چه اتفاقی می افتد که ارزهای رمزپایه سود کسب کنند؟


مدتهاست که ارزهای رمزپایه به عنوان آینده امور مالی اعلام می شود ، اما سرانجام تا سال 2020 یک ایده قدیمی به دست آمد: کسب درآمد با پول. در دنیای رمزنگاری ، بودجه غیرمتمرکز (یا DeFi) طیف گسترده ای از برنامه های مبتنی بر بلاکچین را برای بهبود بازده دارندگان ارزهای رمزپایه بدون اتکا به واسطه ها پوشش می دهد – برای بدست آوردن نوعی بازده منفعل که سرمایه گذار می تواند از حساب پس انداز دریافت کند ، حساب یا اوراق قرضه اپل خزانه داری.

به نظر می رسد این ایده روشن است: سپرده های برنامه DeFi از حدود 1 میلیارد دلار در ژوئن به کمی کمتر از 40 میلیارد دلار در پایان ژانویه 2021 رسیده است ، که نشان می دهد DeFi می تواند یکی از عناصر اصلی ارز رمزنگاری شده در اینجا باشد. در سنت نوآوری مخرب – همانطور که توسط کلیتون کریستنسن پیش بینی شده است – DeFi می تواند تکامل فناوری بلاکچین باشد که می تواند آن را به توده مردم راه اندازی کند.

فرضیه DeFi ساده است: عدم کارآیی طولانی مدت تأمین مالی ارز رمزپایه را که با هزینه فرصت غیر صفر اجرا نمی شود ، اصلاح کنید. اکنون بیشتر سرمایه گذاران در حال خرید رمزنگاری هستند به این امید که ارزش پول خود مانند بیت کوین افزایش یابد. به طور کلی ، این استراتژی به خوبی کار می کند. ارزش ارزهای رمزپایه چنان سریع افزایش یافت که به راحتی انگیزه زیادی برای نگرانی در مورد سود چند درصدی اینجا و آنجا وجود نداشت.

اما افزایش اخیر سکه های پایدار که برای ثابت نگه داشتن ارزش آنها طراحی شده اند ، این محاسبه را تغییر داده است. سرمایه بازار ترکیبی سکه های ثابت مانند Terra و USDC در سال 2020 بیش از چهار برابر شده است. اکنون DeFi فرصت های عظیم برای درآمد منفعل را بیدار می کند.

جذابیت رویکرد رمزنگاری با ریسک پایین آشکار است و توانایی گسترش مجموعه سرمایه گذاران را دارد. برای اولین بار ، ممکن است به دلیل داشتن رمزنگاری (حتی در صورت عدم افزایش قیمت) جبران کنید که ابزارهای واقعی و ملموس را به ارزهای دیجیتال منتقل می کند و توصیف یک کلاس دارایی را که هدف اصلی آن فروش به بالاتر بود ، تغییر می دهد. قیمت بنابراین ، بسیاری از پروتکل های DeFi امروزه می توانند به اندازه کافی بزرگ و جسورانه باشند تا بتوانند با همتایان متمرکز خود رقابت کنند در حالی که به ریشه های غیرمتمرکز خود وفادار بمانند. علاوه بر این ، از آنجا که بی ثباتی خارج از تصور است و نوید بازگشت ثبات بیشتری را می دهد ، سرمایه گذاران نهادی اکنون رمزنگاری را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری خود در گزینه ها در نظر می گیرند.

کشت عملکرد در مقابل تجارت ارز

تقاضا برای بازده منفعل ارزهای رمزپایه ، به نام “تولید محصولات کشاورزی” ، در حال حاضر در تعدادی از سیستم عامل های جدید وام در حال شکل گیری است. آزمایشگاه های کامپاند یکی از بزرگترین سیستم های وام دهی DeFi را راه اندازی کرده است ، جایی که اکنون مشتریان می توانند هر ارز رمزنگاری شده را به صورت کوتاه مدت با قیمت های تعیین شده از طریق الگوریتم قرض بگیرند و به آنها وام دهند. یک کشاورز با عملکرد اولیه دارایی ها را در حوضچه های کمپاند جابجا می کند ، دائماً استخر را تعقیب می کند و بالاترین نرخ بازده سالانه (APY) را ارائه می دهد. در عمل ، این نشان دهنده یک استراتژی در امور مالی سنتی – تجارت ارز – است که در آن معامله گر می خواهد ارز را با نرخ بهره پایین تر وام دهد و سود بالاتری را ارائه دهد.

با این وجود ، تولید ارز رمزنگاری شده انگیزه های بیشتری ارائه می دهد. به عنوان مثال ، با واریز سکه های ثابت در یک حساب دیجیتالی ، سرمایه گذاران حداقل از دو طریق پاداش می گیرند. ابتدا ، آنها یک APY برای سپرده های خود دریافت می کنند. ثانیا و مهمتر از همه ، پروتکل های خاص یارانه اضافی را به صورت رمز جدید ارائه می دهند ، علاوه بر سودآوری که از وام گیرنده می گیرد و وام دهنده را پرداخت می کند.

به عنوان مثال کامپاند با توکی به کاربران پاداش می دهد که حقوق مدیریت را فراهم می کند – توکن COMP که کم و بیش نمایانگر یک کرسی در هیئت مدیره پروتکل است – صرفاً برای استفاده از خدمات آن. اگرچه ضرب سکه برای کامپاند تقریباً هزینه ای ندارد ، اما COMP به طور فعال در بازار معامله می شود و در صورت تمایل صاحب آن می تواند به راحتی با پول فروخته شود. در نتیجه ، این نشانه های “پاداش” از سود دهی برای وام گیرندگان و وام دهندگان فراتر می رود ، و غالباً بیشتر از آنچه برای پرداخت وام دهندگان در هنگام جهش قیمت COMP ، به وام گیرندگان می پردازند.

حتما بخوانید:
آب اکسیژنه چیست و از کاربردهای فوق العاده آن چه می دانید؟
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

هرچقدر عجیب به نظر برسد ، یارانه اقتصادی است. مجبور کردن افراد بیشتر به استفاده از پروتکل مرکب ، ارزش برچسب بومی را افزایش می دهد ، که به نوبه خود باعث جذب بیشتر کاربران به “مزرعه” می شود و یک چرخه رشد مثبت ایجاد می کند. علاوه بر این ، انتشار توکن های مدیریت مصرف کننده همچنین به هدف تمرکززدایی در مالکیت دست می یابد و به فعال ترین کاربران حق رأی می دهد که با استفاده از آنها ، جهت توسعه آینده پروتکل تعیین می شود.

در حالی که کامپاند روند وام های رمزنگاری را تسریع کرده و در حال افزایش محبوبیت است ، تولید محصولات کشاورزی هنوز به تجاربی فراتر از توانایی های یک سرمایه گذار متوسط ​​نیاز دارد. موفقیت در بازی مستلزم معاملات مکرر ، نظارت فعال و مدیریت دقیق ریسک است ، نیازی به ذکر نیست که مبارزه با درآمد بسیار ناپایدارتر از مالی سنتی است.

با این حال ، پروژه های DeFi وجود دارد که خرده فروشی آن آسان تر است. جمینی ، صرافی ارز رمزنگاری شده توسط تایلر و کامرون وینکلووس تاسیس شده است ، سرویس جدیدی را به نام Earn راه اندازی کرده است که به مشتریان امکان می دهد دارایی های خود را در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه بدون حداقل مانده موجودی به حساب های دارای سود واریز کنند. به طور مشابه ، BlockFi ، ارز رمزنگاری شده مورد حمایت میلیاردر فناوری Peter Teale ، نرخ های APY تا 8.6٪ را برای سپرده ها ارائه می دهد ، در حالی که حساب های پس انداز بانکی 0.05٪ ناچیز است. Anchor ، پروتکل پس انداز بلاکچین Terra ، درآمد پایدارتری را در اختیار سپرده گذاران قرار می دهد تا تلاش کند بر تجربه DeFi به تجربه ارائه شده توسط مالی سنتی برسد.

این ممکن است فقط آغاز باشد. رئیس دارایی های دیجیتال در گلدمن ساکس اخیراً گفت که او آینده ای را در نظر می گیرد که تمام دارایی های مالی جهانی در آن در کتاب های الکترونیکی باشد ، و فعالیت هایی که امروز به اسکادران های بانکداران و وکلا نیاز دارند مانند پیشنهادات اولیه عمومی و مسائل مربوط به بدهی ها می توانند تا حد زیادی خودکار باشند.

سازندگان بازار خودکار در برابر مبادلات الکترونیکی

صرافی های الکترونیکی مانند مبادلات مورد استفاده NYSE یا NASDAQ کاندیدای اصلی در صف مقدم این جداسازی هستند. بازارها به درستی کار می کنند زیرا سازوکارهایی برای تعیین قیمت وجود دارد. در حالی که NYSE و NASDAQ از كتب سفارش خرید (لیست سفارش خرید و فروش خودكار) استفاده می كنند ، سازندگان بازار خودكار (AMM) ، یكی از واحدهای اصلی ساخت DeFi ، به الگوریتم های قیمت گذاری در زمان واقعی و هر دارایی رمزنگاری در بازار اعتماد می كنند.

AMM ها دارای خصوصیات مطلوبی هستند. اولین سادگی: AMM فقط از سفارشات بازار پشتیبانی می کند – سفارشات را بلافاصله با قیمت فعلی بخرید یا بفروشید – سفارشاتی را که قرار است با قیمت مشخصی اجرا شوند محدود نمی کنند. مصرف کنندگان ، چه خرید و چه فروش ، دارایی ها را به مقدار دلخواه تحویل می دهند و AMM قیمت را محاسبه می کند. مورد دوم شفافیت است: سازوکار قیمت گذاری ، مانند همه معاملات ، در یک دفتر عمومی در دسترس است تا همه بتوانند آنها را بازرسی کنند ، بنابراین معامله گران اطمینان دارند که سیستم منصفانه است. سوم ، قیمت گذاری AMM مداوم است و می تواند انواع مختلف سفارشات را بدون “شکاف” – سفارشاتی که نمی توان پر کرد – در کتاب سفارشات یافت می شود. سفارشات کوچک به سختی قیمت را تغییر می دهند ، در حالی که سفارشات بزرگ بسیار گران می شوند و تمام شدن چکرها را غیرممکن می کند. به عبارت دیگر ، AMM با نقدینگی شدید به عمق تقریباً بی نهایت بازار دست می یابد. سرانجام ، هیچ معامله ای به معنای سنتی وجود ندارد ، زیرا معاملات بین مصرف کنندگان و قراردادهایی اتفاق می افتد که به طور مستقل انجام می شود.

علیرغم مزایای آنها ، AMM ها یک اشکال مهم دارند: خطرات پنهان بسیاری وجود دارد. به طور خاص ، تأمین کنندگان نقدینگی با تغییر ارزش ارز ، ضرر می کنند ، جایی که هرچه تغییرات بیشتر باشد ، بالا یا پایین ، ضرر بیشتر خواهد بود. برای ارزشمند کردن معامله ، تأمین کنندگان نقدینگی با تأمین درآمد ثابت در ازای نقدینگی ارائه شده ، هزینه معاملات را جمع می کنند – و امیدوارم که خسارات را جبران کنند.

حتما بخوانید:
لوله ی فلکسیبل چیست و چه کاربردی دارد؟
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

تغییر سریع محیط برای AMM توسط پروتکل Uniswap نشان داده می شود ، که به سرعت محبوب ترین شد و حدود 10٪ از کل دارایی های سرمایه گذاری شده در DeFi را به خود جلب کرد. Uniswap ساخته شده در بلاک چین Ethereum ، معاملات 58 میلیارد دلار در طول سال را گزارش کرده است. اما با وجود همه موفقیت های خود ، یک رقیب جدید ، SushiSwap ، که به منبع باز بودن کد کد Uniswap اهمیت می دهد ، با ارائه علامت مدیریت SUSHI به کاربران توانسته است به سرعت جذب کاربران و نقدینگی سیستم عامل آنها شود. این فقط نمونه ای از خطرات توسعه نرم افزار رایگان در فضای بازار بسیار رقابتی است.

همانطور که سیستم عامل های AMM سعی در ادغام دارند ، سال اصلی این است: آیا پروژه ها می توانند انگیزه های مناسب مشتریان خود را وفادار ساخته و نقدینگی آنها را چسبناک کنند ، یا آیا آنها برای همیشه در معرض قطع شدن توسط رقبا هستند؟

مخاطبان گسترده تر

پس از تقریباً صفر نرخ بهره در تقریباً هر اقتصاد عمده ، DeFi ارزهای رمزپایه را به گزینه ای جذاب برای سرمایه جویای سود تبدیل کرده است. حتی موسساتی که تحمل ریسک محدودی دارند و درآمد منفعل را نسبت به افزایش سرمایه در اولویت قرار می دهند ، مانند کمک های دانشگاهی و سرمایه گذاران نهادی ، انگشتان خود را فرو می کنند. Goldman Sachs ، JPMorgan و Citi به دنبال تصمیم OCC در این زمینه در حال ورود به بازار ارزهای رمزنگاری شده هستند. ویزا با بانک دارایی دیجیتال ، آنچوریج در حال کار است تا به مشتریان بانک اجازه دهد بیت کوین خریداری کنند. به طور سنتی ، موسسات ریسک پذیر ، مانند شرکت بیمه MassMutual و سیستم بازنشستگی خدمات کشوری کالیفرنیا (CalPERS) ، سعی کرده اند خود را در معرض رمزنگاری قرار دهند.

این علاقه روز افزون ممکن است به تقاضای بیشتر برای سرمایه گذاری خرده فروشی برای دموکراتیک سازی مالی پاسخ دهد. به عنوان مثال ، پس از عدم موفقیت Gamestop – با متوقف کردن رابینودی در معاملات سهام با تبلیغات Reddit – نشان می دهد که ممکن است تقاضایی برای سیستم عامل های سرمایه گذاری وجود داشته باشد که به سرمایه گذاران خرده فروشی اجازه تجارت مستقیم می دهد در حالی که از شر خشم و عصبانیت شرکت محافظت نمی شود. DeFi در حال حاضر از این ویژگی به صورت آینه مالی و Synthetix ، برنامه های غیرمتمرکز است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون وقفه و سانسور با دارایی های مصنوعی یا “آینه ای” مانند سهام معامله کنند. تأثیرات ضربان آور حماسه Gamestop برای درک کامل آن می تواند مدت ها طول بکشد و به نظر می رسد DeFi در استفاده از آن پیشتاز است.

با این وجود ، قانون اساسی بازگشت ریسک ممکن است کمی روشن کند که چرا نرخ بهره بسیار دردناک است: در پایان روز ، DeFi هنوز مکان خطرناکی برای پارک پول شما با ریسک هایی است که به خوبی درک نشده است. یک سرمایه گذار متوسط تمام پروتکل های DeFi خطاهای نرم افزاری و / یا کپی کردن پرونده ها را به خطر می اندازند ، که در بدترین حالت می تواند نقدینگی را کاملا تخلیه کند. علاوه بر این ، به طور واضح هیچ بیمه FDIC برای محافظت از سپرده ها وجود ندارد: پروتکل های وام مانند حساب های ترکیبی یا پس انداز مانند BlockFi ممکن است مسافت پیموده شده باشد ، در حالی که AMM ها مانند Uniswap برای ریسک نقدینگی تحمل بسیار متفاوتی دارند.

به طور خلاصه ، همه محصولات DeFi برای پس انداز نیستند ، اما کالاهایی که قطعاً برای پس انداز بازنشستگی نیستند. حداقل نه هنوز اما همانطور که مخاطبان آن گسترش می یابند و موسسات عادت دارند که از خطرات یک صنعت کاملاً منظم استفاده کنند ، انتظار داریم DeFi دوره ای را که مدتها انتظار می رود و در آن هر خانوار دارای ارزهای رمزپایه برای آن کار می کند اعلام کند. از این گذشته ، اگر پول هرگز نمی خوابد ، چرا باید رمزنگاری کنید؟


منبع: bighat-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole