[ad_1]

درصد معاملات VC با هدف شروع استارتاپ های تحت هدایت زنان در سال 2020 کاهش یافته است. این پیشرفت ، که هنگام ترک زنان از نیروی کار ایالات متحده در ایالات متحده اتفاق می افتد ، به ویژه اخبار ناخوشایند است. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از موارد مثبت هنگامی اتفاق می افتد که VCs برای تأمین بودجه زنان تصمیم می گیرند و سرمایه گذاران باید اقدامات آگاهانه ای را برای افزایش بودجه برای این گروه از کارآفرینان کم نمایند انجام دهند.

در طی همه گیری ، تأثیر نامطلوب نامتناسب بر مشاغل زنان بسیار مورد توجه قرار گرفت. مناطقی که به شدت توسط زنان زندگی می کنند کاهش بیشتری را تجربه کرده اند ، با تجزیه و تحلیل مک کینزی نشان داده است که شغل زنان 1.8 برابر بیشتر از مردان آسیب پذیر است. و نیاز بیشتر به مراقبت اغلب منجر به ترک زنان از کار می شود.

اما یک تغییر مهم دیگر نیز وجود دارد که اخیراً با محاسبه داده های سال 2020 آشکار شده است: افت قابل توجه در بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر برای شرکت های نوپا که توسط زنان اداره می شود. این تنها بخشی از کاهش کلی بودجه VC نبود. در سال 2019 ، 2.8٪ از بودجه به شرکتهای نوپایی که توسط زنان اداره می شدند ، اختصاص یافت. طبق Crunchbase ، در سال 2020 ، به 2.3٪ کاهش یافت.

این بعد از سالها افزایش اتفاق می افتد. رقم 2.8٪ ، اگرچه ناچیز بود ، اما یک رکورد در تمام دوران بود.

احتمالاً مدتی طول خواهد کشید تا همه دلایل این کاهش سریع روشن شود. برخی اظهار می دارند که همه گیر شدن بیماری باعث شده است که سرمایه گذاران در مورد خطرات احتیاط بیشتری داشته باشند و بیشتر به شبکه های موجود خود پایبند بمانند – که بیشتر “باشگاه پسران” است و نفوذ زنان برای آنها دشوارتر است. و حتی وقتی آفلاین می شوند ، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است به “عادت های تطبیق مدل” متصل شوند ، و به دنبال همان شرکت هایی هستند که در گذشته پشتیبانی کرده اند ، اغلب شرکت های فن آوری با هدایت مردان.

به هر حال ، فقط حدود 12٪ از تصمیم گیرندگان در شرکت های مخاطره آمیز زن هستند و طبق تجزیه و تحلیل سال گذشته ، اکثر شرکت ها هنوز یک شریک زن واحد ندارند. از بین تمام شرکای این شرکت ها ، فقط 2.4٪ شرکای م femaleسس زن هستند – که ، همانطور که شرکت سریع یادداشت می کند ، “سهم زیادی از تصمیمات سرمایه گذاری شرکت را کنترل می کنند”.

وقتی زنان سرمایه دار خطرپذیر تصمیم می گیرند ، دو برابر بیشتر در تیم های بنیانگذار زنان سرمایه گذاری می کنند.

فقدان برابری جنسیتی در تأمین مالی شرکتهای نوپا منجر به مشکلات اضافی می شود. این امر به طور تصاعدی بر تصویر کلی مشاغل زنان تأثیر می گذارد. همچنین احتمال دارد روند بهبودی و تلاش برای مقابله با نابرابری کاهش یابد.

استارت آپ های تحت هدایت زنان تعداد بیشتری زن استخدام می کنند و تمرکز متفاوتی دارند

وقتی استارت آپ های تحت مدیریت زنان بودجه می گیرند ، احتمال موفقیت آنها بیشتر است. تجزیه و تحلیل گروه مشاوره بوستون نشان داد که آنها “در نهایت بازده بالاتری را ارائه می دهند – بیش از دو برابر یک دلار سرمایه گذاری شده”. یکی از دلایل احتمالی این است که فشار شدیدتر از طرف سرمایه گذاران ممکن است به این معنی باشد که این شرکت ها باید به ویژه برنامه های تجاری قوی داشته باشند. همچنین ، این روند می تواند به ایجاد پایداری و سازگاری ، دو مهارت اصلی کسب و کار برای کارآفرینان کمک کند.

اما فقط بازگشت سرمایه نیست که مشاغل تحت مدیریت زنان را به یک دارایی مهم در اقتصاد تبدیل می کند. این شرکت ها همچنین زنان بیشتری استخدام می کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل Kauffman Fellows ، برنامه ای که برای تسریع در موفقیت کارآفرینان طراحی شده است ، شرکت های نوپای تاسیس کارمندان خود را با 2.5 برابر زنان پر می کنند. شرکتهایی با بنیانگذار زن و یک پیمانکار زن شش برابر زنان استخدام می کند.

این بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. زنان در نیروی کار از نیروی کار خارج می شوند و اکثریت افرادی را که می خواهند کار کنند اما در بیکاری حساب نمی کنند تشکیل می دهند.

این تنها دلیل ضروری بودن مشاغل تحت مدیریت زنان برای بهبودی نیست. حوادث سال گذشته معطوف به نابرابری در جامعه و تجارت بوده است. تحقیقات منتشر شده در مجله ای برای کارآفرینی و مدیریت سازمانی دریافتند که مشاغل تحت هدایت زنان بیشتر تمرکز خود را بر مشارکت اجتماعی و ایجاد روابط خوب با کارمندان نشان می دهند.

اما بدیهی است که تمام استدلالهای موجود در حمایت از حمایت از مشاغل تحت هدایت زنان برای معکوس کردن روند سرمایه گذاران کافی نیست.

VC باید از تجارت انسان محور حمایت کند

راه حل این نیست که VC به طور ناگهانی شروع به حمایت از استارتاپ ها کند ، فقط به این دلیل که آنها توسط زنان تأسیس شده اند. از بین بردن مدلهای سازمانی و تفکر است که مانع از شناسایی بنگاههای سرمایه گذاری خطرپذیر ایده های زیادی می شود.

ما صندوق خود را ایجاد کرده ایم تا بخشی از حرکت به سمت این امر باشیم. وقتی به زمین نگاه می کنیم ، کاملاً در حال بررسی برنامه های تجاری هستیم و س difficultالات دشواری را مطرح می کنیم. اما ما همچنین به دنبال یک مدل کسب و کار انسان گرا هستیم. ما به دنبال مشاغلی هستیم که بر تأمین نیازهای عمومی متمرکز شوند. با گذشت زمان تعداد بیشتری از مشاغل را فراهم کنید. و فرهنگ کاری را فراهم کند که عناصری مانند ایمنی روانشناختی و پیشرفت شغلی را به کارمندان ارائه دهد.

وقتی سرمایه گذاران از این الگو پیروی می کنند ، همه می توانند برنده شوند. بودجه شرکتهای بیشتری تأسیس و اداره می شوند. کارگران درجه یک با استعداد ، عضویت و شرکت در شرکت را انتخاب می کنند. ایده هایی که به نفع جامعه است شانس بیشتری برای به ثمر رسیدن دارند.

بودجه فقط آغاز کار است. این شرکت های VC هستند که باید در توسعه این تجارت مشارکت داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که این تعهدات را انجام می دهند. در حالی که برخی از کارآفرینان ممکن است VC های دورتر را ترجیح دهند ، تحقیقات نشان می دهد رابطه مثبتی بین مشارکت VC و موفقیت استارتاپ ها وجود دارد – به ویژه هنگامی که این شرکت های نوپا مدل های تجاری جدیدی را ایجاد می کنند. (همچنین برخی از افتراق ها در مورد شرکت های نوپا وجود داشت که بخشی از این امر به گردن سرمایه گذاران افتاده بود که به کاری که در واقع تجارت انجام می داد نگاه نکردند).

البته ، هر سرمایه گذاری خطراتی را در پی دارد. هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از سرمایه های خطرپذیر هیچ “مورد مطمئنی” وجود ندارد. اما اگر سال گذشته در دنیای تجارت چیزی آموخته است ، به این دلیل است که نیاز به تغییر چشمگیر است. و VC ها باید بخشی از راه حل باشند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir