[ad_1]

لیستی از مسائل زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) که ممکن است خطرات مالی برای شرکت هایی که در سال 2020 فوران کرده اند ایجاد کند: تغییر آب و هوا ، کمبود آب ، آلودگی ، # متو ، # سیاه زندگی ، رفاه کارکنان ، تنوع کارکنان ، فساد اداری ، نقض حقوق بشر ، رسوائی های زنجیره تأمین … نه به ذکر Covid-19. با این حال ، در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران و مدیران عامل اکنون ESG را در تصمیم گیری جدی می گیرند ، یک حوزه قدرتمند عقب است: هیئت مدیره شرکت ها.

تحقیقات اخیر – از جمله تحقیقاتی که توسط ما و دانشجویان سابق MBA جیمی فریدلند و الن ناوت در دانشکده بازرگانی NYU Stern انجام شده است – نشان می دهد که بسیاری از شوراها تجربه کمی در ESG دارند و بسیاری حتی نیاز به توجه را تشخیص نمی دهند. در مورد مسائل پایداری مواد

به عنوان مثال ، نظرسنجی سالانه مدیران شرکت PWC برای سال 2020 نشان داد که تنها 38٪ از اعضای هیئت مدیره معتقدند که مشکلات ESG تأثیر مالی بر یک شرکت دارد. این در حالی است که سرمایه گذاران نهادی مانند BlackRock و مشاوران استریت استریت جهانی – و همچنین صاحبان دارایی های کلانی مانند سیستم بازنشستگی خدمات کشوری کالیفرنیا (CalPERS) و سیستم بازنشستگی معلم کالیفرنیا (CalSTRS) – بیشتر تمرکز کرده اند. در عملکرد ESG. مدیران کل شرکت ها نیز به گروه انتخابیه پیوستند: اعلام هدف شرکت میزگرد کسب و کار در آگوست 2019 استقبال گسترده و قدرتمندی از رفتار مثبت ESG بود ، که نیاز به اقدام در هیئت مدیره دارد.

اما تابلوها وقتی صحبت از درک انعطاف پذیری است ، انحرافات سرسختانه ای باقی می مانند. بیشتر مشکلات در کمبود تجربه نهفته است. ما مطالعه PWC را با تجزیه و تحلیل اعتبار فردی 1،188 مدیر در Fortune 100 در سال 2018 بر اساس بلومبرگ و بیوگرافی شرکت دنبال کردیم (ما فرض کردیم که مدارک معتبر شرکت را شامل می شود) و دریافتیم که بیشتر کمتر از یک سوم (29٪) تخصص ESG مربوطه. به عنوان مثال ، در گروه “E” ، آب و هوا و آب دو منطقه از اهمیت مادی برای اکثر شرکت ها و سرمایه گذاران هستند. با این حال ، از کل 1178 عضو هیئت مدیره Fortune 100 که در این نظرسنجی شرکت کرده اند ، در مجموع فقط 5 نفر دارای تجربه مربوطه بوده اند. صنایعی که دارای نگرانی های زیست محیطی مادی هستند و توسط گروه های حسابداری پایدار (SASB) شناسایی شده اند ، این اهمیت را در هیئت مدیره خود منعکس نمی کنند: بخش های با دوام و مصرف کننده مصرف کننده با وجود انرژی زیاد ، اتلاف و محصولات آبزی در بخش ردپا. بخشهای بهداشتی ، دارایی و بیمه خطر قابل توجهی “E” (عمدتاً تغییر اوضاع) دارند ، اما فقط 11 نفر از 149 عضو گروه مطالعه بخش دارای اعتبار “E” هستند.

گروه “S” با 5 درصد از 1188 عضو هیئت مدیره مورد بررسی ، بالاترین میزان تجربه در هیئت مدیره ESG را دارد. بیشتر این 5٪ به حمایت از افزایش تعداد و نفوذ زنان در آپارتمانهای اجرایی و سرنشین اختصاص یافته است. برخلاف این امید به چشم انداز تاریک دیگر ، مسائل مادی مربوط به S ، مانند حقوق بشر ، توسعه منابع انسانی ، مزایا و ایمنی ، نمایندگان کمی در اعضای هیئت مدیره داشتند.

در گروه “G” ، فقط هشت عضو هیئت مدیره از 1188 مورد بررسی تجربه در امنیت سایبری / ارتباطات از راه دور را داشتند ، منطقه ای که خطر مالی مادی به طور فزاینده ای آشکار می شود ، و تعداد کمی از مدیران دارای تجربه معتبر در زمینه اخلاق ، شفافیت ، و فساد و سایر مطالب مهم “G”.

این تصویر خالی از تخصص هیئت مدیره ESG با اهمیت روزافزون مسائل قابل توجه ESG در ایجاد ریسک مالی و فرصت در تضاد است: نظرسنجی ها برتری شرکت هایی را نشان می دهد که به دلیل کارآیی عملیاتی عملکرد خوبی در مسائل قابل توجه ESG دارند (به عنوان مثال کاهش ضایعات ، زنجیره های تأمین ناپایدار کمتر) ، نوآوری (به عنوان مثال فناوری های جدیدی که باعث تغییر دسته بندی مانند کفش های ورزشی نایک فلایکنیت می شود) ، بهبود روابط کارکنان (یعنی کاهش گردش مالی و بهره وری بالاتر) و کاهش خطر (به عنوان مثال نظارتی ، عملیاتی ، بازار و شهرت). بخش قابل توجهی از ارزش شرکت به اعتبار آن وابسته است و مدیریت مسائل ESG می تواند بر درک عمومی شرکت تأثیر منفی یا مثبتی بگذارد. اینها نشانه های روشنی از اهمیت ظهور عوامل قابل توجه ESG است که اکثر تابلوها برای آنها تهیه نشده است.

بنابراین یک تخته باید از چه چیزی ساخته شود؟

اعضای هیئت مدیره ESG را استخدام کنید. هیئت مدیره ها به اعضایی نیاز دارند که خطرات و فرصت های قابل توجه مسائل ESG ، به ویژه افراد با تجربه را درک کنند. نه ، یک عضو منطقی هیئت مدیره E نباید دانشمندی درباره تغییرات آب و هوایی باشد. شورا می تواند این نوع تخصص تخصصی را استخدام کند. اما تعداد بیشتری از اعضای هیئت مدیره نیاز به درک استراتژیک از موضوعات اصلی ESG دارند.

امروزه اکثر شرکت ها در هیئت مدیره خود نسبت به مدیرعامل سابق یک مزیت دارند. این مدیران عامل از 20-20 سال پیش مسئولیت داشتند ، زمانی که مشکلات ESG به طور خاص به عنوان مالی تعریف نشده بود و می توانست اتاق های جلسات را با ذهنی خارج از دسترس تحمیل کند. در مقابل ، PWC دریافت که زنان اعضای هیئت مدیره به احتمال زیاد می گویند که مسائل اساسی ESG مانند تغییر اقلیم و حقوق بشر باید بخشی از استراتژی تجارت باشد.

Dow Chemical به عنوان شرکتی برجسته است که تجربه اعضای هیئت مدیره خود را با قرار گرفتن در معرض ESG منطبق کرده است. داو برای تأمین خطرات زیست محیطی مادی (مانند مواد ، انرژی ، آب ، آب و هوا) دارای سه عضو هیئت مدیره با اعتبار “E” مناسب است: عضو مشارکت آب و هوایی ایالات متحده ، مدیر و رئیس سابق EPA شورای تجارت جهانی برای توسعه پایدار.

از طرف دیگر ، لیبرتی متقابل (بیمه املاک و حوادث) ، با وجود خطر قابل توجه آب و هوا ، در هیئت مدیره داده های اقلیمی عضوی ندارد ، اگرچه دو نفر به شرکت های انرژی وابسته هستند.

امروز و فردا مسائل اساسی ESG را برای شرکت خود پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که چشم انداز ذی نفعان مهم مانند کارگران ، جامعه مدنی و سرمایه گذاران بلند مدت در مورد این مسائل ESG را درک کرده اید. اطمینان حاصل کنید که ESG در فرهنگ و استراتژی تجاری شرکت گنجانده شده است ، هم از نظر ریسک هایی که باید مدیریت شوند و هم از نظر فرصت هایی که باید توسعه یابند.

مک کسون در معرض مواد “E” (انرژی ، مواد ، آب) ، “S” (دسترسی به داروها ، آزمایش های بالینی اخلاقی) و “G” (تبلیغات گمراه کننده ، “مشوق های پزشکی” مربوط به داروهای سازنده عادت ها) است. با این حال ، مک کسون هیچ عضو هیئت مدیره ای با اعتبار ESG مناسب ندارد. این کسری شرکت و سرمایه گذارانش را در معرض خطر قابل توجه مالی قرار می دهد. مک کیسون در حال حاضر در دادرسی در چندین کشور متهم است و خواستار جریمه 26 میلیارد دلاری جریمه برای اقدامات غیرمجاز توزیع مواد افیونی توسط چهار شرکت است.

ثابت فکر کنید. اعضای هیئت مدیره باید اطمینان حاصل کنند که شرکت دارای یک استراتژی پایداری است که در استراتژی تجاری شرکت گنجانده شده است ، همچنین KPI هایی که با استانداردهای کلیدی گزارش که در برنامه های کاری و جبران خسارت تعبیه شده اند و توسط اشخاص ثالث تضمین می شوند ، مطابقت دارند. SASB استانداردهای گزارشگری سفارشی یکپارچه ای را برای شناسایی مسائل قابل توجه ESG بر اساس بخش فراهم می کند که به مدیران و سرمایه گذاران امکان می دهد تا تمرکز شرکت را بر روی موضوعات قابل توجه ESG نظارت و پیگیری کنند. اعضای هیئت مدیره همچنین باید از مدیران اجرایی بخواهند که در مورد تأثیر مالی سرمایه گذاریهای ESG خود ، از جمله مزایای نامحسوس و ملموس مانند جلوگیری از ریسک ، حفظ کارکنان و بهره وری عملیاتی با توجه به مدلهایی مانند مرکز بازگشت پایدار تجارت NYU Stern برای پایداری ، گزارش دهند. (ROSI) روش.

اطمینان از نتایج خوب در مورد موضوعات اصلی ESG نه تنها یک هیئت اعتماد است که برای سرمایه گذاران و مردم مهم است و از نتایج مالی طولانی مدت قوی پشتیبانی می کند. این برای اهمیت شرکت در جهانی که به طور فزاینده ای از بحران ESG رنج می برد بسیار مهم است. یک بخش شرکتی پایدار از بالا شروع می شود.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir