[ad_1]

حتی قبل از همه گیری Covid-19 ، کارگران با مهارت کم و متوسط ​​برای یافتن و حفظ شغل پایدار تلاش می کردند. بسیاری از این کارگران اکنون “قابل توجه” شناخته می شوند ، در حالی که بسیاری دیگر بیکار هستند و برای یافتن کار در تلاش هستند. با کاهش بیماری همه گیر در سال 2021 ، شرکت ها به دنبال استخدام هستند و این کارگران آماده و مایل هستند. اما چندین مانع دائمی در این راه وجود دارد ، از جمله مسئولیت مراقبت و عدم اختیار رسمی. بنابراین رهبران برای استفاده از نقاط قوت و استعداد خود باید بفهمند که چه چیزی مانع از استخدام “کارگران پنهان” در وهله اول می شود و چگونه بهتر می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

بیماری همه گیر Covid-19 نشان می دهد که کارگران واقعی “اساسی” چه کسانی هستند – اغلب کارگران با مهارت کم و متوسط ​​مانند کارمندان فروشگاه های مواد غذایی ، متخصصان مراقبت های بهداشتی که از بیماران Covid-19 جدا شده از خانواده خود مراقبت می کنند و کارگران انبار که بسته بندی می کنند و ارسال کالا. وی همچنین نشان داد که کارگران با مهارت کم و متوسط ​​به ویژه هنگامی که بخش بزرگی از اقتصاد ناگهان بسته می شوند ، آسیب پذیر هستند. امروزه این افراد پس از تعدیل نیرو احتمالاً شغل پایداری پیدا می کنند و بیشتر از کارگران با مهارت بالاتر با پرداخت قبوض ، اجاره یا رهن خود دست و پنجه نرم می کنند.

در حالی که کمک های همه گیر این شکاف ها را برجسته می کند ، اما جدید نیستند. در سال 2019 ، مدتها قبل از توقف اقتصاد جهانی توسط Covid-19 ، پروژه HBS برای مدیریت آینده کار به Accenture پیوست تا سفری تحقیقاتی را برای درک این گروه آغاز کند – به ویژه کسانی که می خواهند کار کنند اما از نیروی کار یا افرادی که دارای شغل هستند و تحت شرایط مناسب می توانند ساعات بیشتری کار کنند ، مستثنی شده اند. در آن زمان ، فقدان مهارت هایی که شرکت ها از آنها شکایت داشتند ، حتی اگر میلیون ها آمریکایی بیکار بودند یا اشتغال با ثبات و پایدار داشتند ، شیفته ما شده بود. به عنوان مثال ، در ژوئن 2019 ، کارفرمایان 7.3 میلیون شغل ایجاد شده ایجاد کردند – در حالی که بیش از 12 میلیون آمریکایی در سن کار بیکار یا کم کار بودند.

ما این کارگران را “کارگران پنهان” نامیدیم زیرا کاملاً واضح هستند و امکان استخدام را دارند ، اما به یک دلیل یا دلیل دیگر آنها نمی توانند به سمت نیروی کار بروند. از آنجا که این افراد در مشخصات “نامزد کامل” نمی گنجند ، آنها در تلاشند تا حتی برای مصاحبه کوتاه بیاورند – پیدا کردن یک کار ثابت را به عهده خودشان می گذارند. با طردهای مکرر ، بسیاری ناامید می شوند و جستجوی کار را به کلی کنار می گذارند. حتی اگر استخدام شوند ، آنها تلاش می کنند تا تعداد ساعت یا نوع کار مورد نظر خود را تأمین کنند. اما برای شرکت هایی که موقعیت های شغلی باز دارند – به ویژه شرکت هایی که برای موفقیت در کسب و کار ضروری هستند و پر کردن آنها دشوار است – این کارگران یک منبع کلیدی و کم مصرف هستند. با این وجود دسترسی به کارگران پنهان مستلزم تغییر نگرش است. شرکتها به جای فیلتر کردن افرادی که شرایط لازم را ندارند ، باید بر روی افرادی که مهارتهای فوری نیاز دارند تمرکز کنند. وقتی شرکت ها شیوه های استخدام جهانی خود را با رویکردی متمرکزتر و مبتنی بر مهارت تطبیق می دهند ، راه را برای نیروی کار دست نخورده و غالباً فراموش شده کارگران پنهان هموار می کنند.

هنگامی که ما تحقیق در مورد کارگران پنهان در سه کشور – ایالات متحده ، انگلیس و آلمان – را آغاز کردیم ، مشخص شد که گروه گسترده ای از کارگران پنهان ، بخشهای زیادی را شامل می شود. هر نوع کارگر پنهان دارای یک یا چند مانع است که مانع تطابق آنها با مشخصات کارفرمایان یک نامزد “زنده” می شود. چندین نوع مختلف از کارگران بیکار و ناامید طولانی مدت را در این اقتصادها در نظر بگیرید:

 • جانبازانی که بسیاری از مهارت های مورد نیاز زیادی را دارند – از جوشکاری زیر آب گرفته تا مراقبت های پزشکی فوری – اما در مشاغل غیرنظامی شاغل نیستند زیرا فاقد مجوزهای لازم هستند.
 • مراقبان – بیشتر آنها زنان ، بلکه مردان – که مجبور به ترک کار تمام وقت و نیمه وقت می شوند زیرا در خانه برای مراقبت از کودکان ، مراقبت از بزرگسالان یا هر دو مورد نیاز هستند.
 • بازداشت شدگان سابق یا اشخاص اعاده شده که سو substances استفاده از موادی می کنند که حتی مرحله درخواست را نیز پشت سر نگذاشته اند.
 • کسانی که دارای مشکلات سلامتی – جسمی یا روحی هستند – اغلب مورد قضاوت قرار می گیرند و برای موقعیت ها در نظر گرفته نمی شوند.
 • کارگران قدیمی که تجربه و مهارت به همراه دارند اما یک بار گران قیمت محسوب می شوند.
 • مهاجران و پناهندگانی که از کشورهای خود گواهینامه دارند اما به دلیل نداشتن مهارت های زبانی در تلاش برای استخدام هستند.

در آن زمان ، اگرچه سال 2019 یک سال کم سابقه بیکاری در ایالات متحده بود ، ما تخمین زدیم که آمریکا بیش از 28 میلیون کارگر پنهان را در خود جای داده است. ما چنین پدیده هایی را در انگلیس و آلمان دیده ایم.

سپس در اوایل سال 2020 بیماری همه گیر بسته شد. ما می ترسیدیم که این کارگران در معرض هرج و مرج اقتصادی باشند. برای درک تأثیر Covid-19 بر روی کارگران پنهان ، ما تقریباً 9000 کارگر را در ایالات متحده ، انگلیس و آلمان در ماه مه-ژوئن 2020 بررسی کردیم.

نتایج این نظرسنجی نگرانی های ما را تأیید کرد ، به ویژه در مورد کارگران پنهان با مدارک پایین و متوسط. با این حال آنها همچنین نشان می دهند که در حالی که همه گیری اوضاع را بدتر می کند ، این گروهی است که مدتها توسط کارفرمایان و شبکه های امنیت اجتماعی مورد غفلت و پشتیبانی قرار نمی گیرند:

 • آنها در حال تلاش برای یافتن یک امرار معاش امن هستند. زندگی این کارگران قبل از Covid-19 به سختی زندگی آنها در طول Covid-19 بود. 44٪ کارگران با مهارت کم و متوسط ​​حیرت انگیز گزارش کردند که کار پیدا کرده اند به همان سختی قبل از Covid-19 ، همانطور که در مطالعه Covid-19 بود. کمتر تعجب آور است که 52٪ گزارش کردند که شغل پیدا کرده اند حتی بیشتر به چالش کشیدن برای آنها در طی همه گیری.
 • آنها برای رسیدن به تعریف اجاره ایده آل تلاش می کنند. از پاسخ دهندگان خواسته شد موانعی را انتخاب کنند که مانع از کار آنها شود. شایعترین آنها شامل مشکلات در وضعیت شخصی آنها ، مانند مسئولیت مراقبت است. عدم آموزش یا مهارت مناسب عدم تناسب اندام به دلیل مشکلات زبان یا فرهنگی یا اجتماعی ؛ عدم حمایت کارفرمایان در مورد سیاستهای مرخصی استحقاقی یا ساعات کار انعطاف پذیر. و فقدان شغل و فرصتهای زندگی آنها. روی هم رفته ، تقریباً همه کارگران (97٪) گزارش کردند که موانع خاصی که مانع از یافتن کار آنها قبل از Covid-19 می شود ، در طول Covid-19 یا به همان اندازه سخت (54٪) یا دشوارتر (43٪) بوده است. 19
 • آنها حاضرند Covid-19 را به خطر بیندازند. بسیاری از کارگران پنهان که از یافتن کار ناامید شده بودند ، حاضر بودند برای خود و خانواده خود ریسک کنند. بیش از 60٪ از کارگران مایل به شغل هستند ، حتی اگر خطر ابتلا به قرارداد یا توزیع Covid-19 را برای آنها (36٪) یا قابل توجه (28٪) ایجاد کند. درک واضح این که همه گیری دامنه مشاغل موجود را کاهش می دهد ، به این رفتار کمک کرده است. تقریباً یک سوم کارگران (29٪) بر این باورند که بیشتر یا همه مشاغلی که برای آنها واجد شرایط بودند از بین رفته اند. بیش از یک سوم (35٪) گفتند که آنها نمی دانند مشاغل مورد نیاز خود از بین رفته اند یا خیر. در حالی که این کارگران مشتاق یافتن کار هستند ، ناامیدی آنها آسیب پذیری آنها را برجسته می کند – و یادآوری واضحی برای کارفرمایان و سیاستمداران برای اطمینان از اقدامات بهداشتی و ایمنی کافی برای این افراد است.
 • آنها دسترسی به کمک های تشویقی ندارند. اکثر کارگران با مهارت کم و متوسط ​​در نظرسنجی (72٪) اظهار داشتند که دورهای اول کمک های تشویقی به یک دلیل یا دلیل دیگر به درد آنها نمی خورد: 34٪ از کارگران پنهان معتقدند که آنها شرایط لازم را ندارند حمایت دولتی ، 17٪ اظهار داشتند که نمی دانند واجد شرایط هستند ، 10٪ اظهار داشتند که درخواست کمک خیلی دشوار است و 11٪ دیگر درخواست داده اند اما از دولت پشتیبانی مالی دریافت نکرده اند. فقط 24٪ از پاسخ دهندگان گزارش کردند که از پشتیبانی برخوردار شده اند.
 • آنها معتقدند که هیچ کس اهمیتی نمی دهد. حاشیه نشینان ، دلسرد شده و عمدتا از نیروی کار خارج از کار ، کارگران پنهان پس از بستن Covid-19 در شهرها و ایالت ها همچنان احساس دیده نمی شوند ، نمی شنوند و بی خیال می شوند. اکثریت (75٪) در پاسخ به این س leadersال که آیا احساس می کنند توسط رهبران همه گیر نمایندگی دارند ، یا “نه” قاطعانه گفتند یا گفتند که مطمئن نیستند. تصدیق آنها این حس را تقویت كرد كه آنها بخشی از جمعیت را كه بیشتر تحت تأثیر اقتصادی Covid-19 قرار دارند نشان می دهند: 53٪ معتقد بودند كه خانوارهای كم درآمد بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند.

این یافته ها باید نگران کننده عمیق رهبران تجارت و سیاستمداران باشند. استخر بزرگی از کارگران پنهان ، نشانه بسیاری از فرصت های از دست رفته است. این نشان می دهد که اقتصاد در تشویق مشارکت آنها در نیروی کار ، پر کردن شکاف مهارت ها یا افزایش بهره وری کار خوبی انجام نمی دهد.

برای مشاغل ، همانطور که خود را برای برخی از شرایط طبیعی در سال 2021 یا 2022 آماده می کنند ، این فرصتی برای تجدید نظر در استراتژی های استخدام و نگهداری آنها است. همه گیری ، سطح خطرناک نابرابری اقتصادی را که قبلاً در بسیاری از کشورهای پیشرفته مشهود است ، تشدید می کند. مشاغل می توانند با یافتن راه هایی برای دستیابی به مهارت کارگران پنهان ، به حل مشکل کمک کنند. Hot Chicken Takeover ، یک تجارت کوچک مستقر در کلمبوس ، اوهایو ، یک مدل کاملاً جدید ابتکاری برای استخدام ، حفظ و توسعه شغل کارگرانی که قبلاً در زندان بوده اند یا از سو abuse مصرف مواد مخدر بهبود می یابند ، ایجاد کرده است. و یک کارفرمای بزرگ مانند CVS Health دریافته است که اگر آمریکایی های معلول تقریباً یک پنجم کل جمعیت را تشکیل دهند ، این شرکت مجبور است کارهای بیشتری برای جذب استعداد مورد نیاز خود انجام دهد. این شرکت برنامه Abundance Abuits را برای شناسایی سیستماتیک موانع اشتغال كه به طور ناخواسته در عمل خود ایجاد كرده است ، راه اندازی كرد و سپس رفع موانع را آغاز كرد. یک تغییر اساسی: CVS Health در حال تغییر ساختار برنامه های آموزشی خود برای دسترسی بیشتر به افراد معلول است.

در هر دو مورد ، این شرکت هزینه خدمات مسئولیت اجتماعی را پرداخت نکرده یا روابط عمومی خوبی تولید کرده است. آنها استخدام کارگران مخفی را به عنوان بخشی اصلی از استراتژی خود برای جذب استعداد و یافتن مهارتهای مناسب قرار داده اند. آنها رویه های خود را اصلاح کردند تا نه تنها “کاندیدای کامل” را فیلتر کنند ، بلکه برای استخدام مبتنی بر مهارت تمرکز کنند.

در همین حال ، سیاستمداران باید درک کنند که جمعیت زیادی از کارگران پنهان قبل از همه گیری وجود داشته و برنامه ها و مزایای اجتماعی موجود به آنها در کسب و کار و حفظ شغل کمک نکرده است. بنابراین ، افراد بیکار مزمن نباید از مزایای تشویقی غافل شوند. سیاست های عمومی ، مانند کمک به کارگران برای سازش زندگی خانوادگی و حرفه ای ، همچنین می تواند کارفرمایان را ترغیب کند تا موانع کمک به کارگران پنهان را برای ورود و باقی ماندن در بازار کار برطرف کنند.

سرانجام ، در دراز مدت ، باید به نیروهای ساختاری توجه زیادی داشت که در به حاشیه رانده شدن کارگران پنهان کمک می کنند ، از کمبود منابع مراقبت قابل دسترسی و قابل اعتماد یا پشتیبانی بهداشت روانی مقرون به صرفه در صورت زندگی ده ها میلیون کارگر پنهان هدف بهبود است.

همانطور که تحقیقات ما در مورد کارگران مخفی قبل از اینکه کسی در مورد Covid-19 بفهمد آغاز شد ، همه گیر هم وضعیت اسفبار آنها و هم پتانسیل آنها را مورد توجه قرار داد. در سال 2021 شانس ایجاد اقتصاد بهتر وجود دارد. شرکت ها به دنبال افرادی می گردند که با مهارت های سخت یافتن استخدام کنند – و بسیاری از کارگران پنهان آماده ، قادر و در دسترس هستند تا این موقعیت ها را در حیاط خانه شرکت خود پر کنند. آنها فقط باید دید خود را گسترش دهند تا استعدادی را که برای شروع انتظار در چشم آنها است ، ببینند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir