[ad_1]

“عظیم.” “در حال رشد.” “بسیار گرم”.

اینها تنها برخی از اصطلاحاتی بود که اخبار مالی برای توصیف بازار fintech در سال 2020 به کار بردند. اینها فقط کلمات وزوز نبودند. براساس تحقیقی که بانک جهانی انجام داده ، Fintech از رشد دو رقمی تعداد و حجم معاملات در طی همه گیری خبر داد. طبق گفته American Banker ، بانکداری دیجیتال در طول Covid-19 رشد کرد و 35٪ از مصرف کنندگان بیشتر از بانکداری آنلاین استفاده می کنند.

تعجبی ندارد که چرا. در طی همه گیر جهانی Covid-19 ، بسیاری از دفاتر و کارمندان از راه دور کار می کردند ، برخی از مشاغل دریافتند که فقط در عرض چند هفته – یا حتی چند روز – نیاز به ایجاد روش های جدید کار دارند. ذینفع اصلی این نوآوری شرکتی ناگهانی صنعت fintech بود ، زیرا شرکت ها مجبور بودند ابزارهای دیجیتالی خود را برای پاسخگویی به خواسته های دنیای مستقر در خانه پیاده کنند.

اما Covid-19 فقط رشد و استفاده از fintech را تسریع نکرد. هنگامی که این تجارت پتانسیل fintech را جستجو می کند ، حتی برنامه های بیشتری برای آن پیدا می کند – استفاده هایی که شیوه های تجاری سنتی را مختل می کند. برخی از تیم های مالی و حسابداری همچنین دریافته اند که ابزارهای fintech می توانند به کاهش هزینه ها و ساده سازی عملیات کمک کنند و پیشرفت های چشمگیری در عملکرد ایجاد کنند. این چگونه است.

ساده سازی فرآیندهای پیچیده

به گفته Bain & Company ، یکی از تأثیرات همه گیری این است که شرکت ها کمتر بهره وری کرده اند. و یکی از راه های ایجاد کارآیی برای تیم های مالی ، تطبیق هزینه است ، منطقه ای که نوآوری در آن کند است. در بسیاری از شرکت ها ، همسان سازی هزینه ها و تأیید پرداخت ها هنوز هم بسیار زمانبر است و صرف زمان قابل توجهی از حسابداری می شود.

اما ابزارهای fintech می توانند بسیاری از این فرآیندها را از جمله تطبیق سه طرفه مورد نیاز برای تأیید فاکتورهای دریافتی از تأمین کنندگان و همچنین منطقه پیچیده تر و بسیار پراکنده هزینه های سفر و هزینه ، به طور خودکار افزایش دهند ، زیرا درآمد کارمندان برای موارد مختلف افزایش می یابد. کالا و خدمات.

ابزارهای Fintech همچنین می توانند در ایجاد دید بیشتر برای هزینه های کارمندان ، کنترل ، علامت گذاری در زمان واقعی هزینه های خارج از سیاست و تجزیه و تحلیل خودکار کمک کنند. و ابزاری که به طور خودکار هزینه ها را به تک تک کارمندان و عملکردها متصل می کنند ، می توانند تخصیص بودجه دستی را که بسیار وقت گیر است ، بسیار ساده و تسریع کنند.

جوانب مثبت به اینجا ختم نمی شوند. در طی همه گیری ، برخی از سازمان های خدمات مالی سرمایه گذاری زیادی در زمینه هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی انجام دادند تا تجارت آنها حتی بیشتر شود. چت هوش مصنوعی ، که سوالات و درخواست های مشتریان را تفسیر می کند ، می تواند با خودکارسازی وظایفی که شامل پاسخ به س questionsالات اساسی در مورد پرداخت فاکتور و پردازش هزینه می شود ، به کارآمدتر شدن متخصصان مالی شرکت ها کمک کند.

طوفان کلاهبرداری کامل

بر اساس مطالعه ای که توسط انجمن بررسی کنندگان خبره تقلب (ACFE) انجام شده است ، سازمان ها هر ساله 5٪ از درآمد خود را به دلیل تقلب از دست می دهند. مورد معمول کلاهبرداری باعث ضرر 8،300 دلار در ماه می شود و 14 ماه قبل از کشف ادامه دارد. و عدم کنترل داخلی تقریباً به یک سوم موارد کلاهبرداری کمک می کند.

متأسفانه ، تقلب در دوران رکود اقتصادی و زمان بی ثباتی اقتصادی گسترش می یابد. بروس دوریس ، رئیس جمهور و مدیرعامل ACFE گفت ، و همه گیری “طوفان کامل تقلب” است.

Fintech در اینجا ظاهر می شود. الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) در نرم افزار fintech برای درک الگوهای عادی مالی شرکت شما در طول زمان و سپس علامت گذاری برای بررسی موارد جدید یا غیرمعمول طراحی شده اند. اگرچه رویکرد مبتنی بر قاعده سنتی می تواند برخی از تقلب ها را ریشه کن کند ، اما سطح پیشرفته بودن AI / ML را ارائه نمی دهد. این ابزارها می توانند برای یافتن همبستگی مشکوک یا ناهنجاری های دیگر ، داده ها را به مرور جستجو و مقایسه کنند.

چالش ها … و جوایز

ادغام نوآوری fintech در زیرساخت فناوری تجارت شما می تواند شامل چالش هایی مانند اتصال داده اتصال ، فرآیندهای طراحی ، تغییر گردش کار و آموزش در محل کار باشد. اما برای اجرای fintech معمولاً زمان بسیار کمتری نسبت به ماراتن های طولانی مدت که برای کسانی که تجربه زیادی در پیاده سازی های بزرگ ERP (برنامه ریزی منابع سازمانی) دارند ، شناخته می شود.

چالش دیگر انتزاعی تر است. اتخاذ fintech مستلزم اتخاذ روشهای جدید کار است – دور شدن متفاوت از روشهای سنتی پردازش پرداختها و روش متفاوت تعریف و نظارت بر سیاستهای مالی. به جای فرم های کاغذی و ERP آشنا و صفحه های پولی ، استفاده از fintech مستلزم آموزش و تعامل با سیستم های دیجیتالی جدید و متفاوت است.

این فرایندهای جدید ممکن است راحت تر و م moreثرتر باشد ، اما مستلزم آن است که کارمندان و مدیران عادت های قدیمی خود را تغییر دهند و متفاوت فکر کنند. در دسترس بودن مهارت برای مدیریت تغییرات سازمانی ضروری است.

با این حال ، بازده می تواند تحولی باشد. همان مزایایی که بخش خدمات مالی قبلاً با استفاده از ابزارهای fintech کسب کرده است نیز می تواند به ساده سازی اقدامات مالی سازمان شما کمک کند. این تنها یکی از مزایای حاصل از مشارکت با یک تامین کننده معتبر fintech است.

یاد بگیرند که چگونه سفرهای مایع id این پلت فرم می تواند عملیات مالی شرکت شما را با راه حل های نوآورانه فناوری ساده کند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir