[ad_1]

دولت بایدن برنامه های آب و هوایی را دوباره در مرکز سیاست داخلی و بین المللی ایالات متحده قرار داده است. تجارت باید این را در نظر بگیرد. نویسنده هفت پیامد را برای رهبران کسب و کار در این دوره جدید رهبری آب و هوایی ایالات متحده برجسته می کند: تنظیم آب و هوا اجتناب ناپذیر است ، اقدام به تاخیر انداختن یک خطر تجاری است ، سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به کسب و کارهای پایدار ، شرکت های تازه تأسیس و گزارش ESG پاداش می دهند. اجباری خواهد بود ، کربن قیمت ها در دست راه است ، سرمایه گذاری عمومی در انرژی پاک افزایش می یابد و شرکت ها می توانند با یک دولت پذیرا کار کنند تا به صفر خالص برسند.

دستورات اجرایی ، که اخیراً توسط رئیس جمهور بایدن امضا شده است ، محیط را در قلب سیاست فدرال ایالات متحده قرار می دهد و دلیل خوبی نیز دارد. رقابت پذیری آینده اقتصاد ایالات متحده در معرض خطر است و اقدامات اقلیمی راهی موثر برای تحریک مشاغل ، جلوگیری از شوك های سیستمیك آینده و تضمین آینده ای مرفه است. داده های در حال رشد نشان می دهد که با خارج شدن از بحران Covid-19 ، سرمایه گذاری در صنایع سبز مانند وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی های تجدیدپذیر روش بهتری برای تقویت تولید ناخالص داخلی خواهد بود.

با تعهد مجدد ایالات متحده به اقدامات اقلیمی ، بیش از 70 درصد اقتصاد جهان در حال حاضر هدف هایی را برای انتشار صفر صفر تعیین کرده یا قصد دارند. هم برای مشاغل آمریکایی و هم برای هر مشاغل فعال در ایالات متحده ، پیام روشن است: برای زنده ماندن و رشد در آینده خالص صفر ، اکنون زمان گسترش اقدامات آب و هوایی است.

در اینجا هفت پیامد برای رهبران تجاری در این دوره جدید رهبری آب و هوایی ایالات متحده آمده است:

تنظیم آب و هوا در راه است.

روند جهانی به سمت صفر خالص اجتناب ناپذیر است. اثرات تغییر اقلیم در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان در حال آزمایش است و مقررات اقلیمی نیز از قبل موجود است. به عنوان مثال اتحادیه اروپا متعهد است که تا سال 2030 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را به نصف کاهش دهد و انگلستان سال 2030 را آخرین مهلت فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی قرار داده است.

انتظار می رود در ایالات متحده ، دولت بایدن-هریس ، اهداف خالص انتشار صفر تا سال 2050 را تعیین کند ، علاوه بر نقاط عطفی که باید تا سال 2030 حاصل شود ، به عنوان بخشی از مشارکت این کشور در توافق پاریس. با برگزاری یک کنگره به رهبری دموکرات ها ، اهداف ملی به راحتی به مقررات و مشوق های مشخص ترجمه می شوند و شرکت ها ملزم می شوند استراتژی های خود را تنظیم کنند.

چگونه شرکت ها می توانند از این مقررات پیشی بگیرند؟ شرکت های آمریکایی اگر اکنون اهداف کاهش انتشار مبتنی بر علم را در استراتژی های خود ادغام کنند ، بهترین شرایط را برای رشد خواهند داشت ، برای کاهش گرمایش کره زمین به 1.5 درجه سانتیگراد. این امر به شرکتها شفافیت می دهد که کجا و چگونه راه حلهای صفر صفر را در کل زنجیره های ارزش پیاده سازی کند.

بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکایی در حال تنظیم استراتژی های تجاری با میزان تولید صفر تا سال 2050 هستند ، از جمله آمازون ، اپل ، فورد ، مایکروسافت ، والمارت ، اوبر و ورایزون. این شرکت ها و دیگران متعهد به دستیابی به اهداف خود از طریق ابتکارات شرکتی مانند جاه طلبی تجاری برای کمپین 1.5 درجه سانتیگراد ، تعهد آب و هوا و مرکز SME Climate برای SME ها هستند.

تأخیر در عمل یک ریسک تجاری است.

شرکت هایی که نتوانند اقدامی در مورد اقلیم انجام دهند به زودی خطر غیرقابل زیست ساختن محصولات و خدمات خود را به خطر می اندازند. با وضع مقررات اقلیمی ، هر مشاغلی که دیگر کربن زدایی نکند ، سهم بازار خود را از دست می دهد و فرصت و فرصت رشد و نوآوری را از دست می دهد. به جای اینکه اکنون برای تهیه استراتژی ها و آماده سازی وقت بگذارند ، انجام این انتقال ناگهانی برای شرکت ها بسیار گران تر خواهد بود. شرکتهایی که منتظر هستند سرانجام مسیر Blockbuster یا Kodak را دنبال خواهند کرد – هر دو با دیجیتالی شدن سازگار نبوده و کنار گذاشته شده اند. وقتی نوبت به آب و هوا می رسد ، شرکت هایی مانند اورستد نمونه خوبی از مزایای اقدام قاطع هستند. این شرکت در حال حاضر انتقال کامل از یک شرکت انرژی سبز به یک شرکت انرژی سبز را انجام داده و در حال رونق است.

سرمایه گذاران به طور فزاینده از مشاغلی که در مورد آب و هوا اقدام می کنند ، طرفداری می کنند.

سرمایه گذاران در حال حاضر اوراق بهادار خود را از شرکت های آلوده کننده محیط زیست ، که انتظار می رود تحت تأثیر موج در حال افزایش تنظیم آب و هوا قرار بگیرند ، دور می کنند. بلک راک ، بزرگترین مدیر دارایی جهان ، اکنون از شرکت های خود خواسته است تا سال 2050 صفر صفر داشته باشند و گفته است کسانی را که این کار را نکنند کنار می گذارد. علاوه بر این ، شرکت هایی که رتبه بندی ESG بالاتری دارند تمایل دارند به طور مداوم از همتایان خود بهتر عمل کنند. بنابراین ، در حال حاضر ورود سرمایه به دنبال یک تجارت سبز برای سرمایه گذاری وجود دارد.

افشای اطلاعات در مورد خطر آب و هوا و انتشار گازهای گلخانه ای اجباری خواهد شد.

مفهوم معروف در تجارت این است که شما نمی توانید آنچه را اندازه گیری نمی کنید مدیریت کنید – و این برای انتشار گازهای گلخانه ای یک شرکت تفاوتی ندارد. دولت بایدن-هریس قول اقدام اجباری را داده است كه شركتهای عمومی را ملزم به اندازه گیری و افشای خطر آب و هوا و انتشار گازهای گلخانه ای می كند. این اخطار 2020 کمیسیون تجارت کالاهای آینده ، یک آژانس فدرال ایالات متحده ، مبنی بر اینکه تنظیم کنندگان مالی “باید تشخیص دهند که تغییر اقلیم خطرات جدیدی را برای سیستم مالی ایالات متحده به وجود می آورد” ، تأیید می کند. وی از آنها خواست “برای اندازه گیری ، درک و رفع این خطرات اقدام فوری و قاطع انجام دهند”.

برای شروع ارزیابی ، مدیریت و کاهش خطر آب و هوا و پیش بینی افزایش تنظیم آب و هوا ، شرکت ها می توانند اثرات زیست محیطی خود را از طریق CDP (پروژه کشف کربن سابق) فاش کنند و اهداف مبتنی بر علم را برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی با خطرات آب و هوایی تعیین کنند. آنها همچنین ممکن است از توصیه های گروه کاری در زمینه افشای مالی اقلیم پیروی کنند.

قیمت گذاری کربن در دست تهیه است.

شواهد نشان می دهد که بایدن از قانون قیمت گذاری کربن پشتیبانی می کند – و هزینه آلودگی تأثیر قابل توجهی بر بخش خصوصی ایالات متحده دارد. شرکت ها اکنون باید قیمت داخلی کربن خود را تعیین کنند تا به شما کمک کند تشخیص دهد کدام بخش از تجارت آنها بیشترین خطر را دارد و آنها می توانند استراتژی ها و سرمایه گذاری های خود را متناسب با آن تطبیق دهند. CDP راهنمایی به شرکتها در مورد نحوه تعیین قیمت کربن ارائه می دهد.

سرمایه گذاری عمومی در اقتصاد انرژی پاک افزایش خواهد یافت.

دولت بایدن-هریس قول داده است که 2 تریلیون دلار در زیرساخت ها و انرژی پاک سرمایه گذاری کند. هدف دستیابی به 100٪ برق پاک در سراسر کشور تا سال 2035 است ، با 40٪ از بودجه انرژی پاک به جوامع محروم. دولت همچنین موافقت کرد که کالیفرنیا برای تعیین قوی ترین استانداردهای خودروی پاک کشور معاف شود و رئیس جمهور بایدن در حمایت از عدالت زیست محیطی و تعلیق مجوزهای جدید سوخت های فسیلی در ایالت فدرال دستورالعمل هایی را امضا کرد. سرانجام ، دولت همچنین آماده است تا مقررات زیست محیطی را که دولت ترامپ لغو کرده است ، بازگرداند.

بایدن با حمایت از انرژی پاک ، اذعان می کند که این انرژی رقابتی است و فقط بیشتر خواهد شد. تولید فتوولتائیک بادی و خورشیدی دریایی به زیر 5 سنت آمریکا در هر کیلووات ساعت رسیده است – در مقایسه با تولید انرژی سوخت فسیلی که بین 5 تا 18 سنت آمریکا در هر کیلووات ساعت هزینه دارد. با ادامه نوآوری ، منابع انرژی تجدیدپذیر حتی از نظر هزینه های رقابتی تر می شوند. بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکایی در یک صفحه هستند. از طریق تعهدات 100٪ انرژی تجدیدپذیر (RE100) و ناوگان اتومبیل های برقی (EV100) ، 79 شرکت آمریکایی و سرشماری در حال حاضر به انحراف بازار از سوخت های فسیلی آلوده کمک کرده اند.

با این سطح از تعهد به انرژی پاک ، ایالات متحده می تواند به تسریع منحنی جهانی رشد انرژی تجدیدپذیر کمک کند – این نشان می دهد که روند تغییر یافته است. شرکت ها و صنایعی که به سوخت های فسیلی متکی هستند باید در اسرع وقت به منابع انرژی تجدیدپذیر و زیرساخت ها روی بیاورند ، یا خطر از بین رفتن دارایی های انرژی مسدود شده را به خطر بیندازند – که خطر بزرگی برای بازارهای سرمایه جهانی محسوب می شود.

حمایت از جو سازمانی منجر به انتقال آرام صفر خواهد شد.

این شرکت ها فرصت بیشتری برای گفتگو و همکاری عمومی و خصوصی در زمینه اقدامات آب و هوایی در دولت بایدن-هریس خواهند داشت. این زمان مهمی است که رهبران مشاغل از سیاست های آب و هوایی روشن و جاه طلبانه و بازیابی محیط زیست حمایت می کنند. در بعضی از بخشها ، مانند صنایع سنگین ، همکاری عمومی و خصوصی برای شناسایی و مقیاس گذاری راه حلهای مورد نیاز برای تسریع کربن زدایی کلید اساسی است. به عنوان مثال ، انگلستان به نیاز به یک صندوق سرمایه گذاری 40 میلیون پوندی جدید برای کمک به صنعت در ساخت راه حلهایی مانند بازیافت گرما و هیدروژن اعتراف کرده است. و مشارکت تبلیغی جدید شرکت های جهانی ، خریداران ، سرمایه گذاران و سیاستمداران را در سراسر زنجیره ارزش صنعت سنگین و حمل و نقل گردهم آورده تا سرعت را به صفر برساند. به عنوان بخشی از پلت فرم هواپیمایی مشارکت ، سازنده ایرباس در حال حاضر با خطوط هوایی مانند KLM ، فرودگاه هیترو و تأمین کنندگان سوخت مانند شل برای تهیه یک برنامه صفر و صفر برای این بخش همکاری می کند. درگیر کردن سیاستمداران بخش اصلی این امر خواهد بود.

ما از مشاغل می خواهیم که با دولت جدید ایالات متحده درگیر شوند تا چالش ها و موفقیت های خود را به اشتراک بگذارند ، زیرا این امر به دستیابی به نتایج سیاسی مورد نیاز مشاغل برای انتقال روان کمک می کند. اجلاس اقلیمی ایالات متحده در آوریل لحظه ای اساسی در آغاز مذاکرات آب و هوایی سازمان ملل COP26 در نوامبر بود.

این اجلاس فرصت خوبی برای مشارکت و مشارکت مشارکت کنندگان و نشان دادن حمایت خود از ایالات متحده با تعیین هدف بلند پروازانه اما قابل دستیابی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای حداقل 50٪ زیر سطح 2005 تا 2030 است. 2030 انتشارات آینده صفر را تحریک می کند ، تحریک می کند بهبود اقتصادی پایدار ، ایجاد میلیون ها شغل با درآمد خوب و اجازه دادن به ایالات متحده برای “بهبود بهتر” از بیماری همه گیر

این یک نقطه عطف برای ایالات متحده و جهان است. خیلی دیر نیست که شرکت ها خود را با اقتصاد صفر خالص جدید وفق دهند و از بهبودی سبز حمایت کنند. اما هیچ وقت برای از دست دادن هم وجود ندارد.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir