[ad_1]

وقتی اوقات دشوار است و با تصمیمات دشواری روبرو می شوید ، به راحتی می توانید با اعتماد به نفس و ترس فلج شوید. رهبران برای رفتن به وضوح و عمل ، به خود شفقت نیاز دارند. تحقیقات نشان می دهد که این سطح هوش هیجانی ، انعطاف پذیری ، صداقت را افزایش می دهد و شما را نسبت به دیگران دلسوزتر می کند ، همه اینها اثربخشی شما به عنوان یک رهبر را بهبود می بخشد. نویسندگان تمرین های مختلفی را برای پرورش این مهارت ارائه می دهند ، از تمرینات کوتاه مدت روزانه گرفته تا تاکتیک هایی که به شما کمک می کند تفکر خود را تغییر دهید.

برای رهبران قابل درک است که هنگام مواجهه با تصمیمات مهم تجاری که تأثیر عمده ای بر زندگی و معیشت دارند ، دچار ترس ، تردید و انتقاد شوند. اما آنچه در هنگام عدم اطمینان و آشفتگی مورد نیاز است ، وضوح ذهنی ، تعادل عاطفی ، قدرت روحیه و بینایی است. برای حرکت از شک به خود و فلج به وضوح و عمل ، شما به یک مهارت غالباً سو misتفاهم شده نیاز دارید: خود شفقت به خود. بر اساس تجربه ما ، آموزش ده ها هزار رهبر در مورد نقش خود شفقت در هوش هیجانی و رهبری موثر ، ما می خواهیم نکات و تکنیک های اصلی را برای پرورش این مهارت حیاتی به اشتراک بگذاریم.

اول ، درک دقیق دلسوزی برای خود مفید است. به زبان ساده ، این بدان معناست که شما باید در چشم انداز به خود نگاه کنید ، همانطور که با یک دوست یا همکار که با شکست یا چالشی روبرو است ، این کار را می کنید. مهارت ساده است ، اما برای بسیاری از ما به طرز شگفت انگیزی دشوار است. به گفته کریستن نف ، یکی از محققان برجسته در این زمینه ، سه عنصر اصلی خود شفقت وجود دارد: اعتماد به نفس ، انسانیت عمومی و هوشیاری. بسیاری از افراد به اشتباه از دلسوزی به نفس خود پرهیز می کنند و معتقدند که این کار به معنای آسان بودن برای خودتان است و منجر به خود ارادی می شود. اما خود شفقت در واقع پایه و اساس مقاومت است و به شما کمک می کند شجاعت روبرو شدن با واقعیت های جدی را پیدا کنید. با اتخاذ یک رویکرد سازنده و نه انتقادی یا خشن نسبت به تلاش های خود به عنوان یک رهبر ، توانایی خود را در تمرکز بر روی چالش ها و غیرقابل پیش بینی بودن افزایش می دهید.

شفقت شما را به رهبر بهتری تبدیل می کند

میزان تحقیق در مورد خود شفقت در طی پانزده سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و تحقیقات نشان می دهد که این مزایا با چندین مهارت مهم رهبری همراه است.

هوش هیجانی: مطالعات نشان می دهد افرادی که از خود شفقت برخوردار هستند از هوش هیجانی بالاتری برخوردار هستند ، هنگام خجالت می توانند آرامش خود را حفظ کنند و تمایل به احساس خوشبختی و خوش بینی بیشتری دارند.

پایداری: تحقیقات انجام شده توسط کریستین نف و دیگران نشان می دهد که افراد دارای خود شفقت از استانداردهای بالاتری نسبت به افرادی که فاقد خود ترحم به خود هستند برخوردار هستند ، اما افرادی که از خود شفقت بالایی برخوردار هستند به احتمال زیاد غیر ضروری و غیرمولد برای خودشان دشوار خواهند بود. اگر آنها استانداردهای خود را ندارند شفقت به خود در حین حرکت در شکست ها ، بازپس گیری وضوح و حرکت به جلو به صورت مولد ، از شما حمایت می کند.

به رشد فکر کردن: تحقیقات توسط نف و همکارانش نشان می دهد که افراد با خود شفقت بیشتر به سمت رشد شخصی گرایش دارند. آنها به جای اجتناب از چالش ها ، تمایل بیشتری به تدوین برنامه های مشخص برای دستیابی به اهداف خود دارند.

تمامیت: تحقیقات نشان دهنده پیوندی قوی بین خود شفقت با حسن نیت و پاسخگویی است ، حاکی از این است که خود شفقت رهبران را قادر می سازد تا حتی هنگام تصمیم گیری های دشوار با مسئولیت پذیری و اخلاقی رفتار کنند.

دلسوزی برای دیگران: همانطور که سلنا چن ، استاد روانشناسی در دانشگاه برکلی ، می نویسد ، “خود شفقت و دلسوزی نسبت به دیگران با هم ارتباط دارد … مهربان بودن و ناسازگاری با خود شخص بودن یک روش خوب برای درمان دیگران است. رهبرانی که می توانند از دلسوزی برای خود و دیگران الگو بگیرند ، اعتماد و امنیت روانی ایجاد می کنند و منجر به مشارکت بیشتر و عملکرد بالا و پایدار در تیم ها و سازمان ها می شوند.

چگونه ظرفیت خود شفقت را بسازیم

پذیرش فواید خود شفقت اولین قدم است. سپس سوال این است که چگونه آن را تشویق کنیم. در اینجا مجموعه ای از اقدامات اساسی برای شروع وجود دارد.

همین الان تمرین کنید

راحت ترین مکان این است که با یک تمرین پنج تا 20 ثانیه ای شروع کنید ، که می تواند در روز شما نیز ادغام شود: وقتی جلسه ای را نشسته اید که پشت میز کار یا میز آشپزخانه نشسته اید ، یا حتی هنگام مکث بین پاسخ دادن به ایمیل ها.

برای تمرین خود شفقت در این لحظات ، سه نفس عمیق بکشید و با هر بار تنفس سه فکر بعدی را در نظر بگیرید ، هر کدام مربوط به یکی از عناصر اصلی خود شفقت است:

  • مراقبت: “الان سخت است” یا “احساس تنش می کنم”. با درک ، اما تحت تأثیر احساسات خود ، نمی توانید با وضوح و خرد بیشتری تصمیم بگیرید.
  • انسانیت عمومی: “من تنها نیستم ، رهبران دیگر نیز با چالشهای مشابهی روبرو هستند.” تشخیص اینکه شما تنها نیستید با کمک به شما در نگاه کردن به افراد بالقوه تحت تأثیر عملکرد خود ، از رفاه و احساس ارتباط با دیگران حمایت می کنید.
  • تندرستی: “آیا می توانم با خودم مهربان باشم که با این چالش روبرو شوم؟” یا “در حال حاضر چه چیزی خوب است؟” عزت نفس برای انگیزه و توانایی خود در کمک به دیگران ضروری است.

این تمرین کوتاه می تواند به سرعت و بدون سر و صدایی انجام شود ، بدون اینکه شخص دیگری حتی بداند.

مغز خود را تغییر مسیر دهید

علاوه بر تمرینات کوتاه در حال حاضر ، توصیه می کنیم که ظرفیت خود را با تمرینات کمی طولانی تر ایجاد کنید. صرف هر روز جایی بین پنج تا 10 دقیقه برای مراقبه در مورد خود شفقت ، تغییر بزرگی ایجاد می کند. همانطور که از تحقیقات در مورد پلاستیک عصبی می دانیم ، آنچه فکر می کنیم و به آن توجه می کنیم ساختارها و عملکردهای مغز ما را تغییر می دهد تا این عادت ها را تسهیل کند. با صرف وقت منظم برای ایجاد ظرفیت خود شفقت ، ما مغز را تربیت می کنیم تا به سمت اعتماد به نفس متمایل شود ، درصورتی که کار دشوار است ، آن را به یک پاسخ راحت تر و عادی تر تبدیل می کند.

شما می توانید مدیتیشن را با راهنما انجام دهید (می توانید این 9 دقیقه را امتحان کنید) بخشی از برنامه صبحانه خود را یا در یک استراحت ناهار یا در پایان روز کاری خود ادغام کنید. اگر متوجه شدید که در طول روز لحظه هایی وجود دارد که می جنگید ، می توانید مدیتیشن کوتاه تری را امتحان کنید (در اینجا مثالی از تمرین پنج دقیقه ای را مشاهده می کنید)).

فکر خود را حرکت دهید

با نوشتن می توانید تفکر خود را در مورد شکست یا چالش تغییر داده و آن را به سمت خود شفقت سوق دهید. دانش آموزان در یک مطالعه تطبیقی ​​که به طور فعالانه از طریق تمرین نوشتن از خود دلسوزی استفاده می کردند ، انگیزه بیشتری برای تغییر ، تمایل بیشتر برای مقابله با نقاط ضعف و تلاش بیشتر برای بهبود کلی گزارش کردند. این نتایج در مقایسه با گروه کنترل استاندارد و گروهی که تمرین نوشتاری مشابهی را انجام داده اند که بر عزت نفس (و نه خود شفقت) متمرکز شده بودند ، به طور معنی داری بهتر بود.

این تمرین نوشتاری را امتحان کنید تا نگرش خود را به همان شیوه تغییر دهید. با پاسخ دادن به س followingالات زیر نامه تشویقی خود را از صدای دلسوز درونی خود تهیه کنید: مربی درونی شما در مورد چالش هایی که با آن روبرو هستید چه می گوید؟ آنها چه چیزی می توانند ارائه دهند و چگونه شما را تشویق می کنند؟ به دوستی که با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کند چه می گویید؟

ما به شما توصیه می کنیم که تایپ را شروع کرده و قلم را نگه دارید (یا با انگشتان خود بنویسید) حدود چهار تا پنج دقیقه. پس از نوشتن نامه خود ، کمی وقت بگذارید تا آن را بخوانید و اگر احساس باز بودن بیشتری نسبت به چالش های خود دارید ، متوجه شوید. در آینده نیز می توانید روزها یا هفته ها آن را مرور کنید و حتی می توانید با تأخیر ایمیل خود تنظیم کنید تا کلمات دلگرم کننده خود را در صورت نیاز در آینده بازگردانید.

از آنجایی که با دنیایی روبرو هستیم که بیش از هر زمان دیگری ناامن است ، به رهبرانی نیاز داریم که با کارمندان ، مشتریان و سهامداران خود به دنبال انسانیت مشترک هستند. ما به رهبرانی نیاز داریم که دیگران را به هم متصل و متعالی کنند و این با مهربانی با خود آغاز می شود.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir