همین امر باعث میگردد تا اسانس گیاه با بخار ترکیب شده و از داخل گیاه خارج شود. قدرت بالای این اسانس جوانسازی باعث شده تا توسط مردم اکثر کشور های جهان مورد استفاده قرار بگیرد خرید اسانس نعناع . این فرآیند با فشار مکانیکی یا فشرده سازی مواد گیاهی باعث ترشح آب و روغن های اساسی می شود.

با گرم شدن آب ، بخار از مواد گیاهی عبور می کند و ترکیبات فرار را بخار می کند. هیدروسول ها شامل گلاب ، آب اسطوخودوس ، بادرنجبویه ، مریم گلی و آب شکوفه پرتقال است، ضمنا استفاده از عرقیات گیاهی در مواد آرایشی رو به افزایش است. پس از استخراج ترکیبات فعال از مواد گیاهی ، برخی از تولیدکنندگان ممکن است آنها را به یک روغن حامل اضافه کنند تا محصول بیشتری از همان مقدار روغن اساسی دریافت کنند. علاوه بر استنشاق آنها ، افزودن اسانس ها به روغن حامل و ماساژ دادن آنها به پوست ممکن است ترکیبات فعال را نیز به بدن برساند.

اگر یک محصول برای استفاده درمانی در نظر گرفته شده است مانند درمان یا پیشگیری از بیماری، یا بر ساختار یا عملکرد بدن تاثیر بگذارد، این دارو است. از آب تجدید شده به عنوان هیدروسل ، هیدرولات ، عرقیات گیاهی یا جوهر آب گیاه یاد می شود که ممکن است به عنوان محصول معطر دیگری به فروش برسد. این فرآیند آب یا بخار گرم را از طریق گیاهان عبور می دهد و ترکیبات اساسی را از ماده گیاهی جدا می کند. اسانس را نباید با عطر، رایحه و غیره اشتباه گرفت زیرا دومی معمولاً شامل اجزای شیمیایی خالص است در حالی که روغنهای اساسی از گیاهان گرفته می شوند.

رایحه درمانی شامل پخش این روغنهای اساسی در هوا است. رایحه درمانی نوعی داروی جایگزین است که در آن اثرات درمانی به ترکیبات معطر موجود در اسانس ها و سایر عصاره های گیاهی نسبت داده می شود. مواد گیاهی خام ، متشکل از گلها ، برگها ، چوب ، پوست ، ریشه ها ، دانه ها یا پوست در یک دستگاه تقطیر روی آب قرار می گیرند. تحقیقات علمی نشان می دهد که روغنهای اساسی نمی توانند بیماری مزمن یا بیماریهای دیگر را درمان یا درمان کنند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید اسانس فرانسوی.