تفاوت نمایندگان با زرگ ها چیست؟
تفاوت نمایندگان با زرگ ها چیست؟
به گزارش اطهر نیوز، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سوالات نمایندگان مجلس به صفر رسیده است و نیازی به طرح موضوع دیگری در صحن مجلس نیست.
به گزارش اطهرنیوز به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید عزت الله ضرغامی پس از نشست با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: امروز مهمان کمیسیون فرهنگی بودیم تا پاسخگوی این موضوع باشیم. سوالات تخصصی نمایندگان محترم. تمام نمایندگانی که سوال می کردند یا راضی بودند یا وقت دیگری برای پاسخ مبسوط تعیین شد و سوالات نمایندگان به صفر رسید و نیازی به سوال در اتاق نیست و این قطعا وظیفه من را سخت می کند.
وی با بیان اینکه در سال های گذشته در حوزه میراث فرهنگی مغفول مانده ایم، افزود: کارهای زیادی که امسال در حوزه زیرساختی انجام داده ایم نیاز به زمان دارد تا نتیجه خود را نشان دهد.
ضرغامی افزود: امروز گزارش سالانه نتایج وزارت کشور را ارائه کردم و سعی کردم در راستای وعده هایی که در جلسه رای اعتماد داده ام، عملکرد خود را توضیح دهم. یکی از مهمترین مشکلات ما در حوزه میراث فرهنگی بحث ابنیه و آثار تاریخی است. اگرچه ارزش بناهای تاریخی بسیار بالاست و ما وظیفه داریم میراث فرهنگی را حفظ کنیم، اما در زمینه تملک باید برای یک بنای تاریخی که توسط وزارتخانه، مالک آن به ثبت رسیده، پول پرداخت کنیم و این اعتبار در سال های گذشته در نظر گرفته نشده است؛ بنابراین بسیاری از مالکان ساختمان منتظر دریافت پول هستند. البته ما به دنبال راه حل مشترک با کمیسیون فرهنگی هستیم تا خدای ناکرده ظلمی در حق هیچکس نیفتد.
وی در ادامه با بیان بحث حریم های در نظر گرفته شده برای آثار تاریخی، اظهار داشت: این محدوده ها در شهرهای مختلف برای مردم مشکل ایجاد می کند. آقای رئیس جمهور در سفرهای خود به استان با این مشکلات مواجه است. برخی از نمایندگانی که به عنوان سوال آمده بودند به این حریم خصوصی اعتراض جدی داشتند و من توضیح دادم که ما حریم دیگری داریم.
ضرغامی تصریح کرد: یکی از وظایف ما این است که مرزها را درست تعریف کنیم. چرا که برخی از مرزها در سال های گذشته به صورت تخصصی تسویه نشده بود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه تصریح کرد: در تعدادی از مناطقی که با بافت مشکل داریم، با همان نگاهی که به تعیین حریم داریم، مشکل نمایندگان حل شده است، اما تلاش می کنیم با مسائل تاریخی برخورد کنیم. بافت هایی که نمی توانند با در نظر گرفتن ویژگی های این استان نسخه خاصی برای هر استان تهیه کنند.
وی افزود: به عنوان مثال در جاهایی مثل یزد یا میبد باید این بافت حفظ شود و خود مردم هم بخواهند و با دادن وام و اعتبار به مردم کمک کنیم تا خودشان در حفظ بنا مشارکت داشته باشند. در همان زمان مشکل آنها
ضرغامی با بیان اینکه خیلی جاها مشکل جدی نداریم و می توانیم با استفاده از پتانسیل های بومی مشکلات را حل کنیم، گفت: قوانین میراث فرهنگی دغدغه ماست و معتقدم اگرچه باید همیشه از این دغدغه حمایت کرد، اما مشکلات مردم نیز باید برطرف شود. خطاب. ما آن را تعمیر خواهیم کرد
به گزارش اطهر نیوز به نقل از ایسنا، پیش از این اعلام شده بود که زرگامی برای پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان در خصوص فعالیت یک ساله خود در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به کمیسیون فرهنگی مجلس دعوت شده است. حدود 18 نماینده توسط ضرغامی استیضاح شدند که پس از آن احتمال استیضاح وی در مجلس اعلام شد. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست روسای پایگاه های میراث ملی و جهانی روز یکشنبه 31 مردادماه در اجلاس روسای پایگاه های میراث ملی و جهانی به مشکل اختلاف نظر نمایندگان مجلس و وی پرداخت. استیضاح کرد و اظهار داشت: برخی نمایندگان مجلس که استیضاح می کنند می گویند مردم می خواهند نزدیک میراث فرهنگی بسازند چرا فکری به حال آنها نمی کنیم. البته باید حد و مرزها را منطقی مشخص کرد، اما وقتی می گوییم بافت تاریخی با هویت شهری منافاتی ندارد، خیلی ها متوجه نمی شوند و فکر می کنند بافت تاریخی فرسوده است و می توان آن را بولدوزر کرد.


حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله