[ad_1]

تا به امروز ، تلاش برای شناسایی داروهای ضد ویروسی موثر برای مبارزه با Covid-19 ناامید کننده بوده است. فقط یک ، remdezivir ، تأیید شده است و به نظر می رسد فقط در حد متوسط ​​موثر باشد. ما نیاز داریم و می توانیم بهتر برای همه گیری بعدی آماده شویم. این شامل شناسایی خانواده ویروس هایی است که بیشترین تهدیدها را ایجاد می کنند ، تولید مجموعه ای از داروهای ضد ویروسی آنتیموان با مولکول کوچک بالقوه است که می تواند در اولین نشانه شیوع بیماری به سرعت به آزمایشات انسانی منتقل شود و تعهد عمومی به این اقدامات است.

سرعت بی سابقه تولید واکسن Covid-19 هم گواه تحقیقاتی است که زمینه سازی می کند و هم تلاش های هرکول مشارکت های دولتی و خصوصی برای عرضه آنها به بازار است.

در مقابل ، تلاش برای شناسایی داروهای ضد ویروسی م thatثر که می توانند از عفونت های Covid-19 جلوگیری کرده و یا از بدتر شدن آن جلوگیری کنند ، بسیار مثمر ثمر بوده است. تا به امروز ، فقط یک داروی رمدزیویر برای درمان کووید -19 تأیید شده است ، اما استفاده از آن به شرایط بالینی محدود می شود و به نظر می رسد در بهترین حالت فقط متوسط ​​باشد.

چگونه ایالات متحده و سایر کشورهای جهان می توانند دفعه بعدی بهتر عمل کنند؟ همانطور که هر رهبر می داند ، تلاش برای آماده سازی بحران باید قبل از بحران آغاز شود. این امر هم در مورد تهدید جهانی بیماری های بسیار عفونی و هم در تهدید درگیری های مسلحانه (که کشورها به طور مشترک منابع عظیم سرمایه گذاری کرده اند) اعمال می شود. بخشی از آماده سازی باید تولید داروهای م effectiveثر و در دسترس در دسترس برای مقابله با ویروسهایی باشد که به احتمال زیاد باعث همه گیری جهانی بعدی – اجتناب ناپذیر – می شوند.

مورد داروهای ضد ویروسی. ظهور Covid-19 ، ناشی از ویروس SARS-CoV-2 ، کاملاً تعجب آور نبود. SARS-CoV-1 ، که از سال 2002 تا 2003 آغاز شد ، و شیوع MERS-CoV که در سال 2012 اتفاق افتاد ، عکس های هشدار دهنده از بینی ما بود که ویروس کرونا می تواند به عنوان یک تهدید جهانی ظاهر شود. و البته مدتها قبل از آنها همه گیری آنفلوانزا در سالهای 1918-1919 وجود داشت که تصور می شود حداقل 50 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است. اما قبل از آغاز سال 2020 ، کشورها کمک چندانی به مطالعه دارویی برای مبارزه با این و دیگر خانواده های ویروس های بسیار عفونی با پتانسیل همه گیر نکردند.

هنوز هم دلایل بسیار خوبی برای استفاده از داروهای ضد ویروس همراه با واکسن وجود دارد. اول ، همیشه بین شیوع یک بیماری همه گیر جدید و تحویل یک واکسن موثر تأخیر وجود دارد. در طی این تأخیر ، داروهای ضد ویروس به عنوان اصلی ترین ابزار برای محافظت از ما عمل می کنند. گزارش های اخیر از سویه های جدید SARS-CoV-2 یادآوری واضحی از چگونگی تکامل ویروس ها برای انتقال بیشتر و مهار آنها دشوار است. واکسن های موجود نیز ممکن است در هنگام جهش ویروس از اثر کمتری برخوردار شوند. در مواردی که ایجاد واکسن های موثر – مانند HIV ، ویروس عامل ایدز و HCV ، ویروسی که باعث هپاتیت C می شود – دشوار است – داروهای ضد ویروس سنگ بنای زرادخانه درمانی ما هستند. بعلاوه ، این داروها بدون زنجیره سرماخوردگی سریعاً در سرتاسر دنیا توزیع می شوند – در حین حرکت از طریق زنجیره تأمین ، آنها را سرد نگه می دارد – با هزینه ای ناچیز.

دانشمندان تمام تلاش خود را برای یافتن داروهای ضد ویروسی موثر برای Covid-19 انجام می دهند. به عنوان مثال ، در Scripps Research ، ما سخت تلاش می کنیم تا داروهای موجود را با استفاده از مجموعه 13000 داروی شناخته شده خود ، که با همکاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس ایجاد کردیم ، استخراج کنیم. ما این داروها و سایر داروها را در داخل و با مشارکت ده ها شریک علمی و صنعتی در برابر ویروس زنده SARS-CoV-2 آزمایش کرده ایم. ما هنوز داروی بسیار موثری را برای تعیین مجدد Covid-19 شناسایی نکرده ایم.

با این حال ، ما چندین دارو (نوکلئوزیدها و مهارکننده های پروتئاز) را شناسایی کرده ایم که در صورت اصلاح شیمیایی برای افزایش قدرت آنها در برابر SARS-CoV-2 ، پتانسیل بسیار زیادی را نشان می دهند. در حقیقت ، با یک سرمایه گذاری نسبتاً متوسط ​​، ما قبلاً نشان داده ایم که می توانیم فعالیت و خواص دارویی این داروها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم. حتی با انجام آزمایش سریع و تأیید مراحل تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای Covid-19 ، هنوز هم برای بهینه سازی ، فرمول بندی و آزمایش (برای اثربخشی و ایمنی) برای داروی جدید زمان لازم است. و برای خیلی از افراد دیر است.

چندین مرحله وجود دارد که می توانیم با آماده سازی بهتر داروهای ضد ویروسی ، که همه آنها کاملاً قابل دستیابی هستند ، برای آمادگی بهتر برای همه گیری های آینده برداریم.

1. تهدیدهای اصلی را شناسایی کنید. ما نمی توانیم دقیقاً پیش بینی کنیم که کدام ویروس باعث همه گیری بعدی خواهد شد ، اما می توانیم بر روی خانواده هایی از ویروس های شناخته شده با کیفیت های مربوط مانند توانایی انتقال شدید آنها از طریق قطرات تنفسی و آئروسل ها تمرکز کنیم. از جمله نگران کننده ترین ویروس های کرونا ، مانند SARS-CoV-1 ، MERS-CoV و SARS-CoV-2 است. ویروس های ارتومیکس ، مانند آنفلوانزا ؛ و ویروسهای پارامیکسو ، از جمله Nipah و هندرا.

بیایید با کنترل دائمی شیوع این ویروس ها ، ایجاد توانایی آزمایش سریع عفونت در مقیاس وسیع ، و آماده سازی داروها برای مقابله با آنها ، به طور فعال برای تهدید ویروسی بزرگ بعدی آماده شویم.

2. تمرکز بر روی تولید داروهای ضد ویروسی با وزن مولکولی کم. پس از شناسایی خانواده های ویروس برای اولویت بندی ، باید به تولید داروهای کوچک مولکولی ادامه دهیم که همانند سازی ویروس ها را در بدن انسان متوقف می کنند یا از گسترش جامعه در شرایط پر خطر جلوگیری می کنند. این داروها اغلب می توانند از داروهای موجود به دست آیند ، خصوصاً داروهایی که شناخته شده اند حداقل از قبل تأثیر متوسطی بر عضوی خاص از آن خانواده ویروسی دارند یا با آن در ارتباط هستند.

با توجه به همسانی ساختاری بسیاری از پروتئینهای اساسی ویروسی ، ابزارهای ساختاری و محاسباتی مدرن و توانایی ما در ایجاد مدلهای سلولی و حیوانی بیماری ویروسی ، این یک تلاش بسیار عملی است. هدف باید ایجاد زرادخانه ای از داروها با اثربخشی و ایمنی در مدلهای بیماری مربوطه باشد که بتواند در اولین علائم شیوع به سرعت در آزمایشات بالینی انسان گنجانده شود.

3- به این نوع تحقیق تعهد عمومی دهید. هزینه چنین تلاشهایی کسری بسیار اندک از هزینه اقتصادی یک بیماری همه گیر جهانی مانند Covid-19 است که بیمارستانهای ما را تحت فشار قرار داده ، مدارس را تعطیل کرده و اقتصاد ما را خفه کرده است. اما با توجه به اینکه در حال حاضر انگیزه کمی برای شرکت ها برای تولید دارو قبل از آشکار شدن بازار وجود دارد ، این تلاش نیاز به حمایت مالی دولت ها و امور خیریه خواهد داشت.

بعلاوه ، با توجه به دامنه و پیچیدگی ، این تلاشها باید با اهداف ، نقاط عطف و مشوقهای روشن هدایت شود. این امر همچنین به هماهنگی بالایی بین دانشمندان درگیر ، از محققان پایه گرفته تا متخصصان توسعه دارو ، نیاز دارد. اگرچه در طول تاریخ غلبه بر همه فرهنگ ها ، فعالیت ها و انگیزه های افرادی که در تولید داروهای مدرن نقش داشتند دشوار بود ، اما پاسخ قابل توجه جامعه علمی Covid-19 ما را بسیار تشویق می کند.

Scripps Research با استفاده از تجربیات ما در زمینه مقابله با سرطان ، از بین بردن سلولهای عصبی وابسته به سن و بیماریهای عفونی ، مدلی را توسعه داده است که این موانع را برطرف می کند. این مدل ترکیبی از تحقیقات اساسی ، کشف و توسعه دارو است – همه زیر یک سقف. و با پشتیبانی از داروخانه ها و بنیادهایی مانند بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، Scripps Research توانسته است سرعت تولید داروهای جدید را تسریع کرده و آنها را با سرعت بیشتری راه اندازی کند.

در حال نوشتن این مقاله ، بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را به علت Covid-19 از دست داده اند. و با توجه به اینکه مایه کشی قسمتهای زیادی از جمعیت جهان ماهها بیشتر به طول می انجامد ، در معرض ویروس بسیار بیشتر خواهند بود. تصور کنید که اگر در ابتدای Covid-19 داروی یک یا چند داروی ایمن داشته باشیم که در برابر ویروس های کرونا ویروس قوی هستند و می توانند بلافاصله در آزمایشات انسانی پیشرفت کنند ، چه مقدار از زندگی را می توانیم نجات دهیم ، چه میزان از استرس اقتصادی را می توانیم کاهش دهیم. سرمایه گذاری فعال در جستجوی داروهای ضد ویروسی اقدامی حساب شده و متوسط ​​است که باید از نظر بهداشت جهانی و تأثیرات مالی یک ویروس ساده در نظر بگیریم. از این طریق خدمات بزرگی به خود و نسل های آینده ارائه خواهیم کرد.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir