[ad_1]

سوراج کاترا برای انجمن اقدامات تغذیه ، آموزش و بهداشت (SNEHA)

از Caroline Roan ، MPA ، و Krishna Udayakumar ، PhD ، MBA

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر Covid-19 ، شرکت های سراسر جهان مجبور شده اند برای غلبه بر اختلالات عمیق ناشی از بحران جهانی بهداشت امروز ، مدل های تجاری خود را تنظیم کنند. اقدام ساده خرید مواد غذایی دارای پروتکل های ایمنی جدید است ، زنجیره های تأمین در بخشهای مختلف تحت تأثیر قرار گرفته اند و تنها در ایالات متحده فروش تجارت الکترونیکی در پایان سال گذشته تقریبا 40 درصد جهش داشته است.

در آینده ، با وجود در دسترس بودن واکسن ها و روش های درمانی جدید ، هنوز بسیاری از عدم قطعیت ها همچنان وجود دارد. این امر به ویژه در مورد کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​، جایی که دسترسی به خدمات بهداشتی با کیفیت محدود باقی مانده است ، صادق است. تأثیر وقفه های مداوم می تواند ویرانگر باشد – در صورت ادامه روند شیوع همه گیر سیستم های بهداشتی ، زندگی 6000 کودک می تواند در هر روز به دلایل قابل پیشگیری از بین برود.

با این حال ، این لحظه بحران نیز یکی از فرصت ها است ، به خصوص برای کارآفرینان اجتماعی که تأثیر اجتماعی مثبت دارند و سلامت شهروندان را بهبود می بخشند.

از سال 2016 ، ابتکارات جهانی نوآوری های بهداشتی (GHIG) از چندین دوره تأمین بودجه بدون رقت ، از کارآفرینان کم منابع اجتماعی حمایت کرده است. برنامه GHIG با پشتیبانی بنیاد Pfizer * و با مشارکت نوآوری های بهداشتی غیرانتفاعی که توسط دانشگاه دوک برگزار شده است ، مدیریت می شود و با شواهد قوی تر برای اطلاع از مقیاس و پایداری ، نوآوری بهداشتی مبتنی بر جامعه را سرعت می بخشد.

ارائه خدمات بهداشتی حیاتی به جوامع با منابع کم – در مواردی که ممکن است زیرساخت های محدودی وجود داشته باشد ، مشکلات حمل و نقل ، منابع غیرقابل اعتماد و تغییر چشم اندازهای سیاسی – می تواند یک چالش باشد. حتی قبل از Covid-19 ، بسیاری از سازمان های پشتیبانی شده توسط ابتکار GHIG در تلاش بودند تا فن آوری های جدید را در سیستم های بهداشت ملی ادغام کنند و دسترسی به خدمات بهداشتی با کیفیت برای سخت ترین جمعیت را افزایش دهند.

چگونگی پاسخ این شرکای کارآفرین در GHIG به بحران امروز ، دروس عملی مرتبط با نوآوران دیجیتال و مشاغل ایجاد کرده است.

موارد استفاده را با نیازها تغییر دهید

سازمان ها و کارآفرینان محلی گرا چالش های تأمین بهداشت در جوامع خود را درک می کنند و اغلب قادر به شناسایی و پاسخ سریع به نیازهای موثرتر هستند.

THINKMD از فناوری و سیستم عامل های دیجیتالی برای پشتیبانی از راه حل های بالینی برای افزایش ظرفیت متخصصان مراقبت های بهداشتی و بهبود دسترسی و کیفیت مراقبت در نیجریه استفاده می کند. در مواجهه با شرایط اضطراری بهداشت جهانی و فقدان تشخیص بالینی گسترده ، THINKMD به سرعت یک ابزار نگهداری کلینیک Covid-19 برای راهنمایی متخصصان مراقبت های بهداشتی از طریق ارزیابی خطر Covid-19 ایجاد کرده است. این به آنها امکان می دهد یک تشخیص فوری و واضح از بیماری تب را ارائه دهند – این یک سرویس اساسی است که تب علائم اولیه بسیاری از بیماری های مضر برای سلامتی کودکان است ، از جمله Covid-19.

راه حل هایی برای جهانی پسا همه گیر ایجاد کنید

در ماه فوریه ، هنگامی که اولین کشورهای آفریقایی گزارش موارد Covid-19 را شروع کردند ، دولتها به سرعت برنامه های پاسخ شخصی و اقدامات بهداشت عمومی را تهیه کردند. بسیاری از دولت ها در این کشورها تجربه گسترده ای در کنترل بیماری های عفونی و سیستم های نظارت بر شیوع کشت شده دارند.

لیبریا یکی از این کشورها است. در سال 2015 ، این کشور بزرگترین شیوع ابولا را در تاریخ شکست داد و دارای حافظه نهادی قوی برای مداخلات موثر برای کنترل اپیدمی در میان دولت ، جمعیت و سازمان های بهداشتی خود ، از جمله Last Mile Health است.

Health Last Mile با دولت ها همکاری می کند تا تیم هایی از متخصصان بهداشت جامعه و مراقبان خط اول برای جوامع از راه دور در لیبریا را ایجاد و تقویت کند. این امر منجر به غربالگری و درمان بیش از 1.3 میلیون مورد ذات الریه ، مالاریا ، اسهال و سو mal تغذیه در کودکان شد و از دسامبر سال 2020 تقریباً از 370،000 بازدید بارداری را پشتیبانی کرد.

Last Mile Health با استفاده از مدل جامعه محور خود ، ضمن اطمینان از دسترسی مستمر به خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه ، با درگیر کردن نیروی کار بهداشت جامعه برای جلوگیری ، شناسایی و پاسخ به ویروس کرونا ، توانست به سرعت از پاسخ دولت لیبریا به Covid-19 پشتیبانی کند. برای جوامع روستایی و دوردست.

از مشارکت های موجود و جدید استفاده کنید

دستیابی به جوامع آسیب پذیر ، مانند زنان و خانواده های آنها که در شهرک های غیررسمی شهری در هند زندگی می کنند ، مستلزم کارگران بهداشتی آموزش دیده و مورد اعتماد جامعه است. اما هیچ سازمانی نمی تواند نیازهای جامعه خود را به طور جامع برآورده سازد و مشارکت را به ویژه در مواقع بحرانی حیاتی جلوه دهد.

در بمبئی ، سازمان غیردولتی تغذیه ، آموزش و بهداشت (SNEHA) برای ایجاد راه حل های م effectiveثر و ایجاد توانایی در زنان و خانواده هایشان برای بهبود سلامتی همکاری می کند. با گنجاندن پیشگیری از Covid-19 در تلاش های SNEHA ، آنها کمک کرده اند که حتی در طی همه گیری ، زنان باردار ساکن در این جوامع همچنان از خدمات بهداشت عمومی و دسترسی به درمان بیماری های تهدید کننده زندگی مانند مالاریا ، ذات الریه و تب حصبه استفاده کنند. .

یادگیری از راه حل های ابتکاری محلی

Covid-19 نابرابری ها را در سراسر جهان تشدید می کند و نقایص سیستم های مراقبت های بهداشتی را نشان می دهد. اما چیزهای زیادی برای یادگیری از راه حل های ابتکاری بنگاه های اجتماعی وجود دارد که با بروز چالش های جدید به سرعت می چرخند.

1. آنها به سرعت شکست می خورند و سازگار می شوند. عمداً داده های با کیفیت بالا را در زمان واقعی ضبط کنید تا بیشتر در برابر بحران متغیر واکنش نشان دهند و از هر موفقیت و شکست عبرت بگیرند.

2. ساختن برای آینده. سرمایه گذاری بر روی قابلیت همکاری بین سیستم های مرحله اولیه برای ایجاد پتانسیل بیشتر برای اجرای گسترده ، گسترده و پایدار در آینده.

3. شریک مهارتهای مورد نیاز خود باشید. هنگام شروع یک پروژه در زمینه جدید ، از مشارکت برای دستیابی به مهارت ها و شایستگی های لازم برای موفقیت استفاده کنید.

4- به گفتگوی مداوم متعهد شوید. این داده ها بینش جدیدی را ارائه می دهند که می تواند در خدمات بهداشت عمومی گسترده تری تکرار شود. به اشتراک گذاشتن دروس آموخته شده – خوب و بد – برای آگاهی از سرمایه گذاری های آینده مهم است.

در این چشم انداز سلامت که همیشه در حال تغییر است ، سازگاری مهم است. کارآفرینان اجتماعی برای ایجاد مدل های تجاری خود و تأمین نیازهای جوامعی که به آنها خدمت می کنند ، باید اولویت ها را تعیین کنند ، چالش هایی که با آنها روبرو هستند را شناسایی ، نظارت و اندازه گیری کنند.

مبتکران محلی با تجربه در زمینه خود دارای چشم اندازهای روشن ، انگیزه های منحصر به فرد و دانش زمینه ای عمیق برای تحریک و اجرای مداخلات جدید هستند. این کارآفرینان برای خاتمه این همه گیری و اطمینان از جامعه عادلانه ای که هرکسی بتواند به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند ، کلیدی بوده و خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آخرین برنامه های GHIG ، به Pfizer.com مراجعه کنید.

درباره نویسندگان / اطلاعیه ها
کارولین روآن مدیر اجرایی پایداری ، شرکت Pfizer Inc است. و رئیس بنیاد فایزر *. وی تلاش های جهانی بهداشت و اجتماعی (GH&SI) Pfizer را از تعامل و گزارش ذینفعان تا توسعه استراتژی های سرمایه گذاری اجتماعی جهانی رهبری می کند. در طول دوره تصدی خود ، Pfizer استراتژی GH&SI خود را برای حمایت بهتر از اولویت های تجاری شرکت و نیازهای جامعه اصلاح کرده است. نمونه کارهای بدست آمده یک رویکرد هماهنگ برای خیرخواهی استراتژیک و سرمایه گذاری مسئولانه است که به همه طیف وسیعی از منابع این شرکت اجازه می دهد دسترسی به داروها و واکسن های خود را گسترش داده و خدمات مراقبت های بهداشتی را برای افراد معلول در سراسر جهان تقویت کنند.

دکتر کریشنا اودیاکومار مدیر بنیانگذار مرکز نوآوری بهداشت جهانی دوک است ، متمرکز بر تولید شواهد دقیق تر و حمایت از مطالعه ، مقیاس گذاری و انطباق نوآوری در سلامت و اصلاح سیاست ها در سراسر جهان است. وی همچنین مدیرعامل شرکت غیرانتفاعی بهداشت نوآوری ، بنیانگذار دوک ، مک کینزی و کمپانی و مجمع جهانی اقتصاد است ، که منجر به نظارت و مقیاس تأثیر راه حل های مراقبت های بهداشتی تحول آفرین در سراسر جهان می شود. نوآوری در بهداشت و درمان توسط بنیاد Pfizer پشتیبانی می شود *.

* بنیاد Pfizer یک موسسه خیریه است که توسط Pfizer Inc تاسیس شده است. این یک شخص حقوقی جداگانه از Pfizer Inc است. با محدودیت های قانونی مشخص مأموریت بنیاد ارتقا access دسترسی به خدمات بهداشتی با کیفیت ، پرورش نوآوری و حمایت از مشارکت جامعه همکاران Pfizer است.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir