توجه به 6 نکته هنگام فروش کارخانه

توجه به 6 نکته هنگام فروش کارخانه

فروش کارخانه یکی از مهمترین بسترهای مراکز اقتصادی کشور است. کارآمدترین نقاط دنیا کارخانه ها و صنایع هستند که بیشتر آنها کارخانه های ارزان و فعال فروخته می شوند ، شرکت های کوچک و متوسط از مترجمان بسیار مهم و مهم درآمد صنعتی هستند. در نتیجه لازم است برای دستیابی به هدف مورد نظر ، خرید و فروش کارخانه های این مراکز متمرکز شده و در مورد کارخانه های ارزان و گران قیمت ، خطوط تولید و تجارت در سراسر تهران بسیار مراقب باشیم.( بر گرفته شده از خبرگزاری آترین نیوز )

همه سعی و تلاش در این مقاله این است که نکات اساسی و مفیدی در زمینه فروش کارخانه برای خوانندگان گفته شود تا در عرصه عمل بتوانند از نتایج رضایت مندانه بهره ببرند. حال توجه شما را به این موارد جلب می نماییم :

1. سازمان کارخانه

برای دیدن مسائل جدی سازمانی در هنگام بازدید از کارخانه ، اغلب به شش کمربند سیاه در شش سیگما نیاز ندارید.

سازمان دهی ضعیف می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند – از تاخیر در سفارش گرفته تا فرآیندهای بی فایده تولید ، کیفیت پایین و حتی موارد ایمنی (مرتبط: کارایی کارخانه: 5 نمونه متداول از چیدمان ضعیف کارخانه و راه اندازی فرآیند).

اما چگونه می دانید که یک کارخانه “خوب” به نظر می رسد؟ تمام آنچه شما برای بازدید از کارخانه به 6 نکته نیاز دارید بررسی همه جانبه چه از نظر عملکرد و چه از نظر مسائل مالی می باشد که به S5 مشهور است.

5S یک روش سازماندهی محل کار است که از ژاپن به عنوان بخشی از روش ساخت “به موقع” تهیه می شود. ترجمه تقریبی انگلیسی هر یک از پنج S این است:

مرتب سازی: مرتب سازی بر روی تمام موارد موجود در منطقه کارخانه و حذف ابزارها ، قطعات و دستورالعمل های غیر ضروری

ترتیب را ترتیب دهید: موارد باقی مانده را مرتب کرده و برای استفاده آسان ترتیب دهید

درخشش: به طور منظم منطقه کارخانه را تمیز کنید

استاندارد کردن: برای نظافت و نگهداری منظم برنامه ریزی کنید

پایداری: کارمندان را آموزش دهید تا 5S را به عادت تبدیل کنند و بر نحوه اجرای کار نظارت کنند

اگرچه هنگام گشت و گذار در کارخانه ها ممکن است پوسترهای 5S مشاهده کنید ، اما به ندرت می توان کارخانه های کوچک و متوسطی را مشاهده کرد که در واقع روش 5S را اجرا می کنند.

در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید هنگام بازدید از یک کارخانه برای ارزیابی سازمان خود از خود بپرسید قبل از اینکه پاسخ این سوال را بخوانید لازم است به نکته ای مهمی اشاره شود که به هیچ وجه نباید مغفول واقع گردد و آن این است که همه مراحل فروش ملک صنعتی مثل کارخانه حتما واجب است در دفتر یک املاک صنعتی معتبر انجام گردد.

آیا به نظر می رسد کارمندان از یک منطقه تولیدی به منطقه دیگر بسیار دور هستند؟ جابجایی مسافت های طولانی برای انتقال مواد می تواند باعث ایجاد گلوگاه ها و کاهش سرعت تولید شود.

آیا قطعات یا کالاهای نیمه تمام به صورت مرتب در مکانی قابل دسترسی انباشته می شوند؟ موارد نامنظم ممکن است در بین مراحل تولید آسیب ببینند یا از بین بروند.

آیا مواد و اجزا به طور واضح و دقیق برچسب گذاری شده اند؟ حتی اگر نمی توانید زبان محلی را بخوانید باید بتوانید علائم و برچسب ها را در کنار مواد مشخص کنید.

2. ظرفیت کارخانه: صفحه برنامه ریزی تولید

یک تأمین کننده غالباً به شما می گوید که ظرفیت تولید آنها بیش از مقدار سفارش شما است تا شما را متقاعد به ثبت سفارش کند. اغلب می توانید هنگام بازدید از کارخانه این ادعا را برای خود تأیید کنید.

تأمین كننده ای با ظرفیت كمتر از وعده داده شده می تواند تولید را به تأمین كنندگان فرعی واگذار كند. بیشتر کارخانجات برای تأمین ورودی های مختلف تولید ، مانند بسته بندی ، باید به تأمین کنندگان فرعی اعتماد کنند. اما وجود بیش از حد وابستگی در تامین کنندگان فرعی می تواند زنجیره تأمین شما را با موارد زیر پیچیده کند:

افزایش تأخیرهای تولید و حمل و نقل

سوء تفاهم در مورد نیازهای کیفیت شما

نظارت محدود اجتماعی یا سایر نظارت ها

یک کارخانه خوب گامهایی را برای برنامه ریزی خوب برای اختلالات برمی دارد ، خواه از تأمین کنندگان فرعی استفاده کنند یا نه. در غیر این صورت ، آنها می توانند به طور مداوم در حال پیشرفت باشند ، به خصوص در حدود ژانویه یا فوریه که سال جدید قمری بر تولید تأثیر بگذارد.

حتما بخوانید:
خرید اسید آسکوربیک |خرید آسکوربیک اسید |آسکوربیک اسید صنعتی
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

هر کارخانه باید در طول سال برای کمبودهای احتمالی مواد یا نیروی کار و خرابی تجهیزات آماده شود.

برای تأیید ظرفیت تولید یک تامین کننده ، در بازدید بعدی خود به دنبال تابلوهای تصویری در طبقه تولید باشید. آیا آنها اهداف تولید روز و پیشرفت فعلی را لیست می کنند؟ آیا برنامه ای برای کل هفته وجود دارد؟ ماه؟ این جزئیات می تواند ظرفیت و توانایی واقعی تأمین کننده را در ردیابی و مدیریت سفارشات نشان دهد.

عجله در تولید به ندرت ایده خوبی است. و تأیید برنامه های تامین کننده برای ایجاد اختلال به شما کمک می کند مطمئن باشید که کیفیت در فصول شلوغ از بین نخواهد رفت.

3. شرایط کار و دستورالعمل های کارخانه ای

برای ارزیابی دقیق شرایط کار تأمین کننده ، معمولاً یک ممیزی انطباق اجتماعی لازم است. اما یک خریدار متوسط هنوز هم می تواند از طریق چند بررسی اساسی در هنگام بازدید از کارخانه تفاوت بین یک محیط کار ایمن و ناامن را تشخیص دهد:

آیا کارگران برای جلوگیری از صدمات از تجهیزات محافظتی لازم استفاده می کنند؟

آیا کارگاه ها در صورت لزوم تهویه مناسب دارند؟

آیا می توانید خطرات ایمنی را مشاهده کنید؟ حوضچه های آب ، مواد شیمیایی بدون برچسب و نور کم همگی باعث نگرانی می شوند.

دستورالعمل های دقیق کار نشانه دیگری از کارخانه ای است که شرایط کار و کیفیت تولید را جدی می گیرد.

دستورالعمل کار چیست؟ می توانید آنها را مانند دستورالعمل های کاربری که هنگام مونتاژ یک مبلمان جدید به آنها مراجعه می کنید ، تصور کنید. کارگران خط مونتاژ همچنین باید دستورالعمل های روشنی داشته باشند ، بنابراین می توانند مراحل تولید را با خیال راحت و دقیق به پایان برسانند ، مانند مثال زیر:

شما می توانید ببینید آیا کارخانه دستورالعمل کار دارد یا خیر و به نظر می رسد این دستورالعمل ها ساده هستند. در دستورالعمل های کار باید روند کارگران در ایستگاه های خاص مشخص شود (مرتبط: چرا کارخانه شما به دستورالعمل های کار نیاز دارد).

دستورالعمل های کار باید به طور کلی باشد:

نسبتاً ساده با مثالهای تصویری برای توضیح روشها

بسیار قابل مشاهده و واضح ، به طور معمول در هر ایستگاه تولیدی ارسال می شود

برای درک اساسی کارآیی این دستورالعمل ها ، نیازی به توانایی خواندن و درک زبان محلی نیست. کسانی که بیش از حد طولانی ، سازمان یافته ضعیف ، غیرقابل دسترسی و یا مراجعه به آنها برای دسترسی به اطلاعات خاص به سرعت به نظر می رسد ، می توانند بهبود یابند.

4. تجهیزات تولید در کارخانه

کارخانجات به طور کلی هزینه خرید هرگونه تجهیزات لازم تولید را تأمین می کنند. اما بسیاری از دارندگان کارخانه دوست ندارند در هزینه نگهداری منظم تجهیزات سرمایه گذاری کنند.

ابزارها یا ماشین هایی که به طور دوره ای نگهداری یا کالیبره نمی شوند ، می توانند منجر به نقص محصول ، محصولات غیر مطابق و روند تولید ناسازگار شوند.

درک اینکه تجهیزات شما در محل کارخانه چیست ، همچنین می تواند به شما کمک کند تا استانداردهای کیفی قابل دستیابی را بر اساس منابع موجود تأمین کننده خود تنظیم کنید. شاید تعجب کنید که بدانید کدام فرآیند تولید برای محصول شما خودکار است و چه کارهایی نیاز به کار دستی دارد که می تواند باعث واریانس کیفیت شود.

برخی از سوالات مربوطه که باید در بازدید بعدی کارخانه خود در مورد تجهیزات بپرسید عبارتند از:

آیا تجهیزات مرتباً بازرسی می شوند و از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند؟ کارخانه باید تجهیزات را با اطلاعات نگهداری برچسب گذاری کند و آنها را در سوابق سازمان یافته ثبت کند. در این سوابق باید مشخص شود که چه کسی بازرسی و تاریخ بازرسی را انجام داده است.

آیا به نظر می رسد تمام تجهیزات مورد نیاز برای تولید محصول شما در سایت موجود است؟ کارخانه ای که تمام تجهیزات لازم را نداشته باشد ممکن است در حال برون سپاری تولید باشد.

آیا کارخانه تجهیزات آزمایشگاهی آزمایشگاهی حرفه ای در محل موجود است؟ تامین کنندگان اغلب ادعا می کنند که می توانند محصولات شما را در آزمایشگاه خود در محل آزمایش کنند اما ممکن است فاقد تجهیزات و پرسنل ضروری باشند.

حتما بخوانید:
بسته محرک جدید ایالات متحده و اهمیت Brexit
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

5. موجودی انبار و مواد

منطقه بعدی کارخانه برای بررسی 6 منطقه تامین کننده شماست که باید در خانه های کارخانه و محل های ذخیره سازی مواد اولیه و کالاهای آماده کارخانه جستجو کنید. شرایط نامناسب نگهداری می تواند مشکلات زیادی را در حین تولید و بعد از آن ایجاد کند.

مواد خام تخریب شده ای که در تولید انبوه استفاده می شود ، می تواند باعث بروز مشکلات کیفیت در محصولات نهایی شود ، که نیاز به بازسازی یا جایگزینی گسترده دارد. یک کارخانه خوب معمولاً بازرسی های ورودی را برای تأیید مواد اولیه قبل از استفاده در تولید انجام می دهد.

ذخیره مناسب محصولات نهایی قبل از حمل و نقل نیز برای حفظ کیفیت محصول مهم است. به عنوان مثال دما ، نور و رطوبت می تواند بر روی برخی از محصولات و مواد بسته بندی تأثیر بگذارد (مربوط: 3 دلیل که محصول شما در شرایط مناسب به مشتری دسترسی نخواهد داشت).

در بازدید از کارخانه خود حتماً محل ذخیره سازی کارخانه را از نظر موارد زیر بررسی کنید:

زمان نگهداری مواد: یک کارخانه خوب باید بتواند سوابق مواد ورودی را از جمله تاریخ دریافت آنها ارائه دهد.

تمیزی و نظم شرایط نگهداری: در صورت نگهداری طولانی مدت در شرایط نامناسب ، مواد می توانند تغییر کرده یا تخریب شوند.

میزان صدا: حجم انبار می تواند ظرفیت کارخانه شما را نشان دهد. حتی ممکن است با دیدن برچسب های کارتن بتوانید ببینید تامین کننده شما با رقبای شما کار می کند یا خیر.

6. نمونه های تولید

بسیاری از واردکنندگان تصمیم به برنامه ریزی برای بازدید از کارخانه می گیرند ، زمانی که تأمین کننده فرصت تولید نمونه تولیدی را پیدا کرده است. به عنوان مثال ، شما می توانید بازدید خود را در میان سایر فعالیت های تأمین منابع به شرح زیر برنامه ریزی کنید:

یک تأمین کننده بالقوه را شناسایی و احراز صلاحیت کنید

درخواست قیمت

سفارش خرید را انجام دهید

کارخانه نمونه را آماده می کند

از کارخانه بازدید کرده و نمونه را در سایت بررسی کنید

مرور یک نمونه محصول در سایت ، معمولاً روند را سرعت می بخشد که در غیر این صورت ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد.

واردکنندگان مستقر در خارج از کشور باید منتظر بمانند تا کارخانه نمونه را ارسال کند ، سپس آن را بررسی کرده و به 6 منطقه بازخورد ارائه دهید تا در هنگام بازدید از کارخانه کارخانه بررسی شود. این مراحل ممکن است نیاز به تکرار چندین بار قبل از درک کامل نیازهای محصول و انعکاس آن در “نمونه طلایی” داشته باشد.

مرور نمونه ها در سایت به شما امکان می دهد بازخورد مستقیم دهید و فوراً به هرگونه عدم تطابق اشاره کنید. بنیانگذاران Need / Want گفتند که این فرصت برای شرکت وارد کننده آنها بسیار ارزشمند است:

بلافاصله ، متوجه چند مورد از محصول شدیم … اگر آنجا نبودیم ، صید آن چند هفته طول می کشید. این به تنهایی ارزش ما را برای پرواز در آنجا فراهم کرد. کل سفر فقط ارزش آن را داشت که فقط یک اشتباه را بدست آورید.

هنوز هم ایده خوبی است که تأمین کننده خود پس از بازدید از نمونه دیگری حمل کنید تا اطمینان حاصل شود که هرگونه ناسازگاری را اصلاح کرده است. اما می توانید با ارائه بازخورد واضح در سایت ، روند کار را به طور چشمگیری تسریع کنید.

با گزارش بازدید از تامین کننده از یک حزب سوم ، بصیرت بیشتری کسب کنید

در نهایت ، فقط اطلاعات زیادی وجود دارد که خریدار متوسط می تواند هنگام بازدید از کارخانه در محل جمع کند. صاحبان کارخانه ها غالباً بیشتر علاقه مند به “شراب خواری و ناهار خوری” مشتریان خود هستند تا اینکه دقیقاً توانایی تولید آنها را نشان دهند (مرتبط: 3 مانع فرهنگی که برای کنترل موثر چین باید با آنها روبرو شوید).

حسابرسان حرفه ای می توانند از تخصص صنعت خود برای ارزیابی عینی یک تامین کننده در مناطق حتی بیشتر از شش مورد ذکر شده در بالا استفاده کنند. و مدیر کارخانه احتمالاً بر حسابرسان مستقلی که از طرف شما به کارخانه مراجعه می کند تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum tiktok takipçi satın alhtml nullednulled themesElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma