به طور کلی لیزر ها به دو دسته لیزر بافت نرم (مانند لثه) و لیزر بافت سخت (مانند استخوان) تقسیم میشوند. لیزر بافت نرم و سخت : امروزه دستگاههای لیزری زیادی در دندانپزشکی مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به اینکه روش های دندانپزشکی روز به روز در حال پیشرفت هستند و انواع مختلفی از طراحی لبخند و درمانهای زیبایی هست و همچنین همه انسان ها نیز به زیبایی دندان ها و لبخند خود اهمیت می دهند در صورتیکه در گذشته درمانهای دندانپزشکی فقط به ترمیم و جراحی دندان محدود بود. بهبود روابط پزشک و بیمار: در این روش بیمار می تواند روی نتایج نهایی درمان نظر بدهد و شک و تردید ها و نیز نگرانی های خود در رابطه با درمان را با متخصص در میان بگذارد.

در صورتيکه در روش هايی که قبلاً ذکر شد، کاملاً طبق سليقه و نظر شما قابل اجرامي باشد. سپس با کمک نرم افزار کامپیوتری، ترمیم مورد نظر طراحی میشود و در نهایت در دستگاه تراش دیجیتالی، ترمیم از یک بلوک یکدست ساخته میشود. به همین منظور باید بسیار دقت کنید که برای دندان های شما بهترین درمان انتخاب شود و نکته مهم اینکه برای درمان خاصی اصرار نورزید (مثلا فردی که برای درمان لمینت مراجعه کرده، پس از معاینه مشخص شده که درمان لمینت مناسب نبوده و باید ارتودنسی انجام شود که بیمار به خاطر طولانی شدن زمان درمان اصرار به انجام درمان دیگری مثل لمینت داشته است) و به دندانپزشک خود و طرح درمان ارائه شده کاملا اعتماد کنید، البته ذکر این مورد هم مهم است که قبل از هر چیز در پیدا کردن متخصص زیبایی نهایت دقت و توجه را داشته باشید که تحقیقات کامل برای پیدا کردن یک متخصص خوب انجام شود و با آگاهی کامل یک دندانپزشک متخصص، حرفه ای و حاذق را انتخاب کنید.

بنابراین، دندانپزشکی که از فناوری طرح لبخند دیجیتالی استفاده می کند تنها یک متخصص دندانپزشکی ساده نیست، بلکه یک “طراح لبخند” است که در چهره هر بیمار به یک تعادل دست خواهد یافت. بهبود روابط بین تیم دندانپزشکی در رشته های مختلف: به لطف طراحی دیجیتالی لبخند، همه متخصصانی که در این درمان نقش دارند، از دندانپزشک و جراح فک و صورت گرفته تا متخصصان آزمایشگاه می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و هر زمان که لازم باشد برای حصول ایده آل ترین نتایج با یکدیگر بحث و گفتگو کنند. طرح لبخند دیجیتالی عبارت است از طراحی لبخند فرد با کمک فناوری دیجیتال و مطالعه روابط بین دندان ها، لثه ها، و لب ها برای طراحی تقریبی لبخند.

انتخاب درمان پس از طراحی دیجیتال لبخند: از آنجا که قبلاً تعداد زیادی از دندان ها با کامپوزیت پر شده بودند، تصمیم گرفته شد که روی شش دندان پیشین و دو دندان مولر روکش قرار گیرد. به طور کلی طراحی لبخند دیجیتال این امکان را فراهم می کند تا در صورت عدم رضایت بیمار، بتوان فرم نهایی را قبل از ساخته شدن و اجرا، تصحیح و بازیابی مجدد کرد و این خود بزرگترین دستاورد جامعه دندانپزشکی در زمره درمان های زیبایی می باشد که در این راستا تکنولوژی بیشترین خدمت را به متخصصین و بیماران می رساند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد طراحی لبخند دیجیتال چیست لطفا از سایت ما دیدن کنید.