[ad_1]

همه گیری در مورد نحوه کار ما بسیار بیداد کرده است و مورد بعدی نه مرگ دفتر و نه بازگشت به روال گذشته است. درعوض ، واقعیت جدید ما دورگه بودن خواهد بود: کار با کارمندانی که در یک فضای فیزیکی با هم هستند و همچنین کارمندانی که از راه دور کار می کنند.

Hybrid به شرکت ها نوید می دهد که مزایای کار از راه دور (افزایش انعطاف پذیری ، کاهش اثر کربن ، بهینه سازی هزینه های کار و افزایش رضایت کارکنان) همراه با نقاط قوت مهم همکاری های سنتی (هماهنگی نرمتر ، شبکه های غیررسمی ، اجتماعی سازی فرهنگی قوی تر). ، خلاقیت بیشتر و چهره همکاری رو در رو) اما رطوبت نیز به طور جدایی ناپذیری با قدرت ارتباط دارد – این اختلافات قدرت را در تیم ها ایجاد می کند که می تواند به روابط آسیب برساند ، مانع همکاری موثر شود و در نهایت بهره وری را کاهش دهد. برای هدایت موثر در یک محیط ترکیبی ، مدیران باید دو منبع مختلف انرژی را که می توانند مانع یا تسهیل کار ترکیبی شوند ، شناسایی و مدیریت کنند: موقعیت ترکیبی و صلاحیت ترکیبی

چگونه موقعیت ترکیبی بر قدرت تأثیر می گذارد

اول ، دور بودن به این معنی است که کارمندان به دلیل مکانی که در آن قرار دارند ، دسترسی متفاوت به منابع و سطح دید مختلف دارند – هر دو منبع اصلی قدرت و نفوذ.

دسترسی به منابع بسته به اینکه کارمند در دفتر کار باشد یا خارج از آن متفاوت باشد. کارمندان دفتر برای پشتیبانی از کار خود به فناوری و زیرساخت ها دسترسی سریع و سریع دارند. آنها تمایل دارند که سریعتر و راحتتر به اطلاعات دسترسی داشته باشند و این اطلاعات به روزتر و گسترده تر هستند (از جمله مکالمات غیررسمی با کولر آبی) ، که به آنها مزیت می دهد در مورد تغییرات سریع در محیط امروز. حضور در دفتر همچنین دسترسی به حمایت اجتماعی عاطفی و مبتنی بر وظیفه را که توسط همسالان فراهم می شود فراهم می کند.

در مقابل ، کارکنانی که از راه دور کار می کنند اغلب تنظیمات و زیرساخت های فنی خود را ضعیف تر می دانند (اتصالات کند ، عدم دسترسی به منابع خاص از خانه ، تنظیم دفتر کار در خانه با پیچیدگی کمتر) نشان دادن صلاحیت خود را دشوار می کند. عدم حضور در تعاملات غیر رسمی باعث می شود که کارگران دور از چرخه خارج شوند و مورد آخر را بشناسند. همچنین دور بودن می تواند باعث شود کارکنان احساس انزوا کنند و از اتصالات و ارتباطاتی که حمایت اجتماعی را ایجاد می کند ، نداشته باشند.

سطح دید یا آنچه توسط مدیران مشاهده می شود نیز با توجه به موقعیت كارمند تعیین می شود – خصوصاً موقعیت وی نسبت به رئیس و مدیران ارشد. کار در همان فضای رئیس این احتمال را دارد که تلاش ها و اقدامات کارمندان شناخته شده و در بالای ذهن قرار گیرد. کارکنان دیده شده در راهروها احتمالاً هنگامی که زمان استخدام یک پروژه جدید مهم فرا رسیده است و احتمالاً اقدامات آنها در مورد آن پروژه به رسمیت شناخته می شود ، به ذهن خطور می کنند و منجر به اعتبار یک کار خوب انجام شده می شود. حتی اگر رئیس وقتی کارمندی در دفتر کار است از راه دور کار کند ، این احتمال را می یابد که اقدامات آنها توسط دیگران دیده شود و به طور غیرمستقیم به رئیس اطلاع داده شود. هنگام کار از راه دور ، هیچ کس شب های آخر یا صبح زود یا اینکه کارکنان برای انجام وظایف خود چه زحمت می کشند را نمی بیند. اعتبار تولید جمعی احتمالاً بیشتر به کسانی که در دفتر هستند و بیشتر به چشم می آیند نسبت داده خواهد شد.

با در نظر گرفتن این دو بعد موقعیت ترکیبی با هم ، می توانیم با تفکر در مورد محل کارمند و مدیر درک کنیم که چگونه هیبرید روی هر کارمند در یک تیم یا کارگروه تأثیر می گذارد.

صلاحیت ترکیبی چگونه بر قدرت تأثیر می گذارد

همه افراد به یک اندازه صلاحیت کار در یک محیط ترکیبی را ندارند. توانایی پیمایش موثر در یک محیط ترکیبی به خودی خود یک مهارت است و بنابراین یک منبع انرژی است. هیبریدی بودن کارمندان را مبهم می داند – قادر به تعادل و پیمایش هر دو جهان است – به روشی که یک کارگر کاملاً مستقر یا کاملاً از راه دور این کار را نکند.

کارمندانی که در ایجاد روابط قدرتمند هستند ، چه رو در رو و چه در عمل ، در محیط ترکیبی دارای مزیت هستند ، همانطور که کسانی که مایلند منابعی را که ممکن است به راحتی به آنها دسترسی نداشته باشند ، درخواست کنند ، پیدا کنند و درخواست کنند. کارمندان با شبکه و آگاهی سیاسی خوب قادر به شناسایی موقعیت ها و موقعیت های مناسب هستند و کسانی که روابط محکمی ایجاد می کنند و می توانند شکاف بین رو در رو و کار از راه دور را برطرف کنند می توانند از ارتباطات غیررسمی برای جبران اطلاعات از دست رفته استفاده کنند. این محیط ترکیبی به کارمندانی که فکر می کنند و سازگار و انعطاف پذیر عمل می کنند ، توانایی سازماندهی و هماهنگی در یک محیط پیچیده و پویا را دارند و می توانند هنگام کار در زمینه های دید کم ، شواهدی از قابلیت اطمینان خود را ایجاد و ارائه دهند ، پاداش می دهد.

از طرف دیگر ، کارکنانی که در ایجاد روابط در یک محیط شخصی یا از راه دور کارایی کمتری دارند ممکن است در تلاش برای کار با همکارانی باشند که از این طریق کار می کنند. کسانی که صلاحیت کمتری برای هماهنگی کار در چنین سیستم پیچیده ای دارند ، ممکن است دریابند که آنها دائماً با همکاران و مدیران هماهنگ نیستند.

صلاحیت ترکیبی منبع جداگانه انرژی از موقعیت ترکیبی است. فردی که در وضعیت نامساعد قرار دارد اگر صلاحیت ترکیبی بالایی داشته باشد هنوز هم می تواند بسیار کارآمد کار کند ، در حالی که کسی که از وضعیت مطلوبی برخوردار است در صورت داشتن صلاحیت ترکیبی پایین باز هم بی تأثیر خواهد بود.

چالش مدیریتی

در حالی که کارکنان باید اطمینان حاصل کنند که برای مدیران خود قابل مشاهده هستند و به منابع مورد نیاز برای کار دسترسی دارند ، مدیران همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آنها در مورد کارمندان خود مطلع هستند و دسترسی آنها به این منابع را تسهیل می کنند.

مدیرانی که با کارمندان خود همکاری دارند اطلاعات بیشتری در مورد اینکه این کارمندان چگونه و چگونه کار می کنند دارند. مدیرانی که از کارمندان خود فاصله دارند ممکن است احساس کنند گویی در تاریکی کار می کنند. اطلاعات ناقص چیز جدیدی نیست ، اما تهدید واقعی برای ایجاد رطوبت عدالت است. در اینجا چهار روشی آورده شده است که از طریق آن مدیران می توانند تفاوت های اجتناب ناپذیر ساختاری قدرت را که در یک محیط ترکیبی و اثرات آنها رخ می دهد ، به طور فعال مدیریت کنند.

پیگیری و ارتباط برقرار کنید. یک نقشه دقیق از “پیکربندی ترکیبی” تیم خود ایجاد کنید: چه کسی کجا و چه زمانی کار می کند. هنگامی که این مورد را ترسیم کردید ، باید با آنها گفت و گو کنید تا به سطح چالش های پیش روی خود بیایید و درمورد آنچه می توانید برای غلبه بر آنها انجام دهید ، بحث کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که دسترسی به منابع کارمندان شما به موقعیت مکانی آنها و دید آنها به موقعیت مکانی آنها نسبت به شما بستگی دارد.

پیچیده تر ساختن این وظیفه ، پویایی بودن رطوبت است – نتیجه تغییرات هم بین کارمندان (“مارتین در دفتر کار می کند ، مارک از خانه کار می کند”) و هم برای کارمندان منفرد (“من در دفتر MWF و در خانه TT کار می کنم “). این امر باعث می شود که رطوبت به یک هدف متحرک تبدیل شود. این امر به ردیابی ، کدگذاری و تجسم منظم مداوم نیاز دارد تا به مدیران و کارمندان کمک کند تا از پیکربندی ترکیبی در یک گروه کاری آگاه باشند و پویایی قدرت حاصل را مدیریت کنند.

طرح. در حالی که برخی از سطوح عدم تعادل قدرت از نظر ساختاری در یک تیم ترکیبی یا کارگروه اجتناب ناپذیر است ، اما در صورت لزوم و امکان ، مدیران باید برای تغییر توزیع قدرت با تغییر دسترسی به منابع و یا سطح دید مداخله کنند.

در عین حال ، سیاست ها و رویه ها باید مرتباً بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که مزیت ناعادلانه ای بر اساس رطوبت ایجاد نمی کنند – به عنوان مثال KPI هایی که با در دسترس بودن منابع مطابقت ندارند یا ارزیابی هایی که تفاوت دید را در نظر نمی گیرند سطح

آموزش. بسیاری از این مشکلات نه تنها به دلیل خود ترکیبی ، بلکه به دلیل عدم آگاهی از عدم تعادل قدرت ایجاد می شود. برای مدیریت موثر در یک محیط ترکیبی ، مدیران باید آگاهی از مشکلات را ارتقا دهند و کارکنان (و خود) را در مورد نحوه جلوگیری از تعصب آموزش دهند.

ایجاد فرهنگ ایمنی روانشناختی و اعتماد (فردی / جمعی) از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این امر باعث افزایش احتمال صحبت و درخواست منابع کارکنان در صورت نیاز به آنها می شود و همچنین اعتماد به نفس آنها نسبت به شناسایی تلاش هایشان افزایش می یابد.

مانیتور کنید. با توجه به این درک ، برای مدیران مهم است که مراقب نکات اصلی مداخله باشند. از طریق بحث و گفتگو با مدیران ، ما تعدادی از فرصت های اصلی را برای رفع چالش های احتمالی ترکیبی برای پویایی قدرت در تیم های آنها شناسایی کردیم:

  • بررسی و ارزیابی عملکرد. مدیران باید از چگونگی عدم تعادل در تیم هایشان از نظر دسترسی کارمندان به منابع و سطح دید و همچنین اطلاعاتی که در مورد کارمندان خود دارند ، به خوبی آگاه باشند. بررسی ها فرصتی را برای مدیران و کارمندان فراهم می کند تا عدم تعادل ها و نحوه برخورد با آنها را در آینده بررسی و بحث کنند.
  • راه اندازی تیم. تیم های ترکیبی با اعضای تیم که بر یک اساس نیستند شروع می کنند. شروع تیم ها فرصتی برای مدیران و اعضای تیم است که اختلافات قدرت را تشخیص ، تشخیص داده و در مورد آن بحث و گفتگو می کنند و در مورد چگونگی مدیریت جمعی آنها تصمیم می گیرند.
  • در کشتی وقتی همه از نظر جسمی نمی توانند به دفتر بیایند ، مدیران چگونه می توانند افراد را به سازمان جذب كنند؟ چگونه آنها می توانند کارمندان جدید از راه دور خود را در سطوح قابل مقایسه با کارمندان خارج از محیط کار شخصی قرار دهند؟ برای اطمینان از درک کارمندان جدید از اهمیت مدیریت آگاهانه منابع انرژی ترکیبی ، تأثیر هیبرید روی پویایی گروه باید در جلسات و مباحث داخل هیئت مدیره گنجانده شود.

برای اینکه شرکت ها از مزایای بسیاری از عملکرد ترکیبی بهره مند شوند ، مدیران باید از پویایی قدرت آگاه باشند. بسیار مهم است که آنها درک درستی از جایگاه رطوبت و صلاحیت ترکیبی ایجاد کنند و گامهایی را برای تسطیح شرایط بازی برای تیمهای خود بردارند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir