همان طور که میدانید لولهها از سایز ۲.۲۱ به بالا جهت انشعابات اصلی مورد استفاده قرار میگیرند. بر همین اساس به دلیل نداشتن درز از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به سایز لولهها برخوردار است. همچنین با توجه به فشار وارده به مجموعه خطوط انتقالی با ضخامتهای متفاوتی تولید و به بازار ارائه میگردند. همچنین با عبور موفق این لولهها از آزمونهای مربوطه جهت استفاده در خطوط گازرسانی به مقاصدی که نیاز به تاییده ناظرین اداره گاز را ندارد تولید و روانه بازار میشوند. که وظیفه گرمایش ساختمان را تولید لوله بدون درز در ایران به عهده دارند.

لوله مسی نوع K برای استفاده درلوله کشی گاز طبیعی مناسب نیست، زیرا گازطبیعی می تواند به اتصالات لوله ها آسیب برساند. به غیر از لیست بالا، انواع دیگری از لوله ها نیز موجود هستند که می توان از آنها به عنوان لوله آب یا لوله فاضلاب منازل استفاده کرد.

لوله پلی اتیلن تک جداره: این لوله ها که از انواع لوله پلی اتیلن پلیمر می باشند، در فشارهای 2 تا 40 بار در قالب لوله هایی با قطرهای مختلف استفاده می شوند. در دسترس بودن اتصالات لولهها که در مقاله اتصالات جوشی چیست به اطلاعات کاملی در مورد انواع اتصالات جوشی و… لوله های جوشی درزدار سپنتا در سایزها و ابعاد گوناگونی موجود هستند. فرسودگی این لوله ها کمتر از لوله های فلزی است. برخی کاربردها مانند قسمتهایی از نیروگاه ها یا کارخانجات سیمان و…

نکته: از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید میشود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی میشود . روند بازرسی پوشش های گالوانیزه بسیار آسان است و می توانید آنها را با چشم غیر مسلح کاملاً بررسی کرده و ضخامت آنها را با روش های ساده و غیر مخرب آزمایش کنید. آن پرداختیم که می توانید به آن مراجعه کنید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لوله استیل بدون درز قیمت لطفا به بازدید از وب سایت ما.