[ad_1]

والدین شاغل برای کاهش استرس و کاهش شگفتی های بد قابل اجتناب ، به یک سیستم تقویم خانوادگی پایدار نیاز دارند. هیچ یک روش صحیح برای پیگیری برنامه خانواده شما وجود ندارد ، اما برخی اصول اساسی وجود دارد که می تواند شما را در ایجاد سیستمی که به طور م effectivelyثر کار می کند و به همه کمک می کند احساس کنند در یک تیم هستند راهنمایی کند. درباره مکان مرکزی تصمیم بگیرید ، در مورد نحوه افزودن رویدادها توافق کنید و پایگاه را هر روز لمس کنید. هنگامی که برای این پایه ها آماده هستید ، آزمایشات بیشتری مانند فعالیت های قبل از مسدود کردن را امتحان کنید ، که اغلب از طریق ترک ها می ریزند.

نه ، من هنوز کار می کنم من فکر کردم شما ساعت 6 در حال شام دادن به بچه ها هستید؟!

مامان ، من برای تمرین باید فردا صبح زود به مدرسه بروم.

چرا من تا یکشنبه شب نمی دانستم که پرستار کودک نمی تواند روز دوشنبه بیاید ؟؟؟

پیگیری تعهدات خود به اندازه کافی چالش برانگیز است. اما وقتی علاوه بر کارهایی که برای کار و زندگی باید انجام دهید ، به هماهنگی برنامه های کودکان اضافه می کنید ، یک سیستم تقویم خانوادگی پایدار برای کاهش استرس و کاهش شگفتی های بد قابل پیشگیری است.

با توجه به تجربه من به عنوان مربی مدیریت زمان برای بسیاری از والدین شاغل ، دیدم که هیچ راهی درست برای پیگیری برنامه خانواده شما وجود ندارد. اما برخی اصول اساسی وجود دارد که می تواند شما را در ایجاد سیستمی که به طور م worksثر کار می کند و به شما کمک می کند مانند یک تیم باشید راهنمایی کنید.

درمورد یک مکان مرکزی تصمیم بگیرید

به عنوان یک خانواده ، شما باید تصمیم بگیرید که کجا تعهدات را متعهد شوید و کجا آن تعهدات را روزانه بررسی کنید. بسیاری از خانواده ها از تقویم الکترونیکی و سیستم های کاری مانند Google Calendar یا برنامه هایی مانند Cozi ، OurHome یا Any.do استفاده می کنند. با استفاده از این ابزارها می توانید برای هر یک از اعضای خانواده رنگ تقویم متفاوتی داشته باشید ، تقویم ها را به اشتراک بگذارید ، رویدادهای تکراری را تنظیم کنید و یادآوری های برنامه را تنظیم کنید. اما علاوه بر این گزینه های فناوری ، می توانید قرارها را روی تخته سفید یا تقویم دیواری بزرگ که بصورت مرکزی پست شده اند ، ضبط کنید. اگر کودکان خردسال دارید ، یک تصویر بصری روی دیوار می تواند به عنوان روشی برای دیدن همه مواردی که مخصوص آنها اعمال می شود ، موثر باشد. و اگر فرزندان (یا همسری) دارید که تمایل دارند همه چیز را به دور از چشم بینند ، یک یادآوری بصری جسورانه از آنچه در هفته اتفاق می افتد می تواند بسیار مفید باشد.

در مورد چگونگی افزودن رویدادها موافقت کنید

اگر همه بزرگسالان و کودکان در خانه به سن کافی رسیده اند و با افزودن رویدادها به یک تقویم مشترک در آن حضور دارند ، این آسان ترین راه حل برای به روز نگه داشتن خانواده است. بگذارید هر فرد بزرگسالی در خانه و همچنین کودکان مسئولیت اضافه کردن وسایل شخصی خود را هنگام یادگیری در مورد آنها بر عهده بگیرند. و سپس بگذارید بزرگسالان در خانه مسئول اضافه کردن رویدادهایی باشند که در کل خانواده صدق می کند.

با این حال ، من به عنوان یک مربی مدیریت زمان ، می دانم که “سیستم های ایده آل” همیشه کار نمی کنند ، بنابراین داشتن برخی گزینه های پشتیبان ایده خوبی است. اگر یکی از همسران یا شریک زندگی تمایل دارد و می تواند چیزهایی را در تقویم قرار دهد و دیگری اینگونه نیست ، توافق کنید که هر روز اطلاعات جدیدی در مورد برنامه به شخصی که می خواهد آن را وارد کند ، منتقل شود. در مورد کودکان نیز همین طور است. اگر یک یا چند کودک به اندازه کافی بزرگ و قوی نیستند که بتوانند به طور مداوم نامزدی ها را اضافه کنند ، از آنها بخواهید که بلافاصله اسناد را ارائه دهند یا اطلاعات را برای بزرگسالی که می خواهد آنها را در برنامه قرار دهد ارسال کنند. بنابراین ، تقویم ها باید روزانه به روز باشند. همچنین ، همه بزرگسالان ، از جمله پرستار کودک یا پرستار کودک ، باید به تقویم کودکان دسترسی داشته باشند تا در صورت لزوم رویدادها را اضافه یا تغییر دهند.

یک جلسه هفتگی داشته باشید

هر هفته با همسر ، شریک زندگی یا والدین خود در مورد اتفاقاتی که هفته آینده رخ می دهد صحبت کنید ، هر دو باید طبق یک برنامه هماهنگ شوند. این می تواند به معنای گفتگو با ترک تحصیل و انجام ورزش و فعالیت ها ، هر رویداد خاص مدرسه ای ، آمادگی لازم برای انجام قبل از مهلت مقرر یا هرگونه سفر باشد. اگر یک پرستار کودک یا مراقب کودک دیگری دارید که باید از برنامه آگاه باشد ، یکی از خود را برای ارتباط با او در مورد انتظارات معرفی کنید.

این سخنرانی هفتگی فرصتی است برای غلبه بر هرگونه چالش قبل از اینکه به موارد اضطراری تبدیل شوند. غالباً این جلسات بعد از ظهرهای یکشنبه به بهترین شکل انجام می شود ، اما می توانید هوا را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید. من توصیه می کنم حداقل 30 دقیقه وقت صرف کنید تا برنامه هفتگی را به عنوان یک رویداد تکراری در تقویم خود مشاهده کنید. حتی اگر این جلسه نمی تواند دقیقاً در هر ساعت یک ساعت اتفاق بیفتد ، اجازه ندهید که این جلسه از دستور کار شما خارج شود. صحبت در هفت روز آینده شما را از برنامه ریزی قرارهای ملاقات در لحظه آخر برای رفتن به یک رویداد درسی نجات می دهد یا با عصبانیت با والدین دوستان فرزندان خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها می توانند فرزند شما را بعد از تمرین به خانه بیاورند.

اگر تصمیم دارید یک تقویم دیواری کاغذی یا تخته سفید درست کنید ، بلافاصله بعد از جلسه آن را با وقایع اصلی هفته به روز کنید. اگر از هر دو استفاده کنید ، این به تقویم تقویم های مجازی و تقویم فیزیکی شما کمک می کند.

پایه را روزانه لمس کنید

هر روز مطمئن شوید که شما و همسرتان یا همسرتان برنامه روز بعد را لمس کرده اید. زمانی که معمولاً برای این کار خوب کار می کند به محض خوابیدن کودکان است ، بنابراین قبل از اینکه خود بخوابید درباره چیزها صحبت کنید. اما اگر فرزندان شما بزرگتر هستند و در کارهای روزمره قبل از خواب به کمک شما نیاز ندارند ، می توانید این کار را بعد از شام انجام دهید. تأیید کنید که هر دوی شما در مورد زمان رفتن و بازگشت به محل کار ، افرادی که فرود و وانت را برای کودکان انجام می دهند و همچنین هر رویداد ویژه ای مانند تعهدات ورزشی یا ساعات خارج از کار ، در یک صفحه هستید. اگر فرزندان شما بزرگتر هستند و برنامه های پیچیده تری دارند ، اطمینان حاصل کنید که قبل از خواب با تقویم نیز با آنها صحبت کنید (یا شما بخوابید). اطمینان حاصل کنید که همه می دانید فردا چه اتفاقی می افتد و آیا موردی به کمک شما نیاز دارد. بهتر است شب قبل آگاهی داشته باشید که به جای اینکه در هنگام صبحانه این موضوع را بدانند ، باید آنها را به مدرسه ببرند تا یک تخته بزرگ برای پروژه مدرسه خود بیاورند.

از اصول فراتر بروید

پس از تسلط بر موارد ضروری برای اطمینان از قرار ملاقات های ثابت خود در تقویم ، می توانید فعالیت های دیگری را که می توانند به زندگی شما روان تر کمک کنند اضافه کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید برای برنامه ریزی غذا و خرید مواد غذایی در هر هفته یا زمان لباسشویی زمان مشخصی تعیین کنید ، بنابراین همیشه تعجب نکنید که چگونه این فعالیت ها را فشار دهید. یا می توانید ساعات مشخصی را برای ورزش یا گذراندن اوقاتی با کیفیت در کنار فرزندان خود اختصاص دهید. افزودن این نوع فعالیت ها به تقویم به شما کمک می کند تا به یاد بیاورید که می خواهید وقت خود را چگونه بگذرانید ، نه اینکه فقط بگذارید زمان بلغزد.

حتی با وجود یک سیستم تقویم عالی ، عناصر غیر منتظره همچنان ظاهر می شوند. کودکان در حفظ علاقه زندگی متخصص هستند. اما با تصمیم گیری – و پایبندی به یک سیستم تقویم که برای شما و خانواده شما مناسب است ، می توانید استرس ناشی از مدیریت زندگی روزمره را به شدت کاهش دهید.

این مقاله برای اولین بار در کتاب HBR Working Parents Series منتشر شده است اول همه چیز

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir