واشر سرسیلندر انواع مختلف دارد. سرسیلندر 405 با استفاده از مواد با کیفیتی همچون آلومینیوم و انواع آلیاژ آلومینیوم و چدن تولید و با استفاده از آخرین روش های تکنولوژی های قالب گیری ساخته می شود. شرکت سیلندر امید فردا (سعدی سیلندر) در زمینه تولید انواع کپسول های آتش نشانی، اکسیژن طبی و صنعتی در اوزان مختلف، خدمات شارژی، تعویض و تعمیر و تست هیدروستاتیک انواع سیلندر سرسیلندر جهان پارت فعالیت دارد. یک لایه که از آلیاژ آلومینیوم و کروم، دو لایه که از فلزات نرم و پنبه نسوز، سه لایه که از لایه های مسی بخاطر نرمی آن و بهتر شدن عمل آب بندی، مقوا یا پنبه نسوز جهت مقاومت در مقابل حرارت زیاد و لایه فولادی جهت مقاومت زیادتر در مقابل فشار و حرارت تشکیل شده است. بلوک سیلندر پژو ۴۰۵ از جهت وزن و اندازه استاندارد خوبی دارد ولی ایرادات اساسی در ساختار آن انتقادات بسیاری را به خود جلب کرده است. به هر روی مالک با بررسی پروژه هایی که در سایر کشورها بر روی این پیشرانه انجام شده بود، تصمیم به انتخاب یک توربو CT20 (توربو به کار رفته در تویوتا سوپرا مجهز به پیشرانه ۲JZ)،اینترکولر و BLOW OFF ساخت کمپانی HKS،سوزن انژکتورهای ۵۴۰cc ساخت دنسو، شمع های NGK از نوع ایریدیوم ،کویل دوقلو زیمنس (مشترک با برخی مدل های پراید) و مجموعه وایر هاس استاندارد مزدا ۳۲۳F گرفتهاند.

سرسیلندر جنتو
یکی از قسمت های اصلی موتور خودرو سرسیلندر آن می باشد و در قسمت بالایی موتور قرار گرفته که مجموعه سوپاپ و مانیفولد ها بر روی این قطعه مونتاژ می شوند . همچنین یک شش ضلعی نیز روی بدنه ی فلزی شمع وجود دارد که محل آچارخور شمع می سرسیلندر هوندا ۲۰۰ باشد. سرسیلندر را اگر بخواهیم بسیار ساده بررسی کنیم میتوان به عنوان یک بخش فلزی در نظر گرفت که بر روی بلوک سیلندر نصب میشود تا در فرآیند کاری موتور خودرو، بتوان جلوی ورود گازها را در زمان لازم بگیرد و به علاوه به طور موقت مسیر ورود سوخت و خروج دود را فراهم کند. محیط پیرامونی سیلندرها فضایی با دما و فشار بسیار زیاد است که عدم رسیدگی صحیح به آن به منظور تعدیل دما موجب آسیب رسیدن به قطعات در اثر گرما و حتی انفجار این سامانه می شود . این سدان کوپه بسیار جذاب به تکنولوژیهای زیادی مجهز شده و با دو انتخاب برای موتور عرضه خواهد شد.

جنسیس G80 اسپرت مجهز به پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر، راه دشواری برای پیروز شدن بر علاقهمندانی داشت که احتمالا بیشتر ترجیح میدادند که این خودرو از یک پیشرانهی قدرتمند خورجینی هشت سیلندر سرسیلندر ویو استفاده کند. اگر یک سرسیلندر تحت حرارتی بیش از حد تحمل خود قرار گیرد ( که کاملا بسته به کیفیت سرسیلندر و مواد تشکیل دهنده آن دارد ) اصطلاحاً می گویند که سرسیلندر سوخته است . از دیگر طراحی های قابل توجه موتورهای V6 می توان به رنو گوردینی CH1 V6 اشاره کرد که به وسیله ی فرانسیس کاستین و ژان پیر بودی طراحی شد و در سال 1973 در خودروی رنو الپاین A440 معرفی شد. نکته قابل توجه در خصوص پارگی تسمه تایم آن است که اثرات تخریبی این اتفاق در هر خودرو متفاوت است. پدال نیوز: از آنجا که عملکرد موتور درونسوز وابسته به احتراق سوخت در یک محیط بسته است، عملا باید قطعهای وجود داشته باشد تا آن سوی بلوک سیلندر را مسدود کند و محیطی بسته برای ورود هوا و سوخت و سپس احتراق ایجاد کند.

سرسیلندر لندرور
پنبه نسوز یا اسبست یک ماده معدنی است که نقطه ذوب آن 1550 درجه سانتیگراد است. محفظه استوانه ای بدون درز که پیستون در داخل آن حرکت رفت و برگشت سرسیلندر پژو عقاب طلایی انجام میدهد . چون اگر این عمل را انجام ندهیم و سرسیلندر را بر داریم امکان دارد بوش پیستون مقداری با سرسیلندر به سمت بالا حرکت کرده و باعث خرابی و از آب بندی خارج شدن واشر آب بندی بوش پیستون سرسیلندر و سوپاپ بگردد. واشر سر سیلندر عمل آب بندی کمپرس را انجام می دهد. سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه اتفاق نمی افتد بلکه اول آب رادیاتور داغ می شود و حرارت افزایش پیدا می کند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز تازه صدمه دیدن واشر شروع می شود . موتورهایی که بعد از بستن سوئیچ جرقه بگردش خود ادامه می دهند، چنانچه خودسوزی در اثر گرم بودن بیش از حد الکترودها و یا حرارت بیش از حد سرسیلندر بعلت گرفتگی مجاری آب و یا ضعیف شدن سیستم خنک کننده یا تنظیم نبودن جرقه نبتشد، می تواند در اثر ازدیاد دوده در اطاق احتراق باشد. خود را نشان می دهد. بنابراین از علائم زیاد شدن کربن در اطاق احتراق، می توان انفجار خود سوزی و بالا رفتن کمپرس موتور را نام برد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت سرسیلندر سوپاپ بزرگ 350.