درسهایی از رول واکسن راکی ​​آمریکا


انتشار سنگین واکسن Covid-19 نمونه بسیاری از مشکلات بهداشتی در ایالات متحده است. ایالات متحده دارای ارائه دهندگان مراقبت بسیار ماهر ، عالی و دلسوز و تحقیقات و توسعه عالی است که منجر به درمان های پزشکی جدید شده است. با این وجود ، با وجود این مزایای فراوان ، سیستم مراقبت های بهداشتی آن قادر نیست این تعالی را به صورت سازگار ، با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به بیماران ارائه دهد.

مبارزات فعلی برای واکسیناسیون جمعیت ایالات متحده فقط نمایانگر چندین چالش اساسی و اساسی است که سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور با آن روبرو است.

معایب سیستم

در اینجا برخی از معایب اصلی سیستم وجود دارد:

نوآوری های محصول بالاتر از نوآوری های فرآیندی ارزیابی می شوند. درمان های جدید ، که بسیاری از آنها واقعا زندگی را تغییر می دهند ، به طور مداوم به سیستم مراقبت های بهداشتی وارد می شوند و از طریق آن عبور می کنند. باید آنها را جشن گرفت. به هر حال ، به همان اندازه مهم ، نوآوری در روند کار است که به آرامی و به طور پیوسته خدمات مراقبت را تغییر می دهد.

نوآوری ها در این فرآیند اساساً تدریجی است. این تنها در صورت تمرین طولانی مدت به یک تغییر اساسی منجر می شود. با این وجود ، بدون آن ، ما با سیستمی روبرو هستیم که اجازه می دهد خطاها گسترش یابد ، در هماهنگی فعالیت ها شکست بخورد و راکد بماند.

یک مثال واضح ، عدم تمایل سیستم به توسعه و استقرار چک لیست ها در شرایطی است که معروف هستند. در کار نوشتاری خود در مورد این موضوع ، Atul Gawande به چالش انتشار نوآوری در این فرآیند از طریق چک لیست اشاره کرده است ، حتی اگر لیست های چک برای روش های معمول ، مانند قرار دادن ردیف های مرکزی ، نشان داده شده است که اساساً 100٪ در کاهش عفونت ها موثر است. علیرغم حمایت گسترده از پیشرفت در سیستم مراقبت های بهداشتی ، عدم تعهد گسترده به فرآیندهای نوآوری منجر به عدم موفقیت در اجرا و در برخی موارد کیفیت پایین می شود.

زایمان به طور ناکارآمد استفاده می شود. ارائه دهندگان آموزش دیده و بسیار جبران شده برای هر سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار مهم هستند. با این حال ، هر کاری به بالاترین سطح آموزش و مجوز نیاز ندارد. متأسفانه ، به دلیل محدودیت های نظارتی و حرفه ای ، افراد دارای اعتبار بالا مجبور به انجام بسیاری از وظایف هستند که نیازی به سطح تجربه آنها ندارد. این امر منجر به کمبود تأمین کنندگان خط مقدم ، از پزشکان گرفته تا پرستاران گرفته تا مددکاران اجتماعی شده است. در طی همه گیری ، تظاهرات بسیاری از این امر وجود داشت: کمبود پزشکان برای واکسیناسیون مردم در بسیاری از مناطق کشور ، کمبود پرسنل بهداشت عمومی برای خدماتی مانند آزمایش و کمبود نیرو برای پاسخگویی به نیازهای مهم بهداشت اجتماعی. دسترسی به حمل و نقل ، غذا و مسکن.

برای “ناشناخته های شناخته شده” به اندازه کافی برنامه ریزی نشده است. تلاش برای ایجاد واکسن واقعاً قهرمانانه بود. بسیاری از افراد گرد هم آمدند تا واکسنهای زیادی را در زمان رکورد تولید ، آزمایش و تولید کنند. حتی با تمام این تلاش ها ، مشکل آخرین مایل برای دریافت واکسن در دست افراد بسیار کم مورد توجه قرار گرفته است. به عنوان مثال ، اکثر مردم هنوز حق واکسن زدن را نمی دانند. بله ، لازم نیست دقیقاً بدانیم که دوزهای مربوط به گروه های خاص در مناطق خاص جغرافیایی چه زمانی می آید ، اما ما این را می دانیم انجام دادن بدانید که این دوزها در برهه ای از زمان می رسند. پس چرا اکنون این برنامه ریزی نشده یا بهتر از آن ، چرا سه ماه پیش برنامه ریزی نشده است؟

این نقص در برنامه ریزی برای ناشناخته های شناخته شده – که یک شکست در مدیریت پروژه است – در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده معمول است. یک مثال برجسته ، هماهنگی مراقبت های مورد نیاز افراد با چندین بیماری همزمان است که بخش زیادی از هزینه های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده را جذب می کند. معمولاً این بیماران باید به تعدادی از متخصصان مختلف مراجعه کنند و اگر درمان آنها برنامه ریزی و هماهنگ نشود ، هزینه ها جهش می یابد و کیفیت آن آسیب می بیند. اگرچه این امر به خوبی شناخته شده است ، اما چگونگی ارائه چنین مراقبت هایی به روشی با کیفیت و با کیفیت بالا همچنان یک چالش است ، اگرچه برخی از ارائه دهندگان اخیراً برخی از مدل های امیدوار کننده را معرفی کرده اند.

حتما بخوانید:
آموزش سئو در سئو هکر
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

ارائه مراقبت برای کسانی که به آن نیاز دارند ارائه نمی شود. تماس های خانگی ، که 50 تا 60 سال پیش معمول بود ، امروزه نادر است. اکنون بیماران مجبورند حتی برای ابتدایی ترین شکل مراقبت به مراکز ارائه دهنده خدمات مراجعه کنند. بله ، داروخانه ها نحوه تهیه فرهنگ استرپتوکوک گلو و ساخت واکسن آنفلوانزا را در کلینیک های خرده فروشی خود کشف کرده اند و از مقامات ایالتی مجوز تزریق واکسن Covid-19 در خانه های سالمندان را دریافت کرده اند. اما با وجود چنین مراحلی ، بسیاری از بیماران – به ویژه آنهایی که در جمعیت محروم هستند – به دلیل دسترسی محدود به خدمات اجتماعی مانند حمل و نقل ، که در بالا اشاره کردیم ، هنوز در دریافت مراقبت های معمول با چالش هایی روبرو هستند.

علاوه بر این ، ما نتوانسته ایم از فناوری برای پر کردن این خلاها استفاده کنیم. علاوه بر عدم دسترسی به اینترنت ، که پزشکی از راه دور را برای تعداد قابل توجهی از افراد فقیر و مسن غیرقابل دسترسی می کند ، موانع دیگری نیز وجود دارد. این موارد عبارتند از عدم تمایل برخی از بیمه گذاران برای پرداخت هزینه های ویزیت از راه دور بهداشت و قوانین صدور مجوز ایالتی که پزشکان در یک ایالت را از انجام تمرین در ایالت دیگر محدود یا منع می کند. اگرچه این محدودیت ها در طی همه گیری کاهش یافت ، اما باید دید که آیا پس از پایان همه گیری ، این محدودیت ها دوباره ترمیم می شوند یا خیر.

نمونه دیگری از فناوری کم استفاده را می توان در سیستم های الکترونیکی سلامت الکترونیکی (EHR) یافت. پذیرش گسترده آنها در دهه گذشته به عنوان فرصتی برای جمع آوری اطلاعات و توزیع یکپارچه آن بین ارائه دهندگان و بین بیماران و ارائه دهندگان دیده شده است. هدف از این تبادل اطلاعات ، بهبود همکاری بین ارائه دهندگان و هماهنگی مراقبت از بیمار ، ضمن از بین بردن زباله ها بود (به عنوان مثال با کاهش سفارشات برای آزمایش های زائد).

اگرچه بسیاری از سیستم های مراقبت های بهداشتی پورتال های بیمار را برای تسهیل ارتباط بین ارائه دهندگان و بیماران ایجاد کرده اند و حداقل پزشکان درون همان سیستم اکنون می توانند اغلب اطلاعات بیمار را به اشتراک بگذارند ، اما مشکلات EHR بسیار زیاد است. بار ورود داده ها به EHR به بار کاری پزشکان افزوده و در فرسودگی شغلی نقش دارد. پزشکان شکایت دارند که یافتن اطلاعات مورد نیاز در EHR کاری غیر از آسان است. و منتقدان می گویند اولویت سیستم های بهداشتی استفاده از EHR برای به حداکثر رساندن صورتحساب ها است ، نه بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی.

چگونه با کمبودها کنار بیاییم

خبر خوب این است که در حالی که همه گیری ، بسیاری از کاستی ها را در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده نشان می دهد ، تلاش برای تولید ، توزیع و تجویز واکسن Covid-19 روش های رفع این کمبودها را نشان می دهد.

اولویت بندی کنید و یک طرح پروژه ایجاد کنید. اغلب در طول همه گیری Covid-19 ، به نظر می رسد پاسخ به جای اولویت دادن به چالش فعلی که باید در عین هوشیاری نسبت به کاری که باید دنبال شود ، برطرف شود ، بیشتر شبیه انتقال از یک آتش به آتش دیگر است. به عنوان مثال ، یک نیاز اولیه مهم یافتن یک واکسن ایمن و موثر بود. با این حال ، نیاز بعدی برای تولید ، توزیع و دریافت واکسن های تزریقی به بیماران بسیار کم مورد توجه قرار گرفت.

متأسفانه ، این در مراقبت های بهداشتی غیر معمول نیست. غالباً ، تمرکز بر روی مسئله فوری امروز است و از مشکلات قابل پیش بینی و عوامل نادیده گرفته می شوند. بیمار تعویض کننده زانو که قادر به دریافت خدمات توان بخشی نیست و بیمار اورژانسی (ED) که مسکن پایداری ندارد ، دو مورد از موارد زیادی است که در حال حاضر وجود دارد. هم سیاستمداران و هم مدیران مراقبت های بهداشتی باید مسائل امروز را اولویت بندی کنند ، عوامل موثر را درک کنند و مراحل بعدی را برای فردا برنامه ریزی کنند.

حتما بخوانید:
کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان [300+ محصول] برای انواع پوست صورت - روژه
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

رتبه مراقبان خط اول را افزایش دهید. علاوه بر تجدیدنظر در مورد صلاحیت های لازم برای انجام برخی وظایف ، ما باید ردیف افراد با سطح پایین تر تجربه را برای انجام کارهایی که نیازی به پزشک یا پرستار ندارند گسترش دهیم. این موارد از واکسیناسیون گرفته تا ویزیت در منزل با بیماران مسن یا افرادی که دارای بیماری های مزمن پایدار هستند برای اطمینان از مصرف داروهای خود ، دریافت تغذیه و ورزش کافی و غیره از جمله آنها هستند. این امر به بودجه و آموزش قابل توجهی نیاز دارد.

قدرت و مسئولیت پذیری را محدود کنید. ترکیبی از مسئولیت رها شده ، انگشت اشاره و تغییر سرزنش باعث ایجاد س questionsالات مهمی در مورد اینکه چه کسی مسئول تصمیم گیری و چه نتایج مربوط به انتشار واکسن ها است ، می شود. این که این مسئولیت ها به طور متمرکز (به عنوان مثال توسط دولت فدرال) به بهترین شکل انجام شود یا در سطح محلی (به عنوان مثال توسط ایالت ها ، شهرها یا سازمان های خصوصی) به ماهیت مسئله ای که باید حل شود بستگی دارد.

مشکلاتی که جهانی تر هستند ، مانند ملاحظات تأثیر تغییر رژیم های واکسیناسیون یا دوزهای توصیه شده ، به بهترین وجه می توانند به صورت متمرکز برطرف شوند. کسانی که به راه حل های محلی نیاز دارند – به عنوان مثال ، نحوه طراحی و راه اندازی کلینیک های واکسیناسیون در یک شهر خاص – باید روی آنها محلی کار شود. پس از تخصیص مناسب مسئولیت ها ، پاسخگویی به نتایج می تواند به وضوح تخصیص یابد.

فراتر از بحران Covid-19 ، مراقبت های بهداشتی پر از شرایطی است که نیاز به چنین رویکردی دارند. به عنوان مثال ، در حالی که رویكردهای توصیه شده برای غربالگری سرطان اغلب توسط سازمان های ملی یا بین المللی ایجاد می شود ، تعیین نحوه اجرای این توصیه ها به رهبران محلی مانند بیمارستان های خاص ، گروه های پزشکی یا در برخی موارد ، بیمه ها بستگی دارد.

در صورت لزوم خدمات ارائه دهید. گسترش سایتهایی که می توانند آزمایش Covid-19 ، راه اندازی واکسن Covid-19 و کاهش محدودیت های پزشکی از راه دور را آغاز کنند ، امیدوارم آغاز تغییر در تمرکز سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده از افزایش کارایی ارائه دهنده به افزایش راحتی باشد. مصرف کنندگان

در واقع ، بیماری همه گیر این انتظار را برای مصرف کنندگان عادی کرده است. شاهد انفجار در تحویل غذا و بسته های خانگی و تماس های خدمات آنلاین باشید. جای تعجب نیست ، شرکت هایی که خارج از مراقبت های بهداشتی شروع به کار کرده اند – از جمله آمازون ، والمارت و بهترین خرید – همچنان به آموزش دیدگاه های خود در مورد صنعت از طریق کلینیک های خرده فروشی ، مراقبت های بهداشتی در منزل و ابزارهای بهداشت دیجیتال برای کمک به مدیریت بیماری های مزمن می پردازند. اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، کمبودهای بیماری همه گیر و عدم تحمل روزافزون مصرف کنندگان احتمالاً سرعت انتقال آنها به مراکز درمانی را تسریع می کند. ارائه دهندگان مراقبت بهتر است آنها را جدی بگیرند. آنها حتی ممکن است به فکر ایجاد مشارکت با آنها باشند.

تولید ، توزیع و استفاده از واکسن Covid-19 به عنوان یک عالم کوچک برای چالش های پیش روی سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده عمل می کند: نوآوری چشمگیر و به دنبال آن مبارزه با عملکرد دولت بایدن از برنامه های خود برای رفع مشکلات اجرایی خبر داده است. در حالت ایده آل ، این مراحل رو به جلو نه تنها چالش های امروز را برآورده می کند ، بلکه فرصت هایی را برای آموزش و پیشرفت های پایدار در کل سیستم بهداشتی ایجاد می کند. اولویت بندی مشکلات و ایجاد یک طرح پروژه ، گسترش ردیف مراقبان ، تشریح صلاحیت و پاسخگویی و ارائه خدمات در صورت لزوم طبیعتاً تدریجی به نظر می رسد ، اما چنین رویکرد پایدار و سازگار برای سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا واقعاً بنیادی است.


منبع: bighat-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole