[ad_1]

وقتی اخراج صورت می گیرد ، اغلب دلخراش است ، اما لزوماً چالش برانگیزترین قسمت از دست دادن شغل نیست. ماه ها عدم امنیت و انتظارات عصبی منجر به اخراج می تواند به شدت بر سلامت و سلامت روان کارگر تأثیر بگذارد. این نویسنده از سال 2013 تا 2016 با ده ها زن و مرد مصاحبه کرده است ، از جمله وکلا ، تحلیل گران مالی ، متخصصان ارتباطات ، مدیران محصولات و متخصصان روابط عمومی. اگرچه برخی از ثروتمندترین و نرمترین کارگران در ایالات متحده در نظر گرفته می شوند ، اما این افراد حرفه ای از اخراج و نگرانی حاد قبل از آنها مصون نیستند. در ایالات متحده ، که ناامنی شغلی و ناامنی به طور فزاینده ای رایج است ، تحقیق در مورد تغییرات ساختاری مانند قوانین سختگیرانه کار ، مرخصی والدین و درآمد اساسی جهانی برای از بین بردن برخی از دردهایی که مردم در حال حاضر با آن روبرو هستند ضروری است. تمام بار مالی و عاطفی را به دوش می کشید.

ویلیام * قبل از اینکه سرانجام شغل خود را از دست بدهد ، ماههای دردناکی را به خاطر می آورد. او در بخش املاک و مستغلات کار کرده بود ، جایی که کارش خشک شده بود. قطعه قطعه ، مسئولیت های او سلب شد. شرکت او خوب کار نمی کرد ، این واضح بود. او مردم را به صورت دسته های کوچک رها کرد. اگر روز جمعه شنود تلفنی دریافت نکردید ، برای هفته بعد در امان بودید.

ویلیام می گوید: “ما فقط نشستیم و به هم خیره شدیم و منتظر افتادن تبر بودیم.” و این دوره انتظار دردناک بود. “آیا تا به حال مستندی را با گله گورخرها و شیر تماشا کرده اید؟” شیر یک گورخر را می گیرد و همه گورخرهای دیگر کمی دور هستند و فقط تماشا می کنند. “ویلیام می گوید که برای همه کارمندان دیگر همین بود. “و سپس آنها فقط تعجب می کنند که نوبت آنها کی است.”

وقتی صحبت از اخراج می شود ، اگرچه اغلب دلخراش است ، اما همیشه چالش برانگیزترین قسمت از دست دادن شغل نیست. ماه های عدم اطمینان و انتظارات عصبی که منجر به آن شد نیز تأثیر زیادی بر بهزیستی و سلامت روان کارکنان دارد: مطالعه ای که بر روی 63 کشور انجام شد نشان داد که میزان خودکشی شش ماه قبل از افزایش بیکاری افزایش یافته است.

در ایالات متحده ، که ناامنی شغلی و ناامنی به طور فزاینده ای عادی است ، برای از بین بردن برخی از درد افرادی که این بار مالی و عاطفی را دارند ، تغییرات ساختاری لازم است.

من از سال 2013 تا 2016 با ویلیام و ده ها زن و مرد مانند او در مورد تحقیقاتی که برای کتاب خود انجام دادم مصاحبه کردم ، زمان بحران: نحوه مواجهه زوج های متاهل با بیکاری. من با وکلا ، تحلیل گران مالی ، متخصصان ارتباطات ، مدیران محصولات و متخصصان روابط عمومی صحبت کرده ام – به طور کلی برخی از ثروتمندترین و نرم ترین کارگران در ایالات متحده محسوب می شوند. وقتی شغل دارند ، این مشاغل به خوبی پرداخت می شوند و اغلب از نظر درآمد در بالای 10 تا 15 درصد از خانوارهای ایالات متحده قرار می گیرند. و این مشاغل به طور معمول شامل مزایایی مانند مراقبت های بهداشتی و 401 (k) است – که برای بسیاری دیگر از کارگران مانند کسانی که در اقتصاد کنسرت هستند ، دیده نشده است.

با این وجود ، علیرغم امنیت و امتیازات آشکار مالی ، این متخصصان نه با کار اضافی و نه با اضطراب حاد قبل از آنها محافظت نمی شوند. بارها و بارها ، شرکت کنندگان در مطالعه من با ویلیام موافقت کردند و تأیید کردند که از دست دادن شغل روندی طولانی و پر از اندوه است که ماه ها قبل از از دست دادن واقعی شغل آغاز می شود. در پایان هر لحظه می توان یک کار را سلب کرد.

من با آن ، یک درمانگر که در یک سازمان بزرگ کار می کند ، مصاحبه کردم ، او به من گفت که “به عنوان یک کارمند ، توهم ثبات وجود دارد.” اما این ثبات کوتاه مدت است ، زیرا ، همانطور که آن گفت ، “کسی تازه وارد می شود و تصمیم می گیرد که من را دوست نداشته باشد … و ناگهان من دیگر آنجا نیستم.”

شرکت کنندگان به من گفتند که آنها هفته ها ، حتی ماه ها نگران از دست دادن شغل خود بوده اند. شایعات و زمزمه های اخراج احتمالی اخراج در راهروهای این شرکت در حالی است که کارمندان به زودی منتظر اعلام این خبر هستند. اسکات برای یک شرکت جهانی خریداری شده توسط یک شرکت حتی بزرگتر کار می کرد. پس از ادغام ، تقریباً در اواسط سال تقویم ، از موارد زیر مطلع شد: “ما قبل از پایان سال به همه اطلاع خواهیم داد که وضعیت شما چگونه خواهد بود.” او توصیف می کند که “افراد از … مارس امسال ، ژوئن امسال آزاد شده اند ، سپتامبر امسال ، دسامبر امسال و تا [the next year] … چرخه کوچک سازی که بخشی از آن بودم تقریباً دو سال بود. “

ناامنی اشتغال مدرن

اگر شرکت کنندگان من از دست دادن شغل خود را دیدند ، چرا آنها فقط درد ناامنی خود را نجات ندادند و منصرف شدند؟ دلایل آنها اغلب عملی بودند ، به عنوان مثال ، رعایت مراقبت های بهداشتی یا حقوق بازنشستگی. آن تصمیم گرفته بود که استعفا ندهد زیرا باردار بود و می خواست بیمه درمانی مستقر در کارفرمای خود را حفظ کند تا از بهترین مراقبت های ممکن برخوردار شود. او همچنین می خواست مرخصی زایمان (بدون حقوق) خود را دریافت کند. “من می خواستم بچه دیگری داشته باشم و به همین دلیل نمی خواستم آنجا را ترک کنم زیرا شما باید یک سال در یک آژانس کار کنید تا بتوانید از FMLA دفاع کنید. [Family Medical Leave Act] وضعیت ، “او می گوید. “بنابراین در آن مرحله واقعاً نمی توانستم بروم.”

زمینه خاص و پشتیبانی نشده سیاست اجتماعی ایالات متحده ، شرکت کنندگان را در این مطالعه مجبور کرد که به مشاغلی که به سرعت از چنگال آنها خارج شد ، پایبند بمانند. این هزینه تأسف برانگیزی است که کارگران برای زندگی در یک جامعه خطرناک که قرارداد اجتماعی نازک است پرداخت می کنند.

پس از بروز بیماری همه گیر Covid-19 ، زنان باید بیش از مردان با عدم امنیت شغلی مواجه شوند (با بیشترین تلفات زنان رنگی). اما حتی در زمان های “عادی” ، هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی باید شغل خود را از دست بدهد ، مدیران ترجیح می دهند شغل مردان سفیدپوست و متاهل را حفظ کنند زیرا آنها این مردان را نان آور خانواده های خود می دانند که درآمد آنها برای خانواده آنها مورد نیاز است. در مقابل ، زنان از هر نژاد و مردان رنگی به یک شکل مسئول شناخته نمی شوند. بنابراین ، عدم امنیت ، اگرچه در همه جا وجود دارد ، اما سلیقه های مختلفی دارد و به ویژه برای خانم ها حاد است.

مهم نیست که چه کسی احساس ناامنی کند ، این هزینه روانی زیادی دارد. در آخرین تلاش برای حفظ شغل خود ، کارگران بیکار که به زودی بیکار می شوند ، در ازای انفجار انرژی دیوانه وار ، ماهها از کار خود را می گذرانند: آنها با همکاران خود ملاقات می کنند ، با ادارات شرکت های خود ارتباط برقرار می کنند و امیدوارند کسی بتواند به آنها در حفظ شغل خود کمک کند. آنها ساعات بیشتری را در محل کار خود سپری می کنند. آنها غیرمحتمل زنده ماندن از اخراج احتمالی را می دانند ، اما همچنان با عبور از دو جهان به بهترین ها امیدوارند: به شرکتی گره خورده اند که دیگر آنها را نمی خواهد ، اما نه به طور کامل در دنیای جویای کار.

اثرات سو ad ناامنی می تواند به خانه نیز سرایت کند. شرکت کنندگان من توضیح دادند که دائماً به آینده نامشخص خود در کار فکر می کنند. آنها دائماً در کنار همسر و فرزندان خود بودند – اعصاب آنها فرسوده شده بود. پارکر ، دانش آموز دبیرستان در اوایل نوجوانی ، توصیف کرد که سخت ترین قسمت او این نبود که مادرش کار خود را از دست داد ، بلکه چند ماه قبل بود. “او نگران از دست دادن شغل خود بود و به راحتی اذیت می شد.” پارکر افزود: “ما آن روزها باید بسیار مراقب او بودیم.”

بازاندیشی سیاست ها برای فضای فعلی اشتغال

اول ، دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت باید جدا از اشتغال باشد. این مراقبت های بهداشتی باید گسترده و جامع باشد ، ضمن اینکه محلی برای مرخصی استحقاقی والدین نیز فراهم کند تا افراد بتوانند زندگی کاملی در محل کار و فراتر از آن داشته باشند. در غیاب این موارد ، افرادی مانند آن شغل های خود را در مشاغل فزاینده ای حفظ می کنند و عواقب ناگواری برای سلامت روان آنها دارند.

ثانیاً ، با توجه به تعدد کارگران در داخل و خارج از کار و ورود و خروج از کار ، دیگر منطقی نیست که امنیت مالی در بازنشستگی (در واقع خود بازنشستگی) بیش از حد به شغل وابسته باشد. در هر صورت ، مزایای بازنشستگی برای کسانی که خوش شانس هستند و می توانند در ایالات متحده دریافت کنند ، کاهش یافته است. طرح قدیمی تر حقوق بازنشستگی تا حدود زیادی با برنامه های مشارکت تعریف شده (یعنی 401 کیلوگرم) جایگزین شده است. این برنامه ها مسئولیت پس انداز و برنامه های بازنشستگی را بیش از دهه های گذشته از کارگران سلب می کند. قوانین سختگیرانه کار با الزام به مشارکت بازنشستگی جامع تر از کارفرمایان ، می تواند به حفظ آینده مالی کارگران کمک کند.

سرانجام ، در حالی که اقدامات سیاستی مانند تمدید موقت بیمه بیکاری یا افزایش مزایا در کوتاه مدت مورد نیاز است ، سیاستمداران باید به این واقعیت توجه کنند که همانطور که در حال حاضر کار با حقوق در حال سازماندهی است ، بیکاری برای کارگران واقعیت تکراری است. با توجه به اینکه درآمد پایه جهانی می تواند فرصتی را فراهم کند که توانایی زندگی ، غذا خوردن و زنده ماندن کارگران – و نه احساس ارزش اخلاقی آنها – را با اشتغال پیوند نمی دهد ، که به راحتی فراهم نمی کند. اقداماتی از این قبیل مشکلات بزرگتری را که منجر به ناامنی ناخوشایند در محل کار می شود ، حل نمی کند ، اما می تواند شروع به کاهش دردی کند که گرفتار این سیستم هستند.

* همه نام ها مستعار هستند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir