[ad_1]

تغییر گسترده به کار از راه دور ناشی از همه گیری Covid-19 برای مدتی باقی خواهد ماند و حتی ممکن است پس از پایان بحران نیز ادامه یابد. در چند ماه گذشته نشان داده شده است که زنان ، افراد رنگین پوست و مراقبان سطح بالاتری از فرسودگی شغلی را تجربه می کنند که می تواند منجر به اضطراب ، کاهش بهره وری و حتی انحراف از نیروی کار شود. رهبران باید درک کنند که کدام یک از کارکنان آنها ممکن است در معرض خطر فرسودگی شایع در همه گیر قرار بگیرند و برای محافظت از آنها گام بردارند. سه مرحله خاص می تواند این کار را در طی یک بیماری همه گیر و بعد از آن انجام دهد و به نفع کل سازمان باشد. ابتدا ، فعالانه کارمندان خود را بررسی کنید. دوم ، شرایط کار انعطاف پذیر را ارائه دهید. سرانجام ، اطمینان حاصل کنید که کارگران از راه دور برای بهبودی مدتی زمان لازم دارند.

با وجود وسوسه تبدیل تقویم های خود به سال 2021 و پشت سر گذاشتن سال 2020 ، زنگ زدن در سال جدید بلافاصله “عادی جدید” ما را جابجا نخواهد کرد. افزایش جلسات و میزهای آشپزخانه ، تبدیل به کلاس و دفاتر خانه ، برای مدتی ادامه خواهد داشت. اگرچه برای بقا از بحران بسیار مهم است ، اما این اقدامات بر کارکنان ، به ویژه زنان ، افراد رنگین پوست و مراقبان تأثیر دارد. در واقع ، فرسودگی شغلی – تعریف شده به عنوان “استرس مزمن در محل کار که با موفقیت کنترل نشده است” – اوج همه زمان ها است.

با توجه به این واقعیت که مادران بیشتر مسئولیتهای مراقبت از کودکان را در سراسر شیوع بیماری به عهده می گیرند ، تعجب آور نیست که 9.8 میلیون مادر شاغل در ایالات متحده از فرسودگی شغلی رنج می برند. در واقع ، مادران شاغل 28٪ بیشتر از پدران شاغل تجربه می کنند. در حالی که تحقیقات نشان می دهد تقریباً 100٪ مدیران به عنوان کارمندان حمایتی در خانواده ها رتبه بندی می شوند ، فقط نیمی از افراد زیرمجموعه آنها موافق هستند.

خستگی همه گیر نه تنها می تواند به بهره وری پایین ، اضطراب و استرس برای کارگران منجر شود ، بلکه همچنین یک عامل م contribثر در جابجایی زنان مبتلا به کووید از نیروی کار است. طبق اداره آمار کار ، در نوامبر سال 2020 بیش از 2 میلیون زن کمتر از یک سال قبل در نیروی کار حضور داشتند. وقتی زنان از نیروی کار بیرون رانده شوند ، نه تنها به پیشرفت در جهت برابری جنسیتی بلکه به خانواده های آنها که به درآمد و رشد اقتصادی کشورشان اعتماد دارند آسیب می رساند.

Covid-19 بر افراد رنگارنگ ، از جمله در محل کار ، تأثیر نامتناسبی دارد. به عنوان مثال ، سیاه پوستان و لاتین بیش از سفیدپوشان نگران کار خود هستند. نگرانی آنها کاملاً منطقی است: افراد رنگین پوست بیشتر در معرض خطر از دست دادن شغل خود هستند ، نه تنها به این دلیل که در صنایع پرخطر مانند خرده فروشی و مهمان نوازی کار می کنند ، بلکه به این دلیل که اکثر شرکت ها آنها را در بالای لیست قرار می دهند. آن برای برش است.

برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که روند کار از راه دور همچنان ادامه داشته باشد ، زیرا انتظار می رود که پس از کوید ، بخش قابل توجهی از کارمندان در جهان کارگر از راه دور باقی بمانند. رهبران وظیفه دارند که تجربیات کارگران خود را که بیشتر تحت تأثیر فرسودگی شغلی در خانه قرار دارند ، در نظر بگیرند و یک فرهنگ از راه دور فراگیر را ایجاد کنند که می تواند به نفع کل سازمان آنها باشد. سه مرحله وجود دارد که می توانید برای محافظت از کارمندان در برابر فرسودگی شغلی – در طی یک بیماری همه گیر و بعد از آن.

کارمندان خود را بررسی کنید. همه کارمندان به شما نمی گویند که چگونه کار می کنند و نیاز آنها چیست. به عنوان مثال ، تحقیقات نشان داده است که اقلیت ها به طور کلی تمایلی به اشتراک اطلاعات در مورد خود در محل کار ندارند. علاوه بر این ، زنان سیاه پوست بیشتر احساس نامرئی شدن در محل کار خود را دارند ، به این معنی که حتی هنگام صحبت ، کمتر به خاطر می ماند نظرات آنها. اما فقط زنان و اقلیت ها نیستند که باید خود را تنظیم کنند – تحقیقات ، از جمله من ، نشان داده است که مردان تمایلی به ابراز نیاز به محل اقامت خانواده نزد کارفرمایان ندارند. ایجاد فرهنگ مسافت از راه دور با شنیدن همه کارمندان و به دنبال آن اقامتگاههای مناسب و مناسب آغاز می شود. یک عمل ارتباطی ساده به تنهایی می تواند ابهام و اضطراب را کاهش دهد.

انعطاف پذیر نه فقط از راه دور در صورت امکان کار کنید. کار در خانه لزوماً انعطاف پذیری ندارد. بعنوان مثال برخی از شرکتها اصرار دارند که کارگران در ساعتهای کاری معمول همچنان روی رایانه خود باشند ، درست همانطور که قبل از همه گیری در دفاتر فیزیکی خود بودند. علاوه بر این ، متوسط ​​روز کاری اکنون تقریباً یک ساعت بیشتر از قبل از همه گیری است. در حالی که برخی از وظایف و تصمیمات باید همزمان انجام شوند ، رهبران باید این مسئله را بررسی کنند همه چیز وظایف و تصمیمات باید از این طریق اتفاق بیفتد. اجازه دادن به برخی از همکاریهای ناهمزمان ، انعطاف پذیری کارمندان را برای مدیریت مسئولیتهای بسیاری به آنها می دهد (همانطور که اکثر آنها در حال حاضر انجام می دهند). انعطاف پذیری می تواند کمی احساس مشترک و آسایش را به ارمغان بیاورد و به یک مزیت رقابتی برای سازمان تبدیل شود.

به زمان و استراحت ذهنی توجه کنید. جلسات چرخشی بین زمانها ، که برای هر مکان مناسب (و ناخوشایند) است ، بهترین روش برای تیمهای توزیع شده در سطح جهانی است ، به طوری که هیچ گروهی جلسات جلسه را در ساعت 11 صبح یا سردرد جلسه را در ساعت 11 جاده کسب نمی کند. حتی اگر تیم شما در یک منطقه زمانی باشد ، ممکن است بخواهید این عمل را انجام دهید. علاوه بر این ، اگرچه به نظر می رسد کار در خانه همیشه کارمندان در دسترس هستند ، اما مهم است که آنها قصد دارند زمان را خاموش کنند. استراحت و تغییر کارها نه تنها باعث انرژی می شود ، بلکه باعث بهبود تفکر خلاق و حل مسئله و کاهش فرسودگی شغلی می شود. رهبران این فرصت را دارند که همه کارمندان را تشویق کنند که برای بهبودی وقت بگذارند ، به ویژه در مواقعی که مبارزات کارگران به دلیل کار از راه دور آشکار نیست.

همه گیری در سال 2021 دنبال می شود و انتظار می رود که کار از راه دور هم در حین و هم پس از آن به عنوان یک قاعده باقی بماند. کارفرمایان به طور فزاینده ای مسئولیت اطمینان از رفاه کارمندان خود و برداشتن گام های فعال برای ایجاد تغییرات عملیاتی را دارند. رهبران می توانند با توجه به کارگرانی که مستعد خستگی و فرسودگی همه گیر هستند ، سازمان های بهتری برای همه کارمندان خود ایجاد کنند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir