[ad_1]

شما ممکن است مانند بسیاری از والدین شاغل باشید که ما می دانیم تعجب می کنند چه باید بکنند زیرا ارزش ها و اولویت های آنها در سال گذشته تغییر کرده است ، حتی اگر زندگی آنها در یک چرخه بی پایان از روال های قدیمی ، خستگی و گناه و بدون احساس باقی مانده باشد مطابق با مهمترین است. اگر چنین احساسی دارید ، تنها نیستید.

در نه ماه گذشته از زمان انتشار کتاب ما والدینی که رهبری می کنند، ما والدین شاغل را عمیقا درگیر کرده ایم زیرا آنها حس جدیدی از خود را پرورش می دهند. ما دریافته ایم که حتی در محدودیت های قابل توجه والدین شاغل در یک بیماری همه گیر جهانی ، والدین می توانند حس کنترل بیشتری پیدا کرده و به پدر و مادری که می خواهند نزدیک شوند.

البته ، هیچ راه حل جهانی وجود ندارد. هر خانواده ای متفاوت است و هر یک از ما با توجه به خانواده های اصلی خود و مسیر زندگی و همچنین با توجه به درجات مختلف امنیتی و پشتیبانی که هر یک از ما در شرایط فعلی خود شکل می دهیم شکل می گیرد. اما اکنون می توان انتخاب صحیح را انجام داد – مخصوصاً با توجه به موارد مختلف – اگر حفاری کنید و با دلسوزی و با دوز کمی از شجاعت ، آنچه مهم است را تعیین کنید.

در اینجا چند گام خاص وجود دارد که می توانید بر اساس دهه ها تحقیق و عمل ما انجام دهید تا به مردم کمک کند زندگی هایی متناسب با ارزش های آنها در زمینه همه گیری ایجاد کنند. ما می فهمیم که محدودیت های قابل توجهی در زندگی ما وجود دارد که هیچ کنترلی بر آنها نداریم. (به عنوان مثال ، ممکن است شما انتخاب کنید که فرزندانتان در یک مدرسه دورافتاده شرکت کنند یا نه.) با این وجود ، فرصت هایی برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین ارزش های در حال ظهور و آنچه شما هر روز تمرکز می کنید وجود دارد.

ارزش های خود را شناسایی کنید.

ممکن است احساس کنید که از ابتدای شیوع همه گیری تغییر کرده اید ، اما دشوار است که بر اساس یک احساس انتزاعی هوشمندانه عمل کنید. بنابراین ، کمی وقت بگذارید تا روشن کنید چه چیزی اکنون به شما علاقه مند است. در می یابیم که نوشتن این ایده ها یک کاتالیزور قدرتمند برای حرکت سازنده است. با یادداشت برداری درباره تغییراتی که ایجاد کرده اید شروع کنید. کمی استراحت کنید و سپس دوباره از این یادداشت ها بازدید کنید. هدف شما تهیه لیستی از حدود پنج مقدار اصلی است.

ما از صدها والدین شاغل پرسیدیم که اکنون ، در این لحظه اساسی و بعدی ، می خواهند چه ارزش هایی را مجسم کنند. بسیاری از ارزشهای آنها همان ارزشهایی است که سالها شنیده ایم ، اما به نظر می رسد برخی از آنها به بالای لیست رسیده اند.

حضور: در طی همه گیری ، هیچ تمایز مشخصی بین نقش های مختلفی که بازی می کنیم وجود ندارد. برای بسیاری از ما ، کار از نظر جسمی و زمانی از خانه و پدر و مادر جدا نیست. ما در یک لحظه از والدین به محل کار خود برمی گردیم و برمی گردیم – ما از خانه کار می کنیم و در محل کار زندگی می کنیم. جای تعجب نیست ، وقتی دیگران برای جلب توجه ما رقابت می کنند ، احساس واقعی حضور و درگیر شدن در هر نقشی دشوار است. این امر برای بسیاری از والدین شاغل اهمیت (و دشواری) حضور در روابط شخصی و کار ما را برجسته می کند.

رحم و شفقت – دلسوزی: سال 2020 هم میزان ارتباط ما به عنوان یک جامعه جهانی و هم نابرابری های سیستمی که در جامعه ما وجود دارد را نشان داد. در نتیجه ، شفقت به عنوان یک ارزش اساسی مورد توجه قرار گرفت. نه اینکه والدین شاغلی که با آنها گفتگو می کنیم قبلاً برای ترحم ارزش قائل نبوده اند ، فقط اکنون آنها فهمیده اند که ترحم – برای خود ، اعضای خانواده ، همکاران و جامعه – قسمت اساسی زندگی معنادار است.

پایداری: عدم اطمینان و پیش بینی در مورد آنچه که هر روز ، هفته ، ماه یا سال برای ما دارد کمک کرده است که بسیاری از ما قدرت اولویت بندی پایداری را درک کنیم. پرورش آگاهانه توانایی مدیریت ابهام و بهبودی هنگام مواجهه با وقفه ، ناامیدی ، ترس و غم و اندوه برای بسیاری از والدینی که با آنها کار می کنیم به اولویت تبدیل شده است – خصوصاً وقتی که می خواهیم فرزندان خود را در این زمان نامشخص هدایت کنیم.

یک نگاه چهار طرفه داشته باشید.

با شفافیت بیشتر در مورد مقادیری که اکنون می خواهید تجسم پیدا کنید ، ایده گرفتن از چگونگی سرمایه گذاری در حال حاضر توجه خود ، شاید ارزشمندترین دارایی خود ، مفید است.

به چهار زمینه اصلی زندگی خود فکر کنید: شغل یا شغل ، خانه یا خانواده ، جامعه خود (به عنوان مثال دوستان ، همسایگان ، مراکز مراقبت از کودکان) و شخصی (ذهن ، جسم و روح). هرکدام چقدر برای شما مهم هستند؟ و چقدر توجه خود را به هر دامنه می دهید؟ آیا مناطقی را می بینید که بین نحوه توجه شما نسبت به آنچه برای شما و افراد اطراف شما بسیار مهم است ناهماهنگی وجود دارد؟ آیا کارهایی که در هر قسمت از زندگی انجام می دهید باعث غنی سازی شما ، خانواده ، سازمان و سایر اطرافیان می شود؟

به عادت ها و روال هایی فکر کنید که دیگر در خدمت اولویت های فعلی شما نیستند. شاید نتوانید همه آنها را تغییر دهید ، اما به بررسی دقیق این امر کمک می کند. تحقیقات ما نشان داده است که حتی تغییرات کوچک برای ایجاد هماهنگی بیشتر می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

با افرادی که بیشترین اهمیت را دارند صحبت کنید.

ممکن است احساس کنید تغییرات در شما شدید است ، اما به احتمال زیاد مورد توجه افراد پیرامون شما قرار نخواهد گرفت. دیگران تمایل دارند وضع موجود را بپذیرند ، مگر اینکه خلاف آن بیان شده باشد. این شامل همکاران شما نیز می شود.

در حالی که احتمالاً نباید به سراغ رئیس خود بروید و بگویید که دیگر به کار خود اهمیت نمی دهید ، می توانید در مورد بخشهایی از نقش خود که اکنون علاقه خاصی به آنها دارید یا فرصتهایی را برای تفویض برخی از کارها که بیشتر به نظر می رسد – بحث کنید. قابل توجه قابل توجه است. مراقب و خلاق باشید ، درك می كنید كه باید راه هایی برای بیان چگونگی بهتر شدن اوضاع برای اوضاع برای رئیس و اطرافیان خود پیدا كنید. این چالش برانگیز است ، اما قابل انجام است.

به همین ترتیب ، با اعضای خانواده ، دوستان و دیگران درباره احساس جدید خود از خود صحبت کنید. با باز کردن مکالمه درباره آنچه اکنون برای شما مهمترین است، شما به آنها این فرصت را می دهید که فرضیات خود را درباره شما به چالش بکشند ، و همچنین آنها را دعوت می کنند تا در مورد ارزشها ، نیازها و اهداف فعلی خود بیشتر به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال ، ممکن است فرزندان شما در تدوین نگرانی ها ، امیدها و علایق جدیدی که به ذهن شما خطور می کند تلاش کنند. با پیشگامی در این گفتگوها ، دیگران را به بخشی از سفر رشد مداوم خود دعوت می کنید.

راه جدیدی را امتحان کنید.

بعد از این همه مدت ، خستگی طبیعی است و می خواهیم به راههای خوب پیش از همه گیری خود برگردیم. همانطور که خستگی همه گیر را تشخیص می دهیم ، کشف راه های بهتر برای حرکت به جلو مفید است. با نحوه توزیع توجه خود با توجه به احساس بیشتر هدف ، آزمایش کنید. با ارزش های خود به عنوان راهنما ، ببینید که چگونه کارهای خانه را تقسیم می کنید ، برای مراقبت از خود وقت می گذارید ، از یک دوست نیازمند حمایت می کنید ، در اهداف اجتماعی سرمایه گذاری می کنید یا با یک خانواده بزرگ ارتباط برقرار می کنید. و با افراد اطراف خود نیز ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که تغییراتی که در نظر دارید نیازها و ارزشهای آنها را برآورده می کند.

قدرت سودهای ناچیز را دست کم نگیرید. برای حرکت در جهت هماهنگی بیشتر نیازی به ترمیم کل زندگی خود ندارید. همانطور که نسخه جدید خود را که در واقعیت جدید ما وجود دارد کشف می کنید ، مهم است که دلسوز باشید ، از خود شروع کنید. تغییر شخصی هرگز آسان نیست ، به ویژه هنگامی که صحبت از زمینه نگران کننده تغییرات عمیق اجتماعی می شود. به خودتان جا دهید تا فکر کند ، آزمایش کند ، شکست بخورد و دوباره شکست بخورد. و هنگامی که سرانجام به عادی جدید خود پی بردیم ، کاری را که برای رشد و انطباق خود انجام داده اید جشن بگیرید.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir