خطرات شغلی خود را شناسایی و کاهش دهید


وقتی صحبت از برنامه ریزی شغلی می شود ، در نهایت بسیاری از ما به طور غیر ارادی منحصراً روی سناریوهای خوش بینانه تمرکز می کنیم: “من می خواهم X را انجام دهم ، بنابراین برای تحقق آن می خواهم A ، B و C را انجام دهم.” البته ، هیچ مشکلی ندارد کمی خوش بینی سالم اما برای اطمینان از صحت برنامه های خود ، باید خطرات احتمالی را که می توانند چشم انداز شما را برای آینده تهدید کنند شناسایی و کاهش دهید – و هیچ چیز اهمیت برنامه ریزی ریسک را به وضوح بیشتر از بیماری همه گیر فعلی نشان نمی دهد.

به همین دلیل ما یک چارچوب سه مرحله ای ایجاد کرده ایم که می تواند به هر کسی کمک کند از خود در برابر نقص محافظت کند و از استراتژیک حرفه خود محافظت کند:

مرحله اول: فرضیات خود را تعریف کنید

بدترین تصمیمات ما اغلب همان تصمیمی است که حتی متوجه آن نمی شویم که می گیریم. برای شروع شناسایی این گزینه های پنهان ، سعی کنید مفروضات اصلی که درباره اهداف شغلی و شخصی خود آورده اید را یادداشت کنید. به عنوان مثال ، آیا شما انتظار دارید:

  • در یک مکان خاص بمانید؟
  • آیا به کار با شرکت فعلی خود ادامه می دهید یا در زمینه فعلی خود؟
  • سال آینده برنده شوید؟
  • حفظ مشتری اصلی برای مدت نامحدود؟
  • آیا به آموزش اضافی یا مهارت آموزی نیاز دارید؟
  • همیشه برای رئیسی که دوست دارید کار کنید؟

اگر در شناسایی پیش فرض های خود مشکل دارید ، با ارائه حرفه ایده آل خود شروع کنید. سپس به عقب عمل کنید ، تصور کنید چه اشتباهی ممکن است رخ دهد و شما را از دستیابی به این اهداف باز دارد. این تمرین اغلب نقاط کور را روشن می کند که در غیر این صورت از آنها چشم پوشی می کنید.

مرحله دوم: استرس خود را آزمایش کنید

هنگامی که فرضیات خود را تعیین کردید ، نوبت به آزمایش استرس می رسد. جاناتان ، که در عمل مشاوره خود با اپراتورهای سابق نیروهای ویژه کار کرده است ، می یابد که عملیات نظامی و مسیرهای شغلی فردی می تواند قربانی شکست های مشابه شود ، که او آنها را 5 D. می نامد. چه چیزی می تواند گمراه کننده ، مختل ، تخریب شود ، برنامه ریزی شده خود را انکار یا نابود کردید؟

تفکر در مورد 5 D باعث می شود شما به همه راه های مختلفی که می توانید برنامه های شما اشتباه انجام دهد ، نگاه کنید. برای هر یک از مفروضاتی که شناسایی کرده اید ، از خود بپرسید که چگونه 5 D می تواند بر آن تأثیر بگذارد – و اینکه امروز برای رفع این خطرات چه کاری می توانید فعالانه انجام دهید.

1. تقلب: آیا هیچ یک از داده هایی که در مورد برنامه های شما اطلاع می دهند نادرست هستند؟ به عنوان مثال ، هنگامی که جاناتان در حال تحصیل در رشته طراحی محصول بود ، مدرسه او احساس کرد که برای دانش آموزان مهم است که چندین سال را صرف یادگیری ساختن نقشه های مهندسی با دست کنند. اما در زمان فارغ التحصیلی وی ، این شغل کاملا دیجیتالی شد و سپس به سرعت به مناطق فراساحلی منتقل شد و تقاضا برای مشاغل سطح اول را در رشته خود کاهش داد. مسیر شغلی او آنطور که فکر می کرد قابل اعتماد نبود.

به همین ترتیب ، وقتی دوری اولین کار خود را به عنوان روزنامه نگار چاپ آغاز کرد ، تصور کرد که صنعت رسانه – در آن زمان در اوج خود – همچنان فرصت های رشد خوبی را فراهم می کند. اما در عرض یک سال قطع شد. در برنامه ریزی ، به راحتی پتانسیل رسانه های آنلاین برای کاهش شدید درآمد روزنامه ها را در نظر نگرفت. اگر او از تغییرات پیش رو آگاهی بیشتری داشت ، می توانست به جای تلاش برای یافتن شغل جدید ، برنامه B را از قبل تدوین کند.

از خود بپرسید: آیا روندهایی وجود دارد که ممکن است اکنون ناچیز به نظر برسند ، اما در آینده ای نه چندان دور می توانند قابل توجه شوند؟ آیا فرضیاتی که امروز با آنها کار می کنید به بازار فردا مرتبط خواهد بود؟

2. وقفه: گاهی ممکن است با یک فرصت جدید غیرمنتظره روبرو شوید و تصمیم بگیرید که می خواهید حرفه خود را دوباره پیدا کنید. اما اگر می خواهید به برنامه اصلی خود پایبند باشید ، شناسایی حواس پرتی هایی که می توانند شما را از خط خارج کنند مفید است. این می تواند یک رویداد منفی باشد ، مانند مراقبت های پزشکی فوری ، یا مسئولیت شخصی یا شغلی جدید مثبت (اما مخرب).

حتما بخوانید:
سدان مد بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

به عنوان مثال هنگامی که جاناتان در ارشد به عنوان یک مقام ارشد در آمد ، از این نقش بسیار هیجان زده شد ، اما تاثیری که شغل وی در هدف او از نوشتن کتاب داشت ، در نظر نگرفت. به عهده گرفتن نقش در نهایت انتخاب صحیحی بود ، اما تا زمانی که او HP را ترک کرد ، وقت کرد تا کتاب خود را به پایان برساند و در نهایت برنامه اصلی خود را سه سال قبل تنظیم کرد.

3. تخریب: چه عواملی می تواند به نتیجه ای بدتر از آنچه انتظار می رود منجر شود؟ جاناتان قصد داشت در سال 2020 از سخنرانی در کنفرانس ها سهم قابل توجهی از درآمد خود را بدست آورد – هدفی که در سال 2019 کاملاً منطقی به نظر می رسید ، اما به سرعت توسط بیماری همه گیر اژدر شد. خوشبختانه ، وی در مقابل خطر تكیه فقط بر این جریان درآمد خاص ، با پرورش چندین منبع درآمد ، از جمله كار در زمینه كتاب و مشاوره شرکتی ، تكیه داده بود.

به روش هایی فکر کنید که همه چیز می توانند به بدتر تغییر کنند و راهکارهایی برای جبران این تغییرات بالقوه تدوین کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که بیماری همه گیر فروش شخصی را به شدت کاهش می دهد ، یک طراح گرافیکی که در قبرس می شناسیم با فروش آنلاین خدمات طراحی به مشتریان جهانی در Upwork توانست خسارت وارده به تجارت محلی کوچک خود را جبران کند ، جایی که او با تعجب متوجه شد حتی برنده شده بیش از پیش.

4. امتناع: چه چیزی می تواند شما را از رسیدن به برنامه هایتان باز دارد؟ اینها می توانند عوامل ژئوپلیتیکی ، روندهای صنعتی یا حتی مشکلات بهداشتی شخصی باشند. به عنوان مثال ، پدر جاناتان هرگز نمی توانست پیش بینی کند که ناگهان در اثر تومور مغزی گم خواهد شد. اما سالها قبل ، وی بیمه معلولیت طولانی مدت را برای هر مورد خریداری کرده بود و این توجه به او کمک کرد تا بار مالی بازنشستگی پیش از موعد غیرمنتظره وی را کاهش دهد.

5. نابود کردن: چه دارایی های اصلی در صورت از دست رفتن ، دستیابی به اهداف خود را برای شما غیرممکن می کند؟ این دارایی ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند ، از یک پیمانکار اصلی یا ارائه دهنده خدمات ، تا مشتری با او که مدتهاست رابطه برقرار می کنید ، تا زیرساخت های اساسی که برای انجام کار خود به آن اعتماد می کنید. اگر یک شریک اصلی از کار خارج شوید یا تمرکز خود را به شکلی قطع کنید که شما را قطع کند ، چه کاری انجام می دهید؟

ممکن است برای بررسی تأمین کنندگان یا شرکای “پشتیبان” مانند یک دردسر مهم باشد ، اما بسیار اطمینان بخش – و فقط تجارت خوب – است که بدانید در صورت عدم موفقیت یک قطعه ، عملیات شما متوقف نخواهد شد. این اتفاق برای یکی از مشتریان دوری افتاد که خوشبختانه درست قبل از آنکه دستیار اصلی مشتری مجبور به مرخصی غیرمنتظره شود ، تصمیم گرفت یک دستیار از راه دور نیمه وقت را به عنوان پشتیبان استخدام کند. با تشکر از بایگانی ، مشتری قادر به ادامه تجارت خود بدون وقفه بود.

این می تواند حتی به ابزارهای ساده ای که هر روز استفاده می کنید گسترش یابد. وقتی دوری فهمید که برای سرویس دهی به لپ تاپ خود ، باید آن را به یک تعمیرگاه پست کند و بیش از یک هفته از آن بی بهره باشد ، متوجه شد که آنچه به نظر می رسد یک ناراحتی جزئی است ، در واقع تجارت وی را متوقف خواهد کرد. برای محدود کردن وابستگی خود به این دستگاه ، دفعه دیگر که به رایانه جدیدی ارتقا می یابد ، رایانه قدیمی را به جای تجارت با آن به عنوان پشتیبان نگه می دارد. وی با هزینه ای چند صد دلاری – مبلغی که احتمالاً برای یک کامپیوتر فرسوده دریافت می کند – موفق شد نقطه اصلی بالقوه شکست در تجارت خود را از بین ببرد.

مرحله 3: از آسیب پذیری های خود محافظت کنید

البته ، شما نمی توانید از خود در برابر هر تهدیدی دفاع کنید – اما پس از شناسایی نقاط آسیب پذیر در برنامه های خود ، می توانید تخفیف آنها را شروع کنید. هنگامی که فاجعه رخ می دهد و احساسات شدت می یابد ، بهترین پاسخ پاسخی است که مدتهاست بر اساس تحلیل منطقی تصمیم گرفته اید.

حتما بخوانید:
چگونه می توان رسانه های اجتماعی را مسئول تضعیف دموکراسی دانست
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

به طور خاص ، ما متوجه شدیم که هنگام برنامه ریزی برای بدترین موارد ، دو استراتژی می توانند به ویژه مفید باشند:

1. اختیاری: تعریف خود را از موفقیت گسترش دهید

به جای تعریف موقعیت به عنوان شغل رویایی خود ، ببینید کدام ویژگی ها آن را مطلوب کرده و سپس به نقش های دیگری فکر کنید که می توانند همان مزایا را ارائه دهند. برای مثال شما ممکن است رویای تبدیل شدن به یک مدیر مالی شرکت باشید ، اما از طریق این تجزیه و تحلیل می توانید دریافت کنید که مدیریت امور مالی برای سازمان های غیر انتفاعی یا مشاوره با استارت آپ ها نیز می تواند یک گزینه مناسب باشد. پس از آن می توانید توسعه مهارتهای بسیار کاربردی را در اولویت قرار دهید و اگر مسیر CFO به یک مانع برخورد کند شما را برای موفقیت آماده می کند.

دوری و جاناتان هر دو منطقی هستند که فعالانه انتخاب را در زندگی حرفه ای ما پرورش دهند. حتی – که از کار در سطح بین المللی لذت می برد – تابعیت مضاعف ایتالیایی را دنبال می کند ، که علاوه بر ایجاد ارتباط ارزشمندی با میراث خانوادگی وی ، می تواند به عنوان پرچینی در برابر فروپاشی ژئوپلیتیکی کشورش ، ایالات متحده باشد. جاناتان با خواندن شش کتاب فنی در این زمینه و یافتن مربی برای آموزش ، مهارت جدیدی را برای یادگیری هر ساله انتخاب می کند. با گذشت زمان ، وی بنیادی در زمینه های مختلف از علوم غذایی گرفته تا توسعه نرم افزار تا اقتصاد کلان ، گسترش افکار فکری خود و ارائه تعدادی از گزینه های بالقوه شغلی ایجاد کرده است.

2. شکاف هوا: تأثیر وقفه های شغلی را محدود کنید

“Air leak” اصطلاحی برای توسعه سخت افزار است که به تفکیک فیزیکی دو قسمت از سیستم اشاره دارد تا خرابی در یکی بر قسمت دیگر تأثیر نگذارد. اما به همان اندازه برای نقاط ضعف برنامه شغلی شما قابل استفاده است. هنگامی که تهدید بالقوه 5 Ds را شناسایی کردید ، با جدا کردن مواردی که احتمالاً تأثیرگذار هستند ، راه هایی برای به حداقل رساندن آسیب احتمالی پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر در منطقه ای هستید كه خطر ایجاد اختلال در هوش مصنوعی را دارد ، می توانید هم اكنون شروع به پرورش كنسرت كناری كنید ، بنابراین اگر مسیر اصلی شغلی شما غیرقابل دفاع شود ، منبع درآمد و تجربه دیگری خواهید داشت. لازم نیست – و احتمالاً نباید هم – کار روزانه خود را ترک کنید. اما اکنون با شروع تحقیق و آزمایش ایده ها می توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت تمایل (یا نیاز) راحت تر یک کار جدید را شروع می کنید.

برعکس ، مراقب باشید تمام تلاش خود را مانند شرکت خود در یک مکان متمرکز کنید ، زیرا اگر اخراج ها صورت گیرد و شبکه خارجی ایجاد نکنید ، یافتن شغل جدید دشوار است. به همین ترتیب ، صرف نظر از دامنه نمونه کارها ، ایجاد تنوع در هر سرمایه گذاری معمولاً ایده خوبی است. بعنوان مثال ، جاناتان علاوه بر کارهای مشاوره ای و سرمایه گذاری های سنتی خود ، از همکاری مشترکی که به او کمک کرده است ، درآمد منفعلانه ای دارد و همچنین از اختراعات دارای مجوز که سالها پیش در حالی که کار نکرده بود ، حق امتیاز دریافت می کند. به همین ترتیب ، او علاوه بر روش مشاوره داری ، دوره های آموزشی آنلاین ایجاد کرده و هم در تولیدات مبتدی و هم در تئاتر سرمایه گذاری کرده است. افراد حرفه ای در هر سطح از تجربه می توانند مهارت ها و ارتباطات جدیدی را در زمینه های غیر مرتبط با رشته اصلی خود ایجاد کنند و به عنوان یک محافظ در برابر اختلالات آینده عمل کنند.

حرفه شما یک سرمایه گذاری بلند مدت است. هیچ کس نمی داند چه چیزی در پیش است – این یک سقوط در بازار سهام ، یک بحران سلامت خانواده یا برنده شدن در قرعه کشی است. اما با نگاهی فعال به محدوده آینده احتمالی ، می توانید از خطرات غیر ضروری جلوگیری کنید ، مشکلات را قبل از وقوع حل کنید و مطمئن شوید که تلاش های امروز شما بازده بهتری را در فردا به همراه دارد.


منبع: bighat-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole