[ad_1]

برای پیشرفت در جهت برابری جنسیتی ، باید مردان را نیز در این زمینه گنجاند. اما تعصب با مبلغ صفر معمولاً مردان را از انجام مکالمه باز می دارد (چه رسد به اقدام) زیرا این باور را تقویت می کند که مردان باید منابع یا وضعیت خود را فدا کنند تا جایگاهی بر سر میز زنان را بدست آورند. گرچه تفکر جمع صفر توسط داده ها پشتیبانی می شود ، اما روایت انصاف در محل کار را در بر می گیرد.

خوشبختانه ، سازمان ها می توانند برای غلبه بر تعصب حاصل از جمع صفر در بین کارمندان مرد و انتقال سوزن در مورد مسائل جنسیتی اقدام مشخصی انجام دهند: تعیین کمیت برابری جنسیتی از نظر منافع اقتصادی برای شرکت. با پیوند دادن معیارهای DEI به بررسی عملکرد ، رهبران را مسئول تغییر می دانید. فرصتهای توسعه را برای افزایش هوش جنسی ، همدلی و خودکارآمدی فراهم کنید. پرده هنجارهای اجتماعی سوce برداشت شده را عقب بکشید. روابط حرفه ای بین دو جنس را ارتقا دهید. و برای تدوین ، تمرکز و ادغام مداخلات در نتایج و ماموریت های اصلی کسب و کار.

درک اینکه چرا مردان تمایلی به شرکت در گفتگوهای برابری جنسیتی ندارند آسان است. چرا آنها می خواهند به جنبشی بپیوندند که معمولاً به عنوان یک مشکل زنان شکل گرفته و مردان به عنوان یک مشکل شناخته می شوند؟ چرا آنها معتقدند كه این برنامه به ازای رشد حرفه ای آنها خواهد بود ، چرا آنها به دنبال مشاركت در چنین برنامه فوق برنامه شرکتی هستند؟

اما اگر بخواهیم به سمت برابری جنسیتی پیشرفت کنیم ، باید مردان را درگیر کنیم. بر اساس تحقیقات ما ، در می یابیم که یکی از بهترین روش ها برای جذب بیشتر مردان به ابتکارات تنوع ، عدالت و شمول (DEI) ، شکست تعصب حاصل از جمع صفر است که حساسیت زدایی به مشارکت مردان است.

طبق تعریف ، شرایط حاصل از جمع صفر برنده و بازنده ای ایجاد می کند که اهداف آنها با یکدیگر در تضاد است. برای متفکران با جمع صفر ، دنیا دوتایی است: یا من برنده می شوم ، شما می بازید ، یا شما برنده می شوید و من می بازم. نتایج سودمند متقابل هرگز مورد توجه قرار نمی گیرند. این تفکر – غالباً ضمنی و خودکار – منجر به تفرقه و تنش غیر ضروری می شود.

نمونه هایی از تعصب حاصل از جمع صفر در اطراف ما وجود دارد ، از مرحله بحث تا میز مذاکره تا داستان هایی که ابتکارات DEI را در محل کار شکل می دهند. از نظر برابری جنسیتی ، تعصب با مبلغ صفر مردان را از حتی مکالمه منصرف می کند (چه رسد به اقدام) زیرا این باور را تقویت می کند که مردان نمی توانند همزمان با زنان رشد کنند – اینکه آنها باید منابع خود را فدا کنند یا وضعیت زنان برای به دست آوردن یک کرسی در جدول. گرچه تفکر جمع صفر توسط داده ها پشتیبانی می شود ، اما روایت انصاف در محل کار را در بر می گیرد.

و بدون مردان (رهبران 82 درصد از کل شرکت های سراسر جهان) ، تلاش های DEI خنثی می شود. آنها قبلاً انجام داده اند. از 2019 تا 2020 ، ما بازگشتیم و 55 سال به زمان مورد انتظار برای پر کردن شکاف جنسیتی در برابری اقتصادی اضافه کردیم. بدون تغییر قابل توجه ، ممکن است 257 سال دیگر منتظر بمانیم تا شکاف پر شود. و اختلافات جنسیتی فقط در طی همه گیری افزایش می یابد. وضعیت زنان رنگی به ویژه وحشتناک است. به عنوان مثال زنان سیاه پوست از زمان شیوع همه گیر نه تنها با نرخ بیکاری بالاتری روبرو بوده اند ، بلکه ماه به ماه نیز شاهد افزایش بیکاری بوده اند. از ماه فوریه ، بیش از 1.4 میلیون شغل در اختیار زنان سیاه پوست بوده است. این یک آمار مخصوصاً دردناک است وقتی شما در نظر بگیرید که 51٪ از کل خانواده های سیاهپوست آمریکایی با فرزند به مادرانی بستگی دارند که از خود تأمین هزینه کنند.

این سازمان از دستیابی به برابری جنسیتی سود واقعی دارد. مشاغلی که متعهد به پر کردن شکاف های جنسیتی در تمام نژادها و قومیت ها هستند از افزایش سودآوری و بازگشت سرمایه ، بهره وری و نوآوری برخوردار هستند. توانایی بیشتر در جذب و حفظ استعدادهای برتر. و سود. تحقیقات خط لوله در میان 4161 شرکت در 29 کشور نشان می دهد که به ازای هر 10٪ افزایش برابری جنسیتی ، مشاغل شاهد افزایش درآمد از 1٪ به 2٪ هستند.

ما نمی توانیم قرن ها صبر کنیم تا مردان به عنوان همدست و مدافع کاملاً درگیر شوند تا به برابری کامل جنسیتی در محل کار دست یابند ، به ویژه در زمانی که بهبود اقتصادی ما به مشارکت عادلانه کارمندان بستگی دارد. در اینجا شش اقدام برای کمک به سازمانها برای غلبه بر تعصب با درآمد صفر در بین کارمندان مرد ، جابجایی سوزن عدالت و کسب سود مالی ذکر شده است.

1. برابری جنسیتی را از نظر منافع اقتصادی برای شرکت تعیین کنید. این مفهوم یک سهم ثابت اقتصادی را حذف می کند و نشان می دهد که بهبود برابری جنسیتی سهم را به همه گسترش می دهد. هنگام انجام پرونده ، شواهدی را ارائه دهید که نشان می دهد مردان وقتی زنان و افراد رنگین پوست در تمام سطوح رهبری کاملا و به طور یکسان درگیر می شوند ، چگونه سود می برند. تحقیقات نشان می دهد سازمانهایی که دارای نمایندگی برابر هستند از موفقیت ، سودآوری و ابتکار بیشتری برخوردار هستند که این امر به نفع مردان است. این نتایج مطلوب با افزایش دسترسی به اطلاعات ، تنوع بیشتر شبکه ها و بهبود مهارت های بین فردی که مردان از عضویت در یک سازمان متنوع تر و فراگیرتر به دست می آورند ، تسهیل می شود.

2. با پیوند دادن معیارهای DEI به بررسی عملکرد ، رهبران را مسئول تغییر کنید. کسب و کارها برای اندازه گیری پیشرفت در رسیدن به اهداف خود به داده ها اعتماد می کنند. بنابراین ، اجرای یک جدول رتبه بندی استاندارد با نتایج DEI نقشی اساسی در پر کردن شکاف های جنسیتی بین بخشی بازی خواهد کرد. کارت امتیازی باید عملکرد را در هر مرحله از چرخه زندگی کارمند و در هر مرحله از نردبان شرکت دنبال کند. همچنین باید حداقل براساس جنسیت و نژاد داده ها را تفکیک کند تا رهبران بتوانند از وسعت تجارب کارمندان در این بخش مطلع شوند. رهبران باید با انتشار بررسی های سه ماهه پیشرفت و گزارش های سالانه تنوع ، این روند را شفاف کنند.

3. فرصت های توسعه را برای افزایش هوش جنسی ، همدلی و خودکارآمدی ارائه دهید. افزایش آگاهی از تجربیات و چالش های زنان در محل کار برای تغییر نگرش در مورد تعصب جنسیتی و تبعیض جنسی و تأمین انگیزه همدلی اساسی است. مداخلات و آموزش هایی مانند شبیه سازی جنسیتی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (WAGES) و 50 راه مبارزه با تعصب LeanIn محیطی را ایجاد می کنند که در آن مدیران و کارمندان می توانند درباره موضوعاتی مانند جنسیت گرایی و تعصب جنسیتی بحث کنند. تنظیم دقیق می تواند واکنش پذیری و منفی حاصل از جمع صفر را به حداقل برساند ، و باعث تشویق یک محل کار در آنجا می شود که کارمندان یاد می گیرند برای تغییر مثبت اقدامات فوری انجام دهند و همدلی را برای همکاران ایجاد کنند. و وقتی کارمندان برای انجام کار به یکدیگر اعتماد می کنند ، امنیت روانی و اعتماد – مواد اصلی درگیر شدن کارمندان – افزایش می یابد.

4- پرده هنجارهای اجتماعی سو برداشت شده را به عقب برگردانید. تحقیقات نشان می دهد که مردان بر این باورند که مردان دیگر سطح بالایی از تبعیض جنسی را می پذیرند – اما در حقیقت اکثر مردان صریحاً رابطه جنسی را تأیید نمی کنند. این تصور غلط پویایی گروهی را ایجاد می کند که در آن مردان رفتارهای جنسیتی و تفکر جمع صفر را از طریق انطباق تقویت می کنند. خبر خوب این است که برای تغییر پویایی اغلب فقط یک نفر به صحبت نیاز دارد. آموزش رهبري ، كه از روشي براي مداخله در كنار تماشاگران ، فعاليت هاي ديدگاهي و خود ترغيبي استفاده مي كند ، نيز مي تواند نگرش هاي جنسيت گرايانه را درباره چشم اندازهاي حاصل از جمع صفر تغيير دهد.

5- رابطه جنسیتی حرفه ای برقرار کنید. تعاملات اجتماعی مثبت در یک محیط حرفه ای که بر یادگیری ، خودآگاهی ، رشد شخصی و همکاری تأکید دارند ، کلیشه ها ، تعصبات و تعصبات حاصل از جمع صفر را از بین می برد. روابط مربیگری می تواند به ویژه پلی قدرتمند برای تعامل مثبت باشد. بهترین مربیان ، هم رشد شخصی و هم شغلی را برای راهنما و مربی ترغیب می کند. این ارتباط بین فردی را می توان ناشی از تأثیر قرار گرفتن در معرض تماس دانست: وقتی زمان بیشتری را با مردم می گذرانیم ، آنها را دوست داریم و موانع اجتماعی قبلی مانند تصور غلط با صفر را از بین می بریم.

6. چارچوب ، تمرکز و ادغام مداخلات در نتایج و ماموریت اصلی تجارت. غالباً ، ابتکارات DEI بر این است که به اکثریت بگویند چه کاری انجام دهند. نه در رابطه با گروههای کم نماینده به عنوان بخشی از یک آموزش جامع اجباری اجباری انجام می شود. در عوض ، بر آنچه نیاز دارید تمرکز کنید همه چیز آنچه را که هویت مشترک را تأکید می کند – آنچه مشترک همه کارمندان به عنوان اعضای سازمان شما است انجام دهید (به عنوان مثال ، “Tweeps” در توییتر دیدگاه های مختلف را ارزیابی می کند و همکاری را تشویق می کند). سپس بر رفتارها و ارزش های فراگیر تمرکز کنید که نتایج کسب و کار را بهبود می بخشد. به عنوان مثال ، اگر ایمنی برای سازمان شما حیاتی است ، از مداخلات و استراتژیهایی استفاده كنید كه فرهنگ گشودگی و تقسیم شفاف آموخته ها را ایجاد می كند. گشودگی و شفافیت زمانی آشکار می شود که نابرابری های جنسیتی وجود داشته باشد. اگر نوآوری مهم است ، یک محیط کاری ایجاد کنید که افراد از انجام اشتباهات و همکاری در تیم های مختلف احساس راحتی کنند. فروتنی و همکاری از مشخصه های فرهنگ سازمانی است که برای عدالت ارزش قائل است.

از بین بردن موانع سیستمی در برابر برابری جنسیتی ، مانند تبعیض جنسی با جمع صفر ، نیاز به تغییرات عملی در رفتار و فرهنگ محیط کار دارد. سازمانهایی که از توصیه های فوق پیروی می کنند ، تعصب را از بین می برند و مردان را ترغیب می کنند تا به عنوان متحدان و مدافعان ، نقشهای مورد نیاز را بر عهده بگیرند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir