[ad_1]

کارمندان اغلب به دلیل انجام پروژه های بیشتر و همکاری با افراد مختلف در شرکت مورد ستایش قرار می گیرند. اما در حالی که چیزهای خوب بسیاری در نتیجه همکاری وجود دارد که ما “بیش از حد” کمک می کنیم ، ما می توانیم به روابط ناکارآمد و کار راکد رونق دهیم. مشارکت بیش از حد و پذیرش بیش از حد در تیم می تواند همکاری گروهی را با مکیدن اکسیژن در اتاق سرکوب کرده و اعضای تیم را غیرقابل شنیدن و استثنا کند. برای جلوگیری از پیشی گرفتن از گروه ، این نکات را دنبال کنید. ابتدا سهم بی نظیر خود را پیدا کنید. دوم ، تعریف مجدد معنای “مفید” بودن با ارزیابی نیازهای گروه. سوم ، ساکت بمانید ؛ قبل از تکذیب صامت کنید تا ببینید بحث چگونه پیش می رود. سرانجام ، در مورد یک برنامه واقع بینانه با تیم در مورد چگونگی ادامه کار توافق کنید تا مانعی برای شما ایجاد نشود.

با بحران های جهانی ، پیچیدگی فزاینده و سرعت شتاب تغییر ، نیاز به همکاری در حال افزایش است. کارمندان به طور منظم در بررسی های خود در مورد اثربخشی خود لاف می زنند زیرا آنها کمک کننده مفیدی هستند. اما چیزی بیش از حد وجود دارد.

همکاری فرضیات خاصی را در مورد معنای خوب کار کردن با یکدیگر به همراه دارد: افراد در این زمینه مشارکت می کنند ، ایده هایی تولید می کنند و برای همکاران مفید هستند. آنها تا حد ممکن عمل می کنند و حتی فراتر از انتظارات هستند. اما در حالی که چیزهای خوب بسیاری در نتیجه همکاری وجود دارد که ما “بیش از حد” کمک می کنیم ، ما می توانیم به روابط ناکارآمد و کار راکد رونق دهیم.

به اولیور ، مدیر فنی یک شرکت مراقبت های بهداشتی فکر کنید که دوست داشت در همه مکالمات C-suite ، هر موضوع ، شرکت کند. او اغلب اولین کسی است که دستی برای یک پروژه بلند می کند ، به نظر می رسد دارای ظرفیت بی پایان برای انجام کارهای با کیفیت بالا است و پیشنهاد می کند به همتایان خود کمک کند و گزارش های مستقیم را ارائه دهد. به نظر می رسید الیور همه کاره است: خوش بین ، پرانرژی ، حمایت کننده و مشارکت کننده.

اما هرچه اولیور بیشتر درگیر می شد ، از اطرافیان او کاسته می شد. ایده های او به جای پرورش خلاقیت در دیگران ، از عقاید دیگران پیشی می گیرد. او برای گفتگو در جلسات وقت می گذاشت و سطح اکسیژن اتاق را کم می کرد. سبقت گرفت خطر وقتی دست خود را برای کمک بالا می برد ، قهرمانان را ترک می کند و بشقاب های خالی بیشتری را ترک می کند. الیور با توجه به اینکه بسیاری از ایده هایش توسعه یافته احساس تورم می کند ، اما از عدم ابتکار و تلاش متناسب دیگران ناامید شده است.

همانطور که مدیر عامل شرکت سودآوری الیور را ارزیابی کرد ، او متوجه شد که وی برای حفظ بقیه اعضای تیم باید روش خود را تغییر دهد. در پاسخ ، من و الیور برنامه ای برای کمک به رفع چالش های همکاری وی با استفاده از تکنیک های استفاده شده توسط بسیاری دیگر از رهبران آموزش دادم.

بسیاری از تیم ها الیور دارند. شاید بتوانید یکی را در تیم خود تشخیص دهید – یا شاید رفتار اولیور شبیه عادت های خودتان باشد. براساس کار من با الیور و سایر مشتریان مربیگری ، چهار استراتژی وجود دارد که می توانید برای شرکت بهتر در یک تیم مشترک و تحریک بحث های متعادل تر ، استفاده کنید.

سهم بی نظیر خود را پیدا کنید.

زیبایی تیم کمک بی نظیر و متنوع هر یک از اعضای آن است. در حالی که الیور از وقتی که در همه استوانه ها قرار گرفت از بسیاری جهات استعداد داشت ، تیمش برنده نشد. برای کمک ، ابرقدرت های او را کشف کردیم – جایی که بزرگترین نقاط قوت او از سایر اعضای تیم متمایز بود. یکی از ابرقدرت های الیور دیدن فراتر از مرزهای کار و ایجاد ارتباط بین عناصر به ظاهر متفاوت بود. او می تواند چالش های موفقیت و پیشرفت مشتری را شناسایی کند و یک راه حل واحد برای مقابله با هر دو ارائه دهد. الیور تصمیم گرفت بیشتر به جای درگیر کردن بیش از حد در قسمتهای دیگر فرآیند ، روی یافتن راه حلهای مرتبط تمرکز کند. وقتی کاری را انجام می دهید که صلاحیت منحصر به فرد آن را دارید ، به پروژه ارزش افزوده می دهید و به همکاران خود نیز اجازه می دهید همین کار را انجام دهند. سپس وقت بیشتری را برای سرمایه گذاری در سایر فعالیت های پربازده آزاد می کنید.

ابزار را دوباره تعریف کنید.

وقتی بیش از حد درگیر می شویم ، معتقدیم که مفید هستیم. با این حال ، “کمک” توسط گیرنده تعیین می شود ، نه اهدا کننده. الیور به جای تقویت روابط با همکاران ، عملکرد آنها را از بین برد و بیشتر ایده ها را ارائه داد. آنها احساس ناامیدی ، وقفه و استثنا کردند. برای حل این مشکل ، الیور یاد گرفت که پرسیدن دو سوال خاص قبل از طرح ایده های خود چقدر مفید است: “شما چه فکر کردید؟” و “در این مرحله چه چیزی برای شما بیشتر مفید خواهد بود؟” ، مارشال گلداسمیت مربی اجرایی گفت. با بهبود ایده 5٪ محتوای اعضای تیم ، خطر تغییر مالکیت و کاهش 50٪ تعهد آنها وجود دارد. کاوش در دیگران برای درک مفید بودن ، فرصت های بهتر مشارکت ما را برجسته می کند: مستقیماً از طریق ایده های ما ، از طریق آموزش همکاران برای ایجاد ایده های خود ، یا با استفاده از آنچه دیگران ایجاد کرده است.

قبل از تکذیب صدا نیست.

آزمایش تورق برای ایده ها اکسیژن است. الیور اغلب به همکاران خود فرصتی برای تنفس نمی داد ، چه رسد به اینکه ایده های آنها را پخش کند. او به دلایلی که قبل از این که شخص دیگری جمله اول را کامل نکند ، مداخله کرد – و تقریباً همیشه حق با او بود. با این حال ، با قطع کردن و دفع او ، او سهم خود را خفه کرد و اغلب تنها کسی بود که ایده های جدید ارائه می داد. این باعث می شد تا در کوتاه مدت هوشمند به نظر برسد ، اما با گذشت زمان ایده های مختلفی داشت. در عوض ، الیور یاد گرفت آخرین نفری باشد که پیشنهاد می کند و خود را ساکت می کند تا زمانی که دیگران صحبت کنند. با فشار دادن دکمه بی صدا در هنگام مکالمه تصویری ، او می توانست هر طور که می خواهد صحبت کند ، اما هیچ کس دیگری او را نشنید. الیور از دیدن اینکه چگونه یک نفر سیگنال ضعیف آغاز شده توسط شخص دیگری را تقویت می کند یا چگونه تیم قوی ترین ایده ها را انتخاب می کند متعجب شد. حتی چند جلسه با گزارش های زنده او برگزار شد که دیگر نیازی به حضور الیور در آنها نبود. اگر تمایل دارید تمام اکسیژن را مصرف کنید ، قرار دادن بدون صدا به دیگران فضا می دهد و از بروز حوادث جلوگیری می کند ، زیرا نمی توانید از صحبت کردن خودداری کنید. و می توانید مهارت گوش دادن خود را ارتقا دهید.

یک برنامه واقع بینانه ترتیب دهید.

وقتی الیور جزئیات زیادی را در پروژه ای ارائه داد ، مانعی شد. قرار ملاقات ها باید هفته ها قبل صورت می گرفت و مدارک منتظر بررسی وی صندوق ورودی وی و گردش کار دیگران را مسدود می کرد. وقتی در پروژه های مشترک بیش از سهم خود تلاش کنید ، احتمالاً عقب خواهید افتاد. توافق در مورد یک جدول زمانی که برای دیگران مفید باشد آسان است ، اما پیروی از آن دشوار است. در عوض ، سبد تعهدات خود را ارزیابی کنید و برآورد واقعی از آنچه می توانید انجام دهید ارائه دهید. هم سن و سالان اولیور گاهی اوقات می خواستند که او سریعتر حرکت کند ، اما هنگامی که به لحظه واقع گرایانه او پی بردند ، اکنون می توانند منتظر کمک او باشند یا بدون او ادامه دهند. اطلاع از زمان تحویل به همکاران خود در هنگام تحویل ، امکان تصمیم گیری بهتر و تفویض اختیار را با تجمل وقت ، نه لحظه آخر فراهم می کند. پیش بینی آب و هوا واقع بینانه همچنین به شما کمک می کند تا جذب کمتری کرده و کارهای بیشتری را با آن انجام دهید.

همکاری به همان اندازه در دنیای کار ما مهم است. ما می توانیم تلاش های مشترک خود را با تمرکز روی کل تیم و نه تلاش های فردی خود ، م effectiveثرتر کنیم. با صرف وقت برای درک فرصت هایی که همکاران ما نیز باید در آن پیشرفت کنند ، تلاش های خود را به طور مناسب توزیع می کنیم و ثمرات کار خود را به طور تصاعدی افزایش می دهیم.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir