سرعت هارد دیسک علاوه بر نرخ تبادل اطلاعات آن با میزان چرخش سیلندر های اطلاعات در نوع های استفاده کننده از سیلندر نیز اطلاق می گردد. طبقه بندی های مختلفی برای معرفی هارد دیسک ها و ویژگی های آن ها وجود دارد. مثلا اچ پی به سیگیت یا وسترن دیجیتال سفارش هارد دیسکی میدهد که کدهای فریموری خاصی در ماژول های آن وجود داشته باشد و گزارشات خاصی بتواند ارایه دهد. عنصری که در بیشتر این طبقه بندی ها برای جداسازی هارد ها از آن استفاده می شود، پارامتر ورود و خروج اطلاعات است. خرید هارد سرور HP و استفاده به صورت همزمان از آن ها می تواند این امکانات را کاملا برای شما پیاده سازی کند. یکی از قابلیت هایی که سرور های HP و سایر سرور ها پشتیبانی می کنند، استفاده از چند هارد به صورت همزمان است. خرید هارد سرور HP یک تصمیم استراتژیک است که می تواند بر اساس شرایط سازمان ها تغییراتی را داشته باشد. در واقع ممکن است در بیشتر مطالبی که دیده اید هارد را بر اساس انواع IDE، SATA و…

این هارد ها میتواند SAS یا SATA باشد هارد های SASبه هاردهای 2.5 اینچی (SFF) با سرعت 10000 و 15000 هزار دور و هاردهای SATA به هاردهای 3.5 اینچی(LFF) با سرعت 10000 و 7200 تقسیم می شوند .هارد SAS در واقع نسل جدیدی از پروتکل های ارتباطی است که دارای سرعت بالایی است و برای سخت افزاری هایی که عملیات انتقال اطلاعات را انجام می دهند استفاده می شود که قطعاً یکی از آن ها هارد دیسک است. سرعت یک هارد دیسک تعیین کننده کارایی آن و در واقع تعیین کننده سرعت کل سیستم است. از جمله آن ها وجود ۲ گیگابایت رم روی سیستم می باشد. این نوع از هاردهاکه به صورت SAS/SATA 7.2K در بازار وجود دارند، برای برنامههای کاربردی business-critical و با عملیات ورودی و خروجی فشرده و زیاد، با فراهم آوردن بالاترین میزان کارایی و قابلیت اطمینان، کاربرد دارند. در این مطلب خرید هارد سرور HP به صورت کامل و با ذکر ویژگی ها انجام گرفت. هارد های hddبه دیسک مغناطیسی شهرت دارند و فرآیند ذخیره داده روی آن به این صورت است که داده ها روی سیلندر های چرخان به وسیله یک هد خواندن و نوشتن، درج و یا واکشی میگردند. در سیستم ها و هارد های SSD نیز که ساختار هارد بر اساس سیلندر نمی باشد، سرعت انتقال داده یکی از ویژگی های اصلی است.

همینطور ویژگی ها و امکاناتی که شما با این امر مهم بدست خواهید آورد را مورد بررسی قرار دادیم. شما وقتی که خرید هارد سرور HP را انتخاب می کنید، تنها به یک نوع از هارد درایو با ویژگی های ثابت دسترسی ندارید. عملکرد بافر به این صورت است که هارد دیسک با شناسایی اطلاعات پرکاربرد، مانند فایل های سیستم عامل یا نرم افزاری که درحال اجرا می باشد. با توجه به اینکه موضوع اصلی ما راهنمایی در مورد خرید هارد سرور HP است ما در اینجا از طبقه بندی دیگری استفاده میکنیم و هارد دیسک ها را با توجه به فناوری ساخت مورد بررسی قرار می دهیم که اطلاعات مفید تر و جامع تری را در اختیار داشته باشیم. اجازه دهید تا در ادامه بیشتر راجع به انواع این هارد ها و خرید هارد سرور HP صحبت کنیم. با توجه به مطالب گفته شده درباره انواع هارد دیسک ها تا اینجای کار به این نتیجه رسیده ایم که برای خرید هارد سرور HP شما میتوانید از گزینه های خرید هارد SAS و یا خرید هارد سرور SSD بهره مند شوید. جستجو زمانی است که طول میکشد هارد دیسک اطلاعات مورد نظر را که روی آن ذخیره سازی شده است پیدا کند و آن ها را آماده ارسال به حافظه مشخصات هارد سرور hp اصلی نماید.

البته باید توجه داشت که عموما استفاده از این نوع هارد دیسک برای ذخیره سازی و در ظرفیت بالا با توجه به قیمت بالای آن کاری غیر اصولی است. و معمولا از این نوع هارد برای بالا بردن کارایی و سرعت سیستم و سرور ها مورد استفاده می شود. به مدت زمانی که طول میکشد تا هارد دیسک این کار ها را انجام دهد، زمان جست و جو گفته میشود. آنها فرایند احراز صلاحیت را اعمال می کنند تا فریمور و OS ناسازگار را حذف کنند. برای حذف رید و لاجیکال درایو کافیست در صفحه اول پیکربندی که در شماره ۴ این آموزش میبینید گزینه Delete Logical Drive را انتخاب کنید. ۵. پس از انتخاب گزینه Create Logical Drive وارد صفحهای می شوید که هاردها را در سمت چپ و انواع RAID را در سمت راست میبینید. برای انتخاب هاردسرور مناسب به چگونگی اتصال آنها، گنجایش ذخیرهسازی، نرخ انتقال و موارد دیگر توجه داشته باشید.