[ad_1]

اعتماد تمایل ما به آسیب پذیری و اجازه دادن به شخص دیگری ، یا یک سازمان یا نهادی است که بر ما قدرت داشته باشد. اعتماد از چهار ملفه تشکیل شده است: شایستگی ، انگیزه ، وسایل عادلانه و تأثیر. در اصل ، ما موافقت می کنیم که به یک نهاد ، مانند دولت ایالات متحده ، اجازه فعالیت دهیم زیرا به صلاحیت آن ، انگیزه های خوب آن ، وسایل عادلانه و تأثیر مثبت آن بر ما اعتماد داریم. حمله 6 ژانویه به صورت گرافیکی ترک های هر چهار مورد را نشان می دهد.

اگر بعد از حمله به پایتخت ایالات متحده احساس می کنید عقب مانده اید ، ممکن است به این دلیل باشد که به اعتماد شما خیانت شده است. اعتماد تمایل ما به آسیب پذیری و اجازه دادن به شخص دیگری ، یا یک سازمان یا نهادی است که بر ما قدرت داشته باشد.

اعتماد از چهار ملفه تشکیل شده است: شایستگی ، انگیزه ، وسایل عادلانه و تأثیر. در اصل ، ما موافقت می کنیم که یک موسسه ، در این مورد دولت ایالات متحده ، کار کند زیرا ما به صلاحیت آن ، انگیزه های خوب آن ، وسایل عادلانه و تأثیر مثبت آن بر ما اعتماد داریم. حمله 6 ژانویه به صورت گرافیکی شکافهای موجود در هر چهار مورد را نشان می دهد. بیایید توضیح دهیم.

صلاحیت: شایستگی به توانایی انجام کار گفته می شود و ابتدایی ترین سطح اعتماد است. نشانه های روشنی مبنی بر قریب الوقوع بودن یک اعتراض وجود داشت: در 19 دسامبر ، رئیس جمهور ترامپ در توییتی نوشت: “یک اعتراض بزرگ در دی سی در 6 ژانویه. آنجا باش ، وحشی خواهد بود. وکس گزارش می دهد که کارمندان DC در حال پیگیری رزرو اتوبوس هستند و انتظار ازدحام جمعیت در “ورزشگاه” را دارند.

هنوز ، پلیس کاپیتول بسیار آموزش دیده است. آنها از تجهیزات ضد شورش استفاده نکردند: این در تضاد کامل با تجهیزات نظامی نیروی انتظامی هنگام پاسخ به اعتراضات زندگی سیاه پوستان در واشنگتن دی سی ، ژوئیه گذشته است. موانعی که در اطراف پایتخت ایجاد کردند مانع ورود شورشیان نشد. به نظر می رسد در فیلم ها ، برخی از افسران پلیس دروازه های مجموعه Capitol را باز می کنند و مهاجمان را هدف حمله قرار می دهند. هنگامی که فرماندار مریلند سعی کرد گارد ملی را برای بایگانی فراخواند ، 90 دقیقه طول کشید تا وزیر ارتش اجازه این کار را بگیرد. در کل چهار ساعت طول کشید تا امنیت Capitol حفظ شود. در بهترین حالت ، این بی کفایتی فاحش است.

دلایل: انگیزه ها دلایل ما برای کار کردن است. گرچه غیرمنطقی است که وقتی به ما اعتماد داریم انتظار همه را داشته باشید که کاملاً نوع دوستانه عمل کنند ، اما انتظار داریم مردم در جهت منافع گروههایی که به آنها خدمت می کنند عمل کنند. منطقی است که نتایج انتخابات پیش رو را به چالش بکشیم. با این وجود 62 پرونده قضایی و سه بازخورد وجود داشت که همه به یک نتیجه رسیدند: جو بایدن برنده شد. هنوز هم ، پس از حملات کاپیتول ، ده ها جمهوری خواه در پارلمان هنوز به رد آریزونا و پنسیلوانیا رأی دادند.

آمریکا بر اساس اعتماد بنا شده است: در انتخاب شهروندان در انتخاب رهبران خود. در مخالفان سیاسی مبارزه را کنار بگذارند و در انتقال مسالمت آمیز قدرت شرکت کنند. با توجه به شواهد وسیع مبنی بر منصفانه و ایمن بودن انتخابات سال 2020 و سنت 220 ساله انتقال مسالمت آمیز به قدرت ، اصرار قانونگذاران در رد نتایج تأیید شده سوالاتی را درباره انگیزه های آنها ایجاد می کند.

عادلانه یعنی: مشخصه انصاف ثبات است ، خواه از همان قوانین برای ارائه پاداش یا لغو مجازات ها استفاده کند. مدت ها است که روشن شده است که نژادپرستی سیستمی یک مشکل اساسی در اجرای قانون آمریکا است. این در این حوادث اخیر مشهود بود.

بیش از یک بار ، فیلم هایی را دیده ایم که پلیس شهروندان سیاه پوست را به جرم فروش سیگارهای شل ، تحویل اسکناس 20 دلاری تقلبی ، بازی با اسلحه اسباب بازی در پارک ، می کشد. ما قبل از اعتراضات سال گذشته زندگی سیاه پوست اهمیت یک فالانژ پلیس را در خیابان ها دیده ایم. با این وجود ، ما بسیاری از موج سفیدها را که مصون از مجازات بودند ، به پایتخت می دیدیم. آن حدود 14000 تخمین زده شده است مردم به دلیل اعتراض به نژادپرستی در تابستان گذشته دستگیر شدند. در اول ژوئن ، 289 معترض در یک روز دستگیر شدند. در زمان نگارش این مقاله ، ده ها نفر به جرم حمله به پایتخت سنگ دستگیر شده اند. اگر نمی توان به اجرای قانون به درستی قوانین را اعتماد کرد ، اساس آنچه دولت ایالات متحده به شهروندان خود قول می دهد را زیر سوال می برد: برابری طبق قانون.

ضربه: همه اقدامات با عواقب همراه است و اکنون ما منتظر هستیم تا تأثیری که حملات کاپیتول خواهد داشت را ببینیم. بعدش چی؟ اگر رئیس جمهور فعلی و تیمش فعالانه در حال ترویج خشونت برای به چالش کشیدن نتایج قانونی انتخابات هستند ، و اگر نمایندگان مجلس به اعتراض به نتایج سال 2020 ادامه دهند ، معنای آن برای روزهای منتهی به 20 ژانویه چیست؟ آیا می توان انتظار خشونت بیشتری داشت؟ و این برای انتخابات آینده به چه معناست؟ آیا می توان انتظار داشت که قدرت به صورت مسالمت آمیز منتقل شود؟ یا آیا 6 ژانویه آغاز پایان است؟ اعتماد ما خیانت شده است.

بازیابی اعتماد

تحقیقات ما نشان می دهد که اعتماد از دست رفته را می توان بازیابی کرد. حمله کاپیتول ممکن است به جای آغاز پایان یک نقطه عطف باشد. راه اعتماد سازی طولانی است ، اما مانند هر زمان دیگر ، شما باید اولین قدم را بردارید. در حال حاضر ، رهبران دولت می توانند سه مرحله برای بازگرداندن اعتماد به نفس ما بردارند:

1) آنها می توانند پیامی را برقرار کنند: اقدامات شورشیان غیر قابل قبول است. ما می دانیم که دستیابی به اجماع برای دولت دشوار است ، اما مطمئناً قانونگذاران می توانند با هم متحد شوند و بگویند حملات به پایتخت به هیچ وجه غیرقابل قبول است. اعضای GOP بی دلیل گمان می کنند که این حملات توسط اعضای آنتیفا ، یک شبکه شل از فعالان چپ انجام شده است. این در تضاد با شواهد چشم و گوش ما است ، ساعت ها فیلم وحشتناک از افرادی که کلاه MAGA بر سر دارند و پرچم های ترامپ را حمل می کنند ، مواضع دولت ما را غارت می کنند و بی حرمت می کنند. این پیشنهاد که سایر کشورها مسئول هستند ، علیرغم شواهد واضح خلاف آن ، مردم را به انکار واقعیت ترغیب می کند و اعتماد ما به قانون گذاران را رد می کند. با ارسال یک پیام واحد مبنی بر غیرقابل قبول بودن حملات به پایتخت ، قانون گذاران می توانند اعتماد به یکپارچگی خود را بازیابی کنند.

2) آنها باید مجرم را مجازات کنند. این واقعیت که تعداد بسیار کمی دستگیری صورت گرفته است ، خصوصاً با توجه به خشونت و تخریب اموال ، بسیار تکان دهنده است. اما حمله کاپیتول فقط حمله به ساختمان نیست. پایتخت نمادی عینی از وعده هایی است که آمریکا به مردم خود می دهد. اجازه دادن به مهاجمان برای دور شدن ، دو پیام ارسال می کند: اول ، خشونت و تخریب خوب است. دوم ، وعده هایی که آمریکا می دهد ، قوانین و فرآیندهایی که ایجاد می کند و قانونگذارانی که این کار را انجام می دهند ارزش دفاع ندارند.

3) عواقب تحریک کننده ، به ویژه ترامپ ، باید عواقبی داشته باشد. در حالی که این کار بسیاری بود ، از جمله کسانی که تجمع را درست قبل از حمله شکستند ، و سناتور جاش هاولی ، که مشت خود را در میان جمعیت خارج از کپیتول مشت کرد ، در نهایت در حمایت از ترامپ انجام شد.

اگر قانونگذاران نتوانند فوراً ترامپ را استیضاح یا وی را با استفاده از بیست و پنجمین متمم قانون اساسی برکنار کنند ، این پیام را ارسال می کنند که تحریک خشونت علیه ایالات متحده حتی برای رئیس جمهور آمریکا نیز قابل قبول است. ترامپ در انتخابات شکست خورد. وی به جای اینکه مانند نامزدهای قبلی عمل کند و خواستار انتقال مسالمت آمیز قدرت و وحدت باشد ، طرفداران خود را به جنگ دعوت کرد. وی در یک سخنرانی ویدئویی ادعا کرد که انتخابات ربوده شده است و به جمعیت گفت: “ما شما را دوست داریم. تو خیلی خاص هستی. “این چه سابقه ای برای آینده دارد؟ در کشوری که اینقدر تقسیم شده است ، چگونه می توان انتظار انتقال قدرت مسالمت آمیز در آینده را داشت – چه رسد به دولتی که بتواند به درستی کار کند – مگر اینکه اکنون اقدام کنیم؟”

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir