[ad_1]

علی رغم نرخ بهره پایین و یک فضای اقتصادی به طور کلی پایدار ، 2010-2019 کمترین رشد را در بین شرکت های متوسط ​​و وخیم شدن مداوم عملکرد مالی آنها را تجربه کرد. این ممکن است مربوط به اقتصاد همه برندگان دهه گذشته باشد. اعلامیه های ورشکستگی نشان می دهد که همه گیری ها این روند را تشدید کرده است. برای کسب و کار متوسط ​​هرگز مهمتر از این نبوده است که بفهمد بازار سهام پررونق بازتاب دقیق واقعیت برای اکثر شرکتهای آمریکایی نیست.

هنگامی که بیماری همه گیر Covid-19 رخ داد ، تعداد بی سابقه ای از شرکت ها ، که بسیاری از آنها بیش از 50 یا حتی 100 سال دوام آوردند ، راهی جز درخواست ورشکستگی نداشتند. روندهای اخیر برای شرکت های متوسط ​​که ستون فقرات اقتصاد هر کشور هستند ، خوشایند نیست.

ما برای نشان دادن وضعیت فعلی شرکت های متوسط ​​از رویکرد پایگاه داده استفاده کردیم و آخرین دوره از 2000 تا 2019 را بررسی کردیم که با همه گیری 2020 به پایان رسید. ما شرکت های متوسط ​​را 40٪ میانی شرکت های ذکر شده در این لیست معرفی کردیم بورسهای اوراق بهادار ایالات متحده. ارزش بازار و آنها را به صورت سالانه بر اساس ارزش بازار آنها در پایان سال مالی قبل شناسایی می کند. (30٪ بالا و 30٪ پایین به ترتیب بزرگ و کوچک طبقه بندی می شوند.)

داده ها نشان می دهد که در 50 سال گذشته طوفانی ایده آل برای شرکت های متوسط ​​در حال ایجاد است. در هر دهه بعد از 1970-79 ، نرخ رشد سالانه دارایی ها ، فروش و سود برای شرکت های متوسط ​​که به طور فزاینده ای برای کسب سود تلاش می کنند ، کاهش یافت.


برای نشان دادن روند کاهش رشد ، نرخ رشد سالانه سه شاخص مالی – فروش ، دارایی و سود – را برای هر شرکت متوسط ​​محاسبه کردیم. فروش بالاترین رقم در صورت سود و زیان است و اندازه بازار محصولات و خدمات این شرکت را نشان می دهد. رشد فروش نشان دهنده رشد یا کوچک شدن تجارت شرکت است. رشد دارایی نشان دهنده این است که آیا شرکت در حال افزایش یا کاهش کل تخصیص منابع است. سود کمترین رقم در صورت سود و زیان است و نشان می دهد آیا شرکت در کار خود مازاد خالص تولید می کند یا خیر. این مازاد برای تأمین مالی رشد بیشتر و پرداخت سود سهامداران استفاده می شود.

ما نرخ رشد سالانه را در این سه شاخص مالی برای هر شرکت متوسط ​​و سال محاسبه کردیم. سپس میانگین های آنها را برای دهه های 1970–1979 ، 1980–1989 ، 1990–1999 ، 2000–2009 و 2010–2019 محاسبه کردیم. برای سال های 2000 تا 2009 ، ما به دلیل رکود اقتصادی بزرگ سال های 2008 و 2009 را لغو کردیم. ما میانگین ها را محاسبه کردیم زیرا بر خلاف میانگین ها ، متوسط ​​ها تحت تأثیر نتایج شدید هیچ شرکتی نیستند. نتایج در شکل زیر نشان داده شده است.

شکل نشان می دهد که نرخ رشد در هر یک از سه معیار طی 50 سال گذشته کاهش یافته و کمترین میزان آن در دهه 2010-2019 بوده است ، اگرچه این دوره به عنوان دهه بهبود اقتصادی مشخص شده است. این دهه اخیر رشد جمعیت ، کاهش نرخ بهره ، افزایش دستمزد ساعتی و درآمد خانوار ، بهبود آموزش و رشد تولید ناخالص داخلی را نشان داده است. انتظار دارید که این عوامل باعث رشد سریع شرکت ها شوند ، اما به نظر می رسد چنین رشد شرکت های متوسط ​​را دور زده است.

مشخص کردن دلیل دقیق اینکه شرکتهای متوسط ​​در دهه گذشته از پیشرفت اقتصادی بهره مند نشده اند دشوار است ، اما ما چندین فرضیه ارائه می دهیم. یک دلیل قابل قبول این است که مشاغلی که می توانند عملیات مجازی خود را بدون نیاز به دارایی های فیزیکی مقیاس بندی کنند ، از پیشرفت فناوری و شرایط اقتصادی بیشترین بهره را برده اند. در نتیجه ، ناوشکن های دیجیتالی مانند آمازون ، Airbnb و Uber حاشیه رشد و تجارت شرکت های متوسط ​​را خورده اند. آمازون به زیرساخت های زیادی احتیاج داشت ، اما می تواند به طور یکپارچه در سیستم عامل های فیزیکی و مجازی ادغام شود و به طور همزمان بسیاری از مشاغل را مختل کند. در مقابل ، شرکت های متوسط ​​، به ویژه شرکت هایی مانند هتل های زنجیره ای و فروشگاه های خرده فروشی که با دارایی های فیزیکی و زیرساختی کار می کنند ، نه تنها از پویایی شرکت های کوچک ، بلکه از سرمایه گذاری تحقیق و توسعه و توانایی مقیاس گذاری شرکت های بزرگ محروم هستند. . علاوه بر این ، دهه گذشته با بزرگتر شدن شرکت های بزرگی مانند آمازون و اپل به نفع کل اقتصاد بوده است. ما قبلاً نشان دادیم كه منافع اقتصادی كه از زمان بحران مالی 2008 به وجود آمده اند ، تا حد زیادی در شركتهای بزرگ جمع شده است.

در سال 2019 ، ما تغییرات ارزش بازار شرکت های متوسط ​​را توصیف کردیم. آمار جدیدی که در این مقاله ارائه می دهیم ، مبارزات مشاغل متوسط ​​در دهه گذشته را برجسته می کند. در دوره 2010–2019 ، 39.8٪ از شرکتهای متوسط ​​ضرر ، 33٪ کاهش فروش سالانه و 47٪ کاهش سود سالانه را گزارش کرده اند. پس از حذف تأثیر مقادیر خارق العاده ، میانگین نسبت سود به قیمت 3.86٪ منفی بود. متوسط ​​بازده دارایی ها نیز منفی است – 2.36٪. میانگین تغییر در بازده حقوق صاحبان سهام ، معیاری برای بازده ارزش سهامداران ، منفی 4.04٪ بود. این نتایج نشان می دهد که شرکت های متوسط ​​در طی دهه گذشته ، علی رغم شرایط اقتصادی پایدار و مناسب رشد ، رشد بیشتری داشته اند.

آنچه بین سالهای 2010 و 2019 اتفاق افتاده بود ، سرنوشت خوبی برای همه گیری در سال 2020 نبود. ما هنوز صورتهای مالی مالی 2020 را نداریم ، زیرا تهیه و حسابرسی صورتهای مالی قبل از گزارش ، معمولاً سه ماه طول می کشد. با این حال ، ما شاخص دیگری از یک فاجعه مالی داریم: تعداد ورشکستگی های ثبت شده توسط شرکت های متوسط. ما برای ردیابی این اطلاعات به پایگاه داده تحقیق در مورد ورشکستگی UCLA-LoPucki اعتماد می کنیم ، که ورشکستگی شرکت های دارای دارایی بیش از 100 میلیون دلار در سال 1980 (حدود 310 میلیون دلار به دلار امروز) را ردیابی می کند. این پایگاه داده همچنین شامل شرکتهای متوسط ​​دارای اهمیت اقتصادی می باشد. شکل زیر روند تعداد شرکت های متوسط ​​متقاضی ورشکستگی از سال 2010-2020 را نشان می دهد.

بیشترین تعداد پرونده های ورشکستگی بین سال های 2010 و 2019 32 مورد در سال 2016 بود و میانگین و میانگین مقادیر طی دهه به ترتیب 11 و 13.2 در سال بود. این تعداد در سال 2020 به 43 رسید ، که 226 درصد بیشتر از متوسط ​​سالانه و 291 درصد بیشتر از متوسط ​​است. این ارقام بر اساس داده های تا نوامبر 2020 است – اگر داده های دسامبر سال 2020 نیز در آن گنجانده می شد ، تصویر حتی روشن تر به نظر می رسید.

این شرکت ها شامل فروشگاه های خرده فروشی معروف مانند JC Penney ، Pier 1 Imports ، Tailored Brands (مارک هایی مانند Men’s Wearhouse و Jos. A. Bank) و Ascena Retail (مارک هایی مانند Ann Taylor و LOFT) هستند. از دیگر گروه های بزرگ صنعتی که در حال ورشکستگی هستند ، شرکت های نفت و گاز مانند Gulfport Energy هستند. شرکتهای اقامتی و تفریحی ، مانند شرکت Marcus؛ و شرکتهای مسافرتی مانند هرتز. اعلام ورشکستگی حتی بیشتر خواهد بود ، اما برای برنامه محرک 2.2 تریلیون دلاری دولت ایالات متحده ، که شامل 500 میلیارد دلار برای شرکت های دولتی بود.

هر شرکت مسیر دیگری را برای بازیابی دنبال می کند. نتایج چندین شرکت را که بیش از 50 سال وجود داشته اند در نظر بگیرید. پیشگام خرده فروشی 120 ساله JC Penney به Simon Property Group و Brookfield Asset Management فروخته شده است. به همین ترتیب ، تولید کننده موتورهای چند صد ساله Briggs & Stratton با یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی توافق کرد که تمام دارایی های این شرکت را تصاحب کند. غول اجاره اتومبیل هرتز 180،000 ناوگان تقریبی 500،000 خود را می فروشد و علاوه بر بدهی 19 میلیارد دلاری موجود ، 1.65 میلیارد دلار سرمایه جدید جدید نیز جمع می کند. بعلاوه ، این شرکت با ارائه یک بسته جامع حق بیمه تعمیر و نگهداری ، مسئولیت و کمک های کنار جاده ای با پرداخت شهریه ثابت ماهانه ، مدل تجاری خود را تغییر می دهد. مک درموت بین المللی 80 ساله ، که مهندسی و ساخت و ساز را برای صنعت انرژی تأمین می کند ، ورشکست شد ، دارایی های خود را فروخت و بدهی حدود 4.6 میلیارد دلار را از بین برد.

به طور خلاصه ، علی رغم نرخ بهره پایین و یک فضای اقتصادی پایدار ، در دهه گذشته کمترین رشد در بین شرکت های متوسط ​​و وخیم شدن مداوم عملکرد مالی آنها مشاهده شده است. همانطور که از ادعاهای ورشکستگی مشاهده می شود ، شوک همه گیر این روند را وخیم تر کرد و شرکت های بزرگ آنها را که در قرن گذشته شوک های اقتصادی شدیدتری را تجربه کرده اند ، متزلزل کرد. رهبران مشاغل متوسط ​​باید بدانند که بازار سهام پر رونق بازتابی دقیق از واقعیت های اکثر شرکت های آمریکایی نیست.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir