پکیج هوشمند سازی خانه های هوشمند، مناسب ترین روش برای تجربه یک زندگی ایدهآل می باشد. پیشرفت تکنولوژی به منظور خدمات رسانی بهتر به بشریت صورت می گیرد، دنیای مدرن امروزی تفاوت بسیاری با زندگی یک دهه پیش دارد، پس کاملا واضح است که در این دنیای مدرن و پیشرفته خانه های مسکونی که مهمترین محل اقامت و سپری کردن اوقات انسان است از پیشرفت بسیاری برخوردار باشد. یکی از مزایای خانه هوشمند تنظیم شدت نوردهی وسایل روشنایی است که از 0 تا 100 تنظیم می شود و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، زیبایی خانه نیز تامین می شود. با این کار به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. در حمام های معمولی میزان هدررفت آب هنگام سرد و گرم کردن آن بسیار زیاد است و زمانی که صرف اینکار می شود نیز نسبتاً قابل توجه می باشد اما در حمام های هوشمند تنظیم خودکار آب نه تنها سرعت تامین آب گرم یا سرد را سریع تر می کند بلکه به میزان چشمگیری مصرف آب به حداقل می رسد. تعداد رلهها و سیمهای استفاده شده و فضای اشغالی به قدری زیاد بود که حتی برای یک اتوماسیون ساده هم مشکلساز میشد.

این دستگاه مجهز به یک تایمر است که با استفاده از زمان بندی داده شده به آن می توان مدت زمان باز بودن آب را کنترل نمود. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که سیم کشی خانه تان را بررسی کنید و ببینید چگونه این سیم کشی انجام شده است. از سوی دیگر پریز های هوشمند کارها را ساده تر می کنند بطوریکه می توانید از لامپ معمولی موجود در منزل خود استفاده کنید و یا بر میزان مصرف انرژی لامپ ها نظارت داشته باشید. در عین حال، اگر در حال ساخت ساختمان هستید، نصب این نوع سیستم هوشمند کم هزینه تر از سایر روش هاست. برخی دیگر ترجیح می دهند روشنایی خانهشان با حال روحیشان مطابقت داشته باشد. او برای این راحتی تلاش های زیادی انجام داد تا اینکه گوشی هوشمند را اختراع کرد.از آن پس، دنیا در حال تحولات شگرفی است که خودمان هم از شنیدنشان انگشت به دهان می مانیم. مهم ترین مزیت دستگاه هوشمند تنظیم درجه حرارت آب است که از هدررفت آب جلوگیری نموده و مصرف آن را بهینه سازی می کند. در روزها و ساعات شلوغی پارکینگ، سیستم هوشمند خودروها را به سمت جای پارک هدایت کرده و از ایجاد ترافیک جلوگیری می کند.

از دیگر قابلیت های سیستم های تهویه هوشمند این است که در صورت باز بودن درب یا پنجره, هوشمند سازی خانه های مسکونی به صورت اتوماتیک خاموش می شوند و از هدررفت انرژی جلوگیری می نمایند. تنظیم دمای آب از جمله مسائلی است که همواره هنگام حمام رفتن با آن مواجهه هستیم. بدین منظور یک دستگاه کنترل دمای آب بر روی دیوار در نزدیک دوش نصب می شود. در این سیستم دستگاه مرکزی وجود دارد که هر جای خانه میتواند نصب شود و به طور هوشمند همه وسایل را کنترل میکند. ۳ هزینه هوشمند سازی خانه به چه عواملی بستگی دارد؟ شما با صرف یک هزینه در ابتدای کار، تا سالهای سال از خدمات تجهیزات هوشمند بهرهمند خواهید شد. اما، امروزه به لطف بخش اعظمی از تجهیزات خانه هوشمند، خانههای هوشمندی که در انتظارشان بودیم پدیدار شدهاند. طراحی غیر اصولی و نامناسب زیر ساخت ها و عدم توجه به امکانات و تجهیزات مورد نیاز، علاوه بر لطمه وارد کردن به فرآیند هوشمند سازی، کاربر را با مشکلات و معضلات جدی مواجه می سازد. علاوه بر آن موتورخانه ساختمان را می توان با سیستم هوشمند سازی ارزان خانه هوشمند کنترل کرد.

با استفاده از ریموت کنترل می توان سیستم روشنایی را در هر نقطه از خانه کنترل کرد و در صورت خروج از منزل نیز با استفاده از موبایل یا تبلت آن را کنترل نمود. در اکثر ساختمان های امروزی از سیستم های اعلام یا اطفاء حریق به منظور کاهش میزان خسارت های ناشی از آتش سوزی استفاده می شود. بدین صورت، حجم سیم کشی شما نیز کاهش مییابد. با انجام این کار مصرف انرژی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. قابل ذکر است هماکنون در مشهد، انبوهسازان و سازندگان ساختمانهای مسکونی میتوانند با یک هزینهای در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیونی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان به ارزش ساختمان خود بیفزایند. برقراری امنیت و ایمنی ساختمان ها از جمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. سیستم هوشمند از ورود خودروهای غیر مجاز به پارکینگ ممانعت کرده و بدون حضور نگهبان شرایط ایمنی مناسب برقرار می نماید. سیستم های کنترل هوشمند موتورخانه می توانند دمای موتورخانه و مدت زمان روشن بودن مشعل و پمپ ها را مدیریت کنند و دما را در سطح مناسب تنظیم نمایند.