[ad_1]

شبکه شخصی و حرفه ای خود را به عنوان یک سری شش دایره متحدالمرکز تصور کنید که با حرکت به سمت حلقه های بیرونی بزرگتر ، از شدت عاطفه کم می کنند. درونی ترین حلقه شامل چند نفری است که در هنگام یک فاجعه شدید به آنها مراجعه می کنید. بیرونی ترین حلقه از حدود 1500 آشنایی تشکیل شده است که شما آنها را می شناسید. نویسندگان شبکه های شخصی و کاری صدها نفر را قبل و بعد از همه گیری مقایسه کردند و دریافتند که اندازه بیرونی ترین حلقه کاهش یافته است. این انقباض با تقویت نزدیکترین روابط ما همراه بود. برقراری ارتباط با حلقه های بیرونی حلقه خود برای نوآوری ، خلاقیت ، حل مسئله و رفاه کارمندان بسیار مهم است.

تحقیقات اخیر ما نشان می دهد که شبکه های حرفه ای و شخصی ما در طی همه گیر شدن تقریباً 16٪ – یا بیش از 200 نفر – کاهش یافته است. کوچک شدن شبکه دارای اشکالات جدی است. این می تواند یافتن کار را دشوار کند. این امر می تواند مانع پیشرفت شغلی شود و ارتقا promotion سطح کار را دشوارتر کند. برای شرکت ها ، این می تواند منجر به خلاقیت کمتر و تفکر گروهی بیشتر شود. افرادی که ارتباطات کمتری در محل کار دارند احساس تعلق آنها کاهش می یابد و کمتر با سازمان ارتباط برقرار می کنند که این امر آنها را در معرض خطر بیشتری از گردش مالی و احتمالاً حتی کلاهبرداری و سهل انگاری قرار می دهد.

در شرایط عادی ، شبکه های ما به سادگی کوچک نمی شوند. احتمال کشتن آنها بیشتر است. ما به جای اینکه به مرور زمان و در هنگام جابجایی ، تغییر شغل یا بچه دار شدن ، دوستان خود را از دست بدهیم ، معمولاً ارتباطات جدیدی ایجاد می کنیم تا جایگزین ارتباطات گمشده شویم.

نکته غیر معمول در مورد همه گیری این است که اتصالات قدیمی جایگزین اتصالات جدید نمی شوند. در زمانی که بسیاری از افراد با تنهایی دست و پنجه نرم می کنند و احساس می کنند از کار جدا شده اند ، داشتن ارتباط عمیق با آشنایان غیر عادی بیش از هر زمان دیگری مهم است.

از نحوه کار شبکه ها مطلع شوید

قبل از همه گیری ، محققان جیلیان سندستروم و الیزابت دون از شرکت کنندگان خواستند که تعداد تماس آنها با یک غریبه یا آشنا را در طول یک روز عادی بشمارند. بین مکالمات با کولر آبی و برخوردهای اتفاقی ، آنها دریافتند که یک فرد متوسط ​​با 11 تا 16 نفری که خیلی خوب نمی شناسد ارتباط برقرار می کند. تعاملات آنها با غریبه ها و آشنایان ما را خوشحالتر می کند و به تعلق بیشتری منجر می شود.

در طول بیماری همه گیر ، ما توجه خود را از غریبه به تقویت روابط با خانواده ، دوستان و همکاران نزدیک معطوف کردیم. اگر فکر می کنید شبکه خود را یک سری شش حلقه متحدالمرکز تشکیل می دهید که با حرکت به سمت حلقه های بیرونی بزرگتر از شدت عاطفی کاسته می شود ، درونی ترین دایره شامل پنج نفری است که در یک فاجعه شدید عاطفی و مالی به آنها مراجعه می کنید. بیرونی ترین حلقه از حدود 1500 اتصال آشنا یا ضعیف تشکیل شده است که تشخیص می دهید. هنگامی که ما شبکه های شخصی و کاری صدها نفر را قبل و بعد از همه گیری مقایسه کردیم ، متوجه شدیم که اندازه بیرونی ترین حلقه کاهش یافته است. اما این انقباض با تقویت نزدیکترین روابط ما همراه بود.

محققانی که واکنش شبکه به استرس را مطالعه می کنند ، این روند را “سردرگمی” خوانده اند. هنگام بررسی تعاملات دیجیتال در یک شرکت فناوری ، مطالعه ای به رهبری ایوان برنشتاین از دانشکده بازرگانی هاروارد ، الگوی مشابهی را پیدا کرد. مبادلات بین همکاران نزدیک 40٪ پس از مسدود کردن با هزینه 10٪ ارتباط کمتر بین همکاران دورتر افزایش یافت. در طولانی مدت ، کاهش و عدم فرصت تعامل با غریبه ها منجر به کوچک شدن شبکه می شود.

اما شبکه های زنان تقریباً به اندازه شبکه های مردان کوچک نشده اند. در واقع ، بیشترین جمع شدن شبکه با کاهش شبکه های مردانه توضیح داده می شود. هنگامی که در ژوئن 2019 شبکه های نزدیک به 200 نفر را مقایسه کردیم و سپس در ژوئن 2020 به شبکه های همین افراد نگاه کردیم ، متوجه شدیم که شبکه های مردان بیش از 450 نفر یا تقریباً 30 درصد کاهش یافته است. شبکه های زنان به هیچ وجه کوچک نمی شدند.

با توجه به اینکه زنان در هنگام شیوع بیماری همه گیر مسئولیت کارهای منزل و مراقبت از کودکان را بر عهده دارند و نیروی کار را با سرعت نگران کننده ای ترک می کنند ، این خبر خوب کمی تعجب آور است. او همچنین نکته اساسی را که یکی از ما در کتاب بیان می کند برجسته می کند شیمی اجتماعی. غالباً ، افراد به جای درک نحوه کار شبکه ها و استفاده از زمانی که برای تأمین نیازهایشان دارند ، بر رشد شبکه های خود تمرکز می کنند.

بعید است که زنان وقت بیشتری نسبت به مردان به کار آنلاین بپردازند. در عوض ، سبک طبیعی شبکه سازی در طول همه گیری بیماری به زنان امکان می دهد. زنان برای حفظ صمیمیت عاطفی صحبت می کنند. آنها رو در رو صحبت می کنند ، با تلفن صحبت می کنند و پیام را رد و بدل می کنند. طبق تحقیقی که به مقایسه نحوه حفظ صمیمیت عاطفی زنان و مردان می پردازد ، رابین دانبار روان شناس مشهور تکاملی و همکار سم رابرتز دریافتند که این برای مردان درست نیست. مردان به جای صحبت ، “کارها را با هم انجام می دهند”. آنها ورزش می کنند. آنها می نوشند. آنها ماهی می گیرند. آنها پل بازی می کنند. اما آنها صحبت نمی کنند. محدودیت های اجتماعی ناشی از همه گیری ، ادامه ارتباط را برای مردان دشوار می کند.

آنچه برای شما مهم است را تأیید کنید

بدون تماس رو در رو ، دلبستگی عاطفی ما به دوستان و خانواده به سرعت خراب می شود. بعد از دو ماه بدون دیدار مجدد شخصی ، احساس نزدیکی بین دوستان و اعضای خانواده بیش از 30 درصد کاهش می یابد. سپس دوستی ها سرد می شوند. بعد از پنج ماه – بسیار کمتر از زمان سپری شده از صدور دستورهای اقامت اولیه – احساس نزدیکی بین دوستان 80٪ کاهش یافت.

در مواقع بحرانی ، مردم احساس می كنند كه پوشش شبکه های آنها كمتر از آنچه كه واقعاً انجام می دهند ، است. این امر خصوصاً در مورد افراد با منابع کمتر بیشتر صدق می کند. همانطور که دنیای ما احساس کوچکتر شدن می کند ، یادآوری دامنه واقعی روابط ما می تواند کمک بزرگی کند. شبکه های اجتماعی می توانند در این زمینه مفید باشند.

تانیا منون و ند اسمیت ، اساتید دانشکده های بازرگانی دانشگاه اوهایو و دانشگاه نورث وسترن ، دریافته اند که یادآوری به شخص خود و ارزشهای اصلی شما می تواند به شما در غلبه بر برخی از روند لاک پشت ها کمک کند. شبکه های ما تمرکز خود را در داخل آغاز می کنند زیرا احساس می کنیم کنترل نمی شود. تأیید اینکه چه کسی و چه چیزی برای شما مهم است می تواند به شما در ایجاد احساس راحتی و کنترل کمک کند و ارتباط با افرادی که با آنها تماس گرفته اید را آسان تر کند.

روی اتصال مجدد تمرکز کنید

در طول ماههای باقیمانده فاصله اجتماعی و در طی انتقال به کار مجازی ، که پس از همه گیری برای بسیاری ادامه خواهد یافت ، تمرکز بر اتصال مجدد بسیار مهم است. بدون تلاش فعال برای بازسازی روابط از دست رفته ، تأثیرات کوچک شدن شبکه پایدار خواهد بود.

با این حال مردم اغلب تمایلی به لمس ندارند. یک تصور غلط وجود دارد که احساس ناخوشایندی خواهید کرد یا شاید واقعاً مطمئن نیستید که چه چیزی را بگویید. در واقع ، این کار به آسانی تشکر از شماست ، فکر کردن در مورد آنچه می توانید بدهید ، یا حتی درخواست کمک. آیا مربی سابق یا شخصی وجود دارد که در حرفه شما نقش مهمی داشته باشد و مدتی است با او صحبت نکرده اید؟ برای ابراز سپاسگزاری وقت بگذارید – سپاسگزاری محرک قدرتمندی برای یک رابطه است. آیا مقاله ای دیده اید یا پادکستی شنیده اید که شما را به یاد یک همکار یا مشتری سابق بیاندازد؟ آن را منتقل کنید و به آنها بگویید که شما درباره آنها فکر می کنید. درخواست کمک نیز می تواند راهی قدرتمند برای اتصال مجدد باشد. این امکان را برای شخص دیگر فراهم می کند که در خدمت باشد و حس هدف را دوباره زنده می کند.

هنگام کشش ، کلید جلوگیری از کوچک شدن شبکه ، صرف وقت برای افزایش ساعات خوشی یا تلاش برای ملاقات آنلاین با افراد نیست. در حقیقت ، تحقیقات ما نشان می دهد که کنفرانس ویدیویی به حفظ ارتباط اجتماعی کمک نمی کند. تلاش برای خواندن و انتقال رفتارهای غیرکلامی بصورت آنلاین باعث حواس پرتی می شود تا کمک. به عنوان مثال نمی توان همزمان به دوربین نگاه کرد و چشم شخص را خواند. برداشتن تلفن ممکن است یک استراتژی بهتر باشد. وقتی فقط صدایی می شنویم همدل تر و شنونده های بهتری هستیم. تماس تلفنی می تواند تقریباً به اندازه یک آغوش باشد – در یک مطالعه سطح کورتیزول ، نشانگر زیستی استرس را کاهش می دهد.

موانع ارتباط مجازی غالباً برای افرادی که مدتی است ندیده اید یا برای آشنایان شغلی گاه به گاه که ممکن است آنها را نیز نشناسید ، بیشتر است. اما این ارتباطاتی است که خطر از دست دادن آن را دارید. مطالعه مقایسه مشاوره مدیران دریافت شده از تماس های فعلی آنها و افرادی که در معرض خطر ناپدید شدن از شبکه خود هستند ، نشان داد که به همکاران سابق که مایل بودند به عنوان یک عارضه جانبی برای کوچک شدن شبکه تبدیل شوند ، توصیه های مربوط به کار بهتر از تماس های فعلی آنها است. وقتی به این افراد فکر می کنیم ، می تواند به ما کمک کند تا با دیدگاه ارتباط برقرار کنیم. تصور کنید از شما چت 20 دقیقه ای خواسته شده است. چه واکنشی نشان می دهید؟ در حال حاضر بسیاری از مردم گرسنه تعامل اجتماعی هستند و یک سلامتی ساده می تواند احساس تعلق را زنده کند.

پس از فهمیدن اینکه وی نیاز به فعالیت در حفظ روابط گاه به گاه دارد ، Brendan O’Riordan که در داده ها و تجزیه و تحلیل برای ساخت Suffolk کار می کند ، هر هفته 30 دقیقه را به قهوه مجازی و مکالمات گاه به گاه با همکاران خود اختصاص می دهد. وی گفت: “پاسخ حیرت انگیز بود.” او “هرگز لغو نشد. شخصی هرگز نگفت ، نه ، من خیلی شلوغ هستم. معمولاً در عرض نیم ساعت با ارسال نامه ای نامه ای دریافت می کنید که می گوید: بیایید این کار را انجام دهیم. “

برقراری ارتباط با حلقه های بیرونی حلقه خود برای نوآوری ، خلاقیت ، حل مسئله و رفاه کارمندان بسیار مهم است. لیستی از سه نفری که مدتی است ندیده اید تهیه کنید و با آنها تماس بگیرید. روز شما بهتر خواهد شد و کار شما سودمند خواهد بود.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir