[ad_1]

همانطور که شروع به ظهور همه گیری Covid-19 می کنیم ، داده های استخدام بر تقاضای روزافزون افراد با مشخصات استعدادیابی غیرمعمول یا متنوع تاکید می کند ، به طوری که آنها مهارت های نرم و سخت را با هم ترکیب می کنند که در یک مورد یافت نشده اند. همان فرد. اگر در همه معاملات جک هستید ، اکنون می توانید انتظار داشته باشید مورد تقاضا، به شرطی که جایگاهی پیدا کنید که بتوانید مهارت ها و علایق مختلف خود را در آن اعمال کنید. حتی اگر شما به عنوان یک شخص در مهارت های ایجاد یک استعداد چند مهارت و میان رشته ای تسلط نداشته باشید ، یک انتخاب دارید. مهمترین چیز این است که از قرار دادن همه تخمهای خود در یک سبد خودداری کنید. در عوض ، افق شغلی خود را گسترش دهید تا مفهوم خود را در مورد خود گسترش دهید ، در وسیع ترین و متنوع ترین روش در مورد پتانسیل خود تجدید نظر کنید و برای انتخاب های غیرمعمول باز باشید. هیچ وقت فرصت بهتری برای باز گذاشتن گزینه های شما نبوده است.

تورمی همه گیر Covid-19 اهمیت داده ها ، هوش مصنوعی و فناوری دیجیتال را به همراه مهارت های انسانی توانمند آنها فشرده می کند و به ساختارهای سازمانی نرم و انعطاف پذیر پاداش می دهد – فرهنگ های فراگیر را ذکر نکنید. جهان یک انتقال نسبتاً ناگهانی از بازارهای فشرده کار ، رشد پایدار و استعداد کمیاب به بی ثباتی شغلی ، افزایش بیکاری و رکودهای نگران کننده را تجربه کرده است. همین سازمانها و افرادی که به عنوان تابعی از مهارتهایشان ، قبل از اینکه بیماری همه گیر از آن قوی تر شود – یا حداقل دست نخورده تر ، آماده تر برای آینده و در برابر بحران مقاوم به نظر می رسند – و نابرابری های موجود را بیش از پیش روشن می کند. .

یکی از اصطلاحات اساسی که زیربنای این سرعت شتابدار تغییر است ترکیبی، با هنجار جدید در حال ظهور که بر قدرت ترکیبی تقابل های تاریخی تأکید می کند: جایی که زمانی “یا-یا” بر ما حاکم بود ، اکنون شاهد ظهور “و“در حقیقت ، توانایی ایجاد گزینه های ناسازگار به ظاهر همزیستی به عنوان یک نیروی بسیار تعمیم پذیر ، چه در سطح سازمانی و چه در سطح فردی ، آشکار می شود.

به مثال های زیر توجه کنید:

استعداد ترکیبی. داده های Burning Glass Technologies که با استفاده از هوش مصنوعی برای پاکسازی حدود یک میلیارد اعلان شغل قبلی و فعلی تأکید می کند ، افزایش تقاضا برای افراد با مهارت های سخت و سخت است. اگر در همه معاملات جک هستید ، به شرطی که طرحی برای استفاده از مهارت ها و علایق مختلف خود پیدا کنید ، اکنون می توانید تقاضای شما را داشته باشد. به عنوان مثال ، مهارت های طراحی دیجیتال بیش از 50 درصد از نقش های IT مورد تقاضا هستند ، در حالی که دانشمندان اطلاعات عمومی می توانند شغل منابع انسانی ، بازاریابی ، مالی یا فروش را برای شما فراهم کنند – همه اینها به بازیابی داده ها بسیار وابسته است. به ویژه ، تبدیل داده ها به بینش). و مهارتهای مدیریتی که در کارکردها و صنایع مختلف مشترک است (مثلاً به اکولایزر ، همدلی ، کنجکاوی ، توانایی بازخورد و مدیریت عملکرد و غیره نیاز دارند) ، البته در همه جا مورد نیاز است.

مشاغل ترکیبی اگرچه بیماری همه گیر بحث در مورد موافقان و مخالفان کار در خانه و معنای کار بدون دفتر را تشدید کرده است ، اما قطعاً می توان نتیجه گرفت که بهترین گزینه این نیست که بین یکی یا دیگری انتخاب کنید ، بلکه فرصت دادن به کارمندان است. همچنین این تنها راه حل و فصل بحث نادرست این است که آیا افراد بهتر است در خانه یا دفتر کار کنند زیرا عوامل شخصی ، روانی و فردی زیادی در معرض خطر است. معنی این کار برای کارفرمایان ساده است: تا حد امکان انعطاف پذیری را ارائه دهید – یک اندازه برای همه مناسب نیست ، بنابراین باید به مدیران و کارمندان اجازه دهید بر تجربه کاری خود در سطح فردی نظارت کنند. تنوع ادویه زندگی است ، خصوصاً اگر واقعاً به ساختن فرهنگی متنوع و فراگیر متعهد باشید. اما برای انجام صحیح این کار ، باید امتیاز یا “نقاط قهوه ای” مرتبط با ارائه را بردارید و کمتر به سبک و بیشتر به ماده توجه کنید. نباید به مردم بخاطر قرار گرفتن در زمان مناسب در مکان مناسب و گفتن حرف درست به افراد مناسب پاداش یا ترفیع داد بلکه در واقع برای تیم و سازمان خود ارزش افزوده اند.

محصولات ترکیبی. ما هنوز می شنویم که مدیران و سازمان ها تلاش خود را برای استخدام به عنوان “فرهنگ دوست” به خود تبریک می گویند ، اما این اغلب با تمایل به استفاده و پرورش یک فرهنگ متنوع و فراگیر ناسازگار است. به بیان ساده ، فرهنگ “چگونگی انجام کارها در اطراف” است و شامل قوانین رسمی و غیر رسمی تعامل است که بر پویایی رفتار اجتماعی در محل کار یا جامعه حاکم است. در نگاه اول ، استخدام افرادی که “دقیقاً متناسب” هستند ایده خوبی به نظر می رسد. اما وقتی واقعاً در آن مهارت پیدا کنید ، به طور حتم افرادی را که بیشتر به آنها احتیاج دارید ، رد نخواهید کرد: افرادی که می توانند دیدگاه متفاوت ، مجموعه ای از ارزشها و زمینه ها را به وجود آورند ، بنابراین تنوع شناختی را افزایش می دهند. و به جای تثبیت فرهنگ خود گسترش دهید. پس چالش مدیریت است برای تنوع و به همین دلیل شما به یک فرهنگ فراگیر نیاز دارید – فرهنگی که در آن مردم به دلیل متفاوت بودن مشهور هستند. فرهنگ های قوی ، یکنواخت ، کاملاً مشخص ، همگن و یک طرفه ، حکومت را برای مردم آسان تر می کند زیرا همه به یک شکل فکر می کنند ، احساس می کنند و عمل می کنند (به همین دلیل فرهنگ و آیین ریشه های یکسانی دارند). اما این همچنین روشی است که در آن شرکت ها توانایی سازگاری خود را محدود می کنند. اگر بیش از یک نوع محصول سیب زمینی وجود داشته باشد می توان از قحطی بزرگ ایرلندی در قرن نوزدهم جلوگیری کرد. بنابراین ، تنها دلیل استخدام یک فرم فرهنگی این است که اگر فرهنگ شما برای شروع متنوع و فراگیر باشد ، این بدان معناست که شما فرهنگ مشخصی ندارید.

مشاغل ترکیبی حتی اگر شما به عنوان یک شخص در مهارت های ایجاد یک استعداد چند مهارت و میان رشته ای تسلط نداشته باشید ، یک انتخاب دارید. مهمترین چیز این است که از قرار دادن همه تخمهای خود در یک سبد خودداری کنید. در عوض ، افق شغلی خود را گسترش دهید تا مفهوم خود را گسترش دهید ، در وسیع ترین و متنوع ترین روش در مورد پتانسیل خود تجدید نظر کنید و برای انتخاب های غیرمعمول باز باشید. هرچقدر که این بحران وحشتناک بوده است ، آنچه ما همیشه در مورد بشریت می دانیم را تأیید می کند: ما به عنوان یک گونه فوق العاده مقاوم و سازگار هستیم. این را می توانید در میلیون ها نفر مشاهده کنید که قبلاً شغل خود را با موفقیت تغییر داده اند ، مانند مهمانداران هواپیما که مددکار اجتماعی شده اند یا مدیران خرده فروشی که به عنوان مربی تناسب اندام آنلاین می شوند ، و ما همچنان شاهد این امر خواهیم بود زیرا پتانسیل انسانی هرگز دیگر مایع نبود. بنابراین ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که مهارتهای سخت همچنان مهارتهای نرم را استهلاک کنند (در توضیح بهتر مهارت های قدرت) ، چرا CV دیر یا زود به یادگاری تبدیل می شود و چرا باید تحصیلات عالیه برای پرورش یک حرفه ترکیبی دوباره کشف شود.

به طور خلاصه ، هرگز زمان بهتری برای باز نگه داشتن گزینه های خود نبوده است. پیچیدگی یک پول طبیعی برای آینده نامشخص است ، بنابراین اگر می خواهید به آینده خود ، تیم و سازمان خود اطمینان داشته باشید ، به مهارت ها ، ابزارها و سازگاری هایی که می توانید فکر کنید اضافه کردن نه به آنچه می توانید تغییر دهید. و مهمتر از همه ، به فکر توانایی بالقوه خودتان به عنوان مجموعه ای از عضلات انعطاف پذیر باشید که باید با طیف وسیعی از تمرینات و فعالیت ها آموزش داده شوند ، نه به عنوان نیرویی که شما در هنگام خستگی از آن استفاده می کنید و اعمال می کنید. در دنیای ترکیبی فزاینده ، مهارت های ترکیبی کلیدی خواهد بود.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir