در اشکال نوشتاری، مانند فرم ها و نامه ها، از سمت چپ، بین هر ۴ کاراکتر، یک فاصله قرار دارد. بنابراین، در نتیجه کد SHEBA در فرم نوشتاری شامل شش دسته چهار کاراکتری و یک دسته ۲ کاراکتری در سمت راست خواهد بود. این شماره از سمت چپ نوشته می شود و از ۳ قسمت تشکیل شده است. قسمت اول، کد کشور ایران که با IR نمایش داده می شود و دیگری رقم کنترلی ۲ کاراکتری و بیست و دو کاراکتر دیگر که اعداد از صفر تا ۹ است. در سیستم های رایانه ای، شبا مانند نمونه زیر، به صورت یکپارچه و بدون فاصله نمایش داده می شود. به همین دلیل انتقال وجه بین بانکهای مختلف، با مشکل مواجه می شود. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. اگر سوالی دارید از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید. می توانید با گرفتن موجودی و کاغذ رسید از هریک از خودپرداز های بانکی ، شماره حساب بانک ملی خود را در بالای رسید کاغذی مشاهده کنید .

بانک سامان از جمله بانک های سهامی عام کشور است که در بازار پایه زرد فرابورس ایران قرار داشته و در نماد «سامان» فعالیت می کند و ۸ میلیارد قطعه سهم می باشد. برای تبدیل شماره حساب بانک صادرات ایران به شماره شبا بانک صادرات ایران و تبدیل شماره کارت بانک صادرات ایران به شماره شبا بانک صادرات ایران به این لینک رفته و اطلاعات لازم را اخذ کنید. به منظور تبدیل شماره کارت بانک ملت به شماره شبا بانک ملت و تبدیل شماره سپرده بانک ملت به شماره شبا، به این لینک مراجعه کرده و اطلاعات لازم را اخذ کنید. برای تبدیل شماره حساب بانک سامان به شماره کارت بانک سامان وتبدیل شماره شبا بانک سامان به شماره کارت بانک سامان به این لینک مراجعه کرده و اطلاعات لازم را اخذ کنید. بانک مسکن مثل بانک ملی ایران و بانک توسعه تعاون، سهامی عام نیست و حضوری در بورس ندارد. بانک قرض الحسنه مهر ایران با بانک مهر اقتصاد فرق ندارد و شرکت سهامی عام محسوب می شود. با داشتن حساب در هر یک از بانک های کشور می توانید به سادگی و با مراجعه به سامانه اینترنتی بانک خود، شماره کارت یا شماره حساب خود را به شماره شبا تبدیل کنید.

جهت مشاهده کد شبا حسابهای بانک توسعه صادرات ایران اینجا کلیک نمایید. شماره حساب بانکی بینالمللی که مخفف International Bank Account Number (شماره حساب بینالمللی بانک) میباشد و به اختصار IBAN گفته میشود، یک استاندارد بینالمللی برای شناسایی حسابهای بانکی میباشد. شبا همان شناسه حساب بانکی ایران است که آن را به اختصار شبا نامیده اند . دریافت شناسه شبا، از طریق تلفن گویای ۰۹۶۲۲ و با ورود کلید شماره ۵ امکانپذیر است. برای دریافت شناسه شبا بانک ملی می توانید از طریق تلفن گویا اقدام کنید. در آخر بر روی دکمه دریافت شناسه شبا کلیک کنید. به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اکنون امکان دریافت این شماره از سایت بانک، خودپردازها و حتی تماس تلفنی وجود دارد. متاسفانه هیچ روشی برای دریافت شماره شبای بانک ملی با استفاده از شماره کارت وجود ندارد و برای این منظور باید حتما شماره حساب بانک ملی خود را داشته باشید.

پس نیاز به مراجعه به یک خودپرداز بانکی ملی یا سامانه بام برای گرفتن شماره حساب خود دارید . شبا مخفف شناسه بانکی ایران یک شماره منحصر به فرد برای هر حساب بانکی است. 3. در نهایت بر روی گزینه دریافت شناسه شبا کلیک کنید تا کد شبا حسابتان به شما ارائه گردد. دریافت شماره شبا بانک ملی ایران شماره شِبا یا همان شناسه بانکی ایران، در حقیقت یک کد 26 حرفی بوده… برای تبدیل شماره کارت بانک رفاه کارگران به شماره سپرده بانک رفاه کارگران و تبدیل شماره شبا بانک رفاه کارگران به شماره حساب بانک رفاه کارگران، به این لینک رجوع کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. بانک رفاه کارگران از جمله دیگر بانک های ایران است که سهامی عام نیست و بالطبع، حضوری در بورس ایران ندارد. برای تبدیل شماره کارت به شماره حساب و شماره شبا بانک قوامین به این آدرس بروید. به منظور تبدیل شماره حساب بانک قوامین به شماره کارت بانک قوامین و تبدیل شماره کارت بانک قوامین به شماره سپرده بانک قوامین به این لینک رفته و اطلاعات لازم را بدست آورید. بانک قوامین از شرکت های سهامی عام ایران است ودر بازار پایه قرمز فرابورس قرار دارد و در نماد وقوام.

هر سوالی داشتید با مرکز ارتباط سبز بانک کشاورزی در شماره ۸۱۳۰۱ در دسترس می باشد. بانک حکمت ایرانیان نیز مثل بانک انصار، وابسته به بانک سپه می باشد. با نماد وپست و سهامدار اصلی ان نیز وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد. بانک خاورمیانه از دیگر بانک های سهامی عام ایران که در بازار سوم فرابورس قرار داشته و ۱ میلیارد و۹۳۵ میلیون قطعه سهم می باشد. بانک ملت ایران از شرکت های بزرگ و موفق بانکی ایران است که در بازار بورس در نماد «وبملت» فعالیت دارد. طول شماره شبا دقیقاً باید معادل بییست و شش کاراکتر است. همچنین پیشنهاد میکنیم از نوشته ” مشاهده شماره شبا بانک سپه ” دیدن کنید. به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اکنون امکان دریافت این شماره از سایت بانک، خودپردازها و حتی تماس تلفنی وجود دارد. در مطلبی تحت عنوان معرفی شماره شبا در رابطه با کاربردهای شبا و روش های مختلف و کلی دریافت شبا صحبت کردیم، در این مطلب قصد داریم روش های غیرحضوری برای دریافت شماره شبا بانک ملی را ارائه دهیم تا به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به بانک بتوانید شماره شبا بانک ملی برای حسابتان دریافت کنید. روش های غیرحضوری برای دریافت شماره شبا دریافت از طریق دستگاه خودپرداز (ATM)، استفاده از الگوریتم کد شبا و بدست آوردن شماره شبا به صورت دستی و دریافت شماره شبا بانک ملی از طریق وب سایت رسمی بانک ملی ایران می باشد که در ادامه این روش را به طور کامل شرح می دهیم.

همچنین می توان با عضویت در سامانه “بام” بانک ملی، به شماره حساب خود دسترسی داشت که از طریق همان وب سایت رسمی بانک ملی، قابل ثبت نام است. بانک صادرات ایران یکی از شرکت های بزرگ بورسی بوده که با ۱۷۶ میلیارد قطعه سهم، قیمت هر سهمش در زمستان ۹۸، زیر ۶۰ تومان بوده و در نماد «وبصادر» قرار دارد. بانک حکمت ایرانیان در بورس حضور ندارد و اوراق مشارکت حکمت ایرانیان در نماد «حکمت۰۱» قرار دارد. برای تبدیل شماره حساب بانک مسکن ایران به شماره شبا بانک مسکن ایران و تبدیل شماره شبا بانک مسکن ایران به شماره کارت بانک مسکن ایران، فقط به این نشانی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. برای تبدیل شماره کارت به شماره حساب و شماره شبا بانک سپه به این نشانی بروید. بانک سرمایه یکی از جنجالی ترین بانک های ایران به خاطر دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مدیران و شماری از کارمند های خود در سال های اخیر، از شرکت های بورسی ایران بوده و برای تبدیل شماره حساب بانک سرمایه به شماره شبا بانک سرمایه و تبدیل شماره کارت بانک سرمایه به شماره شبا بانک سرمایه بایستی به این نشانی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

به منظور تبدیل شماره حساب بانک سینا به شماره کارت بانک سینا و شماره کارت بانک سینا به شماره شبا بانک سینا به این لینک رفته و اطلاعات لازم را کسب کنید. به منظور تبدیل شماره کارت بانک کشاورزی به شماره شبا بانک کشاورزی و تبدیل شماره سپرده بانک کشاورزی به شماره حساب به این لینک مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. این بانک متعلق به سازمان تامین اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و امیدواریم مثل «شستا» در سال ۱۳۹۹ وارد فرابورس ایران شود. بانک گردشگری ایران از جمله شرکت های سهامی عام است که در بازار پایه نارنجی فرابورس ایران قرار دارد. بانک ملی قبل از اینکه بانک های نظامی ایران با بانک سپه ادغام شوند بزرگ ترین بانک اسلامی و آسیای میانه بود. البته قبل از ادغام بانک های مختلف با بانک سپه این بانک به عنوان بزرگ ترین بانک جهان اسلام نیاز شناخته می شد.

از طرفی، گاها برخی از سازمان ها و نهادها مثل سازمان بورس، سجام، ثبت نام در سامانه تهران من شهرداری تهران، سازمان خصوصی سازی و غیره جهت پرداخت سود یا ثبتنام در سامانه، از شما، شماره شبا طلب می کنند که ۹۹ درصد مردم، این شماره را نمی دانند و دانستنش برای تکمیل فرم ها و دریافت سود سهام عدالت و سود سهام و دریافتی از سازمان ها و نهادها، الزامی است. انتقال وجه شبا : “شبا” جایگزین شماره حساب های فعلی نمی شود، بلکه به عنوان یک شماره ی استاندارد در کنار آنها قرار می گیرد. کاربرد شماره شبا بیشتر در انتقال وجه از طریق ساتنا و پایا می باشد که اگر شما قصد انتقال/دریافت مبلغی از این دو روش دارید باید حتما شماره شبا بانکی خود را دریافت کنید. ۳٫با داشتن اطلاعات حساب خود با شماره گوییای ۰۹۶۲۲ تماس گ رفته و داخلی ۵ را وارد فرمایید. با این حال گرفتن شماره شبا از درگاه اکثر بانکهای کشور مستلزم وارد کردن شماره حساب است؛ بنابراین اگر شخصی شماره حساب سپرده خود را نداشته باشد، قادر نخواهد بود اطلاعات مهم حساب خود را مشاهده کند.