برای داشتن یک ردیاب حرفه ای ظرفیت باتری، چیپست مورد استفاده و کیفیت قطعات روی برد اهمیت بسیار بالایی دارد به همین دلیل آکیتا محصولی با کیفیت بسیار بالا ارائه کرده که تجربه بسیار جذابی را برای کاربران ایجاد کند. ردیاب هایی که برق مورد نیازشان از طریق باتری مجزا تامین می شود، هیچ محدودیتی در محل نصب ندارند اما ردیاب هایی که برق مورد نیازشان از طریق اتصال به سیم کشی باتری خودرو تامین می شود، معمولا در قسمت پشت ضبط و یا زیر داشبورد نصب می شوند و برای نصبشان نیاز به تغییر در سیم کشی خودرو وجود دارد. مزیت این نوع ردیابها نصب بسیار ساده و راحت آنها است و در کشورهایی که میزان سرقت خودرو کمتر بوده و هزینه نصب دستگاه دارای سیم زیاد می باشد استفاده می شود. بالای 25 دلار : این دسته دارای کیفیت بیشتری نسبت به دسته بندی اول است چرا که دقت بیشتری دارد و از دامنه بهتری برخوردار است. در ردیاب نوع اول امکان اتمام باتری در هر لحظه وجود دارد و ردیاب نوع دوم نیز نیاز به متخصص جهت نصب دارد. ردیاب خودرو به وسیله چند سیم به سیم کشی خودرو متصل می شود و بعد از نصب در هر لحظه محل دقیق خودرو را از طریق ماهواره های جی پی اس دریافت می کند و از طریق اس ام اس و یا اپلیکیشن ردیابی به موبایل صاحب خودرو موقعیت لحظه ای خودرو، سرعت لحظه ای خودرو، وضعیت خودرو و وضعیت موتور خودرو را ارسال می کند.

ردیاب خودرو به وسیله ماژول GPS موقعیت جغرافیایی را دریافت کرده و با بستر ارتباطی که توسط سیم کارت تعبیه شده در دستگاه فراهم شده است، به سمت سرور نرمافزار ارسال میکند. دریافت اطلاعات به دلیل حضور ماهوارههای متعدد در اطراف زمین فراهم شده است. از طرفی عمر باتری این ردیاب حدودا یک هفته می باشد که شاید کم و بیش خبر خوب یا بدی برای هر یک از ما باشد که اگر این مدت زمان یک هفته دیگر اضافه میشد، شاید بهتر میشد چرا که هم مدت زمان شارژ کمی زیاد است و هم از طرفی اگر در جایی آنرا مخفی کرده باشیم، خارج کردن آن کمی سخت خواهد بود. اما به این نکته توجه کنید که به هنگام به سرقت رفتن خودرو هر چه سریع تر اطلاعات نرم افزار را در اختیار پلیس قرار دهید، زیرا : شانس اینکه خودروی شما سریعتر پیدا شود بیشتر خواهد بود. هیچ تفاوتی ندارد. شما میتونید از هر سیمکارتی ازجمله ایرانسل. چون آیپی استاتیک دستگاهها متعلق به کارخانه است و هیچ ارتباطی با آی پی ایران ندارد.

چون ارائهی خدمات برای کارخانهها، هزینهی زیادی دارد. این ردیاب یک شارژر نیز به همراه خود دارد که در هنگام خالی شدن باتری، میتوانید آن را شارژ کنید. 2. فرق بین دو مدل ردیاب 603 و 604 در چیست ؟ نقد و بررسی جزییات خرید ردیاب خودرو می تواند در یافتن بهترین و مناسب ترین دستگاه ردیابی برای پاسخ به نیاز های ما موثر باشد. چرا ردیاب خودرو اتاکو GPS اتاکو بهترین گزینه برای خرید شماست؟ ردیاب خودرو بوسیله gps طول و عرض جغرافیایی وسیله نقلیه را بدست می آورد و بوسیله سیمکارت این مختصات را برای صاحب خودرو ارسال مینماید وبدین وسیله میتوان کار ردیابی را انجام داد. ردیابهای GPS دستگاههای قابلحملی هستند که به کارکنان شرکتهای حملونقل، صاحبان وسایل نقلیه و پدر و مادرها اجازه میدهد تا خودروهای خود را تحت نظارت داشته باشند. حتما با جستجو در اینترنت و راه های ارتباطی دیگر قیمت ها را مقایسه کنید البته به امکانات آن ها نیز توجه کنید زیرا ممکن است امکانات و وسایل جانبی آن ها متفاوت باشند. ردیابی برای شرکتهایی که دارای وسایل نقلیه و سیستم حمل و نقل هستند، امری کاملا قانونی است.

در حالت عادی انواع ردیاب های خودرو با متصل شدن به سیستم برق خودرو شروع به کار می کنند، اما در مواردی ردیاب های خودرو دارای باتری های داخلی قدرتمندتری هستند که می توانند این دستگاه ها بدون نیاز به تامین برق خارجی به صورت آهنربایی به وسیله ی نقلیه مانند خودرو متصل شده و تا زمانی که شارژ داخلی آن ها پاسخ گوی عملکرد دستگاه ردیاب باشد برای صاحب ردیاب اطلاعات موقعیتی را ارسال کند.هنگام خرید ردیاب خودرو با قیمت مناسب یک برگه ی راهنما در درون بسته بندی آن وجود دارد تا به شما نحوهی نصب اتصالات ردیاب را آموزش دهد. برخی از ردیاب های خودرو هم طوری طراحی شده اند که به کانکتور استاندارد خودرو ( OBD II )، همانجایی که پورت دیاگ برای کشف خطاهای کامپیوتر ماشین ( ECU ) متصل می شوند و معمولا در زیر فرمان قرار دارد وصل می شوند. ردیاب ماشین برای انواع ماشینها طراحی میشود و با داشتن ردیاب ماشین، این تصور را خواهید داشت که همیشه خودتان همراه ماشین خود هستید.