راز ایجاد انعطاف پذیری


یک متخصص بیهوشی ، که او را جیکوب می نامیم ، کار وی را “90٪ کسالت ، 10٪ وحشت” توصیف کرد. به غیر از چند مورد استثنایی در عملیات های چالش برانگیز و مدیریت دپارتمان متشکل از چند صد پزشک و پرستار ، نقش یعقوب بیشتر اوقات معمول بود. اما این قبل از همه گیری Covid-19 بود. از آنجا که بیهوشی تخصصی نیست که بتواند به پزشکی از راه دور متوسل شود ، یعقوب و تیمش روز به روز وارد یک بیمارستان شلوغ شدند. او به ما گفت: “من دو ماه شب نخوابیدم.” “من تیمم را با محافظت ناكافی به نبرد فرستادم ، حتی واقعاً نمی دانستم چه تعداد از آنها می توانند بیمار شوند.” مسئولیت مسئولیت هم تیمی كه به آن احتیاج دارد و هم زندگی تعداد زیادی از بیماران تحت تأثیر همه گیری ، خرد کننده بود. معمولاً 16 روز را تنظیم می کرد ، جیکوب باید تعیین می کرد که تیمش در این شرایط دشوار چگونه و چه زمانی کار کند. “بعضی شبها و آخر هفته ها وجود داشت [colleagues] او با من تماس گرفت و از طریق تلفن گریه کرد. بگذریم ، آنها برای زندگی خود ترسیده بودند. “و همینطور یعقوب.

اما یعقوب شکست. او و تیمش همچنان به کار خود ادامه می دهند که در تمام بیماری همه گیر به کار خود ادامه دهند. بنابراین چه چیزی به یعقوب اجازه داد این دوره از استرس فوق العاده را تحمل کند؟ پایداری

توانایی بازگشت به عقب از شکست ها اغلب به عنوان تفاوت بین افراد موفق و ناموفق توصیف می شود. ثابت شده است که پایداری بر رضایت شغلی و اشتغال و همچنین رفاه عمومی تأثیر مثبت دارد و می تواند سطح افسردگی را کاهش دهد. حتی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انعطاف پذیری می تواند از ما در برابر بیماری های جسمی محافظت کند. اما انعطاف پذیری ، همانطور که تفکر متعارف فرض می کند ، چیزی است که ما فقط در هنگام آزمایش در خود می یابیم – نوعی “شن و ماسه” درونی تنها که به ما قدرتمند اجازه می دهد تا عقب برگردیم.

اما این لزوماً درست نیست. مطالعه ما (که هنوز منتشر نشده است) نشان می دهد که انعطاف پذیری یک ویژگی کاملاً فردی نیست ، بلکه به شدت توسط روابط و شبکه های قوی پشتیبانی می شود. ما می توانیم از طریق طیف گسترده ای از تعاملات با افراد در زندگی شخصی و شغلی ، مقاومت خود را پرورش دهیم و ایجاد کنیم. این تعاملات می تواند به ما کمک کند تا خواسته های کار را تغییر داده یا عقب برانیم و مقیاس چالشی که با آن روبرو هستیم را تغییر دهیم. آنها می توانند به ما کمک کنند تا هدف معنادار را در آنچه انجام می دهیم متبلور کنیم ، یا به ما کمک می کنند که راه غلبه بر شکست را ببینیم – این انواع تعاملات است که ما را برای ادامه وجود انگیزه می دهد. افراد موجود در سیستم های پشتیبانی ما می توانند با تغییر دیدگاه و یادآوری اینکه در مبارزه تنها نیستیم ، همدلی را برای ما فراهم کنند یا به سادگی به ما کمک کنند تا خنده ما را تقویت کرده و مقاومت خود را تقویت کنیم. به طور خلاصه ، انعطاف پذیری چیزی نیست که ما در اعماق آن کشف کنیم: در واقع ، ما می توانیم در فرآیند ارتباط با دیگران در چالش برانگیزترین زمان ، از مقاومت بیشتری برخوردار شویم.

براساس مصاحبه های عمیق با 150 رهبر (پنج مرد و پنج زن از 15 سازمان مختلف که بعنوان “موفق ترین” رهبران خود در نظر گرفته می شوند) ، ما شناسایی کردیم که چگونه روابط می توانند به ما کمک کنند تا در صورت تحمل چالش های بزرگ زندگی یا حرفه ای ، از مقاومت بیشتری برخوردار شویم . شبکه ای به خوبی توسعه یافته از روابط می تواند به ما کمک کند تا از این شکست ها خلاص شویم:

  • این به ما کمک می کند شیفت کاری یا مدیریت فشار
  • این به ما کمک می کند در یک شرایط خاص ، مردم یا سیاست را معنا کنید
  • به ما کمک می کند تا اعتماد کنیم فشار دادن و دفاع شخصی
  • به ما کمک می کند ببینیم راه رو به جلو
  • بیمه حمایت همدلانه بنابراین می توانیم احساسات منفی را آزاد کنیم
  • این به ما کمک می کند به خودت و شرایط بخند
  • یادآوری ما هدف یا اهمیت در کار ما
  • به عنوان افراد خود را گسترش دهیم تا حفظ کنیم چشم انداز هنگامی که شکست رخ می دهد

همانطور که جیکوب (که در میان مصاحبه شوندگان بود) در سخت ترین دوره زندگی حرفه ای خود یاد گرفت ، تاب آوری یک ورزش گروهی است.

در حالی که ، ظاهراً ، بخشی از قدرت یعقوب از قدرت شخصی ناشی می شد ، بحث ما با او چندین روش را نشان داد که در آن روابط مقاومت او را تقویت می کند. وصله های افراد مختلف در شبکه او به طور جمعی نقش مهمی در کمک به یعقوب برای پیمایش و زنده ماندن در این دوره فوق العاده ایفا کرد – هرکدام دیدگاه متفاوتی ارائه می دهند یا به نوعی کمک می کنند. اول ، رئیس او منبع دائمی اطلاعات و اعتبار سنجی است ، و اعتماد به نفس جیکوب را در مواجهه با چالش های بی سابقه پزشکی و رهبری افزایش می دهد. “او همیشه در دسترس بود ، و این تعاملات به من کمک کرد تا بی نهایت نگران تصمیمات مختلف شوم.” او همچنین از روابط کاری قوی که با رئیس بخش دیگری داشت ، برای مدیریت مشترک حجم کار استفاده کرد. منابعی که وی موفق به “قرض” گرفتن از این همکار شد ، به وی امکان داد تا کارهای ناچیز را دفع کند و همچنین محدودیت های دیوان سالاری معمولی را برای تأمین منابع دور بزند. “در چند نکته واقعاً مهم ، این به ما کمک کرد تا در این کار زیاده روی نکنیم.” و یک رئیس ستاد بسیار قوی وارد عمل شد و چندین جریان کاری را که برای مدیریت کوید طراحی شده بود ، مالکیت گرفت. برای یعقوب ، با دانستن اینکه این مرد قابل اعتماد این دامنه ها را در دست دارد ، “بارها و بارها فشار 10 تا 8 را تحمل کرد.” حتی تبادل روزانه وی با مدیر دفتر وی نیز نقشی حیاتی داشت – وی حتی در این استرس موفق شد راهی برای خندیدن با او پیدا کند. وی یادآوری می کند: “این شوخ طبعی نبود ، اظهارنظرهای کنایه آمیز در مورد افراد دشوار یا شرایط بود که کار را برای ما آسان تر می کرد و باعث می شد در همان تیم احساس کنیم.”

حتما بخوانید:
کمپین گمراه کننده فیس بوک علیه سیاست حفظ حریم خصوصی اپل
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

یعقوب همچنین خوش شانس بود ، زیرا خانه اش در آن زمان پناهگاه حیاتی برای او بود. همسر وی که تحصیلات پزشکی نیز داشت ، مجرای خروجی را فراهم می کرد که هم همدلی و هم راه حل های احتمالی را فراهم می کرد. فرزندان او حتی نقشی را بازی کردند که تا بحران اولیه متوجه آن نبود: “آنها به من افتخار می کردند. آنها به من می گفتند و بهتر از هر چیز دیگری بود که به من کمک کند تا جلوی خود را بگیرم و ادامه دهم. “

به طور خلاصه ، جیکوب به ما نشان می دهد که انعطاف پذیری نه تنها در داشتن شبکه ای از طرفداران بلکه در رابطه واقعی با آنها در صورت نیاز بیشتر به آنها است. این در تعاملات واقعی – مکالمه هایی که برنامه های شما را تأیید می کنند ، دیدگاه شما را نسبت به یک وضعیت بازسازی می کنند ، به شما کمک می کنند با دیگران بخندید و احساس اصالت کنید یا به راحتی شما را تشویق می کنند که دوباره برگردید و دوباره امتحان کنید ، زیرا نبرد شایسته است – برای مقاوم شدن. بله ، به همه ما گفته شده است که شبکه ای بسازیم که به مشاغل آینده ما کمک کند ، اما آنچه مهم است که درک کنیم این است که این روابط چقدر می توانند مهم باشند و احساس عاطفی روزمره ما – اگر این روابط را در مسیر صحیح و پیشرفت ایجاد کنیم ، در مشاغل ما پیوندها می توانند کمترین منابع ما باشند.

اما چنین شبکه ای یک شبه تحقق نخواهد یافت. هنگامی که ما با افرادی صحبت می کنیم که از انعطاف پذیری استثنایی برخوردار بوده اند ، واضح است که آنها اغلب روابط معتبری را که از بسیاری از قسمت های زندگی آنها ناشی می شود – پرورش داده و حفظ کرده اند – نه تنها از طریق کار ، بلکه همچنین از طریق ورزش ، کار داوطلبانه ، جوامع مدنی یا مذهبی ، کتاب یا کتاب شام ، اجتماعات والدینی که از طریق فرزندانشان ملاقات کرده اند و غیره تعاملات در این مناطق “ب “عد” حیاتی را فراهم می کند ، هویت آنها را گسترش می دهد و “دریچه ای” را برای نحوه مشاهده زندگی آنها باز می کند. ما با تعاملات خود با دیگران از مقاومت بیشتری برخوردار می شویم (یا کمتر).

آیا روابط شما به اندازه کافی گسترده و عمیق است که در صورت عدم موفقیت از شما پشتیبانی کند؟ در اینجا تمرینی آورده شده است که به شما کمک می کند در این مورد فکر کنید.

مرحله ی 1: بهترین نیازهای پایداری خود را شناسایی کنید.

در زیر هشت منبع مشترک رابطه ای انعطاف پذیری وجود دارد ، همان مواردی که در بالا ذکر کردیم. تحقیقات ما نشان می دهد که این منابع برای همه از نظر جهانی یا به یک اندازه مهم نیستند. به عنوان مثال ، برخی از افراد برای خنده ارزش قائل هستند ، در حالی که دیگران همدلی را ترجیح می دهند. به طور خلاصه ، نیازهای ما برای پایداری شخصی است و براساس تاریخ منحصر به فرد ، شخصیت و زمینه های حرفه ای / شخصی ما شکل می گیرد. اما در کنار هم ، روابطی که توسعه می دهیم مجموعه ای از ابزارها است که می توانیم در سخت ترین زمانهایی که می توانیم به آنها کمک کنیم به آنها کمک کنیم تا به ما کمک کنند تا از چالشهای زندگی روزمره استفاده کنیم.

حتما بخوانید:
مراقب لوازم آرایشی تقلبی باشید - کلینیک دکتر نیلفروشزاده
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

با استفاده از چارچوب زیر ، سه منبع اول انعطاف پذیری را که انجام می دهید شناسایی کنید آنها بیشتر دوست دارند در زندگی خود تقویت کنند. مواردی را که برای کار در زمینه توسعه برای شما مهم هستند بنویسید.

مرحله 2: نحوه گسترش شبکه خود را برنامه ریزی کنید.

با تفکر در مورد سه مهمترین نیازهای پایداری که شناسایی کرده اید ، نام افراد یا گروههایی را که می توانید در آنها سرمایه گذاری کنید قرار دهید تا منابع پایداری بیشتری را توسعه دهند. روابطی که قابلیت انعطاف پذیری دارند می توانند به صورت عمدی از دو طریق پرورش یابند. اول ، ما می توانیم روابط موجود را گسترش دهیم ، به عنوان مثال ، با علایق غیر شغلی با یک هم تیمی یا تقویت روابط سودمند متقابل با همکاران با نفوذی که به ما کمک می کنند تا از کار خود خارج شویم ، گسترش دهیم. دوم ، می توانیم برای پرورش عناصر مهم تاب آوری با گروه ها یا افراد جدید درگیر شویم – به عنوان مثال ، گروه های معنوی که هدف ما را یادآوری می کنند ، یا گروه های وابستگی که به ما اجازه می دهند بخندیم. گسترش شبکه ما به ما کمک می کند تا ابعادی در زندگی خود ایجاد کنیم – انواع غنی از اتصالات و ارتباطات که به رشد ما کمک می کنند ، که می تواند چشم انداز مبارزاتی ما را فراهم کند و می تواند حس هدفمندتری را به ما ارائه دهد.

این گروه ها می توانند از همه اقشار – ورزش ، انجمن های معنوی ، کارهای غیرانتفاعی در هیئت مدیره ، سازماندهی گروه های اجتماعی در موضوعات اجتماعی ، زیست محیطی یا سیاسی و موارد دیگر باشند. مشارکت در گروه های غیر کار (به ویژه کار در هیئت مدیره ، فعالیت های اجتماعی و گروه های سازماندهی جامعه) به ما کمک می کند تا پایداری را در زندگی کاری خود نیز توسعه دهیم. قرار گرفتن در معرض گروه متنوعی از افراد به ما امکان می دهد تا روش های مختلفی را برای مدیریت ، مدیریت و مقابله با بحران ها بیاموزیم و به ما در ایجاد مهارت های مختلف ارتباطی مانند مذاکره با ذینفعان مختلف کمک می کند. این همچنین به ما کمک می کند تا همدلی و چشم انداز ، که ما به کار خود برگردانیم ، از جمله مزایای دیگر ، پرورش دهیم. به طور خلاصه ، سرمایه گذاری قابل توجه در روابط غیر شغلی ، ابزاری را گسترش می دهد که می توان به آنها اعتماد کرد تا شکست ها را در صورت بروز مدیریت کند.

یک دیدگاه مهم در مصاحبه های ما این است که اعتماد به شبکه خود در طول انتقال مهم است. وقتی افراد برای ما از انتقال های مهم – جابجایی ، از دست دادن شغل ، گسترش نقش ها یا تغییرات خانوادگی – داستان می گفتند ، آنها معمولاً به یکی از دو گروه تقسیم می شوند. گروهی تمایل داشتند که به سمت گذار متمایل شوند و برای غلبه بر ابهام و اضطرابی که احساس می کردند به روابط موجود اعتماد کردند. این گروه همچنین از انتقال برای رسیدن به یک یا دو گروه جدید مانند یک گروه والدین کارگر ، یک گروه تازه وارد یا یک گروه کاری مربیگری استفاده می کند. در مقابل ، گروه دوم با طرز تفكری كار كردند كه آنها فقط مجبور به گذر از مرحله شدند و حلقه خود را بستند. آنها احساس ضعف کردند و گفتند که وقتی در آینده وقت داشته باشند تمرین را شروع می کنند. طی 18 ماه آینده ، این گروه به نسخه کوچکتری از خود تبدیل شدند و اغلب از روابطی که برای زندگی آنها بسیار مهم بود دور شدند.

Covid یک تغییر قابل توجه برای همه ما ایجاد کرده است. اهمیت ایجاد و حفظ روابط شما هرگز روشن تر نبوده است. برای اکثر ما ، چالش ها و شکست هایی که در کار و زندگی در طی این بیماری همه گیر تجربه می کنیم ، بی وقفه هستند. اما شما در این نبرد تنها نیستید. شما می توانید انعطاف پذیری ایجاد کنید. با درک اهمیت حیاتی رشد ، حفظ و استراق سمع در یک شبکه متنوع برای کمک به شما در فرار از طوفان ، شروع کنید.

***

حمایت و بودجه تحقیق در مورد این مقاله از مرکز منابع نوآوری برای منابع انسانی دریافت شده است.


منبع: bighat-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole