانع مالی را که مانع از فاصله اجتماعی آنها می شود ، کاهش دهد. از نظر “افراد مشکوک” ، استفاده از شخصیت های عمومی معتبری که می توانند با آنها رفتار کنند – در این مورد جمهوری خواهان مرد – می تواند آنها را وادار به توجه و پذیرش بیشتر موضوع کند.

همه اینها بدان معنی است که ما به یک استراتژی رفتاری جامع و دقیق نیاز خواهیم داشت. چنین استراتژی ناهمگنی رفتار انسان را تشخیص می دهد و جمعیت را تقسیم می کند ، محرک ها و موانع اصلی روانشناختی و ساختاری را که می توانند به پایبندی کمک یا مانع کنند ، اولویت بندی می کند و یک مجموعه عملی از مداخلات مبتنی بر شواهد را توسعه می دهد و به طور مداوم اصلاح می کند. دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری این تجربه را دارند.

به عنوان مثال ، برای اینکه افراد بتوانند قرنطینه را رعایت کنند ، برخی باید از حمایت های اجتماعی ، مالی و روانی کافی برخوردار شوند. از نظر دیگران ، عدم دسترسی به حمل و نقل ممکن است مانع اصلی برای جلوگیری از آزمایش آنها باشد. در مورد واکسن ها نیز همین طور است: اگرچه افرادی وجود خواهند داشت که به علم اعتماد ندارند ، اما افرادی دیگر به علم اعتماد دارند اما هیچ ارتباطی با سیستم بهداشت ندارند. واکسیناسیون نیاز به راه حل هایی برای رفع موانع دسترسی دارد.

افزودن دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری ، اعم از دانشگاهی و کاربردی ، به کارگروه Covid-19 بایدن از سه طریق تفاوت ایجاد می کند.

اول ، این به دولت بایدن کمک می کند تا پیامی ثابت به همه آمریکایی ها برساند که رفتار ، به صورت فردی و جمعی ، به اندازه نوآوری پزشکی در مبارزه با این بیماری همه گیر مهم است.

دوم ، این اطمینان حاصل خواهد کرد که ما یک استراتژی رفتاری مداوم و مبتنی بر شواهد داریم – استراتژی که توسط تحقیقات پشتیبانی می شود ، ریشه در علم پزشکی دارد و با مداخلات ساختاری لازم برای تغییر رفتار تکمیل می شود. این گروه ممکن است داده ها و شواهد رفتاری موجود را به روشی منظم و عملی بررسی کند و اطمینان حاصل کند که تحقیقات و آزمایش مداخلات رفتاری به اندازه کافی تأمین می شود.

استفاده از دانشمندان علوم رفتاری با تجربه در زمینه اجرای مداخلات در دنیای واقعی در ترجمه توصیه ها به یک کتاب عملیاتی که به دولت ها و مقامات محلی کمک می کند تا دستورالعمل ها را به مرحله عمل درآورند بسیار مهم است. چنین کتاب بازی ای مداخلات اثبات شده را پیشنهاد می کند – از جمله مبارزات پیام (که همچنین برای مقابله با اطلاعات غلط است) – برای پرداختن به مجموعه دقیق موتورهای رفتاری برای هر یک از افراد. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مجموعه مناسب مداخلات در افراد مناسب از طریق کانال های مناسب اعمال می شود.

سرانجام ، افزودن دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری به کارگروه به دولت بایدن کمک می کند تا مشارکت های لازم برای اجرای موثر یک استراتژی رفتاری را ایجاد کند. این وظیفه برای انجام یک تیم متمرکز بسیار عظیم و پیچیده است. مشارکت در همه سطوح – در سطح جهانی ، ملی ، دولتی و محلی – با کارشناسان و مقامات فدرال و ایالتی ، رهبران معتمد جامعه ، داروخانه ها ، مشاغل و حتی انجمن های محله با هم کار خواهند کرد. درست همانطور که Operation Warp Speed ​​با انستیتو های ملی بهداشت ایالات متحده ، شرکت های دارویی و دیگران برای تولید و توزیع واکسن های جدید Covid-19 همکاری کرده است ، گروه ویژه بایدن باید متخصصان ، سازمان ها و شرکت هایی را بیاموزد که می دانند چگونه مقابله با چنین چالش های رفتاری در مقیاس وسیع – چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور.

دولت آینده بایدن می تواند به ایالات متحده کمک کند تا با بدترین بحران بهداشتی که بیش از یک قرن گذشته تجربه کرده است ، مقابله کند. موفقیت او در غلبه بر این آفت به توانایی او در اعمال تعادل مناسب مداخلات پزشکی ، رفتاری و ساختاری بستگی دارد. به این ترتیب او می تواند ده ها هزار زندگی را نجات دهد.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir