قالیشویی

قالیشویی

فرش ابریشم یکی از گران‌ترین و زیباترین اشکال فرش هست که طبق معمول شستن آن نسبت به بقیه گونه های فرش، نیاز به اعتنا و توجه بیشتری دارد. فرش های دستباف ابریشمی از گران ترین گونه های فرش ها هستند و بافت آن ها زیاد با میباشد و در صورتی که فردی که مبادرت به شستشوی این فرش ها می نماید تخصص به اندازه در انجام همین فعالیت نداشته باشد، ممکن می باشد بافت و رنگ فرش آسیب ببیند. این مورد قضیه خیر صرفا ظواهر فرش را زیر تأثیر قرار می دهد، بلکه بها فرش را هم اندک می کند. از این رو بهتر هست به جهت شستن فرش ابریشم حتماً از یک شخص باتجربه یا این که یک قالیشویی دارای یاری بگیرید. در این نوشته از وبلاگ قالیشویی ملکه می توانید با هر آن چیزی که حتمی می باشد در آیتم شستشوی فرش ابریشم بدانید، آشنا شوید.

چرا طرز شستن فرش ابریشم اهمیت است؟

 به عبارتی طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، فرش ابریشم یکی از از گران ترین، زیباترین و اهمیت ترین گونه های فرش می باشد که برای بافت آن از نخ های ابریشمی که ارزش بالایی دارند، به کار گیری می شود. در صورتی که این فرش ها به طریق مطلوب شستشو نشوند و یا اساسی مواد شوینده نامناسب آن ها را بشویید، ظاهر فرش کدر می شود و قابلیت و امکان پخش شدن رنگ های آن نیز وجود دارد. این مورد قضیه ظاهر زیبا و براق فرش را خراب می کند و بها فرش را نیز کم می کند. امروزه فرش های ابریشمی نیز ماشینی میباشند و هم دستی و به جهت شستشوی هر یک از آن ها اضطراری میباشد از نحوه مناسبی استفاده شود.

آیا قابلیت شستشوی فرش ابریشم در خانه وجود دارد؟-

شستن فرش ابریشم در منزل یه خرده سخت خیس از شستن سایر فرش های است. به جهت از فی مابین بردن لکه های این فرش و تمیز کردن کلی آن نمی توانید از هر ماده شوینده ای استفاده کنید. از طرف دیگر معمولاً تمیز کننده های شیمیایی هم به جهت پاک نمودن لکه ها و پلشت روی فرش های ابریشمی مناسب نیستند و موجب زخم رساندن به بافت فرش می شوند. از این رو قبل از هر چیز خوبتر می باشد بدانید که چنانچه هیچ تخصصی در شستن فرش های ابریشمی و ارزشمند ندارید، همین عمل را در منزل انجام ندهید و در قالیشویی تهران همین عمل را انجام دهید. اعتنا به ماده شوینده، نحوه شستشو و حتی دمای آب برای شستن فرش ابریشم اهمیت متعددی دارد.

 بهترین شیوه به جهت شستشوی فرش ابریشم در منزل

به جهت شستن فرش ابریشم ابتدا بایستی مطمئن شوید که فرش شما رنگ پس می دهد یا خیر. طبق معمول شستن فرش هایی که رنگ می دهند، دوچندان سخت تر است و کوچک ترین بی توجهی در فرآیند شستشو موجب خراب شدن رنگ فرش می شود. به جهت تست رنگ می توانید یک پارچه سفید نمناک را در گوشه ای از فرش که دید کمتری دارد، بکشید. در صورتی که فرش شما رنگ می دهد، خوبتر هست که بی خیال شستن آن در منزل شوید و آن را به اولین قالیشویی تهران که نزدیک به شما است، بسپارید. البته اگر فرش رنگ نمی دهد می توانید مهم کمی دقت آن را در خانه بشویید. برای همین کار می بایست فرآیند پایین را دنبال کنید. نخست فرش را اهمیت جارو برقی تمیز کنید تا هر گونه گرد و خاک از روی فرش پاک شود. برای این فعالیت می توانید حتی فرش را باطن ایوان آویزان کنید و به آرامی آن را تکان دهید تا گرد و غبار از درون فرش بیرون شود. تراز دوم شستن فرش ابریشم تعیین شوینده مطلوب است. برای این عمل باید شوینده ای را انتخاب نمایید که اصلی رنگ و الیاف فرش شما مطابقت داشته باشد. از آن جایی که برای صحیح کردن فرش های ابریشمی و دستباف از رنگ های طبیعی استعمال می شود، بنابراین می بایست حتماً زا شوینده های ملایم و خنثی استفاده نمایید تا به رنگ آن جراحت وارد نکند. به جهت شستن فرش ابریشم نباید از آب داغ استعمال کنید. بنابراین دمای آب را هم بر روی وضعیت ولرم تنظیم کنید. به کار گیری از برس های زبر و کلفت هم برای شستن فرش ابریشم در خانه مطلوب نیست. بدین ترتیب خوب تر است برای این عمل از یک ابر یا این که اسفنج نرم استعمال کنید. در غایت بعد از آن از شستن فرش آن را آبکشی کنید و اذن بدهید آب اضافه از فرش بیرون شود. در همین مرحله اعتنا کنید که رنگ فرش پخش نشود و ریشه ها فرش خراب نشود. بهتر میباشد فرش را لوله نکنید و نخست مقداری آن را باز قرار دهید تا آب اضافی بیرون شود. آن گاه زمانی که دیگر آب اضافی از فرش خارج نمی شود، می توانید آن را آویزان کنید تا خشک شود.

شستن فرش ابریشم در قالیشویی

 در کنار تمامی نکاتی که در مورد شیوه شستن فرش ابریشم در منزل ابلاغ شد، بایستی بدانید که شستن این فرش در منزل معمولاً پیروزی آمیز نخواهد بود و می تواند به فرش شما آسیب وارد کند. از همین رو آشنا حیاتی بهترین قالیشویی تهران می تواند به شما امداد نماید تا به راحتی شستشوی فرش و قالی ابریشم خود را به همین شرکت ها واگذار کنید. معمولاً در قالیشویی برای شستن این فرش ها ابتدا یک متخصص فرآورده و بافت فرش را تحلیل می کند. سپس در صورت نیاز به ترمیم و لکه زدایی فرایند آن حیاتی دقت تمام و دارای استعمال از مواد و تجهیزات مناسب انجام می شود. آنگاه فرش ها بدون ماده شیمیایی و اساسی استعمال از لکه برهای طبیعی و مطلوب تمیز می شوند. کسانی که فرآیند شستشوی فرش ابریشم را در بهترین قالیشویی تهران انجام می دهند، عصر های آموزشی شستشوی اشکال فرش را پشت سر نهاده اند و از همین رو بدون این که فرش شما آسیب ببیند آن را می شویند و به شما تحویل می دهند.

جمع بندی نهایی

قالیشویی ملکه یکی از معتبرترین قالیشویی های تهران هست که به استدلال کمک گرفتن از کسانی چابکدست و استفاده از مدرن ترین تجهیزات، خدمات باکیفیتی به مشتریان ارائه می دهد. همین قالیشویی برای بهبود پروسه شستشوی فرش ها از دستگاه های پیشرفته و شوینده های قابل قبولی استعمال می کند. شما می توانید پیشنهاد خود را به رخ آنلاین هم تصویب نمایید و از تخفیف 20 درصدی قالیشویی ملکه برخوردار شوید.