اخیرا اطمینان و گرایش مردم به طب سنتی نیز بیشتر شده است که این امر موجب شده تا شغل عطاری رونق بسیاری پیدا کند. در تذکرۀ نصرآبادی از شعرایی چون استاد علیقلی، پیرحسن، طاهر عطار مشهدی، و حاتم بیک نام برده شده است که افزونبر شاعری به شغل عطاری نیز مشغول بودهاند (1/202، 205، 433، 462). از طاهر عطار مشهدی با نام طاهر تربتی در تذکرۀ ریاض الشعرا نیز یاد شده است (واله، 2/1290). مسعود سعد، نخستین شاعر شهرآشوبسرا، اشعاری دربارۀ عنبرفروش و عطار سروده است. از آنجا که راه اندازی این شغل به دوره و تحصیلات آموزش عالی نیازی ندارد و از طرفی مدرک مشخصی هم برای باز کردن یک مغازه عطاری ضروری نیست، این موضوع زمینه ساز برخی مشکلات از قبیل قاچاق کالا در عطاری مغازه ی عطاری ها می باشد.

عطاری زعفرانچی تبریز قدیمی ترین تهیه کننده گیاهان دارویی عطاری زعفرانچی تبریز ، برای شما کلی پیشنهاد عالی درمورد ارتقای سلامت و بهبود وضعیت بیماری با استفاده از داروهای گیاهی دارد. تریتا یکی از نخستین پزشکان و جراح آریایی بود که با گیاهان و خواص دارویی آنها آشنایی بسیاری داشت. تریتا به عنوان اولین پزشك و جراح آریایی با گیاهان و خواص آنها آشنایی فراوان داشت. برخی موارد تغذیه ای به عنوان طعم دهنده و چاشنی غذا مورد مصرف هستند که علاوه بر طعم به دلیل دارا بودن خواصی موجب افزایش ارزش غذایی و بهبود رژیم غذایی خانواده خواهند بود.

ویترینفود دارای سابقه 25 ساله شرکت ایرانکلدپرسینگ است که با گذشت زمان و افزایش تقاضا و از طرفی وجود زیرساختهای مناسب، در جهت رفع نیازهای مشتریان، محصولاتی با قیمتهای رقابتی و کیفیتی منحصربهفرد را به صورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار مشتریان خود قرار داد. عطاری های آنلاین از جمله فروشگاه های اینترنتی می باشند که در سال های اخیر به ویژه بعد از بروز اپیدمی کرونا مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفتهاند. عطاری ها همانند داروخانه ها هستند که داروشناسی خود را بر پایه انواع روش های طب سنتی ( طب کل نگر ) و اسلامی قرار داده اند و فقط از گیاهان، دانه ها و روغن های طبیعی برای درمان و تقویت انسان ها استفاده می کنند.

در این آثار نام گیاهان دارویی همانند درخت میر، کرچک و سیر به مراتب به چشم می خورد، سایر تمدن ها نیز همانند بابلیان، مادها، آشوریان و طب اسلامی سر آغاز شروع پیشرفت ها در زمینه علم داروسازی گیاهی می باشد. چین و هند نیز همانند ایران از نخستین کشورها در حوزه طب سنتی و داروسازی گیاهی بوده اند. در تمدن ایران باستان در کتیبه های مرتبط با هخامنشیان، زعفران گیاه دارویی با خواص و کاربرد بسیار یاد شده است. اولین نوشته ها و نسخه های به دست آمده از گیاهان دارویی در تمدن های مهم جهان همانند ایران باستان، مصر، خاورمیانه، یونان باستان، هند و چین به 3000 سال قبل از میلاد باز می گردد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد عطاری ژابیز لطفا از صفحه ما بخواهید.