[ad_1]

علی رغم بیکاری تقریباً بی سابقه در دوران رکود اقتصادی Covid-19 ، بسیاری از کارفرمایان با بهبود شرایط اقتصادی با چالش های اساسی در استخدام کارگران کم مهارت با مهارت کم روبرو خواهند شد. این تا حدی به این دلیل است که کل نیروی کار ایالات متحده طی چند دهه آینده تنها 0.4٪ رشد خواهد کرد. بخش عمده ای از مشکل یافتن کارگران کم مهارت موانعی است که کارفرمایان هنگام تمرکز بر روی غربالگری افراد ایجاد می کنند. فرآیندهای معمول کارکنان گران ، وقت گیر و بی پایان هستند. این تجارت حدود 4100 دلار به ازای هر کارمند برای پردازش CV ، سپس انجام مصاحبه ، بررسی پیشینه و آزمایشات دارویی هزینه می کند.

در همین حال ، رهبران مشاغل تحت فشار هستند تا میزان شمول و تنوع در شرکت های خود را افزایش دهند ، که معمولاً کارهای استخدام آنها میلیون ها نفر را که از معیشت محروم شده اند ، حذف می کند. این زندانیان سابق ، افراد بی خانمان و افرادی که در حال بهبود هستند. اگر راه حلی وجود داشته باشد که نه تنها پاسخگوی نیازهای نیروی کار باشد ، بلکه فرصت های اقتصادی را برای افرادی که با موانع عمده اشتغال روبرو هستند ایجاد کند؟

اگرچه ممکن است برای هر مشاغل عملی نباشد ، اما مفهوم “اشتغال آزاد” یک استراتژی نوآورانه و غیر شهودی است که اگر سازمان شما برای استخدام و نگهداری کارمندان قابل اعتماد در سطح کار دشوار باشد ، قابل تأمل است. این رویکرد ، که از CV ، مصاحبه و بررسی سوابق جلوگیری می کند ، صرفاً بر پتانسیل انسانی متمرکز است و اشتغال هر کسی را که مایل و قادر به کار است فراهم می کند. برخی از این شرایط ، مانند بررسی سابقه ، ممکن است در بخشهایی مانند آموزش ، دولت ، بهداشت و دارایی مورد نیاز باشد. اما برای صنایعی که اساساً به استعدادهای خط اول متکی هستند – تولید ، توزیع ، خرده فروشی و خدمات غذایی ، جایی که داوطلبان می توانند در محل کار آموزش ببینند – اشتغال آزاد فرصت استعدادهای مختلفی را فراهم می کند که در غیر این صورت منتقل می شوند. یا نادیده گرفته شد

اشتغال آزاد به جای جستجوی راه هایی برای محروم کردن از آنها ، منابع را برای سرمایه گذاری در کارگران تغییر می دهد. از همه مهمتر ، این رویکرد به شرکتها امکان می دهد تا مشاغل پایدارتری ایجاد کنند و یکی از بزرگترین چالشهای اجتماعی امروز را برطرف کنند: فراهم آوردن فرصتهای اقتصادی برای افرادی که اغلب بیکار محسوب می شوند.

از سال 1982 ، نانوایی Greyston در یونکرز ، نیویورک ، که سالانه میلیون پوند نان برای مشتریانی مانند Ben & Jerry’s و Whole Foods Market تولید می کند ، ضمن ایجاد تجارت موفق با 70 کارمند Open Hire از این روش استفاده کرده است. وقتی نام بعدی در لیست افرادی که به کار در نانوایی علاقه نشان داده اند ، به کارمندان جدید پیشنهاد می شود. به CV ، مصاحبه شغلی ، بررسی پیشینه یا آزمایش دارو نیازی نیست. در نتیجه ، این تجارت عملاً هیچ هزینه اجاره ای ندارد.

سپس گریستون حدود 1900 دلار در آموزش مهارت های سخت و نرم برای نانوایان جدید و همچنین دسترسی به خدمات گسترده بسته بندی سرمایه گذاری كرد. این نانوایی با درک اینکه کار فقط اولین قدم برای موفقیت بسیاری است ، کارکنان را با منابع بهداشتی ، مسکن ، مراقبت از کودکان و حمل و نقل با منابع مرتبط می کند که به آنها کمک می کند تا مشغول کار شوند. بنابراین ، هنگامی که یک نانوای جوان دائماً در کار خود دیر می آید ، یک مشاور وارد عمل می شود و ممکن است متوجه شود که شرایط مراقبت از کودک کارمند خراب شده است. سپس مشاور با کارمند همکاری می کند تا راه حلی پیدا کند که به نفع خانواده و تجارت وی باشد.

این مدل به گریستون اجازه داده تا در 38 سال سابقه خود ، در حالی که پول خود را به جامعه Southwest Yonkers باز می گرداند ، یک تجارت سودآور ایجاد کند. گریستون اخیراً برآورد کرده است که سالانه نزدیک به 7 میلیون دلار از طریق اقتصاد پس انداز کمک های مردمی ، افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش هزینه های زندان ، تأثیرات اقتصادی محلی ایجاد می کند.

گریستون در حال حاضر در تلاش است تا اشتغال آزاد را افزایش دهد و سایر كارفرمایان را نیز به این روش نوآورانه برای كاركنان از طریق مرکز استخدام آزاد (كه یكی از ما سارا مدیر است) راهنمایی می كند. حدود نیمی از دو شرکت با موفقیت این مدل را متناسب با عملکرد خود تطبیق داده اند.

یکی از این شرکت ها The Body Shop ، یک شرکت بین المللی لوازم آرایشی و بهداشتی است که خلبانان کار خود را در یکی از مراکز پخش خود باز می کنند. فروشگاه بدن ، معمولاً 200 کارمند فصلی را استخدام می کند تا تعطیلات را در انبار واقع در رالی ، کارولینای شمالی اداره کنند. با استفاده از رویکرد اشتغال آزاد در پایان سال 2019 ، استخدام کنندگان از مردم فقط سه س askedال پرسیدند:

  1. آیا شما مجاز به کار در ایالات متحده هستید؟
  2. آیا می توانید هشت ساعت روی پاهای خود بایستید؟
  3. آیا می توانید تا 50 پوند بلند شوید؟

نتایج؟ مدیران اجرایی گفتند که در طول موج تعطیلات توانستند به سرعت موقعیت های خود را با منابع کمتری پر کنند. گردش مالی در بین کارگران فصلی نسبت به سال قبل 60٪ کاهش یافته و بهره وری انبارها 13٪ افزایش یافته است. مدیریت بهترین فصل اجاره را در سالهای اخیر در مرکز توزیع گزارش کرده است. به لطف این موفقیت ، فروشگاه بدن اکنون در حال گسترش این روش جدید استخدام سایر پست های سطح پایین در فروشگاه های خود است.

اگرچه ممکن است شرکت شما به اندازه گریستون نانوایی نتواند اشتغال در فضای باز را بپذیرد ، اما می توان برای کاهش چالش های استخدام شما در برخی از بخشها یا کارها ، از برخی از روشها و اصول فلسفه استفاده کرد. در اینجا چهار کلید لازم برای اشتغال موفق وجود دارد:

استخدام آزاد را به مأموریت شرکت پیوند دهید

تریش پاتون ، معاون رئیس منابع انسانی در The Body Shop می گوید: “شما باید پرشور و پیگیر باشید.” “من این ایده را رد نمی کنم. این همان کاری است که ما باید برای تجارت و جوامع خود انجام دهیم و این به هدف ما برمی گردد – وجود برای مبارزه برای دنیای عادلانه و زیباتر. “مانند هر استراتژی ، شما باید مزایای اشتغال آزاد را به نیازهای تجاری خود پیوند دهید و پس از تعهد ، با موفقیت از همه موانع اجرا استفاده کنید. به عنوان مثال ، پاتون گزارش می دهد:” ما فکر کردیم که باید آموزش تعصب ناخودآگاه را شروع کنیم. قبل از اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم به مدیران خود برسیم. اما در عوض گفتیم که هرگز زمان مناسبی برای انجام این کار نیست. ما باید زمانی را شروع کنیم. شما لازم نیست که آن را کامل کنید. فقط سعی کنید کمی تغییر ایجاد کنید. “

نصب داخلی را دنبال کنید

اجرای این رویکرد در هر سازمانی می تواند برای مدیران و کارمندان فعلی ناراحت کننده باشد. آنها ممکن است نگران این باشند که آیا قادر به اعتماد به همکاران گذشته مشکوک هستند. به همین دلیل است که گریستون دریافت که گفتگو با مدیریت و کارمندان فعلی در مورد این موضوعات امری حیاتی است.

برای دستیابی به این هدف در The Body Shop ، حامیان مالی ابتکار استخدام آزاد با مدیریت شرکت ها ، مدیران مراکز توزیع ، سرپرستان و کارمندان فعلی دیدار کردند تا برنامه و مزایای مورد انتظار خود را به وضوح اعلام کنند. آنها که با مرکز استخدام آزاد کار می کردند ، تجربه گریستون را در مورد معنای این رویکرد و مفهوم آن توضیح ندادند.

مدیریت بادی شاپ همچنین اطمینان حاصل کرد که کارمندان موجود درک کرده اند که انتظارات و استانداردهای عملکرد تغییری نخواهد کرد. مشارکت کارکنان انبار در روند استقرار نیز آنها را به مأموریت تجاری گسترده تری متصل می کند که شامل پشتیبانی از جوامع محلی است.

تقویت پاسخگویی

جو كنر ، مدیر عامل شرکت Greyston ، گفت: “اشتغال آزاد به معنای عدم پاسخگویی نیست.” تمام آنچه از شر ما خلاص شدیم مصاحبه و بررسی سوابق بود. استانداردهای غذایی ، ایمنی و حرفه ای – همه آنها باید رعایت شوند. این شغل وعده ای نیست. این یک فرصت است. ما استانداردهای سختگیرانه ای داریم که باید برای مشتریانی مانند Ben & Jerry’s ، Unilever و Whole Foods رعایت کنیم و انتظار داریم همه کارمندان این استانداردها را داشته باشند. ما در این باره بسیار سختگیرانه عمل می کنیم. “

برای اجرای موفقیت آمیز اشتغال آزاد ، سازمان باید یک سیستم گزارش دهی مشخص و منسجم داشته باشد. اما باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرد که امکان گفتگو در مورد اینکه چرا کارمند دارای مشکلات عملکردی است – مانند حمل و نقل ، مراقبت از کودکان یا بهداشت روانی – باشد. مدیر کل گریستون ، که ده ها سال است کارمندان را در نانوایی ها رصد می کند ، می گوید که در تجربه او ، مسائل مربوط به عملکرد معمولاً براساس آنچه در زندگی امروز کارمند اتفاق می افتد تعیین می شود نه با گذشته او.

یک اکوسیستم ایجاد کنید که از کل کارمند پشتیبانی کند

رهبران گریستون می دانند که استخدام آزاد م workثر نیست مگر اینکه اکوسیستمی برای حمایت از موفقیت کارمندان طراحی شده باشد. این به معنای یافتن شرکای دیگری است که می توانند به کارگران کمک کنند تا از موانع اشتغال موفق عبور کنند. به عنوان مثال ، این نانوایی در حال همکاری با یک آژانس محلی خدمات اجتماعی برای تأمین بودجه یک هماهنگ کننده مراقبت است که به کارگران گریستون کمک می کند تا منابعی مانند مسکن ، مراقبت از کودکان ، مشاوره سو abuse مصرف مواد مخدر یا هر آنچه که برای زنده ماندن لازم است را پیدا کنند. کار کردن این هماهنگ کننده همچنین به نانوایان در برنامه ریزی شغلی یا جستجوی کار در زمانی که می خواهند پیش بروند کمک خواهد کرد. گرچه بودجه آن توسط گریستون تأمین شده است ، اما هماهنگ کننده برای اطمینان از محرمانه بودن کارمندان ، مستقل از نانوایی برای آژانس کار می کند.

گرچه برای همه مشاغل مناسب نیست ، اشتغال آزاد می تواند یک راه حل عملی ، سودآور و الهام بخش برای آنچه به نظر می رسد دو مشکل غیرقابل حل باشد: یافتن استعداد تولیدی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای افراد غایب. برای مشاغل در تلاش برای یافتن و حفظ کارمندان سطح ابتدایی که می توانند برای کار آموزش ببینند ، چالش اغلب این است که بدانند از کجا شروع کنند. توصیه ما این است که آهسته شروع کنید. شاید این تصمیم برای گرفتن شغل باشد ، یا شاید اولین قدم شما این باشد که موانعی را برای اشتغال بردارید ، مانند شرایط تحصیلات متوسطه یا بررسی سوابق. فقط از جایی شروع کنید بازده ارزش آن را خواهد داشت.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir