[ad_1]

این تصدیق غیرمعمول مدیرعامل بود. خورخه گفت: “در آخرین جلسه کارمندان من ، ما باید 40٪ از وقت خود را صرف صحبت در مورد هیچ چیز نمی کردیم.” “ما فقط در خارج از خانه قرار می گرفتیم و مانند گذشته از نسیم عکس می گرفتیم. این یکی از لذت بخش ترین و پربارترین تماس هایی بود که از زمان تعطیلی دفتر تاکنون داشته ایم. “اما سپس ادامه داد:” چند نفر شکایت کردند.

اندکی پس از آن ، رز ، رئیس شرکت ، دیدگاه خود را اضافه کرد. وی توضیح داد: “من خوشحال نبودم و مدیر مالی ما نیز خوشحال نبودم ، بنابراین در این باره با خورخه صحبت کردم.” “شاید او وقت در دست دارد ، اما من 12 ساعت در روز در زوم هستم. راستش اگر در طول روز نیم ساعت وقت داشته باشم ، ترجیح می دهم دفتر خانه ام را ترک کنم و وقت خود را با شوهر و فرزندانم بگذرانم. “

اگرچه تنش همیشه بین زمان صرف شده برای ملاقات در جلسه و زمان صرف معاشرت وجود دارد ، اما بیشتر جلسات مکرر به یک نقطه تعادل طبیعی می رسند – حداقل تا زمانی که تعادل با تغییر شرایط یا افراد درگیر به هم بخورد. نیاز به دیدار از طریق زوم (یا یکی دیگر از سیستم عامل هایی که اکنون اتاق های کنفرانس مجازی ما را تشکیل می دهند) این تعادل را جبران کرده است.

به نظر می رسد از دست دادن مکالمات کوچک نه تنها برای خورخه و رز ، بلکه برای بسیاری از مدیران نیز یک چالش است. ما دو علت عمده را شناسایی کردیم:

“زمان جمع آوری” از بین رفته است. قبل از کوید ، مدیران معمولاً این فرصت را داشتند که قبل از جلسه قهوه را بخورند و با همکاران خود راحت صحبت کنند. هنگامی که سر میز می نشینیم ، این مکالمات فردی یا گروهی کوچک گاهی مدتی طول می کشد ، شاید قبل از شروع جلسه به گروه بزرگتر سرایت کند.

امروز ، وقتی پنجره های شرکت کنندگان روی صفحه ظاهر می شود ، آنها یا با همه صحبت می کنند یا صحبت نمی کنند. در نتیجه ، به نظر می رسد که برچسب زوم بسته به فرهنگ ، جلسات را طبق برنامه یا کمی بعد از امضای شرکت کنندگان مربوطه فراخوانی می کند. اما بهترین فرصت برای یک تیم برای “نسیم کشیدن” بدون تأثیر بر زمان مسابقه – آن چند دقیقه از زمان جمع شدن قبل از مسابقه – از بین رفته است.

خستگی پوسته پوسته شدن گسترده است. خورخه و رز از کار خود و موفقیت تیم در سازگاری و تبدیل Covid انرژی می گیرند. اما مانند بسیاری از مدیران ، آنها از جریان مداوم تماس های زوم خسته شده اند.

بسیاری از مدیران قبل از پایان روز کاری خود را خسته می بینند. جای تعجب نیست که طولانی شدن مکالمه ممکن است برای آنها بی مورد آزار دهنده باشد ، خصوصاً وقتی بدانند لحظه ای که جلسه را ترک می کنند ، می توانند وقت خود را در سمت دیگر ، مورد نیاز تعادل زندگی کاری بگذرانند.

اما وقت گذاشتن برای مکالمات کوچک مهم است. خورخه به درستی معتقد است که ادامه سطح استثنایی عملکرد تیمش به حفظ و توسعه فرهنگی که در چند سال گذشته ، کاشت در شرکت و تیم خود صرف کرده است ، بستگی دارد. نگرانی های خورخه بر ایجاد ، حفظ و تعمیق روابط فردی و گروهی است. او می داند که برای ادغام سریع اعضای جدید تیم بیش از یک سری توجیهات لازم است. شامل شناختن سایر اعضا به عنوان افراد است.

این لحظات برای خورخه در حین یا بعد از مکالمات بدون ساختار بوجود می آیند. یک فضیلت وجود دارد که “بیرون برود”. این یک چت ، مکالمه های جانبی است که احساسات را بالا می برد و باعث بهبود رفاه می شود. این یکی از راه های تقویت و تعمیق روابط است و برای ساخت تیم های بسیار کارآمد بسیار مهم است.

چگونه مکالمات کوچک را در جلسات خود معرفی کنیم

اگرچه ما نمی توانیم مشکل یافتن یک جایگزین مجازی برای یک دور گلف ، یک قایقرانی بعد از ظهر یا یک شام طولانی با چند لیوان شراب را حل کنیم ، اما ما چند روش برای کمک به بازگرداندن این جز component مهم ارائه کرده ایم. جلسات شما

1. مکالمات کوچک را به عنوان یک موضوع در دستور کار قرار دهید ، نه یک فکر پیگیری.

خورخه هیچ برنامه ای نداشت وقتی اجازه داد بیشتر اوقاتش به یک گفتگو تبدیل شود. تازه اتفاق افتاده است. و این واقعیت که او خودجوش بود ، اگرچه برای خورخه انرژی بخش و دلپذیر بود ، اما او را برای رز و دیگران تحمیل کرد.

اگر دوباره این کار را انجام داد ، خورخه می توانست تیم را از قصد خود برای ایجاد فضایی برای تعاملات شخصی و غیررسمی بیشتر به عنوان بخشی از جلسات مجازی مطلع کند. اگرچه این ممکن است متناقض به نظر برسد – برنامه ریزی و برنامه ریزی اتفاقی و خود به خودی – ایجاد انتظارات و تعیین مرزها راحتی تیم را در آغوش تغییر افزایش می دهد.

2. جلسات تیمی را با ورود به سیستم فردی یا یخ شکن منفرد شروع کنید.

یک فعالیت یا یخ شکن در ابتدای جلسه راهی ابدی برای ارتباط شرکت کنندگان است. در طول سال ها ، گروه هایی که در جلسات تکراری شرکت می کنند ، مانند جلسه هفتگی کارمندان خورخه ، یخ شکن ها را غیر ضروری رها می کنند.

در دنیای مجازی ، شروع جلسات با یخ شکن اولین قدم برای معرفی مکالمات کوچک است.

یک مشتری از هر فرد خواسته است که یک دقیقه وقت بگذارد و آنچه را که در زندگی آنها اتفاق می افتد ، چه از نظر حرفه ای و چه شخصی ، در میان بگذارد. او ابتدا رفت و صدا و صراحت تمرین را مدل كرد و توضیح داد كه یك عزیز بیمار است و نحوه تأثیر آن را توضیح داد. دیگران نیز این کار را انجام دادند و گروه بلافاصله با یکدیگر احساس ارتباط و راحتی بیشتری کردند.

متناوباً ، در ابتدای جلسات خود کمی لذت ببرید. یک مدیر عامل از هر یک از اعضای تیم خواسته است تا عکس کودک خود را با هم ارسال کنند. در ابتدای هر جلسه ، مدیر عامل یک عکس را به اشتراک می گذارد و از هر یک از اعضای تیم می خواهد که حدس بزنند کیست ، این اغلب منجر به خنده و داستان های خوب می شود – نتایج بسیار خوب برای سرمایه گذاری دو تا چهار دقیقه ای.

3. موارد نظر را برای نظرات و فرضیات وارد کنید.

تیم خود را در شرایط برابر قرار دهید. گاهی اوقات یک موضوع بحث را مطرح کنید که اکثر مردم در مورد آن نظر دارند ، از یک نظرسنجی استفاده کنید تا دیدگاه های فردی تیم شما را روی میز بیاورید ، و سپس اجازه دهید گفتگو کمرنگ شود.

خورخه به جای “در مورد هیچ حرف زدن” ، باید جایگزین موضوعی شود که برای جمع آوری نظرات درباره موضوعات گسترده یا تمرکز بر ایده پردازی خلاق طراحی شده است. آنها هنوز “در مورد تجارت” صحبت می کنند ، اما در سطح بسیار بالاتر از موارد معاملات روزمره در دستور کار هستند. و از آنجا که آنها بر اساس نظرات طراحی هستند ، برای هر یک از اعضای تیم دشوار است که تجربه خاصی را جایگزین نظرات دیگران کنند.

س questionالی مانند “فکر می کنید رویداد بعدی ورزشی یا کنسرت داخل سالن با بیش از 10 هزار تماشاگر کی برگزار می شود؟” در حال حاضر پاسخ دقیقی ندارد. پانزده دقیقه بحث و گفتگو بین تیم خورخه درباره این موضوع یا موضوع مشابه شروع بسیار خوبی خواهد بود.

4- در پایان جلسات تیم وقت بدون ساختار را ترک کنید.

روش دیگر برای گشودن درهای گفتگوهای غیررسمی با جلب توجه نگرانی های رز درباره کارایی ساده است – این کار را به انتخاب هر یک از شرکت کنندگان بسپارید.

اگر رز از قبل بداند که خورخه ممکن است در پایان جلسه بعدی خود با کارمندان 15-20 دقیقه از زمان اختصاص نیافته را فقط برای گپ زدن استفاده کند ، می تواند خودش تصمیم بگیرد که دور و برش را دور بزند. در مقابل ، وقتی مکالمه باز در آغاز اتفاق می افتد ، رز دیگر در مکالمه احساس کمین نمی کند ، و هیچ ایده ای ندارد که چه مدت طول می کشد تا به کار برگردد. اگر مجبور به ادامه باشد ، فقط ادامه خواهد یافت. و خورخه یک گروه حتی دوستانه تر خواهد داشت ، زیرا می داند همه دور میز می دانند که آنها نیز می توانند در صورت لزوم از گفتگو منحرف شوند.

داستان های کوچک یک معامله بزرگ است. وقت آن است که این قطعه گمشده تیم تیم خود را به دنیای مجازی بیاورید.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir