افراد از طریق اپلیکیشن کیف پول جیبیمو، پس از احراز هویت، میتوانند روزانه تا ۱۰ میلیون تومان (حتی بیشتر در صورت داشتن کسبوکار و احراز هویت کاملتر) دریافت یا پرداخت پول با دوستان و آشنایان خود داشته باشند. در هرکدام از روشهای انتقال وجه از طریق حواله پایا و ساتنا که در بالا مفصل بررسی شد، این محدودیت وجود دارد که باید فقط از یک حساب بانکی اقدام به جابهجایی پول نمود و در صورتیکه مبلغ مورد نظر در چند حساب یا کارت مختلف باشد، فرد با مشکل مواجه خواهد شد اما با استفاده از اپلیکیشن جیبیمو میتوان از هرکدام از کارتهای بانکی، مبلغی را داخل کیف پول خود در جیبیمو جابهجا کرد و در نهایت انتقال وجه به شبای مقصد را انجام داد. در جواب این سوال باید گفت با توجه به اینکه انتقال وجه از طریق کارت به کارت محدودیت مبلغ زیادی دارد، کاربرانی که نیاز به جابهجایی مبالغ زیاد دارند بهتر است از روش انتقال وجه با شبا اقدام کنند و در ادامه باید متذکر شد که اساساً شبا پروتکلی برای پرداخت نیست بلکه نوعی شناسه بانکی است. ۱- اینترنت بانک: حداکثر مبلغ هر حواله پایا به روش اینترنت بانک ۱۵۰ میلیون ریال است و در هر روز میتوان حداکثر چهار تراکنش ۱۵۰ میلیون ریالی انجام داد که در مجموع ۶۰۰ میلیون ریال میشود.

بایگانیهای ویرایش شماره شبا - صفحه ۲ از ۲ - بآشگاه ... ۱- اینترنت بانک: در روش اینترنت بانک میتوان مبالغ با حداقل ۱۵۰ میلیون ریال و حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال در روز و حداکثر ۱ میلیارد ریال در هر ماه را از طریق حواله ساتنا جابهجا کرد که سقف این مبلغ با استفاده از دستگاه توکن ۲ میلیارد ریال است. در بانک خاورمیانه هم، به ۲ روش شماره کارت و شماره حساب میتوانید شماره شبا دریافت کنید. مبلغ قابل جابهجایی در روش پایا حداقلی ندارد و برای مبالغ پایینتر با تکرر بیشتر استفاده میشود. معمولاً برای مبالغ بالاتر مورد استفاده قرار میگیرد. اگر روی کارت عابر بانک شما، شماره شبا موجود نبود می توانید با مراجعه به سایت بانک مورد نظر شماره شبا را بدست آورید. مشتری گرامی; نظر به اینکه از تاریخ 99.3.12 بانک مهر اقتصاد سابق در بانک سپه ادغام گردیده است لذا درخواست شما از طریق سامانه شکایات بانک سپه ثبت و پیگیری خواهد شد. شما هم میتوانید بهصورت گروهی شماره حسابهایتان را به شبا تبدیل کنید و هم اینکه با استفاده از شماره حساب (حساب شخصی، تسهیلات، حسابهای خزانه، دستگاههای دولتی و بانکها نزد بانک مرکزی) شماره شبای ملی را محاسبه کنید.

بعد از ورود به هر کدام از این صفحات، با وارد کردن شماره حساب یا شماره کارت بانک صادرکنندۀ کارت، میتوانید شماره شبا دریافت کنید. ۲ هر شخص كه داراي يكي از حسابهاي متمركـز ( بانـك سـپه جـاريطلايـي، عابربانـك) و همچنين يك خط تلفن همراه باشد ميتواند ضمن كـسب اطلاعـاتي از قبيـل موجـودي، صورتحـساب،وضعيت آخرين دسته چك و … شماره شبا، ربطی به رمز دوم و رمز پویا ندارد و دریافت آن از بانک، هزینه ای در پی نخواهد داشت. در صورت صحت اطلاعات وارد شده، شماره شبا نمایش داده میشود. تمامی این داده ها در ” شبا” وجود دارند. لازم به ذکر است انتقال وجه پایا، تنها در روزهای کاری صورت میپذیرد. در سیستم رایانه ای، شبا به صورت یکپارچه و بدون فاصله نمایش داده می شود. من مبلغی رو جهت یک شماره حساب شرکت بیمه آسیا که شماره شبای بیمه رو داشتم از طریق پایا از منزل و استفاده از اینترنت بانک دوبار پرداخت کردم اول قبول میکنه بعد هر دو بار به حسابم برگشت داده میشه دلیلش رو نمیدونم هر دو بار هم صبح ساعت ۹وچند دقیقه واریز کردم علتش چیه؟ همچنین کسبوکارها در نسخه وب جیبیمو، پس از احراز هویت کامل، بدون نیاز به مراجعه به شعب بانکها، تنها با داشتن شماره شبا فرد مقابل میتوانند تا ۵۰۰ میلیون ریال در هر تراکنش و بدون محدودیت سیستمی روزانه انتقال وجه داشته باشند.

متناظراً بانکها نیز میتوانند دستور پرداختهای مشتریان خود را به صورت انفرادی یا انبوه دریافت و برای پایاپای و انجام در بانکهای مقصد به «پایا» ارسال کنند. کسبوکارها علاوه بر دریافت درگاه پرداخت در کمتر از ۲۴ ساعت و تسویه حساب سریع، خدمات انتقال وجهِ جیبیمو را به صورت پنل تحت وب و یا API با کمترین هزینه دریافت میکنند و از آن میتوانند برای پرداختهای گروهی، تسویه حساب یا تسهیم وجوه با تأمینکنندگان کالا یا خدماتشان، پرداخت جایزه به کاربران و یا راهاندازی باشگاه مشتریان استفاده کنند. ویژه کسبوکارها: جیبیمو از کسبوکارها دعوت میکند تا از درگاه پرداخت واسط جیبیمو یا خدمت صدور فاکتور برای دریافت هزینهها از مشتریان خود استفاده کنند. از طرفی، گاها برخی از سازمان ها و نهادها مثل سازمان بورس، سجام، ثبت نام در سامانه تهران من شهرداری تهران، سازمان خصوصی سازی و غیره جهت پرداخت سود یا ثبتنام در سامانه، از شما، شماره شبا طلب می کنند که ۹۹ درصد مردم، این شماره را نمی دانند و دانستنش برای تکمیل فرم ها و دریافت سود سهام عدالت و سود سهام و دریافتی از سازمان ها و نهادها، الزامی است. این شماره در ایران با IR شروع شده و پس از آن 24 رقم دیگر قرار میگیرد.