[ad_1]

بسیاری از ما احساس می کنیم مجبوریم با بسیاری از بی عدالتی های سیستمی که در اثر وقایع سال 2020 آشکار شده اند مبارزه کنیم ، اما ایجاد تأثیر واقعی وقتی که زمان زیادی را در محل کار خود می گذرانیم دشوار است. “هدف کار” روشی برای تنظیم روش کار شما است تا در هفته کاری به طور عمومی در یک هدف عمومی سهیم باشد. تحقیقات گسترده نشان می دهد که تعریف شغل دارای مزایای شغلی و سلامتی بسیاری است و کارمندان در شرکت های بزرگ و کوچک راه های خلاقانه ای را برای ارتقا justice عدالت اجتماعی و حمایت از جوامع خود در محل کار پیدا می کنند.

حدود 20 سال پیش من یک گشت اسکی بودم. یک روز بعد از ظهر خودم را در نیمه راه کوه دیدم که در حال خدمت به دیو ، مردی چهل ساله و زانوی زخمی بود. در حالی که من دیو را در سورتمه قرار دادم تا به کلینیک اسکی کنم ، او کلمات ناپسند را بر زبان آورد. نه به خاطر درد او: توهین من زن بودن بود.

با مرد گشتی که به من کمک می کرد نجوا کردم. تام با صدایی به قدری بلند که دیو بشنود جواب داد: “تام ، از آنجا که دیو دوست ندارد یک زن با سورتمه سواری بکشد ، آیا باید این کار را بکنی؟” “برعکس. اعتراضات دیو بی اساس است. با قاتل با صلاحیت شما می تواند به او کمک کند احترام مناسبی نسبت به زنان داشته باشد.”

حوادث سال 2020 آگاهی ما را تعمیق بخشیده است که مردم به دلیل جنسیت ، نژاد ، کشور مبدا ، دین ، ​​گرایش جنسی ، سن ، بیماری روانی ، به طور منظم قربانی تعصب ، خشونت ، عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی و سایر اشکال بی عدالتی می شوند. محدودیت های فیزیکی و عوامل بیشمار دیگر. بسیاری از ما احساس ترویج عدالت اجتماعی و سایر علل اجتماعی را جلب می کنیم ، اما هنوز هم باید بیشتر ساعات بیداری خود را به کارهای روزمره خود اختصاص دهیم. اما اگر ما به دنبال راه هایی برای وارد کردن فعالیت در تعاملات روزمره خود در محل کار هستیم ، چه می شود؟ این تاکتیک ، که من آن را “کار هدفمند” می نامم ، شامل تنظیم روش کار ما به گونه ای است که در یک هفته کاری متعهد به یک هدف اجتماعی یا کمک قابل توجهی به یک هدف عمومی باشیم. وی در پاسخ به اظهارات جنسیتی دیو ، عمداً فعالیت را در کار خود گنجاند. کار او در نظر گرفته شده است.

بسیاری از مزایای هدف کار

بیشتر ما دستیابی به اهداف اجتماعی تام را نجیب می دانیم. ممکن است از شنیدن این که اقدامات اجتماعی در محل کار موفقیت در کار را تضعیف نمی کند متعجب شویم – در واقع ترویج موفقیت شغلی تحقیقات نشان داده است که در مقایسه با همکارانی که شغل ندارند ، کسانی که احتمالاً از کار و دستاوردهای خود رضایت بیشتری دارند و حتی ممکن است از سلامت و سلامت بیشتری برخوردار باشند.

این باعث افزایش رضایت شغلی می شود. تحقیقات من به طور متوسط ​​13٪ رضایت شغلی بالاتر برای کارکنانی که سابقه کار آنها یک هدف اجتماعی دارد ، نسبت به کسانی که کار آنها اینگونه نیست ، مستند می کند. مطالعات دیگر نیز به همین نتیجه رسیده اند. به عنوان مثال ، موسسه مطالعه خوشبختی و کریفا در دانمارک دریافت که کمبود شغل بزرگترین عامل نارضایتی از کار در بین دانمارکی ها است. یک مطالعه اروپایی دیگر نشان داد که گنجاندن اهداف اجتماعی در کار ، رضایت شغلی را طی دو ماه افزایش می دهد. در حقیقت ، تحقیقات زیادی هدف اجتماعی و رضایت شغلی را پیوند می دهد به طوری که محققانی که به طور سیستماتیک تمام شواهد را بررسی کرده اند ، می گویند این ارتباط غیرقابل بحث است.

بهره وری را افزایش می دهد. یک آزمایش کارگرانی را بررسی کرد که تصاویر آنلاین را برای الگوهای خاص اسکن می کردند. به زیرگروهی که به طور تصادفی انتخاب شده گفته شد که برای کمک به محققان پزشکی سلولهای توموری را برچسب گذاری کرده اند. به بقیه هیچ زمینه ای برای کار داده نشد. کارگرانی که می دانستند سلامت دیگران را حفظ می کنند ، پردازش تصاویر بیشتری را انجام می دهند – در حالی که همان کیفیت را حفظ می کنند – نسبت به کسانی که دلیلی برای باور داشتن کارشان در جهت رسیدن به یک هدف اجتماعی ندارند. مطالعه دیگری نشان داد که کارگرانی که می دانستند اهداف اجتماعی را دنبال می کنند 24٪ سریعتر و 43٪ خرابی کمتری نسبت به افرادی که این کار را ندارند انجام داده اند و هیچ افت کیفیتی نداشته است.

به نظر می رسد تأثیر مثبتی که تعریف شغل بر روی کار دارد ، به موفقیت موفق تری در حرفه اضافه می کند. مطالعات نشان می دهد که موقعیت شغلی 10٪ بیشتر ارتقا یافته و 40٪ بیشتر ارتقا می یابد.

این باعث آرامش ما می شود. تصویر مغز نشان می دهد که اعمال اجتماعی پاسخ استرس را در سطح سلولی کاهش می دهد. مطالعه دیگری نشان داد که پیگیری اهداف اجتماعی باعث کاهش اثرات منفی سلامتی در شرایط استرس زا مانند امتحانات نهایی و مشکلات مالی می شود.

این باعث سلامت ما می شود. محققان به طور تصادفی 73 بزرگسال با فشار خون بالا را به دو گروه تقسیم کردند. به یک گروه 120 دلار داده شد و به آنها دستور داده شد که هر هفته 40 دلار به مدت سه هفته هزینه کنند. اعضای گروه دیگر نیز 120 دلار دریافت کردند اما از آنها خواسته شد هر هفته 40 دلار برای دیگران هزینه کنند. در پایان آزمایش ، کاربران خود هدایت شده هیچ تغییری در فشار خون نداشتند ، اما در کاربران اجتماعی فشار خون به اندازه توانایی تولید دارو یا ورزش افت داشت. در مطالعه دیگری ، محققان گروهی از نوجوانان را به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کردند. یکی درگیر اهداف داوطلبانه شد و دیگری نه. چهار ماه بعد ، افرادی که داوطلب شدند از کلسترول پایین تری برخوردار بودند.

این باعث خوشبختی ما می شود. دستیابی به یک هدف اجتماعی همان منطقه از مغز را که لذت تولید جنس و دسر را ایجاد می کند فعال می کند. مطالعات با توجه به جنسیت ، سن و سایر اطلاعات جمعیتی وجود این “حداکثر کمکی” را تأیید می کند.

نحوه طراحی کارمندان برای کار کردن

کارمندان در هر سطح از سازمان می توانند تعامل بین همکاران و مشتریان را انسانی تر ، جلسات معنادارتر ، عملیات را بیشتر و خیرات بازاریابی را ایجاد کنند. کارمندان بانک های آمریکا ، دیزنی ، فدرال اکسپرس ، PwC ، تویوتا ، وسترن دیجیتال و مارک های دیگری که به آنها توصیه کرده ام این کار را انجام داده اند.

بسیاری از شرکت ها سیاست هایی را برای کاهش تعصب و مبارزه با نژادپرستی در پیش گرفته اند. به عنوان مثال ، استارباکس و والمارت نمی خواهند سابقه کیفری در برنامه های شغلی خود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که روند پیش از انتخاب آنها هیچگونه تبعیضی در مورد مجرمان سابق ندارد ، و بسیاری از بخش ها و سرپرستان منابع انسانی آموزش هایی را در مورد سوگیری ناخودآگاه برای کمک به شناسایی انجام داده اند. الگوهای تفکر و رفتار تبعیض آمیز. در حالی که این سیاست ها مهم هستند ، اقدامات فردی کمتر نیز می توانند به ارتقا عدالت اجتماعی کمک کنند. این مثالهای دنیای واقعی از اهداف کار فردی را در نظر بگیرید:

  • رئیس یک شرکت مهمان نوازی فورچون 500 به طور مداوم از کسانی که در جلسات ساکت هستند – که همانطور که شواهد نشان می دهد ، زنان و افراد رنگی متناسب نیستند) می خواهد نظرات خود را بیان کنند.
  • یک کارگزار سفید قبل از بررسی برنامه ها یا پیشنهادات ، در مورد ناآگاهانه با صاحبان املاک مکالمه پیشگیرانه دارد. وی توضیح می دهد که بیشتر مردم ناآگاهانه نامزدهای اقلیت را کمتر از دیگران مشاهده می کنند ، می گوید که برای غلبه بر این سوگیری ناخودآگاه به تلاش های هماهنگ نیاز است ، آنها را به این تلاش ها دعوت می کند و به منابع کمک می کند تا به آنها کمک کند آنها این کار را می کنند
  • تجارت کیترینگ حداقل 20٪ از غذای خود را از یک تجارت کوچک که توسط افرادی از گروه های اقلیت اداره می شود ، سفارش می دهد.
  • یک کارگر شخصی در یک کارخانه تولید در مکالمات سیاست عدم نژادپرستی را در پیش می گیرد. اگر یکی از همکاران یک مسابقه را کوچک شمرد ، می گوید: “این جالب نیست. من در نژادپرستی شرکت نخواهم کرد “اگر این کار متخلفان را متوقف نکند ، او مکالمه را ترک می کند.

ما همچنین می توانیم از محل کار روزانه خود برای حمایت از سایر اهداف اجتماعی – از جمله پاسخ به Covid-19 ، تقویت سازمان های غیرانتفاعی محلی و کمک به قربانیان خشونت خانگی – به عنوان این کارگران استفاده کنیم:

  • پس از اطلاع از این که در ماه مارس سال گذشته به دلیل شیوع بیماری همه گیر ، محل ذخیره سازی خود که در آن کار می کرد در آینده قابل پیش بینی بسته می شود ، یکی از کارمندان آخرین روزهای کاری خود را سپری کرد و از هر مشتری بزرگسالی خواست تا از انبارهای خود هرگونه کالای مورد نیاز خود را به صورت رایگان تحویل دهد. . در طول سفر به خانه ، او تمرینات ، پتو ، کتاب و سایر وسایل را تحویل داد تا به مشتریان کمک کند از قفل خارج شوند.
  • یک مربی در یک شرکت حسابداری مطالعه موردی کتبی را در کلاس خود برای استخدام جدید با مشاوره رایگان برای یک سازمان غیرانتفاعی محلی جایگزین کرد. اکنون با هر آموزش سازمان های غیر انتفاعی را تقویت می کند.
  • بعد از اینکه چندین مشتری نکات مربوط به قربانیان خشونت در خانواده را رد کردند ، آرایشگری که برای تبدیل شدن به وکیل قربانی آموزش دیده است از قبل می داند که او نوعی جواب را ارائه می دهد که به احتمال زیاد به شما کمک خواهد کرد.
  • صاحب ملک تجاری املاک خالی خود را به یک سازمان غیر انتفاعی اجاره داده است ، که از آنها به عنوان مکانی برای تمیز کردن یک ماهه محلات استفاده کرده است.

حدود یک سال پس از انتقال دیو به کوه ، او را در مقر گشت اسکی منتظر من دیدم و در آنجا به دلیل اظهارات جنسیتی خود عذرخواهی کرد. به نظر می رسد که تام دیو را تحت فشار قرار داده تا کمتر مغرضانه عمل کند. این بهترین قسمت برای تعیین شغل است – ما می توانیم هفته کار خود را با خوشحالی به پایان برسانیم که بدانیم نه تنها به سازمان خود کمک نکرده ایم بلکه تأثیر مثبت اجتماعی نیز داشته ایم.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir