[ad_1]

در ماه مه سال 2020 ، کنسرسیومی از سرمایه گذاران ، از جمله PensionDanmark – یکی از 50 صندوق بازنشستگی بزرگ اروپا و پیشگام در سرمایه گذاری در توسعه پایدار و تأثیرگذاری – بیش از 50 میلیون یورو برای شروع کار در زمینه توسعه جزیره انرژی متعهد شده است. 100 کیلومتری شمال ساحل دریا ، VindØ (“جزیره باد”) نامیده می شود.

VindØ به عنوان مرکز انتقال و انتقال توربین های بادی تولید شده تا 10 گیگاوات برای شبکه دانمارک عمل خواهد کرد. این جزیره ، ساخته شده از بلوک های بتونی زیر آب ، همچنین دارای امکانات تولید هیدروژن سبز است ، محصولی که برای کاهش انتشار کربن در صنایع سنگین مانند فولاد و حمل و نقل بسیار مهم ارزیابی می شود. به دنبال این پروژه با تصمیم برجسته پارلمان دانمارک – بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در اتحادیه اروپا – برای پایان یافتن اکتشاف خود برای استفاده از سوخت های فسیلی در دریای شمال و بخشی از برنامه اقدام آب و هوایی این کشور است.

بسیاری از پروژه های مشابه دیگر را خواهیم دید. یک مطالعه اخیر BlackRock نشان می دهد که سرمایه گذاران انتظار دارند در پنج سال آینده میزان تخصیص خود را برای سرمایه گذاری پایدار و تأثیرگذار دو برابر کنند. بحران جهانی بهداشت Covid-19 جستجوی سرمایه گذاری و تأثیر پایدار را کند نکرده است. برعکس ، از هر پنج نفر یک نفر در این تحقیق گفت که تجربه همه گیری آنها علاقه آنها به سرمایه گذاری پایدار را افزایش داده است.

اما اگر سرمایه گذاران بخواهند پولی را که به سمت سرمایه گذاری پایدار می رود ، دو برابر کنند ، مجبور به انجام کارهایی بیش از دو برابر مبلغ سرمایه گذاری خود خواهند بود. تجربه ما به عنوان اهدا کننده ، سرمایه گذار و فعال به ما می گوید که برای رشد بخش در مقیاس مورد نیاز ، ما باید سرمایه گذاران را در یک اتاق با “حل کنندگان مشکل” قرار دهیم – افراد و سازمان هایی که در زمینه مسائل زیست محیطی و اجتماعی کار می کنند سرمایه گذاران پایدار می خواهند کمک کنند. ما نمی توانیم از خود سرمایه گذاران انتظار داشته باشیم که در زمینه های اجتماعی و زیست محیطی – مانند بازسازی محیط زیست ، توانمندسازی اقلیت ها یا حقوق بشر – تجربه لازم را داشته باشند ، اما می توانیم انتظار داشته باشیم که آنها با سازمان های دولتی ، سازمان های غیردولتی ، مشاغل و فعالان درگیر شوند ، بنابراین با هم می توانند درک بازار از مشکلات ، شکل دادن به طراحی محصولات سرمایه گذاری نسل بعدی ، ایجاد مشاغل اقتصادی مناسب و بهبود کارایی این مشاغل.

درک تأثیر اقتصادی ESG

بشر قبلاً چهار پنجم پستانداران وحشی زمین را نابود کرده و دو سوم محیط دریایی را به شدت تغییر داده است. این برای محیط زیست فاجعه بار به نظر می رسد. اما تنوع زیستی غنی و اکوسیستم های سالم چه ارتباطی با اوراق بهادار سرمایه گذاری دارند؟ از آنجا که سرمایه گذاران با محرک های ناشناخته جدید ارزش و خطر روبرو هستند ، از تنوع زیستی تا عدالت نژادی ، آنها باید بتوانند نحوه تأثیر این عوامل بر ارزش سرمایه گذاری های خود را شناسایی ، اندازه گیری و مدیریت کنند.

کارگروه افشای مالی مربوط به طبیعت (TNFD) در سال 2020 به رهبری چهار سازمان غیرانتفاعی از جمله صندوق جهانی جهانی طبیعت (صندوق جهانی حیات وحش سابق) و Global Canopy (اتاق فکر مبتنی بر داده) همکاری با سرمایه گذاران برای رفع این چالش ها. هدف آن ایجاد چارچوبی برای سنجش خطرات ، تأثیرات و مزایای فعالیت های اقتصادی مرتبط با تنوع زیستی است. بیش از 70 سازمان بخش خصوصی و دولتی تاکنون به این تلاشها پیوسته اند ، از جمله موسسات مالی برجسته ای که به طور مشترک تریلیون دلار از جمله Citi ، Credit Suisse ، AXA و BNP Paribas را مدیریت می کنند. این سرمایه گذاران می دانند که بهترین فرصت برای کشف اهمیت “سرمایه طبیعی” در اوراق بهادار سرمایه گذاری خود ، مشارکت در موضوعات اصلی درگیر در این موضوعات است – و دستیابی به اطلاعات و بینش آنها.

ایجاد مشترک نسل بعدی صندوق های سرمایه گذاری

آینده چیزی نیست که شما در آن قدم بگذارید. این چیزی است که باید ساخته شود. این امر در مورد سرمایه گذاری پایدار و تأثیرگذار نیز صدق می کند. در بسیاری از موارد ، این مستلزم تعریف و ایجاد بازارهای جدید است که می تواند به عنوان محصولات سرمایه گذاری سودآور بسته بندی شده و مورد معامله قرار گیرد. این نوآوری بندرت فقط توسط سرمایه گذاران انجام می شود. شامل ایجاد همزمان با راه حل برای مشکلات.

برای PensionDanmark (با 41 میلیارد دلار دارایی) ، هجوم سرمایه گذاری پایدار از سال 2010 زمانی آغاز شد که آنها برای سرمایه گذاری در زیرساخت های تجدیدپذیر با شرکت انرژی دانمارکی Ørsted (که قبلاً با نام نفت و گاز دانمارک شناخته می شد) همکاری کردند. در این زمان بود که اورستد استراتژی خود را برای تبدیل خود از یک شرکت سوخت فسیلی به یک شرکت انرژی پاک آغاز کرد. همانطور که مدیرعامل PensionDanmark به ما گفت ، “آنها به دلیل استرس مالی پس از بحران مالی (2008) به شرکای مالی نیاز داشتند و ما نیاز داشتیم به دارایی هایی دسترسی پیدا کنیم که بتواند بازده با ثبات تری داشته باشد. [than] بازارهای سهام و بازارهای اوراق قرضه سنتی. “

ساختار تعهدات مشترک شامل یک راه حل ابتکاری برای کاهش خطر است. دو شریک در مورد توافق نامه تقسیم سود توافق کردند که بر اساس آن PensionDanmark از قیمت های پشتیبانی مالی برخوردار می شود که اگر قیمت برق زیر یک آستانه مشخص باشد ، حداقل بازده مورد نظر را برای صندوق فراهم می کند. در عوض ، اگر قیمت بالاتر از حد معینی شود ، Ørsted سهم بیشتری از سود را دریافت می کند. علاوه بر این ، از آنجا که PensionDanmark تمایلی به پذیرش ریسک ساخت و ساز نداشت ، سرمایه گذاری صندوق به عنوان وام در مرحله ساخت انجام شد ، که فقط در صورت بهره برداری کامل از مزرعه بادی ، به سرمایه سهام تبدیل شد. از آن زمان به بعد ، صندوق این مدل را در بسیاری از سرمایه گذاری های خود در پروژه های انرژی های تجدیدپذیر طی دهه گذشته تکرار کرده است.

اجرای پروژه ها و شرکت های بانکی

در سال 2016 ، صندوق بی طرفی تخریب زمین (LDN) به سادگی ایده یک مدل سرمایه گذاری برای هدایت سرمایه های سرمایه گذاری به برنامه های آمریکای لاتین ، آسیا و آفریقا برای بازسازی زمین های تخریب شده بود ، در حالی که سود را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورد. این یک طرح بلند پروازانه بود ، نه تنها به دلیل وسعت مشکل – بیش از 70 درصد از زمین های مورد استفاده برای کشاورزی تخریب می شود ، و زمین های 12 میلیون هکتار (معادل بلغارستان یا بنین) هر ساله از بین می رود – بلکه همچنین زیرا طیف وسیعی از پروژه هایی که یک صندوق اختصاصی برای تخریب زمین می تواند در آنها سرمایه گذاری کند محدود است.

به جای جلوگیری از فرصت ، میرووا ، شرکت مدیریت دارایی که این صندوق را تأسیس کرد ، همکاری مشترکی با NGO NGO IDE تجارت پایدار برای ایجاد نامزدهای سرمایه گذاری ایجاد کرد.

یکی از نمونه های این سرمایه گذاری ، کوه فندق ، یک شرکت در بوتان است که به پرورش و توزیع درختان فندق برای هزاران کشاورز که نهال در زمین تخریب شده می کارند (اعمال روش های کشاورزی که باعث کاهش فرسایش و تثبیت دامنه ها می شود) ، برداشت فندق و فروش مجدد آنها به توافق شده قیمت شرکت ، که سپس آنها را در بازار به فروش می رساند. IDH برای آموزش و حمایت از آنها در کشاورزی پایدار مستقیماً با کشاورزان همکاری می کند. از آنجا که این کار با کمک مالی Agence Française de Développement و تسهیلات جهانی محیط زیست پرداخت می شود ، این به هزینه مدیریت صندوق LDN نمی افزاید. صندوق LDN تا به امروز 150 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده و 60 میلیون دلار نیز به پروژه هایی مانند فندق کوهی اختصاص داده است.

هدایت سرمایه گذاران به کجا و چگونه نفوذ کنند

اشتهای سرمایه گذاران و شرکت ها برای گفتگوی باز پشت صحنه برای درک چگونگی مدیریت بهینه ریسک و ایجاد ارزش در حال رشد است. با این حال ، در مناطقی از ESG که سرمایه گذاران و شرکت ها فاقد تجربه مرتبط در محل هستند ، سازمان های غیردولتی می توانند سهم بسزایی در بحث ها داشته باشند.

یکی از این نمونه ها تعهد بین مدیریت سرمایه گذاری بانک Norges (NBIM) است که صندوق ثروت دولت نروژ ، یونیسف و پوشاک و پوشاک را در پرتفوی سهام NBIM با ارزش 1.2 تریلیون دلار نروژ مدیریت می کند.

در سال 2018 ، یونیسف و NBIM همکاری خود را برای درک بهتر و توسعه سیاست ها و اقدامات جهانی شرکت ها برای تقویت حقوق کودکان (نه تنها حق آنها از کار کودکان ، بلکه همچنین حقوق آنها به عنوان فرزندان کارگران کارخانه ها و اعضای جامعه در اطراف کارخانه ها و مزارع) آغاز کردند. ) این دو شریک گروهی از شرکت ها را برای گفتگو در مورد چالش ها و راه حل های این صنعت دعوت کردند. شرکت کنندگان بزرگترین تولید کننده لباس ورزشی اروپایی آدیداس AG ، خرده فروش مد سوئدی H&M و صاحب Yves Saint Laurent Kering بودند.

یونیسف از تحقیقات خود در زمینه ارزیابی کارخانه و جامعه در ویتنام و بنگلادش برای گسترش گفتگو درباره اقدامات شرکت ها برای حمایت از حقوق کودکان و شرایط اجتماعی استفاده می کند. به عنوان مثال ، تحقیقات آنها نشان می دهد که چگونه دستمزد و شرایط مناسب کار و زندگی برای والدین تأثیر مثبتی بر نتایج تحصیلی کودکان دارد و اینکه چگونه سیاست های مرخصی زایمان و شیردهی بر نتایج بهداشتی کودکان تأثیر می گذارد. در سال 2020 ، پس از تعهد دو ساله این شبکه ، NBIM و یونیسف گزارشی در مورد حقوق کودکان در صنعت پوشاک و کفش و “راهنمای انتظار” جدید برای شرکت های در سبد سهام NBIM در مورد نحوه نگهداری آنها ارائه دادند.

دارایی های سرمایه گذاری پایدار و تأثیرگذار اکنون بخشی از پرتفوی سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران است. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، از هر 3 دلار تحت مدیریت حرفه ای ، 1 دلار از طریق یک استراتژی پایدار سرمایه گذاری می شود. انواع سرمایه گذاری های توصیف شده به طور فزاینده ای در حال تجزیه و تحلیل هستند ، زیرا سرمایه گذاران و تیم های حل مسئله با هم متحد می شوند – هر کشور از مهارت ها و منابع منحصر به فرد خود به روش های خلاقانه استفاده می کند. همکاری مستمر آنها موجب حفظ حرکت و تسریع در گردش پول می شود ، در حالی که هم از سود و هم از کره زمین محافظت می کند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir