نحوه استفاده از ابر برای ایجاد فرهنگ داده مدرن


روانشناس مشهور آلبرت بندورا یک بار نوشت: “اگر افراد مجبور باشند تنها به تأثیر اعمال خود اعتماد کنند و به آنها اطلاع دهند که چه کاری انجام دهند ، یادگیری بسیار پر زحمت خواهد بود.

جهانی مانند این را تصور کنید ، جایی که تنها منبع داده های افراد دست اول است و تنها راهی که می توانند یاد بگیرند “راه سخت” است. این دنیایی است که دانش در آن به اشتراک گذاشته نمی شود و فرهنگی که شامل باورهای جمعی ، ارزش ها ، اهداف و عملکردهایی است که مردم را راهنمایی می کند عملاً وجود ندارد.

دنیای واقعی با لطف متفاوت است. بندورا توضیح داد: “خوشبختانه ، بیشتر رفتارهای انسان از طریق مدل سازی از طریق مشاهده آموخته می شود: مشاهده دیگران ایده ای درباره نحوه انجام رفتارهای جدید می دهد ، و در موارد بعدی این اطلاعات رمزگذاری شده به عنوان راهنمای عمل عمل می كنند.”

سازمانهای داده محور فراتر از تعریف “دیگران” هستند. اعضای آنها نه تنها با مشاهده افراد دیگر ، بلکه همچنین با ردیابی و تجزیه و تحلیل مقدار زیادی از داده ها یاد می گیرند. برای پیشرفت واقعی بر اساس این داده ها ، اعضا باید درک مشترکی از معنای داده ها ، مهم بودن آنها و کارهایی که باید با آنها انجام شود ، همراه با فرهنگی که آنها را احاطه کرده است ، داشته باشند. بنابراین ، یک سازمان داده محور بدون فرهنگ داده محور نمی تواند موفق شود.

در اسلالوم این نوع فرهنگ را فرهنگ داده مدرن می نامیم و شامل پنج عنصر اصلی است:

  • چشم انداز: بدانید کجا می روید ، چگونه به آنجا می روید و چرا مهم است.
  • سرپرستی: اعتماد به داده ها ، ابزارها و روش ها را ایجاد کنید.
  • دسترسی و شفافیت: داده ها را از طریق معماری یکپارچه و سیستم های انعطاف پذیر و مقیاس پذیر قابل دسترسی کنید.
  • سواد: نگرش و مهارتهای تحریک کننده عمل را ایجاد کنید.
  • روش کار: بینش هایی در مورد رفتار و عملکردها ایجاد کنید.

وعده ابر: امانت داری و دسترسی و شفافیت

خدمات ابری به ویژه در مورد عناصر متولی و دسترسی و شفافیت ، به ترویج فرهنگ داده مدرن کمک می کنند. به نظر می رسد جنبه های هر دو عامل اصلی مهاجرت ابر در این مقاله تحقیقاتی IDC هستند. به گفته یک معمار فناوری اطلاعات در یک سازمان تولیدی ، به نقل از مقاله ، “ما به دلایل مختلفی مجبور شدیم از محیط محلی خود خارج شویم – به ویژه امنیت داده ها – و مدتها بود که ما از کار افتاده بودیم زیرا سرورهای ما به طور منظم خراب می شدند. “خرابی های کافی سرور می تواند اعتماد به داده ها ، ابزارها و روش ها را از بین ببرد. این چالش ها و سایر چالش های راهنمایی بسیاری از شرکت ها را به سمت ابر سوق می دهد تا عملکرد و امنیت بیشتری را به سیستم های IT خود اضافه کنند.

حتما بخوانید:
ویژگی های لباس بچگانه
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

از نظر چگونگی حفظ دسترسی و شفافیت سرویس های ابری ، این امر تا حد زیادی مقیاس پذیر است. IDC دریافت که بیشترین گزارش شده “رویداد ماشه ای” که منجر به مهاجرت عمومی به ابر می شود زمانی رخ می دهد که با استناد به مطالعه خود ، “داده ها از ظرفیت سیستم های موجود ما فراتر رفته است”. نگرانی در مورد مقیاس پذیری و امنیت با زیرساخت های داخلی همان چیزی است که Avis Budget Group را وادار به ایجاد بستر حمل و نقل نسل بعدی خود یعنی Amazon Web Services (AWS) می کند. Slalom با گسترش چارچوب راه حل مربوط به وسایل نقلیه مربوط به AWS ، به Avis کمک کرده است تا یک موتور بهینه و ماشین سوار را تولید کند که در زمان واقعی استفاده بیش از حد و استفاده کم را انجام می دهد. آویس تخمین می زند که با بهینه سازی مسافت پیموده شده خودروها در پارک ها ده ها میلیون دلار صرفه جویی شود. بینش از موتور جدید نحوه کار شما در هر سطح از سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد ، که همچنین یک مثال عالی برای نحوه کار و ادغام بینش در هر کاری است.

به گفته کریستوفر سرووت ، معاون معماری و تحلیل جهانی Avis ، “با ساخت AWS ، ما می توانیم چشم انداز خود را در مورد ایجاد یک سکوی حمل و نقل کامل با سرعتی 10 برابر بیشتر از آنچه تصور می کردیم ، تحقق بخشیم.” “

تحول دیجیتالی و نظریه دیگری از بندورا

با تأمل در مورد پیشرفت پلتفرم Avis ، سرووتو می گوید: “برای اولین بار احساس می کنید بی حد و مرز هستید.” این احساسی است که با فرهنگ داده امروز امکان پذیر شده است. همچنین مفهوم دیگری از کارهای بندورا را تداعی می کند: “تسلط هدایت شده”.

حتما بخوانید:
ابطال کارمزد صدور مجوز حمل مسافر
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

هنر هدایت شده یک سفر آگاهانه از “محدود” به “نامحدود” است. معروف ترین آزمایش هدایت شده بندورا ، افراد مبتلا به فوبیای مادام العمر را در طی یک مرحله پنج مرحله ای برای غلبه بر ترس خود تسهیل می کند. در یک مرحله ، شرکت کنندگان تماشا می کنند که شخص دیگری مار را لمس می کند (و برای تعریف داستان زندگی می کند) آنها سپس در حالی که دستکش چرمی سنگین بر تن دارند ، خود به خود لمس مار را ادامه می دهند. استاد استنفورد ، دیوید کلی ، برنده جایزه گوردون در آکادمی ملی مهندسی در سال 2020 ، به TED Talk گفت که بندورا یک بار برای او توصیف کرد که چگونه برخی از شرکت کنندگان حتی هنگام نگه داشتن مارها با صدای بلند از زیبایی مار تعجب می کنند دامان شما

بندورا موفقیت آزمایش را با افزایش اعتماد به نفس هر مرحله توضیح می دهد. اعتقاد به توانایی فرد در جهت یابی به موقعیت های آینده همان چیزی است که بندورا آن را “خودکارآمدی” و کلی آن را “اعتماد به نفس خلاق” می نامند. و این فقط در مورد مارها نیست. کلی جایزه گوردون را به دلیل تغییر شیوه آموزش مهندسان “تقریباً به تنهایی” از آن خود کرد.

خودکارآمدی و روند تسلط هدایت شده بنیادی است که اسلالوم و AWS رویکرد مشترکی برای تحول دیجیتال ایجاد می کنند که به مشتریان کمک می کند تا در آینده که به عنوان افراد ، تیم ها و سازمان ها تصور می کنند ، به جلو حرکت کنند. تحول دیجیتال نیز به طور جدایی ناپذیری با فرهنگ داده مدرن مرتبط است و با استفاده از فناوری ابری فعال ، تسریع و تقویت می شود – اگر می دانید چگونه از آن استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد AWS مراکز راه اندازی اسلالوم ، به مراکز slalom.com/aws-slalom-launch-lants مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید از اسلالوم:


منبع: bighat-news.ir