[ad_1]

خلاصه

جهان در بحران است. اقتصاد در حال تکامل است. مشاغل در حال ناپدید شدن هستند – و روحیه ما آزمایش می شود. با توجه به این ، ضروری است که رهبران دلسوزی نشان دهند. اما تحقیقات نویسندگان نشان می دهد که تنها عطوفت کافی نیست. برای رهبری موثر ، مهرورزی باید با خرد همراه باشد ، یعنی. صلاحیت و کارایی رهبری. این امر اغلب مستلزم دادن بازخورد شدید ، اتخاذ تصمیمات قاطع که مردم را ناامید کند و در برخی موارد کاهش مردم است. دلسوزی در رهبری نمی تواند به بهای خرد و کارآیی باشد. شما به هر دو نیاز دارید نویسندگان داده های 15000 رهبر در بیش از 5000 شرکت در تقریبا 100 کشور را جمع آوری کردند ، که نشان می دهد رهبران چهار سبک مختلف رهبری را نشان می دهند که ترکیبات مختلف خرد و عطوفت را منعکس می کند ، و همچنین فقدان چنین مواردی. سبک مطلوب ، رهبری دلسوزانه خردمندانه است و نویسندگان برای رسیدن به تعادل مناسب توصیه ها و نکاتی را ارائه می دهند.

پائولا دانیل / تصاویر گتی

همه گیری جهانی ، بیکاری در سطح افسردگی ، ناآرامی های مدنی و سیاسی – از نیویورک تا بارسلونا تا هنگ کنگ ، گویی جهانی که ما می دانیم در حال لرزیدن است. اقتصاد در حال تکامل است. مشاغل در حال ناپدید شدن هستند. از طریق همه اینها ، روح ما آزمایش می شود. اکنون بیش از هر زمان دیگر ، لازم است رهبران دلسوزی کنند.

شفقت کیفیت نیت های مثبت و نگرانی واقعی برای دیگران است. شفقت در رهبری پیوندهای محکم تری بین افراد ایجاد می کند. همکاری را بهبود می بخشد ، سطح اعتماد را افزایش می دهد و وفاداری را تقویت می کند. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد رهبران دلسوز قوی تر و با صلاحیت بیشتری درک می شوند.

با گسترش فاجعه و مشکلات موجود در شرایط فعلی ما ، شرکت ها با ارزش بیشتری در مراقبت از رفاه مردم بیدار می شوند. در پروژه پتانسیل ، ما سالها در مورد اهمیت شفقت در رهبری مطالعه کرده ایم و می نویسیم. از همه مهمتر ، ما رهبران سازمانهای جهانی را در مورد نحوه اعمال رهبری دلسوز آموزش داده ایم.

از طریق این کار ، ما یک م componentلفه اصلی رهبری دلسوز را کشف کرده ایم ، چیزی که اکثر کارشناسان از آن غافل می شوند: مهرورزی به تنهایی کافی نیست. برای رهبری موثر ، مهرورزی باید با خرد همراه شود.

منظور ما از خرد ، صلاحیت رهبری ، درک عمیق آنچه افراد را تحریک می کند و نحوه مدیریت آنها برای دستیابی به اولویت های توافق شده است. رهبری دشوار است. برای اثربخشی ، اغلب لازم است که یک دستور کار را دنبال کنید ، بازخورد سخت بگیرید ، تصمیمات قاطعی بگیرید که مردم را ناامید کند و در بعضی موارد افراد را از کار اخراج کنید. دلسوزی در رهبری نمی تواند به بهای خرد و کارآیی باشد. شما به هر دو نیاز دارید رهبری دلسوزانه خردمندانه توانایی انجام کارهای دشوار به روش انسانی است.درک این نکته مهم است که این سبکها یا روشهای رهبری لزوماً ویژگیهای ثابت و ثابت یک رهبر را نشان نمی دهند ، اما بیشتر نشانگر روحیه یا طرز فکر خاص یا زمینه ای است که رهبر در آن کار می کند.

در ربع 1 ، سمت چپ بالا ، رهبران به افراد اهمیت می دهند – که عالی است – اما آنها از بخشهای دشوار رهبری مانند دادن بازخورد سخت اجتناب می کنند. در ربع 3 ، در پایین چپ ، رهبران بی تأثیر و بی تفاوت هستند و در روشی مخالف ذهن آگاهی کار می کنند. این رهبران فاقد دلسوزی و خرد ، از نظر پیروان خود بی توجه و غیرحرفه ای به نظر می رسند. در ربع 4 ، در سمت راست پایین ، رهبران به طور موفقی اهداف تجاری خود را انجام می دهند اما دلسوزی کمی دارند.

سرانجام ، در ربع 2 ، بالا سمت راست – دلسوزی عالمانه – رهبران بهترین نتایج را می دهند. رهبرانی که در این رژیم کار می کنند ، نگرانی مردم خود را با نیاز به پیش بردن سازمانهای خود به روشی م effectiveثر و مولد متعادل می کنند. در صورت نیاز به اقدامات دشوار ، آنها این کار را با نگرانی واقعی نسبت به احساسات و رفاه مردم انجام می دهند.

برای درک بهتر رهبری حکیمانه دلسوز ، ما داده های 15000 رهبر بیش از 5000 شرکت در حدود 100 کشور را جمع آوری کردیم. (برای قضاوت درباره دلسوزی خود به عنوان یک رهبر و مشارکت در مجموعه داده های ما ، در این ارزیابی سریع احساس راحتی کنید.)

از طریق مدل سازی گسترده داده ها ، پیوند واضحی بین سطوح بالاتر عطوفت عاقلانه و تبلیغات پیدا کردیم. به عبارت دیگر ، هر چه به عنوان یک رهبر ترحم عاقلانه تری انجام دهید ، سریعتر و بالاتر در رده ها قرار خواهید گرفت. این خبر خوبی است ، تأیید صریح این است که ما با نیکی به دیگران کار خوبی انجام می دهیم.

روال های فعال برای پرورش عطوفت عاقلانه

یکی از مهمترین افشاگری ها در داده های ما این بود که توجه منظم و منظم به افزایش عطوفت عاقلانه منجر می شود. این تأثیر بر سبک رهبری احتمالاً به این دلیل است که عملکرد ذهن آگاهی باعث آگاهی و آگاهی بیشتر مردم نسبت به رفتار و عواطف دیگران می شود. با آگاهی و حضور بیشتر ، رهبران تمایل بیشتری برای آوردن خرد و دلسوزی برای یک مسئله دارند.

در اینجا چند نکته برای رشد بهتر ترحم و خرد به عنوان م componentsلفه های سبک رهبری شما آورده شده است. اگر خرد شما قوی است ، اما هنوز هم باید ترحم بیشتری پیدا کنید ، در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

  • دلسوزی بیشتری نسبت به خود داشته باشید: ترحم صادقانه نسبت به دیگران با ترحم به خود شروع می شود. اگر بیش از حد احساس خستگی و تعادل کرده اید ، کمک به دیگران برای یافتن تعادل خود غیرممکن است. خود شفقت شامل خواب با کیفیت و استراحت در طول روز است. از نظر بسیاری از رهبران ، خود شفقت به معنای کنار گذاشتن انتقاد از خود است. دیگر از خود انتقاد نکنید که می توانستید متفاوت یا بهتر انجام دهید. شما احتمالاً به همان روشی که به خود نزدیک می شوید با یک دوست یا همکار خوب که نیاز به کمک دارد صحبت نمی کنید. درعوض ، صحبت در مورد خودتان را مثبت کنید. سپس شکست ها را به عنوان یک تجربه یادگیری تغییر ساختار دهید. در آینده به طور متفاوتی چه خواهید کرد؟
  • قصد خود را بررسی کنید: عادت داشته باشید قبل از ملاقات با دیگران ، نیت خود را بررسی کنید. خودت را جای اونها بگذار. با توجه به واقعیت آنها ، از خود بپرسید: چگونه می توانم بهترین بهره را برای این شخص یا این افراد داشته باشم؟
  • یک رویه روزمره دلسوزی را در پیش بگیرید: شفقت یک مهارت قابل آموزش است. مغز ما از سطح فوق العاده پلاستیکی عصبی برخوردار است ، به این معنی که حالات ذهنی ایجاد شده می توانند قویتر و قابل مشاهده شوند. (ما برنامه ای را توسعه داده ایم که می تواند به شما در افزایش دلسوزی کمک کند.)

اگر دلسوزی شما قوی است ، اما می خواهید خرد خود را افزایش دهید ، در اینجا چند راهکار مفید آورده شده است:

  • شفافیت کامل را تمرین کنید: به عنوان رهبر ، وظیفه ماست که راهنمایی مورد نیاز مردم را ارائه دهیم ، حتی اگر شنیدن آن برای آنها مشکل باشد. وقتی یکی از اعضای تیم عملکرد ضعیفی دارد ، صادق باشید و به او بگویید روی چه چیزی کار کند. اگر در تلاش برای مهربانی نگرانی های خود را پنهان کنید ، مردم نه انتظارات شما را درک می کنند و نه از خرد شما سو advantage استفاده می کنند. بنابراین ، پوشاندن انتقاد شدید مودبانه نیست – بلکه گمراه کننده است. در عوض ، صریح بودن خوب است. مستقیم و شفاف باشید.
  • یک تعامل مستقیم روزانه: اگر تمایل طبیعی شما ترحم آمیزتر است ، با منطقه راحتی خود مهربان باشید. برای بهبود خرد خود ، سعی کنید این عادت را داشته باشید که حداقل یک ارتباط روزانه و مستقیم با شخص داشته باشید. این به شما کمک می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید و خرد رهبری خود را بهتر توسعه دهید.
  • برای توجه به آموزش روزانه بپردازید: تحقیقات نشان می دهد که وقتی ذهن آگاهی را تمرین می کنیم ، خرد و صلاحیت رهبری بیشتری کسب می کنیم. (در اینجا ابزاری آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا با آموزش توجه شروع کنید.)

روزها ، هفته ها و ماه های دشوار زیادی در پیش رو دارید. تفکر در مورد ترحم خردمندانه م theثرترین و انسانی ترین راه برای حمایت از مردم در این شرایط سخت است. همانطور که در مجموع با چالش ها روبرو می شویم ، مجبور به تصمیم گیری های دشوار خواهیم بود. همه ما باید تلاش کنیم تا این کارهای دشوار را به روشی انسانی انجام دهیم.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir