[ad_1]

در حالی که رهبران جهان برای انتقال موثر و ایمن واکسن Covid-19 به 8 میلیارد نفر تلاش می کنند ، وظیفه ساخت واکسن برای تزریق واکسن به عهده هزاران بیمارستان محلی ، کلینیک ها و مراکز اجتماعی خواهد بود. هیچ چاره ای برای یک چالش برای آن چالش وجود ندارد. عناصر اصلی طراحی ، مبتنی بر اصول اساسی بهبود مستمر (یا مدیریت ملایم) ، نقشه راه را ارائه می دهند.

چالش را شناسایی کنید

هر پیشرفت ناب و مستمر ، کار با برخی از نسخه های شروع می شود شناسایی مسئله ای که باید حل شود. در Mount Sinai Morningside ، یک بیمارستان شهری در نیویورک ، سفر ما برای ایجاد و راه اندازی یک پد واکسن با بیان این مشکل آغاز شد: ما باید روزانه X نفر را در یک مکان Y با منابع Z واکسینه کنیم.

از وضعیت فعلی مطلع شوید

جمع آوری اطلاعات و درک وضعیت فعلی معمولاً مرحله بعدی فرایند طراحی است. این مرحله در کوه سینا مورنینگزاید شامل جمع آوری هر چه بیشتر واقعیت است. ورودی ها شامل مسیر فیزیکی واکسن است. ظرفیت ذخیره سازی داروخانه ما ؛ تعداد افرادی که برای واکسیناسیون ، برنامه ریزی و ثبت نام بیماران آموزش دیده اند. تعداد داروسازان موجود برای بازیابی دارو ؛ تعداد دوزهای مورد انتظار در هر ویال ؛ و ماندگاری واکسن بازسازی شده.

بر اساس میزان انتظار بیماران و ملاحظات برای استفاده آسان از دسترسی عمومی ، مخاطبان خود را به عنوان مکانی برای ساخت واحد واکسیناسیون انتخاب کردیم. این تصمیم عامل مهمی در برنامه ریزی مراحل فرآیند بود. هنگامی که ما در محل مستقر شدیم ، Gemba Walk مشاهدات می تواند انجام شود. Gemba ، اقتباس شده از اصطلاح ژاپنی به معنی “مکان واقعی” ، مکان “جایی که ارزش ایجاد می شود” را توصیف می کند. مشاهدات Gemba در مورد ما شامل موارد زیر است:

واکسن ها:

  • از محل تحویل اسکله بار به داروخانه
  • از تحویل تا ذخیره سازی
  • از ذخیره سازی تا انحلال
  • از داروخانه گرفته تا واکسن

بیماران:

  • از درب ورودی به آسانسور سمت راست
  • از آسانسور گرفته تا ورود به سیستم / برنامه ریزی
  • از سازمان ثبت احوال تا محل انتظار
  • از منطقه انتظار تا سایت های واکسیناسیون
  • از خلیج ها گرفته تا منطقه بازیابی
  • از بهبودی تا خروج از ساختمان

از آنجا که فرآیندها هنوز ساخته نشده اند ، ما مشاهدات خود را با استفاده از a تفکر شبیه سازی، س askingال: “چه شکلی خواهد بود؟” و در نظر گرفتن گزینه های احتمالی در فضایی که این فرایندها اعمال می شود.

نقشه روند

با درک اینکه ، در سطح بالا ، چه مراحلی برای انتقال واکسن ها لازم است ، ما یک تیم چند رشته ای را جمع کردیم تا با استفاده از تعدادی بادبان شناور که نقش هایی را که فکر می کردیم لازم است ، شناسایی کرده و مراحل را نشان دهیم ، یک نقشه از روند کار ایجاد کنیم. که آنها مسئول خواهند بود. ما دامنه را نشان می دهد از کارهای طراحی خود استفاده کرده و از یادداشت های پس از آن برای ترسیم مراحل پیشنهادی استفاده کردیم. “شروع” به عنوان “واکسن در حال بارگیری است” و “پایان” به عنوان “بیمار زمان بهبودی را کامل می کند” تعریف می شود.

هر مرحله از روند شامل نقش (های) متفاوتی بود و ما توابع را به صورت رنگی تنظیم می کردیم تا همه بتوانند به راحتی ببینند که هر نقش در این روند چه درگیر می شود. در یک تمرین جداگانه ، کل فرآیند داروخانه – از “واکسن به داروخانه می رسد” تا “واکسن در کپسول تحویل می شود” – با یک نقشه فرآیند که به تیم داروسازی اجازه می دهد موانع بالقوه را تجسم کند ، نقش ها را تعریف کند و برنامه ریزی کند ذخیره سازی موثر و تهیه واکسن.

عملکرد استاندارد را تعریف کنید

کار استاندارد به مراحلی گفته می شود که برای تکمیل فرآیند به آشنا ترین روش باید برداشته شود. توسط افرادی که کار را انجام می دهند نوشته شده است ، برای همه کسانی که این کار را انجام می دهند معاشرت اجتماعی دارند و قرار است هنگام بهبود در روند کار تغییر کند. برخی از نقش هایی که اثر استاندارد برای آنها نوشته شده است به شرح زیر است:

مدیر غلاف تمام فعالیت های غلاف را کنترل می کند. دعواهای تیم های تیمی را انجام می دهد. شمارش واکسن را انجام می دهد. بر اساس برنامه پیش بینی شده ، واکسن سفارش می دهد. گزارش به تیم مدیریت حوادث ؛ مشکلات را از بین می برد ، داده ها را جمع آوری می کند مانند تعداد واکسن های تجویز شده ، ورودهای از دست رفته و واکسن های واکسینه شده. و غیره

داروساز واکسن را دریافت ، ذخیره ، تهیه و تحویل می دهد و تعداد دوزهایی را که با مدیر کپسول تهیه می شود هماهنگ می کند.

ثبت کننده / برنامه برنامه ریزی و ثبت جلسات برای بیماران ، رعایت دستورالعمل های ایالتی در مورد افزودن افراد به برنامه. ثبت نام برای دوز №2 با سرعت بیشتری در کیوسک های ثبت نام انجام می شود.

واکسیناسیون یک پرستار ، دستیار پزشکی ، پزشک پرستار یا دکتر ثبت شده است که تزریق می کند. واکسیناتورها آموزش دیده اند که از نسخه سرپایی پرونده الکترونیکی سلامت ما برای مستند کردن قرار ملاقات استفاده می کنند و باید دارای مجوز معتبر ایالت نیویورک و گواهی فعال برای حمایت از زندگی پایه باشند.

پزشک ، دستیار پزشک یا پرستار باید همیشه در غلاف وجود داشته باشد تا به هرگونه مراقبت های پزشکی فوری یا س fieldالات پزشکی در زمینه پاسخ دهد.

ناوبری به بیماران کمک می کند تا از درب ورودی به غلاف خود را پیدا کنند ، به حفظ فاصله اجتماعی کمک می کند و به بیماران کمک می کند تا هنگام ثبت نام در فرم ثبت نام پر کنند. ما با استفاده از تنظیم را کاهش دهید قبل از ملاقات با ثبت کننده با جابجایی فرم با صرفه جویی در وقت.

الك كننده تأیید می کند که افرادی که به غلاف وارد می شوند هیچ تب ، علائم کووید -19 ، تماس اخیر با فرد آلوده به کوید -19 یا نیاز به قرنطینه بر اساس داستان های سفر اخیر خود ندارند.

جریان اصلی نظارت مداوم بر روند کار ، جستجوی و غلبه بر موانع موجود در جریان ، می تواند پرسنل بیشتری اضافه کرده و فضای انتظار را گسترش داده و هرگونه تعدیل جریان را با بیماران و کارمندان گزارش کند.

هماهنگ کننده ستاد برنامه های روزانه را برای پر کردن نقش غلاف مدیریت می کند.

تمرین های لباس زیادی برای این نقش ها انجام شده است. هر شبیه سازی منجر به درک بهتر فرآیند شد ، موانع و چالش های بیشتری را نشان داد و منجر به ایجاد فرآیندهای نرمتر و کارکنان با اطمینان بیشتری شد که در آخر کپسول به روی بیماران واقعی باز شد.

ملاحظات برای اجرا

شبیه سازی تنظیم غلاف منجر به تکرارهای زیادی در طراحی شد. حریم خصوصی بیمار با پیکربندی صفحات حفظ حریم خصوصی در مربع هایی به اندازه کافی بزرگ که بتواند صندلی بیمار ، لپ تاپی روی چرخ ، میز حاوی وسایلی مانند نوار و دستمال مرطوب الکلی ، ظرف تیز و یک سبد کوچک برای زباله را برطرف کند. حداقل یکی از این جایگاه ها به اندازه کافی بزرگ برای بیماران چاقی یا افراد دارای ویلچر ساخته شده است. تنظیم ساده امکان مقیاس گذاری سریع از شش به 10 خلیج را فراهم می کند ، زیرا حجم روزانه ما از 35 تزریق در روز اول به بیش از 700 مورد در اوج افزایش یافته است.

هر بخش مواد مصرفی استاندارد و تنظیم چاپی دارد نمودار در هر خلیج آویزان شده است. با توجه به چرخش واکسیناتورها ، این امر باعث می شود تا نگهبانان فضای بیشتری را جمع کنند. نمودار به حداقل رساندن اتلاف وقت کمک می کند (تأخیرهای ناشی از از بین رفتن یا از بین رفتن بیش از حد عناصر).

با طراحی ، داروخانه ما تا ساعت 7 صبح 20 سرنگ تحویل می دهد. این برای شروع روز کافی است در حالی که داروخانه به تهیه دوزهای باقی مانده برای شیفت صبح ادامه می دهد. ما به حداقل رساندن دسته ای با بررسی مداوم بیماران باقیمانده طبق برنامه داروخانه برای واکسن ها. مدیر داروخانه و غلاف در طول روز با یکدیگر در ارتباط هستند تا غیبت را گزارش دهند و تعداد باقی مانده از بیماران را در لیست قرار ملاقات بررسی کنند. با پیشرفت روز ، تولید دوز کاهش می یابد تا با برنامه زمان واقعی مطابقت داشته باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ دوزی از دست نمی رود.

آ ورزش 6S – سازماندهی محل کار به گونه ای که وسایل مرتب ، مرتب ، استاندارد شده و با خیال راحت ذخیره شوند – قبل از دیدن اولین بیمار خود انجام شد. این فعالیت شامل سازماندهی خود واکسن ها بود. پس از چندین بار تکرار ، این روش را در پیش گرفتیم: واکسن ها را از داروخانه در کیسه های مهر و موم شده 20 سرنگ دریافت کنید که با تعداد دسته و زمان انقضا مشخص شده است. این اندازه های دسته ای استاندارد شمارش تعداد سرنگ های دریافت شده در کپسول را آسان می کند. واکسن ها در یک کابینت قفل شده در دو سطل ذخیره می شوند. یکی دارای 20 سرنگ رایگان و دیگری کیسه های بسته شده 20 واکسن است – برای اولین تغییر واکسیناسیون کافی است. هر دو سطل زباله برچسب گذاری شده است که نشان می دهد کدام سرنگ ها باید ابتدا استفاده شوند و طوری مرتب شده اند که ابتدا تاریخ انقضا زودتر استفاده شود.

کنترل بینایی به طور گسترده ای برای هدایت جریان بیمار ، با استفاده از علائم کف و دیوار ، محل های برچسب زدن (در مورد ما 1-10) و جدا کردن نواحی کپسول (ثبت ، بهبودی) استفاده می شود.

الگوها طراحی شده اند تا تعداد واکسن ها را ثبت کنند ، این یک مرحله مهم در مدیریت کپسول است. سرنگ ها هر بار که توسط داروساز دریافت می شوند توسط مدیر کپسول شمرده می شوند. هم شماره شماره را بررسی کنید و هم این را در یک ژورنال ثبت کنید. واکسیناسیون می تواند همزمان سه سرنگ مصرف کند و باید برای آنها امضا کند. در طول روز چندین انتظار برای مقایسه تعداد دوزهای داده شده با تعداد دوزهای باقی مانده در کمد قفل شده وجود دارد. واکسیناتورها باید در پایان روز استراحت کنند و نباید از سرنگ ها مراقبت کرد.

مدیریت روزانه غلاف با یک شروع می شود جلسه ای در ابتدای روز با محوریت یک هیئت مدیره روزانه برگزار می شود. سناریوی مبارزه شامل شناسایی کارکنان در غلاف آن روز است. بررسی هر گونه تغییر روند یا مسائل جریان مورد انتظار. شناسایی نقص در تجهیزات ، تجهیزات یا محیط زیست ؛ و انتقال مجدد تعداد بیمار انتظار می رود تا دیده شود. آ سیستم تراکم چند مرحله ای اجازه می دهد تا اطلاعات قابل توجه غلاف به جلسه روزانه بیمارستان و جلسه بعد از ظهر تیم مدیریت حادثه افزایش یابد.

جریان موثر ، تجربه عالی بیمار ، اختلال صفر و مدیریت دقیق واکسن ها خود اهداف پد واکسن به خوبی مدیریت شده است. عظیم بودن وظیفه ، هم بر اساس تقاضا و هم فوریت ، جای خطای کمی باقی می گذارد. زیرساخت اصلی بهبود مستمر ، ابزارها و استراتژیهای بسیار خوبی را برای طراحی سریع و مقیاس گذاری کپسول واکسن فراهم می کند که می تواند با توجه به مکان ، اندازه و منابع موجود سفارشی شود

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir