دیزل ژنراتور ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان قیمت انواع دیزل ژنراتور

و هیچ مدل محدودیتی در ایجاد و ارائه سرویس ها در راستا دیزل ژنراتور و تابلو الکتریسیته دیزل ژنراتور های مورد نیاز ندارد. و اهمیت بهترین کیفیت می تواند دیزل ژنراتورهای توصیه گرفته شده را در کمترین روزگار ممکن تحویل دهد. همینطور می تواند تعدادی دیزل ژنراتور را برای فعال نمودن موازی کار فراهم کند. هدف اهمیت پانل در اختیار گرفتن دیزل ژنراتور توزیع انرژی الکتریکی تولیدی بوسیله ژنراتور به بار کاربر یا این که تجهیزات الکتریکی است. همچنین برای نشان دادن عملکرد دیزل ژنراتور و نگهداری ثبات ولتاژ ژنراتور زیر تغییرات توشه به کار گیری می شود. ساختار و تجهیزات برگه کنترل (تابلو برق) تیم دیزل ژنراتور گوناگون است، و همچنین به کارگیری و محتوای مراقبت هم متفاوت می باشد.
عمومی
این جور مولد به تیتر جایگزین در زمان قطعی برق استفاده می شود و براین اساس روشن می باشد که ممکن می باشد صرفا به مدت چند ساعت در هر ماه کار کند. لذا هنگامی که چنین ژنراتوری شروع به فعالیت می نماید ممکن است اهمیت حالت ویژه ای فعالیت نماید مانند ۱۰٪ بار بیشتر که در طی روزگار کار ممکن می باشد مراد شود. خصوصا در مجتمع هایی که جریان برق کلیدی فراوانی دارد؛ به عنوان مثال در مرغداری ها و یا مرکز ها رویش ماهی قطعی برق می تواند منجر به مرگ مرغ ها و ماهی ها شود. در سوله ها نیز لازم هست که جریان برق هیچ گاه مبتلا قطعی نشود چرا که در شکل قطعی اتفاقاتی همچون توقف خط ساخت یا این که آسیب دیدن ماشین آلات و… رخ خواهد داد. بیمارستان ها ،ساختمان های اداری تجاری ، فرودگاه ها ، فروشگاه های زنجیره ای و… از پاراگراف سایر مجتمع هایی میباشند که جریان الکتریسیته سوای هیچ جور قطعی در آن ها لازم است. ژنراتورهای مدرن، بی صدا بوده، روان عمل می کنند، مصرف سوخت کمتری دارا‌هستند و انتخاب بهتری به جهت محیط زیست می باشند.

چرا برون سپاری تولید قالب تزریق پلاستیک شما می تواند خط تولید شما را بهبود بخشد

در موقعیت به کار گیری از ژنراتور استوک نیز تقریبا بایستی 75 درصد اقتدار نامی را میتوان از دستگاه دریافت کرد. در مشخصات فنی دیزل ژنراتور هر دستگاه نمودار drate دارااست که می توان اهمیت استفاده از طول و دمای گوشه و کنار ، قدرت خروجی دیزل ژنراتور دست دوم را بدست آورد. اما به طور معمول در معادن و مناطقی که به دور از شبکه برق می باشند برای تامین برق دایم از دو دستگاه دیزل ژنراتور که مهم بده بستان 12 ساعته برق مصرف کننده را تامین می نمایند. دیزل ژنراتور ها ساختار آن به مدل ای می باشد در صورتی که سرویس ها و چک کردن کردن موتور صورت گیرد میتواند به شکل دائم به کار خویش ادامه دهد . خاصیت دیزل ژنراتور ها به گونه ای می باشد که در دمای 75 سکو سانتی گراد موتور به بهترین نحو کار می کند و در صورت ارتقاء دمای موتور ، دیزل ژنراتور دست دوم کارکرده آسیب خواهد دید.
از ژنراتور های تولید کمپانی استمفورد می توان، توان ۸.۱ تا ۲۲۰۰ کاوا را انتظار داشت. ذیل لیانس دایملر بنز آلمان فرآورده مشترک در بین مرزو بوم آلمان و کشور‌ایران می باشد. بنزایدم جزو شناخته شده ترین ایجاد کننده های موتور دیزل در خاورمیانه می باشدکه محصولات آن در قدرت های متفاوت از ۵۰ تا ۵۰۰ کاوا عرضه و ساخت می شوند. ژنراتور منتخب از دیزل ژنراتور ریز میباشد که خروجی الکتریسیته حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده به وسیله موتور را حاصل می کند. نگهداری منظم از موتورهای دیزل ژنراتور اضطراری می باشد علی الخصوص برنامه ردوبدل روغن آن از اهمیت خاصی برخوردار است. موتورهای لوول که از محدوده 20 تا 150 کیلو ولت آمپر گوناگون هستند حیاتی برخورداری از آخری فناوریهای منطبق اهمیت تحقیقات توانسته بخش قابل توجهی از بازار همین حوزه به خویش اختصاص دهد.
بنیانگزار مجموعه صنعتی کاشانی ، جناب آقای محمد عصار کاشانی در سال 1322 شمسی در خانواده ای صنعتگر در شهر زیبای کاشان دیده به عالم گشودند . پدر ایشان کارخانه دار و از پیشروان صنعت و کشاورزی مدرن در زمان خود بودند. دارای دقت به پیش راستا خانوادگی و علایق شخصی، وی از بازه زمانی کودکی و نوجوانی در حوزه صنعت آغاز به کسب تجربه و فعالیت نمودند. وی پس از فارغ التحصیلی از هنرستان فنی و کارآموزی نزد مهندسین الکتریسیته آمریکایی ، در بزرگترین نیروگاه برق خاورمیانه (نیروگاه الکتریسیته فرح آباد واقع در بانک تهران) بعنوان سرپرست اتاق فرمان، شروع به فعالیت نمودند.

  • این موتور دیزل ژنراتور 30 کیلوواتی معمولا مهم اقتدار 25 کیلووات و شتاب 1800 بدور بر دقیقه به مدت زمانه طولانی فعالیت خواهد کرد.
  • دیزل در تمام پمپ بنزین ها در دسترس هست و در قوطی یا این که بشکه نگهداری می شود.
  • تهران-تقریبا تاریخ اختراع اولین مولد برق به زمانه کشف انرژی الکتریسیته بر می گردد.
  • اماکنی مانند ساختمان های اداری و کارگاه ها، تاسیسات رابطه از راه دور، مراکز داده و اطلاعات، وا ارائه دهندگان خدمت ها و ذیل ساخت های اینترنتی مخابراتی تهیدست انرژی الکتریکی در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته سوای قطعی و افت ولتاژ هستند.
  • در همین زمان پمپ به فعالیت افتاده و تا رسیدن فشار مدار به حد عادی فقدان فشار را تامین می کند.

وجود صفر تا صد دیزل ژنراتور از نوع تامین الکتریسیته ضروری در این بخش امداد های مضاعف با را انجام دیتا است. اهمیت اعتنا به این که ژنراتور ها حساس سرعت حداکثر 1800 دور کار کرده و دارای آب خنک می شوند، سطح استاندارد بالاتری نسبت به ژنراتور هایی دارند که با 3600 دور فعالیت می نمایند و کلیدی هوا خنک می شوند. در واقع درصورتیکه روزمره 4 ساعت به خواسته ورزش دادن از همین دستگاه به کارگیری کنید حدود 14 سال طول می کشد تا نیاز به سرویس اولیه و اساسی آن که حدودا ساعت میباشد پیدا شود. ساعت خدمت های دوره ای روغن و فیلتر های یک دیزل ژنراتور فی مابین 150 تا 300 ساعت می باشد که ولی می بایست فشاری که به آن وارد می شود را مدیریت نمود. ساعت کار سرویس کلی و حیاتی یک ژنراتور گازوئیلی اگر درصورتی که در صورتیکه در‌صورتی‌که در صورتی‌که در بهترین وضعیت استاندارد از آن استفاده شود حدود ساعت بیان شده است، البته بایستی دانست که همه این ها تقریبی بوده و ساعت مشخصی به جهت آن معین نشده است. دیزل ژنراتورها وقتی به‌عنوان «آماده‌به کار» استفاده می‌شوند، معمولا چیزی به نام سوئیچ انتقال دارند که یک دستگاه مکانیکی هست که هم‌زمان با منشا تغذیه، اتصال ژنراتور به بار را متوقف می‌کند.
موتور ژنراتورها می توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر به جهت منازل، دکان ها، ادارات کوچک و تا 2000 کیلوولت آمپر (2 مگا کاوا) قابل استفاده به جهت مجتمع های اداری تبارک و سوله ها الکتریسیته تولید کنند. یک ژنراتور ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر را می‌توان باطن یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار داد. ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاه های کوچک ساخت الکتریسیته استفاده می شوند و به جهت این خواسته می اقتدار از یک سری دستگاه ژنراتور به کارگیری کرد.
ایده اصلی این طراحی همین بود که بدون استعمال از جرقه براساس فشار جرم مخلوط سوخت و هوا درون موتور دچار احتراق شود. رودولف دیزل معتقد بود همین سیستم می تواند 75 % از انرژی گرمایی را به انرژی اثرگذار تبدیل کند. موتورهای ساخت شده اولیه فقط 25 درصد بازده اثرگذار داشتند، البته همین میزان بازده 2 برابر بهتر از دیگر موتورها بود.

حتما بخوانید:
فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی سدان مد
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

ژنراتور پرایم (Prime Diesel Generator):

از این رو، از منظر ایمنی، بده بستان یاتاقان‌ها و بوش‌ها بهترین فعالیت است. درصورتیکه همین عمل بوسیله فروشنده انجام نشده است، تمام یاتاقان‌ها و بوش ها می بایست صرف نظر از کارکرد و وضعیت ردوبدل شوند. همین عمل برای تضمین همین مورد قضیه شکل می‌گیرد که همین قطعات هیچ مدل آسیبی را به باعث اشتباه و خرابی در حین عمل ژنراتور به توشه نیاورند.
با پیشرفت تکنولوژی، وسایل متعددی از زندگی انسان بیرون شده‌اند و جای خود را به تکنولوژی‌های برتر داده‌اند، با همین هم اکنون دیزل ژنراتورها کماکان تقریباً مهم همان ساختار اساس اولیه خویش در فی مابین ما وجود دارا‌هستند و نقش اساسی بازی می‌کنند. در همین مقاله برآن شدیم تا برندهای معروف این دستگاه‌های اساسی را معرفی و تحلیل کنیم. به طور خلاصه ، پر‌نور میباشد که یک موتور یا ژنراتور مازاد ، تجدید شده ، یا دست دوم می تواند به طور معمول ارزش مالی بیشتری را برای خرید ساخت کند و دستگاه می بایست همواره آیتم پشتیبانی و مراقبت قرار بگیرد. اما به مثل هر خرید تجاری ، صنعتی بخش اعظم دیگر، باید عواملی را پیش از خرید کردن لحاظ نمود و سنجید. پس فراموش نکنید درصورتیکه دستگاه دیزل ژنراتور کارکرده می خواهید خرید کردن کنید ، بدون شک اهمیت یک کارشناس خبره مشورت نمایید و دستگاهی را خرید نمایید که تا قبل از این در حالت ضروری کار میکرده است. موتور مثل قلب تپنده در اغلب خودرو آلات می باشد و نحوه کارایی آن عملکرد بقیه قطعات را هم زیر تاثیر قرار میدهد.
چرخه تنزل به این معناست که موتور بزودی به‌طور تغییرناپذیری زخم می‌بیند و ممکن است هیچ گاه شروع بکار نکند و زمان طولانی تری توانا نخواهد بود که به تمام قدرت هنگامی که مستضعف است، دست یابد. کربن دشوار از احتراق ضعیف صورت می‌گیرد و فراوان خراشنده و ساینده است، بعد باعث افزایش مصرف سوخت میشود (دود آبی)، انتظار می رود که انسداد پیستون و فشار مراقبت شود. سایت منبع می‌تواند از مسائلی سوء مثل رسوبات داخلی (غالباً به رسوب در سوراخ‌ها و ستون گشوده می‌شود) و تجمع کربن جراحت ببیند. ژنراتور بایستی توان مورد نیاز پیش‌بینی شده اعتبار را سوای زخم آماده کند همین فرمان اهمیت دادن یک یا چندین مرتبه به ژنراتور بدست می‌آید. از در بین مدل‌هایی که در بالا به آنها اشاره کرد یکی از از مواقعی که می‌تواند به جهت بازار کشور‌ایران مطلوب باشد، محصولات موتورسازان است.
دیزل ژنراتور از مخلوط دو بخش ساخته می‌شود که مانند عمده اختراعات صنعتی تاثیرگذار درتاریخ زندگی بشر، اختراع آن را دار وامدار دو دانشمند از مرزو بوم آلمان و انگلیس می باشیم. اگزوز و بقیه قطعات آن، باتری و کابل های اتصال، لرزه گیر های پایین شاسی ، محل تخلیه روغن و… از بقیه قطعات آیتم به کار گیری در دستگاه ژنراتور می‌باشد. که وظیفه خنک سازی را برعهده دارد و بوسیله سایر ایجاد کنندگان از جمله دیزل پارسیا ساخته می‌شوند. همانطور که گفتیم یک ژنراتور ایجاد الکتریسیته از بخش های زیادی تشکیل شده می باشد که در بالا به دو نصیب اهمیت و حساس در آنان پرداخیم. در ادامه همین نوشته نیم نگاهی به سایر قسمت ها خواهیم کرد و به رخ خلاصه به معرفی انها خواهیم پرداخت.
این بخش، انرژی مکانیکی حاصل از چرخش محور را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. فارادی در اوایل دهه ۱۸۳۰ القای الکترومغناطیسی را کشف کرد (یا حداقل، تعریف کرد). در مقابل شرکت ب، نخست دیزل ژنراتور مطلوب را پیدا می نماید و ممکن میباشد قدری فراتر از بها آیتم لحاظ خود برای خرید آن هزینه کند، اما این دیزل ژنراتور با کیفیت مضاعف عمده و مفید خیس کار خواهد کرد.
عدم همگام سازی قبل از اتصال می تواند باعث تولید جریان اتصال کوتاه یا این که تولید اصطحلاک و سوختن ژنراتور یا جدا بریکر آن شود. فرایند همگام سازی یا این که سنکرون پارالل می تواند به رخ مداد بوسیله یک ماژول سنکرون سازی مداد یا این که به رخ دستی بوسیله اپراتور آموزش داده شده انجام شود. کشتی ها معمولا از دیزل ژنراتور نیز استفاده می کنند ، بعضی تایم ها نیکی فقط به جهت تأمین نیروی کمکی برای چراغ ها ، رشته ها ، وینچ ها و غیره بلکه در مصارف غیرمستقیم به جهت پیشرانه اهمیت نیز عمل می کنند.
با پیشرفت تکنولوژی، وسایل زیادی از زندگی انسان خارج شده اند و جای خویش را به تکنولوژی های برتر داده اند. در سطح بعد، حساس تصمیم حیاتی استعمال از ژنراتور یا این که موتور دست دوم یا این که جدید مواجه می‌شوید. به جهت دست یابی به پاسخی درخور این تصمیم گیری، می بایست عواملی نظر شوند که خیلی از آن ها در طول همین نوشته لیست شده اند. همچنین اکثر این دلالان، مغازه‌ای پر از اتومبیل آلات، تکنسین، و یا این که تجهیزات تست کردن ندارند. از همین رو، برای حذف نمودن هر جور ریسک، مراجعه به سازمانی حرفه ای مهم سابقه سال‌ها تجربه در صنعت سفارش می‌شود.

کوپله دیزل ژنراتور یا کوپله ژنراتور الکتریسیته چیست ؟

این روشن شدن دستگاه از روزانه ۲ ساهت تا روزی ۲۴ ساعت می تواند باشد . در موتورهای دیزل یک رابطه وجود دارد بدین صورت که هر مدل مشخصی از هر برند موتور به ازای ایجاد هر کیلووات در یک ساعت یک مقدار مشخصی بر حسب گرم گازوئیل مصرف می کند . همین مقدار معلوم در موتورهای مختلف فی مابین ۲۰۰ الی ۲۵۰ گرم گازوئیل در ساعت به ازای ایجاد هر کیلووات در هر ساعت می باشد . که اما این عدد ها در دور موتورهای مختلف و در شرایط کارکرد دایم و ضروری مختلف می باشد .

حتما بخوانید:
شیر اطمینان و شیر فشارشکن براساس استاندارد (ASME/API 526)
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

موتور الکتریسیته REMIX نوع RE3600

ریل ترمینال یک نقطه اتصال به جهت کل کابل های موجود در موتور و دینام می باشد، بعد آن ها به ماژول در دست گرفتن متصل می شوند. خروجی های ماژول در اختیار گرفتن به همان اندازه به ریل ترمینال و بعد از آن به موتور و دینام منتقل می شود. فیوزها یا این که قطع کننده های مدار ریز اکثر اوقات در ریل ترمینال وجود دارا‌هستند و مثل دستگاه های محافظتی عمل می کنند.

تجهیزصنعت تامین و تجهیز صنایع

ژنراتورهای دیزلی در مقایسه اصلی بقیه ژنراتورها به طور معمول به مقدار سوخت کمتری نیاز دارند. غالبا به جهت عایق‌کردن دیزل ژنراتور از لحاظ سروصدا، دستگاه را در درون پوششی قرار ارائه می کنند که کانوپی نام دارد. سکوی اتصال، بخش مهمی از تمام دستگاه‌های مولد الکتریسیته هست که محل کارگزاری تمامی تجهیزات دیزل به شمار می‌رود. موتور، منبعی هست که انرژی مکانیکی را به ژنراتور وارد کرده و میزان آن کلیدی نهایت اقتدار خروجی تناسب داشته و به ایجاد رسیده است.
با دقت به سیاست‌ها و مقررات اروپا در آیتم نشر گازهای گلخانه‌ای و زیربنای توافقنامه پاریس، ژنراتورهای دیزلی قرار میباشد حالت خود را برای جایگزین‌های پاک‌تر ایجاد انرژی از دست بدهند. به کار گیری از ژنراتورهای دیزلی به دلایل مختلف از گزینه‌های اقتصادی و پرکاربرد می باشد که این ایام از صنعت های تا ساختمان‌های مسکونی و در دیگر مورد ها اساسی استقبال بالایی روبروست. تنظیم این مدل ژنراتور و نکاتی که هنگام خرید کردن نمونه‌های مناسب آن باید در حیث داشت همراه اهمیت کارداران موثر بر ارزش و الزامات کاربردی از محل استفاده تا مقدار انرژی برق گزینه نیاز نیز از دیگر مواقعی میباشند که در همین آیتم مطرح می‌شوند. به این ترتیب خرید ارزانترین و در دسترس ترین صفر تا صد دیزل ژنراتور، بدون در نظر گرفتن کاربرد و نیاز شما، اشتباه بزرگی است. برندهایی نیز در بازار موجود میباشد که اهمیت کیفیت زیر تری از برندهای اروپایی و حتی چینی مرتبه یک هستند، که سبب ساز می شود بها دیزل ژنراتور مطلوب تر و پایین تر ارائه شود که این دیزل ژنراتورها برای مصارف زیاد پاسخگو نیستند. نقاطی همچون ویلا ، ساختمان مسکونی ، گلخانه ها و… می قدرت از دیزل ژنراتور استوک به کارگیری نمود.

آشنایی و کلیات دیزل ژنراتور ، ژنراتور دیزل چیست؟

گازوئیل با دقت به جابجایی بی آلایش ای که دارااست تقریبا در کلیه جای کشور ایران در دسترس است. پس در صورتی که امکان دسترسی به هر دو سوخت را دارید می‌توانید این مقاله را تا نقطه نهایی بخوانید و در غیر همین شکل خرید دیزل ژنراتور تنها گزینه پیش بر روی شما خواهد بود. فروش دیزل ژنراتور و گاز ژنراتور در کشور ایران می‌تواند حالت خاص و ویژه خود را داشته باشد. حتی تعیین جور ژنراتور از این دو آیتم به ناحیه گزینه بهره برداری نیز بستگی دارد.
دستگاه‌های ایجاد الکتریسیته بر اساس ظرفیت تولید نرمال تا ماکزیمم و بر اساس توان تولیدی و به کیلووات طبقه‌بندی و نامگذاری شده و حساس توجه به مدل مصرف آن برای ایجاد الکتریسیته همیشگی یا این که ضروری تعیین می‌شوند. کشتی‌ها و بخش اعظمی از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها هم از دیزل ژنراتور، خیر فقط به جهت تأمین الکتریسیته روشنایی بلکه به جهت تأمین نیروی محرکه مورد نیاز خویش استفاده می‌کنند. به وسیله نیروی محرکه برقی می‌توان حرکت یکنواخت و قدرتمندتری علاوه بر استعمال مطلوب خیس از فضا داشت. محرکه‌های برقی قبل از مبارزه جهانی اول در کشتی‌ها مورد به کارگیری قرار گرفتند و در ارتفاع جنگ جهانی دوم به تکامل رسیدند. دسته کوپله بکار رفته ، کانوپی ، جور تابلو الکتریسیته و همینطور اقتدار موتور دیزل هم از دیگر دست اندرکاران تاثیر گذار هستند.

کیهان: فعالیت به جایی رسیده که امریکا نظیر کودکی در اتاق کناری نشسته و از ترک سوییچ به مذاکرات کشور ایران و 4+1نگاه می کند

در برخی فیلتر ها که فاقد ظرف شیشه ای هستند یا تماشا پیاله آب گیر فیلتر به آسانی ممکن نیست، از یک سنسور الکتریکی هشدار دهنده وجود آب در پیاله فیلتر و سیستم سوخت رسانی استفاده می شود. سنسور یا حسگر وجود آب، از شیوه جریان الکتریکی باتری کار می کند و در تحت پیاله عده آوری آب فیلتر نصب می شود. در صورت وجود آب در پیاله فیلتر، المنت سنسور تحریک شده از نحوه جریان الکتریکی لامپ یا این که بوق هشدار دهنده وجود آب را واضح کرده و راننده یا این که اپراتور را از وجود آب در پیاله فیلتر باخبر می کند. فیلتر ها بسته به نوع و اقتدار موتور و مقدار سوخت درخواستی آن، مورداستفاده قرار می گیرند، به این عامل در موتور های متعدد از فیلتر های اهمیت میزان های متعدد به کارگیری می شود.
از گزاره آن می توان به ایجاد کننده موتور دیزل ژنراتور، دسته و شیوه کار موتور آن و نهایتا طرز نگهداری از موتور دیزلی بر بر روی دیزل ژنراتور اشاره نمود. ما در این مطلب به 2 نکته حساس در تعیین موتور دیزلی اشاره می نماییم. یک گروه ژنراتور که گهگاه وقت ها «ژنست» نامیده می‌شود، واحدی از تجهیزات میباشد که از یک موتور و یک ژنراتور الکتریکی (آلترناتور) به جهت تولید انرژی الکتریکی از سوخت ساخته شده است. در همین آیتم موتور دیزلی مهم احتراق تراکمی که به جهت عمل اهمیت سوخت دیزل ساخته شده، توسط بخش اعظمی از به دست آوردن و امور و بقیه سازمان‌ها برای تامین نیروی الکتریکی گزینه نیاز آنان در هنگام بریدگی یا خاموشی به کارگیری می‌شود. هنگام وقفه در برق اصلی، همچنین می‌توانند به‌عنوان مبداء برق پیوسته در اکثری از موارد مثل برق‌رسانی به خانه‌های بیرون از شبکه به کار گیری شوند. اشکال متفاوتی از ژنراتورها و پیکربندی‌های متفاوتی از آنها وجود دارد، ولی کلیه آنان اساساً یکسان کار می کنند و اجزای اهمیت یکسانی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma doğal taş kolye